Honden Forum van Goldendelerious

Welkom op het honden forum van de HondenPage. Je bekijkt nu de berichten van Goldendelerious



Mijn reacties op het hondenforum

Reacties Datum Onderwerp
14
10 februari om 18:05
Epilepsie en bijwerkingen

Is voorafgaande aan de verhoging van de dosering ook bloedonderzoek gedaan? Het instellen van de medicatie luistert erg nauw en je kunt niet zomaar gaan verhogen zonder gericht bloedonderzoek, waarbij ook de schildklier wordt meegepakt. Homeopathie of ondersteunende kruiden ter ondersteuning van epilepsie zou ik enkel in overleg met een holistisch dierenarts doen. Je moet in elk geval enige kennis van zaken hebben, wil je je hond volledig op klassieke homeopathie zetten. Dan nog reageert de ene hond er beter op dan de andere. Er zijn wel gerichte voedingssupplementen die je nu al kunt inzetten ter ondersteuning van de schildklier en indirect aanvallen kunnen verminderen.

14
10 februari om 15:01
Medisch dossier .. Wat betekent dit?

Dat duidt wat mij betreft op een hartprobleem. Het vergrote hart drukt de luchtpijp weg, waardoor waarschijnlijk ook 'hoesten' ontstaat. Door de stuwing is ook een vergrote lever aan de orde, waardoor o.a. misselijkheid kan opspelen. Het flauw vallen kan ontstaan doordat er niet genoeg zuurstof en bloed kan worden rondgepompt. Herkenbaar, mijn oudste hond had dit ook 2 jaar geleden. Controle foto's hebben naar mijn mening weinig nut. Meteen de kleuren doppler echo zonder roes ter nacontrole, omdat die ook de algehele staat van hart en bloed kan meten. Dat scheelt weer een ongezonde roes. Prognose bij mijn hond: hij 'doet' het enorm goed. Niet op de furosemide (kreeg hij in stootkuren en al hele lange tijd niet nodig gehad), wel Benakor als bloeddrukverlager en geregeld ondersteuning van hart, lever en longen met fytotherapeutische middelen en acupunctuur. Een goede voeding kreeg hij al met wat extra omega 3. Hij is nu ruim 13 en heeft voor zijn doen een 'topconditie'.   Sterkte.

13
09 februari om 08:35
veel verdikt op korte tijd

Labradors 'verdikken' niet vlug. Het is het soort voeding dat bijdraagt aan verdikking. Een te eenzijdige koolhydraat- en zetmeelrijke voeding is niet bijster gezond en zet om in vetten. Wil je je hond op gewicht houden, dan is het een goede optie om een kwalitatief goed KVV te voeren of zelf samengestelde voeding te geven. Jouw hond zal de afgepaste benodigde broodnodige nutriënten uit een vers vlees voeding optimaler benutten en omzetten in het lichaam, waardoor vet verdwijnt en spiermassa er voor in de plaats komt. Daarnaast is het lichaam in staat om op een adequate manier ATP te produceren en dat is nodig voor levensenergie. Een jonge opgroeiende intacte hond hoort van karakter geen luiwammes te zijn buiten de loopsheden om, zeker niet een labrador. Lekker mee bewegen, duuractiviteit, dan kom het vast helemaal goed met deze hond.

31
09 februari om 08:20
jagers/wild/natuurkenners hier?
 Pagina 1 | 2

Dat was het eerste waar ik aan dacht. Een volwassen ree is het niet, misschien een opgroeiend reekalf?

67
07 februari om 10:09
Kokosvet of Olie.
 Pagina 1 | 2 | 3

Sorrie Liesbeth, het is een beetje naschieten op de concurrent heb ik het idee. Ongeacht wat voor merk......de virgin versie is de meest onbewerkte versie en in die zin beter dan ontgeurd. Ontgeurd wil zeggen dat het een bewerking onder stoom heeft ondergaan bij een temperatuur van min. 100/140 gr. C. Het is dus behandeld, waardoor ook de werking van het laurinezuur is terug genomen (dacht uit mijn hoofd met maar liefst 45%). De manier van ontgeuren is vrijwel bij elk merk hetzelfde en heeft invloed op de natuurlijke eigenschappen van dit product en dan met name het belangrijke laurinezuur. O.a. werkzaam bij het bestrijden van giardia en virussen, eczeem etc. Daarom is het belangrijk om te allen tijde een onbewerkte versie te nemen. Het stukje spreekt ook over de virgin versie. Alle (biologisch gecertificeerde) kokosolie versies op virging/Extra virgin basis zijn 'koud geperst' en is vrijwel altijd niet bewerkt copra. Of Royal Green overigens in zijn geraffineerde versie copra gebruikt, is niet duidelijk. Er zijn in elk geval meerdere merken in omloop die het wel gebruiken en het niet zo nauw nemen met het verwijderen van toxische stoffen.

314
06 februari om 22:43
Hap-incident.. wat nu?
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

" Hoeiii een heleboel berichtjes, dank voor jullie reacties, de steun en adviezen zijn erg fijn.   De eigenaar van het hondje gaat de rekening bij ons in de bus gooien, dus dat komt wel goed gelukkig. De praatjes in de buurt gaan als een lopend vuurtje. Sommige mensen (met kleine hondjes) waren al bang voor hem (niet terecht vind ik..) maar ik hoop niet dat ze elkaar nu gaan opstoken om ook gewoon een melding te doen over ons ("Ja, die hond is ook een keer naar mijn hond uitgevallen, ik kon nog net m'n hondje redden.") dat zou de zaak geen goed doen.. Ik ga niet met een fijn gevoel de deur uit met hem, maar goed, dat zal moeten slijten...   Kijk, Boris heeft tot nu toe met bijna alles kunnen spelen. Hij kan ook heel goed honden negeren, zelfs als ze op hem willen rijden ofzo. Daar tegenover kan zich ook wel heel erg fixeren, zeker op honden in de verte. Hij is een aantal keren goed gecorrigeerd door andere honden, hij is wel eens gebeten door een kleine donder en daar deed hij niks terug. Hij heeft zelf ook wel eens een pittige correctie uitgedeeld, maar dat ging dan vaak in een spel wat te ver opliep (laten we nu ook niet meer gebeuren.) maar wat hij nu bij dit hondje gedaan heeft had hij echt nog nooit eerder gedaan: gewoon zien en eropaf en hap..   Wij zijn daar natuurlijk ook van geschrokken en heb dus ook nu bij het asiel waar hij vandaan komt gevraagd of ze hem een keertje willen beoordelen. De vaste GT gaat dat donderdag doen. Hij komt daar nog regelmatig in de dagopvang en de broer van Boris zit daar ook (weer&nbsp dus dan kunnen die heren samen even ravotten. Ze kennen hem en zijn aard goed, dus ik vertrouw erop dat zij ons een eerlijk beeld kunnen geven met goede adviezen.   Ik hoop ook dat de politie daaraan kan zien dat het ons ook echt niet in de koude kleren is gaan zitten en dat ze het houden bij een waarschuwing en aantekening. We zullen zien.. " Lien   Geef dan geen aanleiding om dit soort praatjes te verspreiden, zou ik zeggen. Neem een goede gedragskundige in de arm om je bij te staan. Zo'n persoon kan met theoretische verbaliteit wellicht duidelijker het gedragsprobleem tegenover de politie weerleggen, waardoor niet gekozen hoeft te worden voor verdere stappen. Hondje heeft schade gemaakt, jij bekend en betaalt, verzekering komt verder overeen. Dat is de normale situatie in situaties waarbij niet-vechthonden een rol spelen. Zo zou het ook moeten gaan in deze situatie. Het is vreemd dat politie gemeld wordt. Heb dat nog nooit aan de hand gehad en al diverse situaties meegemaakt waarbij schade is aangericht.

11
01 februari om 19:53
Mijn hond wil niet ingeent worden

Hihi, vind je het gek dat de hond verandert in angstig naar agressief? Ik laat zowieso niet vaccineren tegen Weil, dus dat probleem speelt hier niet. Maar regelmatig moet er bloedonderzoek gedaan worden, waarbij bloed uit een nek getapt moet worden en mijn jongste hond is daar panisch voor. Daar wordt door mijn DA tijd voor uitgetrokken om de stress niet erger te maken dan het al is, met veel geruststelling en beloning. Voorafgaande aan dit gebeuren zet ik hem een weekje aan op maat afgestemde Bach bloesems en dat heeft een behoorlijk positief effect op zijn algehele gedrag, waardoor hij open staat voor begeleiding op het moment zelf. Een zwarte vlek train je niet even weg en heeft ook niets met een slecht baasje zijn te maken. Belachelijk gewoon. 

6
01 februari om 01:22
D-Mannose i.c.m. of i.p.v. cranberry?

" Jet krijgt al geruime tijd dagelijks 1 capsule cranberry vanwege haar blaasprobleem. Nu lees ik ook veel goeds over D-Mannose: D-Mannose is een enkelvoudige suiker, een soort van glucose, dat ook voorkomt in vruchten zoals de cranberry. Het is tot 50 keer sterker dan cranberry. Het is niet toxisch en heeft geen bekende bijwerkingen. Het wordt niet in je lichaam opgenomen. Ook heeft het een Kosher Parve status (veganistisch). Het is een natuurlijk product (dus niet synthetisch) en heeft geen toevoegingen. Het doodt geen goede bacteriën en veroorzaakt geen schimmelinfecties. Het is een wit poeder, dat je oplost in water of een andere vloeistof. Heeft iemand hier ervaring mee? " Nikki & Jet   D-mannose zit ook in cranberry en in tal van fytotherapeutische toepassingen/supplementen. De 100% geconcentreerde D-mannose uit supplement zet je met name in als er een echte blaasinfectie aanwezig is, dus liever niet ter preventie. Dan moet je er op letten of het supplement uit natuurlijke D-mannose bestaat of dat het synthetisch vervaardigd is. De laatste vorm kan dan schadelijke bijstoffen bevatten. 

6
31 januari om 23:31
Nog steeds giardia

Giardia voedt zich door suikers. Koolhydraatarme voeding is dan een must, geen brokken. Ik zou verse voeding gaan geven, indirect optimaliseer je de maag- en darmflora zoals die hoort te zijn.

13
31 januari om 17:15
Goed product tegen geur natte hond?

Ik ben van de etherische olie, dus hier een vochtig washandje met een paar druppels Eucalyptus of Lavendel olie, indien nodig. Mijn honden stinken nooit als ze nat zijn, dus daarvoor hoef ik het niet te gebruiken. Wat als kant en klaar natuurproduct wel erg lekker is, zonder chemische lucht of nare toevoegingen is Rainforest Cologne van Espree

6
31 januari om 16:51
Wie kan me helpen?

Het zal wel aan mij liggen............déjà vu.... http://www.hondenpage.com/hondenforum/197592/medisch-dossier-..-wat-betekent-dit??volgorde=0#div4373390

32
30 januari om 11:52
Zalmolie?
 Pagina 1 | 2

" Staat bij mij ook altijd in de koelkast.    Weet iemand hoe lang je een geopend flesje kan goed houden ? Ik geef slechts af en toe enkele dagen zalmolie.......   Eens geopend telt de uiterste vervaldatum niet meer.  " Anny en Lance   Als het product voorzien is van vit. E, dan kan het gemiddeld 8 maanden gekoeld bewaard worden. Maar persoonlijk....zorg ik er voor dat binnen 3 maanden een vloeibaar visolie product op is.   De biologische huidoliën bewaar ik gekoeld in opslag en na opening zijn deze 3 maanden houdbaar. Deze producten bevatten natuurlijke anti-oxidanten, maar kunnen wel degelijk oxideren als het te lang staat.      

5
30 januari om 10:18
Vachtverzorging Keeshond

Hier net als Kees alleen ontwollen 2x per jaar. Voetjes, bevedering, broek en staart worden wel licht bijgewerkt. Een castraat heeft meer vachtverzorging nodig dan een intacte teef/reu. Verder voornamelijk dagelijks kammen en 1x per week borstelen.

10
29 januari om 14:09
gede dierenarts

Vroegtijdige castratie is bijna gedoemd om te leiden tot dit soort klachten. Jammer. Maar terugkomend op je vraag: ja, bij een mondelinge diagnose op leverfalen, is het handig om minstens een echo te bekijken. Als er sprake is van leververgroting, dan kan er gedacht worden aan ontsteking of mogelijke cirrose.  Bij castratie kan ongecontroleerd urineverlies voorkomen. Wat dan vaak regulier volgt, is een opsomming van medicatie dat uitgeprobeerd wordt om de klachten te verminderen. Deze medicatie is echter niet zonder bijwerkingen en kunnen o.a. overbelasting op een lever veroorzaken. Nu ben je dus aan het handelen op een mogelijke symptoomuiting van leverfalen dat door andere factoren veroorzaakt kan worden (de medicatie). Als die klachten er voorheen niet waren en bij incontinentie bleef, is dit misschien iets om over na te denken.   Een baarmoeder er volledig uithalen, terwijl niet zeker is dat dit de veroorzaker is........het zal in elk geval de incontinentie niet verminderen. Spierversterking van de blaas wil bijdragen, waaronder acupunctuur.

20
29 januari om 13:58
Wat is er aan de hand hier!!

Bijzonder vreemd dat 2 paarden tegelijk koliek hebben. Dat zou ikzelf uitgezocht willen hebben. Sterkte hoor.

10
29 januari om 13:50
Harde ontlasting

Bij brok dat in hoofdzaak uit ballaststoffen bestaan, waarmee de ontlasting gevormd wordt, kan je hond vaak met een minimale darmperalstiek de endeldarm ledigen. Een hond die net omgeschakeld is naar verse voeding of KVV, zal in beginsel geen continu uitscheiding hebben, zoals dat met brokvoeding wel het geval is. Het kan dus voorkomen dat je hond zijn endeldarm niet goed kan ledigen tijdens een uitlaatronde en later in ontspannen toestand ineens moet ontlasten. Dan zou je naar de samenstelling van dit KVV kunnen kijken en bijvoorbeeld extra spiervlees of boekmaag kunnen toevoegen. Vezels zoals kokosvezels of psyllium husk of groentes, maar ook extra vocht dragen bij aan een goede darmtransit.

72
29 januari om 11:42
Biko overleden
 Pagina 1 | 2 | 3

Heel veel sterkte!

75
26 januari om 11:05
Titerbepaling
 Pagina 1 | 2 | 3

"   dat is niet helemaal waar hoor. zelfs wanneer een pup geent is hoeft deze niet eens beschermt te zijn, als de enting niet aanslaat door de antistoffen van moeders. daarom krijgen pups ook 3x een enting. je kan ook daarom beter titeren dan weet je of je wel moet enten en of een enting wel aangeslagen is. maar in het overgrote deel gaat het op; als een enting is aangeslagen is deze vaak langer geldig dan de genoemde garantie die de fabrikant geeft. en dat klopt dan ook helemaal waarom een enting vaak langer beschermt, dat is de garantie die de fabriek erop kan geven. " maxlisa   Gelijk ook een antwoord op TS:   Dit is niet juist. Een titerbepaling zet je in na de 3-maanden vaccinatie, juist om te bepalen of deze vaccinatie is aangeslagen of niet. De verworven geheugencellen kunnen mogelijk levenslang werkzaam blijven.    Een pup onder de 3 maanden vaccineren heeft in die zin dan ook geen enkel nut door inwerking van de maternale immuniteit en vormt extra belasting op het nog onderontwikkelde immuunsysteem van een pup.   Although two and even 3 doses of vaccine were the original recommendations made in the AAHA 2003 Canine Vaccine Guideline, the research shows that the series of vaccinations is unnecessary. Puppies vaccinated once at 12 weeks of age with a high titer vaccine have a virtually 100% chance of being protected. If you feel you must vaccinate your puppy but want to reduce the risk as much as possible, vaccinating once at 12 weeks is a safe and effective approach. If you are not comfortable with just one vaccine, have your vet run a titer test three weeks after the vaccination. If there is circulating antibody (any amount will do), it is highly likely he has seroconverted and he will be protected for life. Bron: http://www.dogsnaturallymagazine.com/taking-the-risk-out-of-puppy-shots/ Bron: Vaccinatieschade & Beleid   En een oude hond lukraak bijvaccineren naar aanleiding van een titerbepaling is dan ook niet zinvol, omdat op het moment dat een verder ongevaccineerde hond in aanraking komt met virus uit vaccinatie, dan de kans groot is dat alsnog de verworven geheugencellen in werking treden. Titerbepaling doe je met name de eerste 5 levensjaren. Waarbij een dier met hooguit 2 vaccinaties al levenslang beschermd kan zijn. Een hond op deze leeftijd nog titeren voor de viralen is redelijk onzinnig.

158
25 januari om 10:29
Flexilijn-irritatie! meningen gevraagd
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Bij normaal gebruik is er niets mis met een flex. Voor mijn oudste hond heb ik een flex met brede lijn en dat is voor hem echt ideaal. Hij luistert perfect, dus mist geen opvoeding. Op stukken waar het niet verantwoord is om los te lopen, kan hij lekker zijn eigen vrije loop bepalen en dat is ontspanning voor zijn rug. Hij schiet niet op andere honden of mensen af en is gewoon goed getraind. Dus hier enkel maar voordelen bij gebruik van een flex. Die koortjes mogen van mij ook verboden worden. Doodlink. Ik heb wel vaak 'last' van andere honden die aan een koortjesflex lopen. Maar de baasjes worden daar dan wel weer op geattendeerd, dus is meestal eenmalig als ik ze een volgende keer tegenkom.

61
21 januari om 23:13
ten einde raad
 Pagina 1 | 2 | 3

" Best Wilma en Dobby Dat is wat ik nu doe, en ik hoop dat door dit consequent toe te passen het gedrag van de bull verminderd. Het is idd de bull die steeds aanvalt. Het is de oude Weimaraner die zich angstig opstelt en weg kruipt in een hoekje, wat voor de bull blijkbaar groen licht geeft om opnieuw aan te vallen. Die goedzak is veel te braaf om eens terug te knappen, hij huilt en jammert als een kind tot ik de bull ervan los trek en hem in zijn benche zet en negeer. Mijn hart breekt telkens opnieuw als ik zie hoe hulpeloos de Wiemaraner is als hij aangevallen wordt. " Joris De Becker   Deze hond is 11 en in een veel zwakkere positie dan de jonge reu, die met zijn aftastingen volop succes heeft. Het is jouw plicht de oudste hond te beschermen en dit niet te laten uitvechten. Zoveel mogelijkheden waarbij situaties goed bepaald hadden kunnen worden, dan had de jongste reu de boodschap begrepen. De oudste gaat dit niet winnen. Als eigenaar zal je hier altijd bovenop moeten zitten, er wordt niet gevochten in jouw bijzijn. Of voor altijd gescheiden houden op momenten dat er geen toezicht is, of mogelijk besluiten om de jongste te castreren. Maarja.........dat is een discussie waard.

13
20 januari om 11:41
Lust niet... Lust wel... Vers praktisch.

Ik vind -afhankelijk van wat je schrijft- dat je veel te snel smaken introduceert. Als hier iets niet gegeten wordt, maak ik geen concessies. Als je hond verder gezond is en geen medicatie krijgt waarbij een goede bloedsuikerspiegel vereist is, gaf ik mijn hond verder niets. Geen eten dus en de volgende dag aanbieden. Maar je schrijft dat je hond een aantal diersoorten wel eet. Wat graag gegeten wordt, blijf je even geven en een klein beetje van een nieuwe diersoort meng je met het voer wat hij wel graag eet. Dan zal je wat moeten proportioneren, maar de kans is dan wel groter dat je hond de voeding accepteert.

37
16 januari om 08:52
Waterballet...
 Pagina 1 | 2

" En naderhand alleen wat druppels op de grond, geen plassen meer   " sylvia   Haha, ik kan me dit nu echt niet voorstellen.....zijn er meerdere mensen die dat ondervinden?

22
14 januari om 09:42
Kijken jullie eéns even naar haar poot

Ze luistert in elk geval goed.   Ik vind haar op de gehele achterhand wat stram en onbespierd. Af en toe trekt ze rechtsachter. Ik zou ook het advies van Willemijn ter harte nemen, want als het een peeskwestie is, ben je nog verder van huis.

31
12 januari om 19:11
Te dun
 Pagina 1 | 2

Is het een optie om vers vlees bij te voeren? Daarmee weet je in elk geval dat de voedingstoffen ook daadwerkelijk opgenomen kunnen worden.

67
11 januari om 20:06
Tandplak maar niet mogen poetsen
 Pagina 1 | 2 | 3

"  Ik heb er ook van gehoord maar daar zit xylitol in, heb ik gelezen. " Jenny   Klopt. Niet kopen, hoor. Is zonde van je geld, zo'n grote dure fles.   Ratanhia mondwater van Weleda (biologisch), is op basis van kruidenextracten en etherische olie.  http://www.weleda.nl/product/r/ratanhia-mondwater-geconcentreerd   Dit is een middel wat je met een gaasje langs het gebit kunt wrijven. Daarnaast ben ik voorstander van o.a. Weleda Plantentandpasta. http://www.weleda.nl/product/p/planten-tandpasta   Als poetsen niet lukt, kun je dit ook met een gaasje opbrengen. Er zijn honden die dit toch zeer acceptabel zitten en er voor terugkomen, omdat het waarschijnlijk zeer lekker is. Hierin zitten geen nadelige bestanddelen en helpen zowel bij tandplak als tandvleesproblematiek.   Verder ben ik voorstander van een koolhydraatarme voeding zoals vers vlees en dik bevleesde karkassen als regelmatig kluifwerk.  De meeste commerciële producten zijn op basis van koolhydraten (suikers) en bevorderen de vorming van cariës. Raw hide en anco root zijn dan nuttigere alternatieven t.o.v. zomaar wat snacks en ongezonde kluiven voor de hond.

22
08 januari om 16:28
kennelhoest? kokhalzen bij spelen en wandelen

" Inderdaad toch even de dierenarts vragen, vind ik. Mijn hond heeft ook last van kokhalzen bij wandelen, spelen, zich verheugen.....maar zij heeft chronisch haar amandeltjes ontstoken wat deze klacht bij haar geeft. Kennelhoest is een echte schrale kuch. Zoals hierboven beschreven heeft mijn hond echt geen hartprobleem. Door haar chronische ontsteking wordt ze regelmatig gecheckt.Het hartprobleem geeft een kuch en wij praten hier over kokhalzen. 2 heel verschillende zaken. "   Ook bij hartprobleem blijft het niet bij 'kuchen' en kan er wel degelijk gekokhalst worden, waarvan akte.  

22
07 januari om 17:42
Is tinley gedragstherapie het waard?

Vanaf november is nog erg vroeg om nu al het volledige karakter in allerhande situaties in te schatten. Als ik lees dat de vorige eigenaar 7+ honden in kennels hield, dan vraag ik me af wat de achtergrond van deze Mechelaar is qua erfelijke eigenschappen. Er zijn nl. diverse typen Mechelaar, waaronder 100% werklijn. Dan red je het niet met simpel een wandelingetje om gedrag te doorbreken. Mijn advies, zoek uit waar deze hond helemaal enthousiast van wordt qua sport en ga met deze hond 'aan het werk' (speuren bijv. is intensief en ontzettend gedragdoorbrekend). Dat kan vaak individueel of kleinschalig en het geleerde kun je thuis ook in praktijk brengen, waardoor je de focus kunt verleggen en conflicttraining makkelijker ingezet kan worden. Het brengt je binding en de hond krijgt steeds meer zelfvertrouwen, waardoor het gedrag naar andere honden kan verminderen. Ik ben voorstander van een Tinlo gedragskundige, ken daar een aantal van die ik zonder meer kan aanbevelen.  

67
06 januari om 07:17
Shit...Sasja heeft artrose. *Update..het herstel gaat zeer goed! *Update pagina 3...Sasja is 6,5 kilo kwijt. Super!
 Pagina 1 | 2 | 3

" @willemijn. sins ik op de hoogte ben van de isoleerlaag in blik, wil ik niks meer van die troep weten. de wortels die ik koop zijn biologisch. en ze krijgt er makkelijk 4 of 5 per dag ervan.   ze is wat hongerig ja, maar ik zal haar nooit misselijk laten worden. zwemmen..mischien inderdaad een leuk idee, maar dat word nog zoeken naar een goede waterplas in mijn buurt. korte wandelingen zijn in mijn buurt een ramp omdat ik midden in de polder woon. ons ''korte rondje''' is al gelijk een uur lopen.   het is nu gewoon de situatie aankijken.ik was toch al van plan om langs tanninkje koning te gaan om te titteren. maar dat titteren vervalt nu op de achtergrond....als ze terug is van vakantie, ga ik haar voor advies vragen voor Sasja.   ze is zowel dierenarts als holistisch....wie weet heeft ze goed advies. maar ik sta ook zeker niet stil. hier op HP zijn alle mensen bij elkaar zeer kundig en weten we met zijn allen zeer veel. Sasja is niet de eerste hond met artrose en zal ook niet de laatste zijn.   maar natuurlijk is alle advies welkom " Hondenhumor Sasja de Eerste ITC-Hond die nu met pensioen is.   Waarom zou je een oude hond nog laten titeren of vaccineren? Dat dient geen enkel doel en schaadt meer dan dat het baat. Mijn oude hond met o.a. spondylose en lichte artrose in zijn linker schouder loopt nog heel prima voor zijn leeftijd. Zijn klachten zijn bevestigd aan de hand van foto's. Door het opvangen van de pijn op zijn achterhand, was zijn voorhand overbelast, waaronder bepaalde spiergroepen. Dat zie je niet, maar kan wel worden gevoeld. Met acupunctuur, bepaalde massagetechnieken en ondersteuning met gerichte medicinale kruiden zoals Harpagophytum procumbens, Curcuma longa, Boswellia serrata in bepaalde combinaties, groenlipmosselextract afgewisseld met hoogwaardige vis- of krillolie loopt hij bij wijze van als een kievit. Kreupelt al zeer lange tijd niet meer. Daarnaast krijgt hij geregeld Chlorella bij het NRF en KVV. Ik ontzie hem niet in de normale uitlaatrondes, die vindt hij prachtig want het is nu eenmaal een loper. Wel ben ik al een tijd gestopt met jachttrainen of speuren op te onstabiele ondergronden. Dat kan echt niet meer, kost teveel kracht en is schadelijk voor zijn artrose. Hij heeft nooit op alopatische pijnstilling gestaan, omdat die schadelijk zijn voor zijn nieren en lever. Goed dat je naar Tannetje Koning gaat. Dat is naar mijn bescheiden mening een weg naar herstel.

2
06 januari om 06:11
Vers voer - Eleboogdysplasie

Ik zou het 'dieet' van deze dierenarts beslist niet opvolgen. Hiermee kweek je extra onnodige problemen, want je hond loopt op termijn tekorten. Daarnaast dragen rijst en brood vrijwel weinig bij aan gezondheid.   Wil je een soortgerichte voeding verschaffen dat het dichts bij je hond zijn systeem staat, dan is zelf samengestelde voeding NRF/BARF een goede optie. Je geeft dan dik bevleesde karkassen, spiervlees, orgaanvlees en een gezond deel overige. Zie je dat niet zitten, dan zijn er redelijke KVV's die aan het BARF principe voldoen (alleen qua afwisseling van diersoorten dan...), waarmee je hond vrijwel alles binnen krijgt wat nodig is. Zeer volwaardige voeding, dat van nature al erg rijk is aan o.a. glucosamine/chondroïtine/MSM. De producten die je DA adviseert zijn glucosamine complexsupplementen. Helaas staat er niet bij vermeld wat voor bestanddelen zijn gebruikt. Mogelijk kunnen ze kippen- of rundereiwit oftewel nekken, strotten, longen bevatten. Dan ben je beter af en goedkoper uit door gewoon vers te voeren. Het kleine beetje curcuma wat er aan toegevoegd is, is een kruid. Ik verwacht niet dat het aantal mg meteen een gewenst effect gaat geven. Dan zou ik kiezen voor andere supplementen met daaraan toegevoegde kruiden, vitamines en mineralen die elkaars werking versterken en waarvan de gluc. content niet op basis is van mogelijk goedkopere slachtafvalinhoud. Zeer goede pijn- en ontstekingsremmende kruiden zijn bijv. Duivelsklauw, Boswellia serrata en Curcuma longa. 

24
05 januari om 14:07
Epilepsie na eten purizon?!

Naast de E621 (dat is toch een behoorlijk onderkende trigger overigens) kunnen de kruiden en dan met name zeewier en oregano wellicht ook een trigger vormen en een schildklier overactief maken. Er staan geen percentages bij vermeld. Verder kan het bij fabrieksmatige voeding voorkomen dat er een onbalans is opgetreden in vitaminen- en mineralenverhouding, door toxiciteit van het product na contact met zuurstof.

35
04 januari om 17:58
Hier ben ik dan!
 Pagina 1 | 2

Dat is een druk begin van het nieuwe jaar. Leuk beestje. Veel plezier met elkaar.

21
01 januari om 09:02
Spoelwormteam , het ondezoek van Utrecht.

" wij hebben 27 maanden mee gedaan, als ik alles optel was het een groot bedrag wat ik gratis toch gehad heb.   zelf deed ik altijd mee aan het onderzoek van HET WOUD, www.wormbestrijding.nl... dat was niet goedkoop, met giardia erbij gauw een 37 a 38 euro.   of ik Bamse nog laat testen ? nee denk het niet, ik heb nu vanaf acht weken mee gedaan aan testjes, regelmatig en freqwent meer dan twee jaar iedere maand , er is nimmer wat gevonden bij Bamse, vind het dus niet meer nodig, of Bamse moet een verminderde weerstand gaan krijgen dat is dan wat anders, maar nog laten testen zolang ze lichamelijk gezond is ? nee. " willemijn, baasje van bamse .   Ik doe het met onze dieren nog steeds bij Het Woud. Met de honden verzuim ik de laatste tijd. Was het in beginsel elk half jaar, na verloop van tijd elk jaar, en de laatste periode nauwelijks meer. Alleen bij vermoeden, wat vrijwel nooit voorkomt.

21
28 december om 22:39
niet ingedaalde testikel

Mijn jongste (oude) hond had 2 niet ingedaalde teelballen. Het hangt geheel van de hond zelf af, want elke situatie is anders. Bij een verder gezonde hond is er geen noodzaak te opereren en laat je hem liever intact. Bij gerelateerde problemen is er medische noodzaak om te opereren. En vaak wordt pas op het moment van operatie de ernst ontdekt van de achtergebleven bal, zoals tordatie en dan ben je maar wat blij dat deze er uit is en niet voor chronische ellende zorgt. Het is geen normale castratie, maar afhankelijk van waar de niet ingedaalde teelbal zit, een zware buikoperatie met risico's op o.a. buikvliesontsteking. De redenen die je DA eerder aangeeft om te castreren zijn kul. Diverse onderzoeken zijn bekend dat castratie na uitgroei het risico op degeneratieve ziektes vertraagt. En bij diverse rassen, waaronder de golden is het risico op kanker bijv. sterk vergroot na castratie op 6 maanden. Het homeopatische middel is sterk afhankelijk van de constitutie van je hond, dus een complexmiddel uit het schap is in veel gevallen niet toereikend voor het doel. Dan ben je beter af bij een klassiek homeopaat. Misschien heb je iets aan deze link. Even scrollen naar onder m.b.t. inzet homeopathie: http://www.kliniek-klaver4dieren.nl/cryptorchidie%20dierenkliniek-klaver4dieren

70
22 december om 16:33
Hond moet vermageren
 Pagina 1 | 2 | 3

Hier ook 2 castraten en die zijn zeker niet te dik. De oudste van nu bijna 12,5 jaar loopt en traint zeer graag en 'ettert' ook nog heel wat af met zijn grote vriend. Qua voeding vind ik brok of dieetbrok per definitie al geen 'oplossing' voor het probleem en zeer ongezond. Mijn jongste hond woog bij binnenkomst hier op 1 jaar ruim 41 kilo. Geleidelijk is hij afgevallen naar nu nog steeds 36/36,5 kilo. Hij krijgt net als de oudste al jaren zelf samengestelde voeding met geregeld kluifwerk ter verzadiging. Een klein percentage hoogwaardige koolhydraten zoals verse groentes, kiem- en kruidenmixen, rauwe honing etc. Zaken die bijdragen aan het in stand houden van gezondheid. En zeer weinig beloninkjes tussendoor. Traininkjes droog ik zelf en zijn flinters witvis, vuile pens of levertjes etc. Je zal zien dat als je tegemoet komt aan het spijsverteringsstelsel van je hond en rauwe voeding zou verschaffen, al dan niet als KVV, dat je hond dan beter afvalt en vaak een groter verzadigingsgevoel kent dan dat je een inadequate voeding blijft verstrekken. Zonde van zo'n Teckel. Het ras heeft al zoveel te verduren qua rugbelasting. Als baas zou je hierop alert moeten zijn en dit niet zo uit de hand moeten laten lopen. Lekker bewegen en een gezonde voeding verstrekken doet wonderen.

7
21 december om 22:15
gebroken nagel

Het is bij een breuk waarbij de afgebroken nagel er nog aanzit, beter om het afgebroken deel te verwijderen. En afhankelijk van de soort breuk is het zelfs zinvoller om de gehele nagel te verwijderen. Een nagel groeit weer volledig terug. Een behandeling onder volnarcose zal niet gebeuren, eventueel wel onder roes. Of dat nodig is, kan een dierenarts beoordelen. Bij dit soort ongevallen is een packing van groene leem ideaal. Een zwachtel om de teen met daarin groene leem of een groene leem bad. Maar zolang die nagel half afgebroken er nog aan zit, zou ik het eerder verwijderen zodat het weer mooi terug kan groeien.

22
21 december om 14:39
hypoallergeen bij vacht problemen

Ik heb ervaring met beide merken. Per definitie zou ik geen hypoallergene bewerkte voeding adviseren bij honden met o.a. huidproblematiek. Ik zou beginnen bij de basis van een soortgerichte rauwe voeding, die aansluit op het systeem van je hond. Dan heb je zeer waarschijnlijk meer dan de helft van de problematiek overwonnen. Allergie is veelomvattend, van voeding tot aan factoren van buitenaf, waaronder ook vaccinaties. Het verhogen van die weerstand en het versterken van het immuunsysteem op een andere wijze, leveren vaak positieve resultaten op.

16
19 december om 19:28
pup hoest af en toe

Vaak veroorzaakt de enting juist kennelhoest. Het is ziekte wat je inspuit. Een goede rauwe imkerhoning helpt prima. Als je daar een aantal druppels propolis tinctuur door doet, verhoogt het de weerstand en werkt het o.a. anti-bacterieel en slijmoplossend.

3
18 december om 14:36
Epilepsie bij 14 jarige hond

Een hond op deze leeftijd krijgt niet zomaar spontaan 'epilepsie'. Het is een onderliggende factor die vaak triggert en toevallen kan veroorzaken die op epilepsie lijken. Ik zou dan eerder naar de onderliggende veroorzaker zoeken en daarop inspelen, dan meteen lukraak zeer belastende medicatie tegen epilepsie te geven. Hoe is de staat van nier, lever en schildklier? Is daar uitgebreid op onderzocht?  Verder weet ik niet of je laat vaccineren, maar daar zou ikzelf rap mee stoppen. Door de poten zakken kan diverse oorzaken hebben, waaronder rugproblemen (spierknelling), leverfalen en schildklierproblematiek. Een gerichte voeding op basis van aanvullende vitaminesupplementen zoals vitamine B complex en kelp, kunnen de aanvallen drastisch verminderen.

26
17 december om 15:20
vachtverzorging

Je kunt zo'n vervilte klit van onderaf naar boven doorknippen en dan uitborstelen, maar in een oksel zou ik die gewoon wegknippen. Ik ben niet van het aanleren met botjes waar lang op geknaagd moet worden ter afleiding. Wel beloon ik tussendoor met kleine snoepjes en geef vaak 'vrij', waarbij de stress er even uitgerend kan worden. Ik ben zelf trimster geweest en heb geleerd om een handeling zo kort en effectief mogelijk te doen, zodat het de hond zo min mogelijk stress oplevert. Beter 1 handeling goed uitgevoerd zonder al teveel gedoe, dan doorgaan met veel stress. Zodra je hond begrijpt wat de bedoeling is en altijd een positieve beloning daar tegenover staat, zal die zelf doorkrijgen dat stilstaan iets oplevert en leren dat het ook iets langer kan duren. Tips zal je al genoeg ontvangen, dus die geef ik je verder niet. Succes!

7
14 december om 13:14
Hoeveel vitamine C. bij struviet?

Tja, ik zou inderdaad ook zelf samengestelde voeding gaan geven. Je hebt wat dat betreft niets meer te verliezen, hebt zelf in de hand hoeveel orgaanvlees je voert en wat je aan gerichte bijvoeding extra kunt geven.   Maar in antwoord op je vraag: ik zou nooit vitamine C extra bijgeven in geval van preventie bij blaas- en nierproblematiek, terwijl je al een fabrieksmatige voeding geeft met premix en vit. C. Daar creëer je weer andere problemen door.  Verder lees ik dat je dit kleine hondje 4 tabletten op een dag geeft. 4 tab. per dag is een volwassen dosering. Reduceer dit alsjeblieft naar minstens 1 tablet voor dit type hondje.   De ricinusolie in dit product werkt laxerend en kan een effect hebben op de stofwisseling en de huid, o.a. aardappelzetmeel is gebruikt als vulmiddel en werkt verzuring juist tegen. O.a. langdurig gebruik van ricinusolie kan vocht- en elektrolyten verlies veroorzaken. Als je al een vit. C supplement wilt geven, dan is 100% het product uit organische stoffen of een gebufferde versie, zonder zetmeel, lactose, soja en andere vulmiddelen aan te raden.   Je bent overgestapt op een andere brok en je hond krabt flink. Het kan zomaar ontgifting zijn, dat niets met die blaas van doen hoeft te hebben. Had je al contact gezocht met NML health?      

19
13 december om 16:25
Inenten pupje

" Ik weet even niet zo goed waar ik dit moet zetten aangezien de categorieën in 'medisch' niet helemaal passend leken, dus mijn excuus als dit niet juist staat.   Ik las net het hele topic over het Nobivac L4 vaccin tegen de ziekte van Weil en over het bepalen van de titer nadat alle puppy entingen zijn gehaald omdat teveel enten schadelijk kan zijn. Erg interessant. Maar nu vroeg ik me dus een en ander af omdat ik qua honden nog echt een leek ben.   1) Kun je überhaupt beter kiezen voor de L2 enting omdat de L4 enting veel bijwerkingen geeft, of kun je hem wel gebruiken maar dan tussen de 4-6 maanden pas omdat het anders een te grote aanslag heeft op het immuunsysteem van je pup? 2) Moet je dan als je hond 2 jaar is een titer bepaling laten doen? Of later? En als ik het goed heb begrepen hoef je dit niet elk jaar te doen, maar kan het ook om de paar jaar? En ik las over meerdere soorten, welke is dan het best? En hoeveel kost dat bij jullie? 3) Je moet met 8 weken ontwormen en met 9 weken weer enten, maar ik las ergens dat er minstens 2 weken tussen ontwormen en enten moet zitten omdat de enting anders minder goed werkt. Klopt dit? Of geldt dit alleen voor bepaalde antiwormmiddelen? Ik denk erover om Milbemax te gebruiken omdat ik las dat dit effectiever is.   Zo, super veel vragen, sorry haha. Ik wil graag met wat voorkennis alle dierenartsen in de buurt bombarderen met vragen om hun meningen te peilen en daaruit op te maken of ik ze een geschikte dierenarts vind of dat het alleen maar geldkloppers zijn. Maar dan wil ik me natuurlijk niet zomaar wat wijs laten maken. Ik heb al wel een DA voor mijn konijntjes, tot nu toe tevreden over, maar dat betekent natuurlijk niet dat die ook geschikt is voor hondjes aangezien daar toch een veel grotere markt voor is en meer aandacht aan wordt besteed dan aan konijntjes.   " Charlie   Wat leuk dat je je zo verdiept in de gezondheid van je pup.   Zowel de L4 als de L2 kennen bijwerkingen en beide vaccinaties bieden geen 100% bescherming. Wat ik vind, is dat de bijwerkingen van de L4 heftiger lijken te zijn. Persoonlijk zou ik elke hond, ongeacht het ras, beschermen tegen extra onnodige belasting van vaccinaties. De L4 vaccinatie op 9 weken geven, vind ik dan ook absurd en onnodig.    Dr. Jean Dodds geeft nog steeds het advies om pups pas vanaf 6 maanden een eerste Lepto vaccinatie te geven, maar enkel in epidemische gebieden. Nederland is dat nochthans niet. Ondanks wat menig dierenarts probeert aan te praten, het is geen core vaccin, evenals dat de HCC en nog een aantal andere vaccinaties dat niet zijn. Veel gerespecteerde bonafide fokkers met rassen waarbij een gelimiteerd vaccinatiebeleid gewenst is, maken ook in Europa dankbaar gebruik van haar betrouwbare adviezen en liften niet mee op de gevaccineerde honden.   Het schema voor mijn pup is dat deze alleen een 3-maanden vaccinatie ontvangt (DHP), waarna 3-4 weken nadien getiterd wordt. Is de vaccinatie aangeslagen aan de hand van de titerbepaling, dan wordt vaak meteen al doorgeschreven naar 3 jaar verder. Er zijn kynologenclubs die meegaan in een geldige titerbepaling en non core vaccins niet als verplichting stellen. De VacciCheck voldoet prima als titerbepaling. Er zijn dierenartspraktijken die hiermee inmiddels ruim 8 jaar werken.   Standaard chemisch ontwormen doe ik niet. Aan de hand van ontlastingonderzoek kun je prima peilen hoe het met mogelijke worminfecties gesteld is. Less is more, je werkt hiermee geen resistentie in de hand en met een soortgerichte voeding verhoog je indirect de weerstand van je dier. Bij een pup vind ik het prettig om tot aan 6 maanden elke maand ontlasting te laten controleren, waarbij bij het eerste ontlastingonderzoek ook Giardia wordt meegepakt en dit zo af en toe nog eens wordt herhaald. Als blijkt dat een worminfectie aanwezig is, dan pas heeft chemisch ontwormen een nut en zou ik ook ontwormen met Milbemax. In die zin 'moet' ik dus niets en heb ik de gezondheid van mijn pup en volwassen dieren beter in de hand door juist bepaalde standaard adviezen (die vrij achterhaald zijn) te laten.   Verder is het mogelijk om bijwerkingen van vaccinaties te ontstoren met nosodes. Met name bij het L4 vaccin en Hondenziekte lijkt dat zinvol. Diverse natuurgeneeskundige praktijken kunnen hierin adviseren. Dit wil overigens beslist niet zeggen dat na zo'n ontstoring je dier gevrijwaard is van vaccinatieschade.    Er zijn maar weinig dierenartspraktijken waar ik spontaan een titerbepaling wil laten uitvoeren. Dus blijven er voor mij 3 praktijken over buiten mijn regio, die adequaat en eerlijk advies kunnen uitbrengen naar aanleiding van de titeruitslag, gestaafd door jarenlange ervaring met het nog meer op maat vaccineren.            

9
10 december om 23:05
Welke reinigingskuur?

Ik raad het gebruik van Groene leem bij dit type hond af, omdat het te heftig op de orgaanfuncties kan reageren bij honden die al een auto-immuungerelateerde ziekte hebben. Dan is het gebruik van drainage kruiden geschikter en indirect ook gerichter te doseren. Voordat je iets aanschaft, kun je beter eerst informeren bij NML health, waaraan ook dierenartsen verbonden zijn die ontgiftingsproducten verkopen. Zij staan graag voor je klaar met gerichte adviezen. Over draineren.......met bronvermelding... http://www.nmlhealth.com/c,5695,,/Draineren-ontgiften-van-hond-of-kat.aspx

29
08 december om 08:47
Er is er 1 jarig.........

..........hoeraaa....

20
06 december om 16:52
Carnibest Bio

Het is dezelfde koudgeperste olie als in de overige versies met plantaardige olie, biologisch en koud geperst in alle versies van CB. Zie de site onder Vetten:   Vetten zijn energieleveranciers bij uitstek. Vers vet is het meest geschikt voor honden en katten. Vetten maken de voeding extra smakelijk en bevatten onder andere de vitamines A, D, E en K. De onverzadigde vetzuren in Carnibest zijn afkomstig van koudgeperste lijnzaadolie en zonnebloemolie, beide van reformkwaliteit. Deze olien zijn rijk aan vitamine E. 

162
05 december om 18:45
Vaccineren - wie doet het?
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Hier worden de volwassen honden ook niet gevaccineerd, omdat dit ongezond voor ze is. Verder is er totaal geen garantie dat je hond 'beschermd' is en dus niet vatbaar is voor ziekte en loopt men achter de feiten aan wat de nieuwe ziekteverwekkers betreft. Als je twijfelt, kun je titeren op de 3 viralen en ziekte van Weil etc. geef ikzelf niet. Mijn honden wonen in rattenrijk gebied en zwemmen dagelijks. titerbepaling en op maat vaccineren

10
30 november om 16:15
Maagtorsie kan iemand me uitleggen?

Het is te complex om alleen een nuchtere maag verantwoordelijk te houden voor een maagtorsie. Misschien vind je dit interessant om te lezen: Maagtorsie Mijn ervaring leert dat brokvoeding een zeer grote trigger is. Dat krijgen ze hier dan ook niet.

23
29 november om 22:52
verharing mogelijk door allergie?

" Ik hoop zo dat jullie mij kunnen helpen! Wij hebben een blonde labrador die al vanaf juli tot nu non stop enorm verhaard! Geen plukken maar losse haren. De vloer tafel bank kleding alles zit eronder. 1x langs je broek lopen en je hele onderbeen zit onder het haar. Nu krapt hij zich naar mijn idee laatste weken ook meer als anders. Hij heeft geen vlooien! Hij heeft geen kale plekken. Op zijn buik rond piemel wel wat wondjes en onder oksel ook een plekje. Verder niet. Hij heeft een plekje op zijn rug wat niks te zien is maar als je hem daar aait draait hij zich gelijk om en begint daar te bijten/likken. We voeren pro plan en hij krijgt al wel 8, weken schapenvet en zalmolie zonder resultaat. Hebben jullie enig idee waar het verharen vandaan kan komen? Het is gewoon niet meer leuk om hem zo in huis te hebben want alles zit onder het haar! Elke week wordt hij ook geborsteld! We willen absoluut geen vers gaan voeren dus die tip heb ik niks aan. Hij mag geen vers ivm ziektes die dat kan geven bij de koeien wat hij vaak bij is.die kunnen van zijn uitwerpselen dan erg ziek worden. " Ilse   Dat is flauwekul. De staat van het rund zegt iets over de mate van neospora besmetting en juist runderen zijn vaak tussengastheer en geen eindgastheer door mogelijk een hondendrol. In sporadische gevallen kunnen honden ook tussengastheer zijn.Het grootste risico zit in het laten eten van nageboortes van runderen, reeën en herten. Het moederdier zelf kan neospora drager zijn, daar totaal niet ziek van zijn en het als ziekte overbrengen op haar jong. Uitwerpselen van de hond deponeren direct in voer of in weilanden waar afgekalfd en gegraasd wordt, kan een risico vormen. Je doet voorkomen dat neospora volop bij rauw gevoerde honden voorkomt, maar dat is geenszins het geval. Juist ook brokkenhonden kunnen eindgastheer zijn van neospora en katten......in sporadische gevallen kunnen ze tussengastheer zijn en eventueel een risico vormen voor vee als richtlijnen niet in acht worden genomen. Het vee dat hier in hondenlosloopgebied de gelegenheid krijgt om buiten te leven, is in de regel totaal niet vatbaar voor neospora en hebben elk jaar weer gezond jongvee.    Ik ken dan ook behoorlijk veel eigenaren op vee- of paardenhouderijen waarvan hun honden gewoon rauwe voeding krijgen. Vlees geschikt voor menselijke consumptie (dus ook de ingewanden, buiten de baarmoeder om) 1 dag invriezen op min. -20 gr. Celcius doodt de neospora, dus het komt de humane voedselketen op die manier niet binnen. Tot zover de nuancering over mogelijk risico om vee te infecteren.  

21
29 november om 08:30
gouden tip?

" Ha, kijk weer wat geleerd. Zal de volgende keer navragen wat het precies was. Vanmorgen om 6 uur begon ze weer heen en weer te lopen...je hoort echt haar buik rommelen dan. Ze wil dan eigenlijk alleen koekjes eten. Het lijkt wel ochtendmisselijkheid... als ze eenmaal gegeten heeft is het weg. vanavond voor het slapen toch maar wat te eten geven. Ondanks dat ik de dierenarts heb belooft om niks meer te proberen ???? " Marleen   Hoeveel weegt deze hond en hoeveel gram per dag voer je? Je zou kunnen proberen om een maaltijd later op de avond te geven. KVV vliegt de maag uit en 2x daags voeren zorgt over het algemeen niet voor verzadiging. Afgaande op wat je schrijft in dit topic, lijkt je hond trek te hebben.

8
26 november om 23:49
Vers (dragend?) bot lam

" Gisteren gaf ik Byr een bot van de slager op de markt. Nog lekker vlees er aan. Zou een lamsbot zijn maar ik vond het daarvoor nogal groot. Ik vond het een bot à la stripfiguur Pluto (met een kop aan beide kanten), maar iets kleiner.   Na een klein half uurtje was het op, alles weg! Nu las ik zojuist op dit forum dat ik beter geen dragend bot kan geven. Hoe herken ik dit? Heb ik iets heel doms gedaan? (we gaan zo aan de wandel en ik zal goed op zijn ontlasting letten).   Edit: hij is kvv gewend.       " Fabienne   Dat ligt er geheel aan hoe jong het lam of geit is. Een week of een paar weken oud is qua hardheid geheel anders dan een paar maanden oud. Van erg jong lam gaf ik pootdelen wel aan mijn ervaren honden, nu ze oud zijn niet meer.  Wat je beschrijft, klinkt als lamsschouder:  lamsschouder Dat bestaat over het algemeen uit kraakbeen en een klein deel dragend bot. Op zich een mooie maaltijd voor je hond. Lam is vrij vet, misschien dat je hond daar ook op kan reageren. Of je hond problemen gaat ondervinden met het verteren van dit type vleesbot, zal moeten blijken. Dat is zo individueel.

148
22 november om 11:59
Vanavond in Kassa Groen....
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Wat leuk! Een portret van eigenaren van 3 Dalmatiërs......een bekende van BP?? http://kassa.vara.nl/actueel/consumentennieuws/artikel/nieuws/vanavond-in-kassa-groen-is-een-elektrische-auto-goedkoper-dan-gewone-auto/

57
21 november om 22:31
Rode vlekken
 Pagina 1 | 2

"  Nu twijfel ik of ik morgen wel naar de DA ga gaan.. Ik ga dan liever naar z'n holistische dierenarts gaan. Ik heb al even gezocht en ze zijn allemaal zo ver weg.. Chico is wel braaf in de auto maar hij windt zich zo op.. Ik studeer zelf voor dierenarts, en ik ben van het principe liever geen medicijnen. Zo ben ik ook voor de mens. Ik neem nooit medicijnen.  Bedankt allemaal al voor de informatie ! " Kimberly   Als je dan eens begint om 'voeding als medicijn' te zien en een soortgerichte rauwe voeding te geven, dan ben je naar mijn mening goed op weg naar herstel. De term 'allergie' is veelomvattend en kent vele factoren van onderdrukking van het systeem van je hond. Pak het aan bij de kern, de voeding, de belangrijkste basis voor balans. Daarnaast zijn er prima natuurlijke geneeswijzen die bijdragen aan herstel, indien dat nog nodig is na een voedingsaanpassing. Ik kijk terug op je bericht in het begin en daar staat dat de dierenarts heeft geconstateerd dat er geen allergenen in de brokvoeding zitten, die je nu geeft. Ongelooflijk, want brokvoeding bevat de meeste allergenen, al dan niet ontstaan door te grote toevoegingen suikers, zouten, soja, graan, chemische anti-oxidanten en vitamine- en mineralen onbalans. 'Dood voer', dat bestaat uit minderwaardige koolhydraten en een klein beetje enzymenloos vlees, opgeleukt met premix en vetten om de hond in 'conditie' te houden. Junkfood of een veredelde pizza, zoals een aantal pro rauw dierenartsen dat noemen. 'Rode vlekken' zijn een verstoring van dieper in het lichaam. Wat je beschrijft, kan voedingsgerelateerd zijn, maar vaccinaties of chemische ontworming kunnen ook triggeren tot die 'rode vlekken', evenals simpelweg stress of een grasallergie of het struinen door onkruid en bossages. Voeding om die weerstand te verhogen, kan dan bijdragen aan vermindering van klachten, evenals het niet lukraak chemisch ontwormen en vaccineren etc.

4
17 november om 14:37
Sinds een aantal weken

Poetsen is een optie. Dan adviseer ik om dat te doen met een natuurlijke tandpasta, zoals bijv. Weleda plantentandpasta zonder fluoride, op basis van een aantal kruiden die een gunstige invloed hebben op tandvlees en tanden.   Sommige honden vinden het fijn om wat geholpen worden tijdens het knagen. Het is een soort vertrouwenskwestie om iets opnieuw aan te leren dat (helaas) instinctief vergeten is. Het geven van goed kauwmateriaal vind ik erg belangrijk. Te grote botten of onbevleesde harde botten nodigen niet uit om lekker op te knagen en beschadigen het gebit op termijn. Bijv. een kwartel of een ontvelde kippenpoot zijn wel geschikt. Je kunt deze een paar x met een hamer bewerken, zodat de gewrichtsdelen loskomen, waardoor het karkas vaak beter geaccepteerd wordt. Als je dan een deel vasthoudt en uit je hand laat eten, is er een kans dat je hond het wel accepteert. Verder ben ik van het standpunt, geen gemiep met eten. Bij dit type hond (als het gezond is), liet ik een dagje vasten en gaf het kauwmateriaal op het moment dat de hond echt trek heeft. Vaak eten ze het dan wel. Zo'n mieper heb ik ook tijdelijk in huis gehad. Ik maakte geen concessies en de enige keuze die ze had was mee eten met de jongens. Na een paar keer had ze snel door dat ze niets anders kreeg en at al snel mee, ook de bevleesde karkassen. Misschien heb je hier nog iets aan: http://rauwevoedingvoorhonden.nl/

18
16 november om 18:19
Strongylus-Eitjes in KVV?

Darmen van geslachte dieren vallen niet onder categorie 3 materiaal...en vind je doorgaans niet terug in KVV. Strongylis is bij eitelling vaak een passant van herbivoren, dus opgevreten door een hond is er grote kans dat na een tweede en derde faecesonderzoek dit type niet meer aanwezig is. Mijn honden eten al vanaf 2003 rauwe voeding, inclusief prooidieren en ik verricht regelmatig faecesonderzoek. Nog nooit eigenaardigheden aangetroffen in ontlasting. 

21
14 november om 23:34
Haaruitval keeshondje

In de ruiperiode borstel je zeker niet elke dag. Hiermee beschadig je de bovenvacht en huid van de rug. Een Kees moet ontwold worden, dus de ondervacht moet er uit. Dat doe je in 1 handeling in periodes en niet elke dag. Een herderkam biedt dan uitkomst. Om je hond niet te laten klitten kun je een paar x per week de vacht doorkammen en maar heel af en toe borstelen. Verder kunnen een gerichte voeding en supplementeringen er voor zorgen dat de hond een ruiperiode sneller door is. Hier zou ikzelf goed naar kijken, want een Kees hoort ook in de ruiperiode een volle vacht te behouden, niet erg dun.

72
14 november om 13:18
Zelf vers vlees maken & recepten
 Pagina 1 | 2 | 3

Het zelf samenstellen van de voeding voor je hond, kat of fret is geen wetenschap of hogere wiskunde. Als je je goed inleest, je aan richtlijnen houdt en anticipeert op wat jouw individuele hond je laat zien, dan is het een prima voedingsmethode. Op fora kun je je menu laten doorberekenen, zodat je verantwoord van start kunt. Het is een mythe dat honden per definitie een aantal weken op KVV moeten staan. Dat is iets wat hier in Nederland als 'must' wordt aanbevolen. In andere landen en continenten wordt meteen omgeschakeld naar BARF/NRF, aangezien KVV daar minderwaardig voer is of niet voorhanden is. Ook hier in Nederland worden honden prima omgeschakeld van brok naar NRF. De pH waarde in de maag heeft een hogere zuurgraad nodig om brok te verteren. Brok geef je bij voorkeur niet gelijktijdig met BARF/NRF. Veel honden hebben echter geen enkele moeite om bijv. 's ochtends brok en 's avonds een BARFhap te verteren. Er zit immers geruime tijd tussen de pH waarde van de ene en de andere vertering. Even afgezien of brok wel of niet gezond is en naar mijn mening weinig meerwaarde heeft als ideale voeding. De filosofie achter BARF/NRF is om zo min mogelijk belastende voeding te geven. Daar past brok niet bij. Misschien ook interessant om te lezen: http://www.rauwevoedingvoorhonden.nl/

10
08 november om 00:27
Angels Eyes

Het antibiotische bestanddeel tylosyne als tartraat is de werkzame stof. Het wordt aanbevolen om dit als poeder over het eten te strooien. Wat er niet bij wordt vermeld, is dat tylosyne een competitie met andere aminozuren aangaat en dus de opname van die belangrijke aminozuren uit voeding remt. Daarnaast maak je op de langere termijn de lichaamseigen bacteriën resistent tegen de werkzame stof. Beslist geen goedje om zomaar even aan je hond te geven om traanogen te voorkomen. Daar zijn minder schadelijke middelen voor, o.a. het aanpassen van de voeding en middelen die van buitenaf minder schade aanrichten. Dit werkt bijvoorbeeld redelijk goed: http://www.nmlhealth.com/p,29,414/Tear-Stain-en-Spot-Remover.aspx En wat ook helpt naast dit middel is om dagelijks propolistinctuur op de aangedane plekken in te wrijven. Dit middel wordt overigens zonder schroom verkocht via groothandels hier in Nederland.

12
05 november om 12:10
Sasja raakt plato met afvallen......nog minder geven?

Afvallen moet geen aanval zijn, te snel, te drastisch is een aanslag op het metabolisme. Ik weet niet wat voor KVV je nu voert, maar ik zou bijv. broodkorstjes en koekjes skippen en daar nuttig kauwmateriaal voor in de plaats geven. Gedroogde snacks of vlezige botten, aanvullingen met spiervlees/groentes, een vis- of vuile pensdag kunnen dan meer verzadiging bieden. 300 gram op nu 44 kilo hond is absurd weinig en naar mijn mening vragen om problemen. Om naar een streefgewicht toe te werken, doe je dat in fases. Stel, het streefgewicht is 40 kilo, dan mag je 800 gram geven en dat is 2% van 40 kilo. Als je op het huidige gewicht 300 gram voert, dan levert dat je hond voedingstekorten op en zal je moeten supplementeren om de lading te dekken. Verder ga je nu de winter in en dat vraagt extra energie en hoog je in de regel op met percentages.  Het lichaam bepaalt in fases de mate van energie en vetverbranding. Er is altijd een moment van stilstaan in gewicht, omdat voedingsstoffen op dat moment zeer goed kunnen worden opgenomen en in plaats van vet omgezet worden in spiermassa. Het lijkt of je stil staat en komt zelfs aan. Verontrustend is dit zeer zeker niet en het is voor het metabolisme beter om deze rustperiode gewoon in acht te nemen. Wil je het dan weer triggeren, dan zou je er voor kunnen kiezen om op wisselende tijden te voeren, 1 x daags of bijv. bij zelf samengestelde voeding wekelijks een vastendag in te lassen, waarbij je de dag er voor of in diezelfde week de maaltijd van de vastendag verdeeld over een andere dag(en).  Mijn advies: afhankelijk van de soort KVV meer voeren of supplementeren. Voor de verzadigingseffect van de hond zelf zou ik meer voeren en dan met name kauwmateriaal.

6
31 oktober om 16:30
Puppy afgevallen op vers voer

De kans bestaat dat deze pup te weinig voeding krijgt. Ik zou dus meer gaan voeren, zorgvuldig opbouwend naar ten minste 7%. Afhankelijk van hoe de pup dan op de voeding reageert, kun je verhogen of verlagen naar behoefte. Elke 2 weken kun je percentages bijstellen naar het dan geldende gewicht.   Hou je aan de richtlijnen van onderstaande percentages, dan loopt je hond geen tekorten op:   Voor pups geldt het gegeven dat zij in opgroei een hogere calciumbehoefte hebben dan volwassen honden en hierdoor gelden andere percentages voor het berekenen van het totaalgewicht. Pups van grote rassen voer je tussen de 5 à 6% van het dan geldende gewicht.Pups van kleine rassen voer je tussen de 7 à 10% van het dan geldende gewicht. Bron: http://www.rauwevoedingvoorhonden.nl/Omschakelen2.htm

72
28 oktober om 19:20
Welk KVV voer jij
 Pagina 1 | 2 | 3

" Bedankt allemaal voor jullie reacties echt super en leerzaam Wat carnibeste betreft waarom word er overal rijst in gebruikt, ik dacht dat veel honden de rijst niet kunnen verdragen ? " Ilona & Robin   Carnibest heeft juist ook versies zonder rijst........dat wordt voor het gemak nooit geschreven... Mijn ervaringen door de jaren heen.......veel honden kunnen het beetje rijst in Carnibest zeker wel verdragen...dit is 1 van de weinige stabielere merken naar mijn bescheiden mening. Waarom rijst.....is bij elk merk dat rijst gebruikt vaag...betere opname van vitamine B, neemt vocht op, zodat het vleesvocht in het vlees blijft en niet al teveel lekvocht achterblijft tijdens ontdooien. Ik ben voor afwisseling, dus adviseer vooral om gevarieerd te voeren als je KVV voert.

38
27 oktober om 07:34
We hebben Zusje laten inslapen
 Pagina 1 | 2

Wat triest. Heel veel sterkte voor jullie.

35
25 oktober om 17:02
Ik denk dat ik niet meer laat enten.
 Pagina 1 | 2

wat zouden jullie doen? " Bruce Boxer   Een hond met epilepsie liet ik zeer beslist nooit meer vaccineren.

66
24 oktober om 11:22
ongevraagd mijn hond voeren in een openbare ruimte
 Pagina 1 | 2 | 3

" Euhm...ja, ikke ook iets verbaasd...   Ik kom aanlopen, zie een vrouw...een vrouw die iets uit haar zak haalt.. Ik zie snoepjes,.. Nog erger , de vrouw maakt een duidelijke beweging, wat bij mij het idee oproept dat ze  ook mijn honden iets te eten gaat geven. En wat doe ik als baasje.? Ik euhm...blijf er bij staan...en ga ontzettend boos staan worden.?   Loop gewoon door. Klaar, punt, einde discussie.   Ja, of het lukt deze vrouw om binnen 1 tiende van een seconden het snoep zakje te pakken, jouw af te leiden, en dat ze je hond stiekem gaat voeren.?? Ja dan, dan is er alle reden toe dat deze vrouw even gemeld wordt dat mijn honden geen snoep hoeven.   En of jij een goed baas bent of niet...? Ken je de vrouw, kent de vrouw jou.?. Ik zou ze een prettige dag wensen, en toedeledokie. Heel de wereld staat in brand, en dan zou je je ook maar 1 seconden druk moeten maken over een onbekende die je hond een snoepje wilt geven, en jou een slechte baas noemt.?   Mij kun je oprapen na zo'n opmerking van iemand die mij, en mijn honden niet kent. Te grappig voor woorden.   Gewoon lekker laten gaan, en door wandelen met je hond..               " Landseer ect   Tja...dit dus, haha....  

25
23 oktober om 15:32
hoe doen jullie dat met feestjes?

" Halki allemaal!    Ik ben volgende maand jarig en als wij dus het huis vol hebben zitten ligt Rori meestal in haar bench/tent (we hebben zo'n stoffen ding) en ze zoekt dan zelf de rust op.  Zondra er bepaalde mensen komen waarvan ze weet dat ze lekker kunnen kriebelen gaat ze bij hun zitten voor een massage.   Ik probeer zoveel mogelijk te voorkomen dat ze iets eet van de haojes. Maar als er bijvoorbeeld wat ei salade op de grond valtmag ze voor stofzuiger en dweil spelen.   hoe reageren jullie honden op veel mensen in huis? Of mee naar een verjaardag? en hoe gaan jullie daarmee om?    groetjes " Loes en Rori   Dat mogen ze hier niet, want indirect is het bij mijn honden een verkapte vorm van schooien. Dus als hier feestjes zijn met veel mensen, dan mogen ze het bezoek begroeten en daarna is het plaats. Vaak is er een logeerhond op bezoek, die in hetzelfde patroon mee gaat. Aanleren om plaats te blijven, kun je doen door bijv. een gevulde kong te geven.   Vergeet te schrijven, de jongste hond moet het zeker niet wagen om in de buurt van de salontafel te komen! Die zwiept met zijn logge staart alles van tafel.

16
22 oktober om 17:11
Abces wat maar niet weg gaat en littekenbreuk in de buikwand na castratie.

Met een hersteloperatie zou theoretisch gezien oud littekenweefsel weggehaald worden, wond goed schoongemaakt etc. en indien mogelijk en afhankelijk van de wond opnieuw gehecht of deel hechting met een drain er tussen, soms wordt de wond open gelaten. Om juist de aanmaak van nieuw weefsel te bevorderen, waardoor er geen extra littekenweefsel hoeft te ontstaan, wordt dan vaak honingzalf of -spray gebruikt. De enzymenwerking uit de honing vreet het oude weefsel weg en laat nieuw weefsel ontstaan, waardoor een snellere en soepele wondgenezing wordt ingezet. Mijn dierenarts zou dit meteen na zo'n hersteloperatie inzetten, per definitie al bij allerhande wondgenezing.    In de praktijk is er ook een andere kant: hoe meer geprut aan een wond, des te meer littekenweefsel er gevormd wordt. Oud weefsel herstelt niet, nieuw overgroeiend weefsel heelt niet. Het is dus niet altijd een goede keuze, maar soms kan het wel weer positief uitpakken bij de inzet van de juiste nazorg.

119
22 oktober om 13:20
Onze prachtige Gorby ..........
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4

Dat is echt schrikken. Heel veel sterkte met het verlies van jullie mooie maatje. 

11
20 oktober om 17:19
Dromen

Mijn grote puppen van 13,5 en 11 doen dat nog steeds......

3
20 oktober om 14:26
Vraagje mbt sanofor

Ik verkoop zelf Sanofor Veendrenkstof dat ook vooral aan paarden wordt gegeven. Om het vreten van hondenpoep tegen te gaan, zou ik in eerste instantie naar de basisvoeding kijken, daarin aanpassen en dan pas supplementeren. Nee, mijn ervaring is dat Sanofor Veendrenkstof niet per definitie helpt om hondenpoepvreten tegen te gaan. Het is een gefermenteerd probioticum uit bodemleven, zoals grassen, kruiden, bloemen huminezuren etc.  dat wel duidelijk een darmflora en de weerstand versterkt, ontgift en infecties vermindert. In keutels zitten belangrijke onverteerde voedingsstoffen. Met name konijnenkeutels zijn onweerstaanbaar voor veel honden en het is een instinct om daarvan te snoepen. Obsessief vreten is naar mijn ervaring een tekort van het een of ander. Er zijn naar mijn mening meerdere hulpmiddelen nodig om dit gedrag te doorbreken, zoals het dagelijks toevoegen van bijv. boekmaag aan de voeding, al dan niet met veendrenkstof, maar kijk vooral naar die basisvoeding.

110
20 oktober om 10:50
geen inenting.
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4

Wie meer wil weten over de zin en onzin van vaccineren: http://vaccinatiebeleid.rauwevoedingvoorhonden.nl/ Eén van mijn honden heeft vaccinosis door met name de Leptospirosis vaccinatie. Sindsdien is bij beide honden het vaccinatiebeleid drastisch aangepast tot bijna nul. Geld speelt in de gezondheid van mijn dieren geen rol. Een vaccinatie teveel en op het verkeerde moment kan ten koste gaan van je dier en je heel veel (geld)zorgen opleveren die niet nodig waren geweest. Groetjes, Sandra

64
18 oktober om 12:58
Vergrote lever, wat nu?
 Pagina 1 | 2 | 3

Een vergrote lever door stuwing is niet 'normaal'. Als stuwing te lang aanblijft, kan de werking ervan stagneren. Stuwing door hartfalen kan extra druk zetten op o.a. de nieren, longen en lever. Mijn idee is dat doordat je juist ook furosamide geeft, dat hierdoor extra druk wordt gezet op de nieren en kaliumverlies is ingetreden. Dit heeft direct invloed op het rondpompen van het hart. Je zou een kaliumbepaling kunnen laten doen en bijsupplementeren (kalium celzouten worden dan het beste opgenomen en zijn niet belastend voor de nieren). Dit is 1 van de redenen waarom mijn oudste hond met vergroot hart en lever niet doorlopend furosemide krijgt, aangezien er gezondere alternatieven zijn die de belangrijke kaliumfunctie behouden en stimuleren.  Laat je goed informeren hierover. Sterkte er mee.

7
13 oktober om 19:58
goede informatie titeren voor hondenschool

Misschien heb je hier iets aan? Dit artikel wordt veel opgevraagd door rasverenigingen en kynologenclubs. Het is in PDF file op te vragen. Vaccinatieschade en Beleid (titerbepaling)

162
13 oktober om 12:56
Misschien toch een operatie.. Bang! EDIT: Ze is weer thuis <3
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Fijn dat alles goed is gegaan. Sterkte er mee.

3
12 oktober om 13:28
hartruis hond medicatie benakor

" onze Ice(maltezer) heeft al een paar jaar hartruis, de vorige d.a.(helaas overleden) zei dat dit geen gevolgen voor haar heeft,nu heeft ze sinds drie weken ongeveer s'morgens soms even wat kokhalzen en een beetje droog hoestje, niet veel,maar toch maar naar nieuwe d.a gegaan, ze zei dat het kwam van de hartruis en vooral s'morgens als de longen vocht vasthouden ze dan moet hoesten, overdag is ze in de weer en dan heeft ze het niet, het medicijn benakor aangeraden, heb het nog niet gebruikt, ben er wat huiverig voor aangezien het de bloeddruk verlaagd(hoe meet je eigenlijk de bloeddruk) we moesten haar dan in de gaten houden aangezien het ook te laag kan worden en ze hiervan flauw kan vallen, maar we moeten ook naar het werk dus kunnen niet de hele dag haar in de gaten houden, nu las ik op internet de bijsluiter en ze moet hier dus dan haar verdere leventje aan, dat is op zich niet erg als het maar helpt, maar hoe weet je nu of de bloeddruk stabilliseerd en niet steeds lager gaat worden,ze is ook niet benauwd of zo, heel vrolijk en actief, voor haar 12 jaar, wie heeft ervaring met benakor en is dit medicijn nodig vraag ik mij af,met vriendelijke groetjes ria. " ria bouwer   Als ik dit zo lees, denk ik dat er meer aan de hand is dan 'enkel' een hartruis. De symptomen die je beschrijft, passen bij een vergroot hart die tegen de luchtpijp aandrukt, eventueel ook een vergrote lever door slecht rondpompen van het hart. In zulke gevallen kan dat leiden tot vochtophoping achter de longen en is conventioneel plasmedicatie nodig om dat af te voeren. Persoonlijk vind ik dat je dierenarts zich hier wel erg makkelijk vanaf maakt, want als je hondje dit al 3 weken heeft in de ochtend (herkenbaar), dan wordt het tijd om te handelen. Op röntgenfoto is te achterhalen of het hart en evt. de lever vergroot zijn. Hiervoor zal je hond in veel gevallen onder een roesje moeten, iets waar ik in mijn geval zeer huiverig voor ben bij een hond met een slechte hart- en leverconditie. Met mijn ervaring nu zou ik meteen aanraden om een kleurendoppler hartecho te maken. De gehele toestand van het hart wordt in beeld gebracht, inclusief bloedstroom en andere orgaanfuncties kunnen ook bepaald worden, zoals een vergrote lever. http://www.dierenkliniekmheenpark.nl/mheenparkechografie.html De lever kon in mijn geval niet goed in beeld worden gebracht, doordat het achter de maag zat, maar duidelijk was dat ook die op echo vergroot was. Een doppler echo gaat zonder roes en is een belasting minder op orgaanfuncties. Hier een hond met licht hartruis, vergroot hart, vergrote lever en slechte longcapaciteit (deels kapotte longblaasjes). Hij krijgt absoluut een ACE remmer, want als de bloeddruk te hoog blijft, heeft dat zijn invloed op alle orgaanfuncties en stofwisselingsprocessen. Een half tablet Benakor in de ochtend, vaak ook op een nuchtere maag, tezamen met homeopatische ondersteuning op poederbasis voor o.a. zijn longcapaciteit en vochtafdrijving. Een half uurtje daarna krijgt hij te eten. Ik heb nog nooit nare bijwerkingen gezien op deze ACE remmer. 's avonds krijgt hij in plaats van andere conventionele hartmedicatie een fytotherapeutische ondersteuning met o.a. een bloedverdunnend/verlagend effect, hart-, long- en leverondersteunend plus dat het nog iets doet aan pijn- en ontstekingsremming voor zijn spondylose, dus het werkt elkaar niet tegen. Ik laat wel regelmatig nier en lever checken.   Verder kun je ontzettend veel doen met de voeding. Hoogwaardige aminozuren, ruime omega 3, taurine, ondersteunende fytonutriënten zoals Chlorella en Spirulina etc.etc. zijn 'Voeding voor hart en bloedvaten'....   ACE-remmer o.a. Benakor, Fortekor, Vasotop, enz. ACE is de afkorting van angiotensine-1 converterend enzym. Renine (uit de nieren) zet angiotensinogeen (uit de lever) om in angiotensine-1. Het ACE zet vervolgens angiotensine-1 om naar angiotensine-2. Een ACE-remmer voorkomt dus dat angiotensine-1 wordt omgezet naar angiotensine-2.  Angiotensine-2 heeft een vaatvernauwende werking. Een ACE-remmer voorkomt de vorming van angiotensine-2 en voorkomt zo (indirect) vaatvernauwing, waardoor bloeddruk en afterload niet verhogen. Angiotensine-2 induceert ook de productie van aldosteron. Aldosteron heeft een stimulerend effect op natrium- en waterretentie in de nieren; aldosteron verhoogt zo bloedvolume en  bloeddruk. Een ACE-remmer voorkomt vorming van angiotensine-2, waardoor dus ook minder aldosteron ontstaat; daardoor zullen bloedvolume en bloeddruk niet verhogen.  Werking van een ACE-remmer: voorkomen dat bloedvolume en bloeddruk toenemen.   Bron: http://www.vetined.nl/news/83/show    

21
11 oktober om 21:45
Blaasgruis door voedselallergie?

Weet je zeker dat het tot aan heden ten dage nog steeds struviet is? Is deze constatering wederom goed onderzocht op het lab?    Zijn de nieren al eens echt goed onderzocht? Alles concentreert zich op die blaas, maar struvietvorming wordt gevormd in de nieren......en in uitzondering kan dit een erfelijke afwijking zijn.

20
11 oktober om 15:42
Kamelen luchtpijp

" Sorry ik geef brokjes, mijn maag draait al om met jouw verslagje alleen. Maar gezonder zal dat wel zijn.    Euh stierenpiemeltje ? Grapje zeker ? Hoe kan dat nu lekker zijn ....   " Anny en Lance   Zelfs Chinezen vinden het heerlijk......... http://keuringsdienstvanwaarde.kro.nl/seizoenen/2014/afleveringen/02-10-2014/extras/stierenpiemel_delicatesse_in_china   Kamelenvlees is voor andere continenten een vrij normale consumptie, zoals rundvlees hier.

27
10 oktober om 18:43
Iemand ervaring met Activyl (anti vlooienmiddel)?

Ter preventie zou ik het niet gebruiken. http://www.laboratorium.nl/?nav=nieuws&sub=&deep=&cmd=detail&id=923 http://nl.wikipedia.org/wiki/Indoxacarb

10
10 oktober om 11:58
Gebaren..

Mijn oudste hond van bijna 13 is ook aardig doof aan het worden. Hij heeft gebarentaal redelijk goed aangeleerd, ook omdat we jachttrainen en speuren hebben gedaan. Maar je hebt er helemaal niets aan op momenten dat hij echt de ruimte heeft en zich vertrouwd voelt langs het water, waar hij vooruit kan lopen. Zo af en toe draait hij zich om voor oogcontact, maar als er een kudde paarden of runderen aan de kletter gaat, is dat gewoon gevaarlijk, dus het is altijd goed opletten. Een trilband (geen stroomband) zou dan dienst kunnen doen in dat soort situaties, geadviseerd door mensen die dove honden trainen (ook op gebarentaal), maar daar begin ik niet aan. Tegenwoordig lopen ze los door de (rustige) wijk en de kleinere natuurstukken net daar buiten. Toch het idee dat ze zich frank en vrij kunnen voelen, want de dagelijkse loop naar de plas is te ver. Klaas Wijnberg is inderdaad leuk om te lezen. Hij gaat van het standpunt uit dat teveel geluid het contact met je hond ondermijnd. Bij honden met staar zal je daar dan een gulden middenweg in moeten vinden. Binnen deze theorie kun je op gebarentaal ook je onzichtbare grenzen aangeven. Zo leren ze nu al een tijdje dat in de wijk of wat onveiligere losloopstukken mij niet voorbij gelopen wordt op momenten dat ik dat wil en dat puur op gebaar.  Geniet van je oudje.

266
07 oktober om 00:19
Wat is jullie gedacht over een bench?
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Een bench is er voor het gemak van de mens, niet voor het 'plezier' van de hond zelf. Benchmisbruik is een breed begrip. In veel omstandigheden is hier sprake van, zonder dat men het zelf beseft. Je kunt nog zo'n goed 'kwaliteitsproduct' afleveren als fokker zijnde, die kwaliteit valt volledig weg als een pup eenmaal bij een nieuwe eigenaar is, die er geen tijd en energie insteekt om een pup goed zindelijk te krijgen, te houden en goed op te voeden. Zoveel omstandigheden waarbij een pup nog geen controle over die blaas heeft en je daarop minstens de eerste 3 maanden moet anticiperen om een stabiele hond te krijgen, zonder stress...zonder bench.

29
06 oktober om 10:57
Chi krijgt Carnibest voer en toch jeukende huid?

Vlak de werking van vaccinaties ook niet uit op het systeem van je hond. Het is mogelijk dat diverse huidziektes direct gelinkt worden aan vaccinaties. Dat is bij de Chi een veel voorkomend probleem, naast die foute voeding. Ik zou de hond in elk geval op volledig verse voeding zetten en daarin balans vinden. Eliminatie met een soortgerichte voeding is weer een belasting minder voor je hond en een weg naar herstel.

13
02 oktober om 13:50
Barf menu

" Ik las op internet dat 40 gram per kilo lichaamsgewicht voldoende was. Heb hem nog niet gewogen maar hij zal zo ongeveer 2/3 kilo zijn. Volgende week maar even wegen dan. Dus wat ik nu heb gekocht is nog niet voldoende? Wat zou ik er dan nog meer bij moeten halen? Bij die winkel hadden zr ook niet veel meer. Misschien maar even via een webshop kopen " Stephanie   Je doet je hond tekort bij deze manier van voeren. Lees hieronder de percentages die ook voor KVV gelden. Weeg je pup elke 2 weken en pas het percentage evenredig aan. Als je hond nu 2,5 kilo zou wegen, dan begin je met 5% van zijn totaalgewicht en dat is 125 gram per dag. Afhankelijk van hoe je pup op de voeding reageert, kun je bijstellen door het percentage op te hogen of juist te verminderen.     Maar hoe weet ik nu wat mijn hond nodig heeft?Om een gemiddeld prooidier te simuleren, kun je gebruik maken van: 60%-70% spiervlees (incl. vet/huid/vacht)10%-20% orgaan10%-20% bot10%-20% overigeJe gaat als basis uit van 3%-5% van het totaalgewicht van een kleine tot middelgrote hond en 2%-3% van het totaalgewicht van een volwassen (middel)grote hond. Ervaring met kleine honden is dat men beter kan beginnen met 2,5% en dan langzaam opbouwen, dan meteen al tussen de 3%-5% te voeren. Vaak is dat teveel en afhankelijk van leeftijd en fysieke beweging. Uiteraard geldt het anticiperen op de behoefte ook voor een grote hond en voor pups.Voor pups geldt het gegeven dat zij in opgroei een hogere calciumbehoefte hebben dan volwassen honden en hierdoor gelden andere percentages voor het berekenen van het totaalgewicht. Pups van grote rassen voer je tussen de 5 à 6% van het dan geldende gewicht.Pups van kleine rassen voer je tussen de 7 à 10% van het dan geldende gewicht.Aangezien een pup gemiddeld elke week aankomt, dien je vanaf het begin minstens om de twee weken je menu in totaalpercentages te herzien!Die calciumbehoefte neemt af vanaf het moment dat de breedtegroei begint en is op een constanter niveau na uitgroei. Naarmate de hond ouder wordt, neemt de calciumbehoefte zelfs behoorlijk af tot een laag constanter niveau. Een botpercentage tussen 15-20% is voor pups een richtlijn en uitgangspunt blijven de percentages en marges binnen de prooidiertheorie. Ook het 'overige' bestaat uit calciumhoudende voeding, dus als een pup dat lekker vindt, maak daar dan gebruik van.  Bron: Rauwe voeding voor Honden

11
02 oktober om 07:00
Titeren? Welk advies opvolgen?

"De dierenarts gaf aan dat je dit het best ieder jaar kunt doen, zodat je er op tijd bij bent wanneer een entstof niet meer voldoende aanwezig is in het bloed.erenartsbezoek (inmiddels heb ik een nieuwe dierenarts, overigens) over titer bepalingen.  Ik nam me dus voor om later een afspraak hiervoor te maken." Team Podenco   Het advies voor titerbepaling is voor een volwassen hond elke 3 jaar en niet jaarlijks. Vraag en antwoord met titerexper dr. Jean Dodds   Verder ben ik het volledig met de visie van de tweede dierenarts eens: Begin 2016 zou ik een titer bepaling kunnen laten doen, maar zelf ging de dierenarts er vanuit dat Cosmic de komende zeven jaar gebakken zou zitten. Goed nieuws dus.   Mogelijk kan een pup zelfs na 1 vaccinatie op 3 maanden levenslang beschermd zijn. Titerbepaling en levenslange immuniteit   Jouw dierenarts gebruikt de 'gouden standaard', die op het lab geanalyseerd wordt. De VacciCheck correleert prima met de gouden standaard en wordt hier in Nederland al een aantal jaren door andere dierenartspraktijken aanbevolen. 

4
01 oktober om 15:00
Autisme Hulphond

"  Afschuwelijk! Wij hebben Moos "genomen", om een vriend voor onze zoon (pdd-nos) te hebben. Dat, omdat hij geen vriend heeft en kan krijgen.   Ook een gok, maar gelukkig kunnen we onze zoon leren hoe hij verantwoord omgaat met Moos. Wat overigens heel veel tijd kost, daar de meeste "autistische" kinderen geen enkel inzicht hebben in sociale contacten.   Heel begrijpelijk dat een hond dit niet kan "handelen". Een goed idee dat ze nu zelf een hond gaan opleiden! Zo jammer, dat het met de vorigen niet gelukt is!   Het wordt ook onderschat, denk ik. Een blinde is heel wat anders dan een autist. Mijn schoonvader is blind en heeft een geleidehond.   Maar van een hulphond voor een "autist", kun je, ben ik bang, niet verwachten dat het altijd verantwoordelijk is... Kinderen met een heftige stoornis, kunnen erg onverwacht en heftig reageren. " moos   'Autisme' is een ontzettend breed begrip. Kinderen met heftige stoornis botvieren dit helaas ook op de hond. Persoonlijk ben ik van mening dat voor dit type kind een blijvende hulphond niet geschikt is. Dan is een therapiehond waarmee tijdelijke bezoeken worden afgelegd geschikter, omdat het dier dan niet continu onder negatieve druk staat. Ik heb er ervaring mee, want 1 van mijn honden is therapiehond en wij 'werken' o.a. met kinderen met autisme. Ik zie in deze gevallen geen enkel voordeel voor de hond om als hulphond te fungeren.

124
29 september om 23:47
Jonge hond met veel pijn - update: Rust zacht lieverd!
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Wat vreselijk, Suzanne. Heel veel sterkte met het verlies van je bijzondere maatje.

22
27 september om 16:11
Misschien hier iemand die kan helpen

Ik ben voor gevarieerde voeding, dus ga hier vooral mee door. Ik weet niet wat je honden voorheen kregen, maar de meeste brokkenmerken bevatten een overdaad aan foute suikers en koolhydraten. Hierdoor kan nieuwe rauwe voeding dat verstoten is van dit soort ongezonde toevoegingen slechter geaccepteerd worden. Wat voor merk diepvries vlees gaf je? Koop eens een bakje Smuldier Pens om te kijken wat ze hiermee doen. Accepteren ze dit, dan heb je een makkelijke menger voor andere merken diepvriesvlees. Dit kun je dan ook gebruiken als je zelf spiervlees/orgaanvlees toevoegt. Misschien vinden ze groentemixjes lekker of iets van je eigen gezonde tafelresten, een eitje etc.  Hier heerst voor mijn 'prinsjes' een strak regime. Geen gemut met eten. Iets niet lekker? Morgen weer een dag. Negatieve aandacht is ook aandacht en honden kunnen dit truukje erg lang volhouden. Nu heb ik geen mutters wat eten betreft, maar wel regelmatig logees en daar geldt die aanpak zeker voor. Verder zou ik 1x per dag gaan voeren als je dat nog niet had uitgeprobeerd. 

8
25 september om 10:06
vraagje rabies enting

Persoonlijk zou ik me niet zo druk maken met nonsens gedachten. Een stickertje mag enkel worden geplakt door een dierenarts, evenals het afgeven van de penning. Is dit 'fake', dan zet zo'n dierenarts zijn carriére op het spel. Ik zou er dus vanuit gaan dat deze hond gewoon 'legaal' de grens is overgekomen met Rabies vaccinatie. Vaccineer in godsnaam niet uit twijfel. Deze vaccinatie kent enorm veel bijwerkingen en wil je niet 'zomaar' zetten als het niet nodig is. Wil je zekerheid of je hond gevaccineerd is, dan bestaat de mogelijkheid hierop te titeren. Maar als zo'n boekje en penning gewoon op een legale manier in orde zijn, dan hoeft dat dus niet, want je hond is dan gewoon gevaccineerd. Tjechië is overigens vanaf 2004 officieel Rabies vrij verklaard.

81
21 september om 20:38
pitbull rednose, welk dieet?
 Pagina 1 | 2 | 3

Kruiden op zich hebben een prima meerwaarde, maar 'gekruide groentjes'....daar kan ik niets mee.   Lees je goed in als je zelf samengestelde voeding wilt geven. http://www.rauwevoedingvoorhonden.nl/ is ook een informatieve site met daaraan een prima forum verbonden. Ondertussen kun je prima KVV voeren aan een pup. De meeste pups reageren gewoon goed op een cold turkey omschakeling, maar dan zou ik wel met een kwalitatief goed KVV beginnen. Verder ben ik geen voorstander dat een verkooppunt mijn maandmenu's voorkauwt. De bedoeling van BARF of NRF is juist dat jijzelf dat inzicht moet verkrijgen door je in de materie te verdiepen. Door je aan te melden op die fora waar dan ook gedegen kennis zit met jarenlange ervaring in het zelf samenstellen van menu's en evt. een paar goede boeken te lezen. Het uitzwaren van een pup is van meerdere factoren afhankelijk. Voeding is daar zeker een belangrijk onderdeel van en met een gedegen NRF menu zit je op de goede weg. Succes er mee.

67
21 september om 14:50
Waar doe ik goed aan!
 Pagina 1 | 2 | 3

"   Dat gold/geldt ook voor Bobby en het keeshondje van die andere topics...   Aan de andere kant...Als je een bijna zwarte vloer hebt.... En je zet jezelf op de wachtlijst voor een blonde hond... Om 4 maanden nadat je de hond kreeg  te concluderen dat die vloer en die hond niet samengaan (en je de hond dus al eerder dan na vier maanden in een bij keuken zet)... Dan zie ik geen enkele reden tot respect voor herplaatsing...   En ja... De hond is veel beter af, daar heb je gelijk in... Maar de hond had vanaf 8 weken al beter af kunnen zijn...   Ik ben niet tegen herplaatsen... maar ik begrijp niet dat de ene baas hier afgeschoten wordt en de andere baas begrip en respect krijgt...   En wat Dobry zegt... Vandaag een topic en vandaag herplaatst...   kortom... Respect voor de fokker... En medeleven voor de hond... " Pooh en Teigetje   Ik ook niet. Nu verharen mijn goldens nauwelijks, maar wij kiezen wel voor een wat lichtere vloer. En zo zijn er meer omstandigheden, waarin wij aanpassen aan de honden en niet andersom. Daarvoor ben je hondenmens. De stap om de pup terug te brengen, is voor het dier zelf wel beter als ik de andere problemen lees. Dus ik hoop dat deze nog maar 6 maanden jonge hond nog een goed tehuis krijgt. Een hond is geen pakkie brood, een pup aanschaffen doe je bewust, de meeste bonafide fokkers informeren vooraf ook vooral over de nadelen om een gezin alsnog te ontmoedigen. Een golden is een echte hond en heeft een zeer consequente opvoeding nodig, heeft vaak een behoorlijke werkaanleg en wil graag leren. Kun en wil je daar energie in steken en tegemoet komen aan die behoeftes, dan heb je een wereldhond met een gouden karakter en vriend voor het leven.  

3
21 september om 14:24
Alternatieven hondenvoer

Wat heb je zoal in huis voor jezelf? Ei met gezonde tafelresten, restjes vlees van jezelf, zilvervliesrijst, vis in blik, diepvriesvis, desnoods een boterham er door (ben ik geen voorstander van, maar het is vulling). Best veel mogelijkheden om je hond een alternatief te bieden.

111
21 september om 13:43
Allergie onderzoek dierenartsen praktijk Den Hoek up-date
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4

" Ik. Het koste iets van 50 euro en wat er onderzocht werd viel me erg tegen. Zo word gevogelte als 1 groep getest en dus niet afzonderlijk eend, kwartel etc. Daarnaast klopte de uitslag niet helemaal en werd er een granen voeding bij een granen allergie geadviseerd.. Ook heb ik nadien uitslagen van andere honden gezien en die leken mij te veel op mijn uitslag. Ik vond het toen achteraf sonde van mijn geld. " Roosje   Jij hebt nooit een onderzoek laten doen door Den Hoek, dus deze info is weinig relevant. Ja, ik ben het met je eens dat de haartest die jij hebt gedaan bij een andere praktijk weinig waarde heeft.

6
21 september om 00:02
Browny (bijna 11) heeft plotselinge epilepsie aanvallen

Als ik de voorgeschiedenis van deze hond lees, met als laatste deel de toevallen in combinatie met oogvervetting, dan kan ik me zo voorstellen dat deze hond erg veel tekorten heeft opgelopen door te continu belasting met zware medicatie (o.a. bijnieruitputting) en wellicht inadequate voeding. Vaak is het LDL-cholestrol verantwoordelijk voor de degeneratie die nu in het oog plaats vindt. Dit gebeurt niet zomaar, kan erfelijk belast zijn, maar enorm vaak is dit het gevolg van een inadequate voeding en belastende medicatie met als gevolg teveel oxidatieve processen en overbelasting van organen zoals de bijnierschors en de lever. Persoonlijk zou ik kiezen voor opbouw en niet voor verdere afbraak. De toevallen zijn vaak het gevolg van iets onderliggends (overbelaste lever, stagnering schildklier, slechte werking hart, noem maar op) en geen directe oorzaak als noemer epilepsie. Zelf zou ik niet starten met epilepsiemedicatie. Dit is een gebed zonder eind, want je doet enkel aan symptoombestrijding en pakt de echte oorzaak niet aan.   Een hond met allergie zou ik niet belasten met prednison of andere belastende medicatie en inadequate voeding. In veel gevallen hebben honden baat bij een soortgerichte verse voeding, aangevuld met hoog anti-oxidante supplementen. Belastende medicatie, vaccinaties, chemische ontworming en vlo- en teekbestrijding. Teveel belasting op het systeem van een dier dat hierdoor alleen maar verder verzwakt en steeds meer zullen triggeren. Er zijn zoveel mogelijkheden om allergiën via andere geneeswijzen aan te pakken of gelijktijdig te ondersteunen tijdens alopatische behandelingen, zodat afgebouwd kan worden met deze zware medicatie. Ik liet mijn hond met de bijkomende klachten onder bekwame behandeling stellen van een holistisch dierenarts. Die bekijkt het dier in zijn geheel, handelt niet enkel op symptoombestrijding en behandelt met hoog anti-oxidante middelen met een veel bredere werking om orgaanfuncties te ondersteunen, te stimuleren en te reguleren, waaronder het reduceren van oxidatieve stress in dat oog en het verlagen van het schadelijke LDL, waarbij ook de lever en bijnierschors zijn betrokken. Ik zou het dus over een geheel andere boeg gooien.   Sterkte er mee.

15
19 september om 18:23
bijwerking medicijnen?

Bovenstaande reactie is van mij. Vergeet in te loggen.

5
19 september om 17:12
Hoeveelheid ?

Als de hond verder gezond is en niet hoeft te elimineren, dan zou ik toch proberen om smaken af te wisselen. Blijven hangen op 1 diersoort kan ondanks dat de voeding 'compleet' is toch zorgen voor tekorten. Elke diersoort heeft zijn eigen unieke natuurlijke nutriëntenpatroon. Ik ben van Goldens niet gewend dat ze niets lusten. Als je een andere versie van CB of een ander merk wilt geven, dan zou je een klein beetje kunnen mengen met de lam. Of eerst laten wennen aan vuile pens met lam en daarna mengen met een andere diersoort. Heel veel honden vinden een blik wilde zalm onweerstaanbaar. Dit is ook een ideale menger als je aan andere smaken moet laten wennen. Voeren doe ik vooral op het oog. Ik stem dus vooral af op wat ik aan mijn honden zie, op de hoeveelheid beweging en anticipeer daarop. Dat houdt in dat ze zomers veel minder NRF (en de oudste deels KVV) krijgen dan 's winters. De oudste is 12,5, weegt 36 kilo en krijgt een paar x per week 500 gram CB per dag. Wil je echt verzadiging, dan zou ik mijn hond laten omschakelen naar dik bevleesde karkassen, lappen vuile pens, vis etc. Daarvan hoef je in de regel minder te voeren en zorgt echt voor een voldaan gevoel. 

18
19 september om 11:36
homeopatisch middel tegen zure oprisping en gal spugen

Gezondheidsproducten zoals Iberogast, Puur Maag en De Groene Os Maag Compositum zijn goed om in te zetten bij maag- en darmproblematiek, waarbij o.a. maagzuuroprispingen een rol spelen.  Agar agar zou ik niet aan honden geven, enkel in gestandaardiseerde vorm. Je geeft er al snel teveel van en kan bijwerkingen veroorzaken. http://mens-en-gezondheid.infonu.nl/gezonde-voeding/120537-de-geneeskracht-van-agar-agar.html   Verder is het belangrijk om naar de basisvoeding te kijken. Een soortgerichte voeding geeft de minste belasting, dus ik zou datgene geven wat aansluit bij het systeem van je hond, verse rauwe voeding. Dan hoef je zeer waarschijnlijk al die oplapmiddelen niet te gebruiken.

24
19 september om 09:34
wat is een handige halsband

Hier ook tuigjes. Pups train ik op halsband en tuig, zodat ze zo snel mogelijk alleen nog maar een tuigje hoeven. Eenmaal gewend, dan scheelt dat je hond enorm veel belasting op de voorhand.

61
18 september om 19:05
Raar kuchen, puffen en kokhalzen
 Pagina 1 | 2 | 3

" Rustiger kan zijn omdat die wat sneller buiten adem is en dus sneller vermoeid. En dat is dan weer een teken dat er toch wat mis is.  Vind het alleen jammer dat je ziet dat er iets mis is met je hond, en al een hele poos is nu al ongeveer 3 weken maar toch nog geen tijd gehad om naar de dierenarts te gaan? Als je hond probleem heeft met zijn hart, en die heeft nu vocht op de longen daardoor dan wil je er echt zo snel mogelijk bij zijn. Ik heb iemand gekend die hond begon te hoesten, meteen naar de dierenarts en het arme dier heeft de medicatiekuur niet eens kunnen starten want de volgende dag was het helaas al gedaan met het beestje. Wees blij dat je hond zo sterk is en er al zo lang mee rondloopt, maar alstublieft ga ermee naar de dierenarts voor het te laat is.. Je gaat het jezelf alleen maar kwalijk nemen. En zie mijn commentaar aub niet aanvallend, is helemaal niet zo bedoelt maar ik wil je wel even wakker schudden. " Silvia, Blackie & Saffira   Dat vind ik ook. Levenslang een hartruis wil niet zeggen dat het bij niet zichtbare symptomen blijft. De hond wordt ouder, slijtage treedt in naar mate van activiteit en evt. inadequate voeding. Als het hart vergroot raakt en evt. ook een lever vergroot, tezamen met een weggedrukte luchtpijp en vocht achter de longen, dan kan het deze klachten geven en daar met gerichte medicatie op ingespeeld worden. Jammer dat dit belangrijke gegeven gemist wordt bij een hond waarvan blijkt dat die al hartruis heeft en dat gebrek aan tijd dan de motivator is om niet naar een dierenarts te gaan.

78
15 september om 08:01
Extreme jeuk, bultjes, rode huid, Update: het is weg!
 Pagina 1 | 2 | 3

Jouw dierenarts hoeft geen doorverwijzigng te geven naar een holistische praktijk, dat bepaal je zelf. En Den Hoek is erg goed, dus dat zou ik je ook aanraden. De term allergie of atopie houdt in dat diepliggendere factoren de symptoomuitingen in stand houden. Zorgen dat het lymfesysteem, de lever en darmflora optimaal functioneert dus algehele versterking van het immuunsysteem, kan bijdragen aan vermindering van die symptomen. Daarnaast speelt voeding een grote rol en het uitsluiten van belastende zaken, zoals onnodige vaccinaties, chemische ontworming en vlo- en teekbestrijding. Teveel belasting op het systeem dat al verzwakt is en waardoor klachten alleen maar kunnen toenemen. Voor deze klachten ging ikzelf niet naar een dermatoloog (heb ook honden met atopie, waarbij onderliggende factoren de veroorzaker zijn. Juist die onderliggende factoren wil ik aangepakt hebben door breder te kijken dan enkel onnodige conventionele symptoombestrijding met extra orgaanbelasting).

57
14 september om 00:52
Vreemde hoest/nies. (Filmpje) UPDATE: Nu antibiotica
 Pagina 1 | 2

Gewoon een goede imkerhoning geven. Zeer enzymenrijk en heeft o.a. een antibacteriële werking. Als ik al een hoestsiroop zou geven, dan is die van De Traay (biologisch en op basis van aanvullende kruidenextracten) erg goed.

7
11 september om 17:46
Overstappen op vers vlees bij pup

Ik raad Carnibest voor opgroeiende pups zeker wel aan...ondanks de natuurlijke premix en een paar % gepofte rijst, is het een kwalitatief zeer stabiel merk waar menig pup prima op groot is gebracht en zich door de jaren heen prima heeft bewezen t.o.v. andere merken die hier genoemd worden. Wil je geen graan, dan neem je een graanloze versie...ook geschikt voor opgroeiende pups. En wil je echt weten wat je voert, dan kun je er voor kiezen om zo af en toe eens een visje of dik bevleesde karkasjes bij te voeren. Lees je dan goed in over de voordelen hiervan op bijv. www.rauwevoedingvoorhonden.nl en andere barf sites. Gevarieerd soortgericht voeren is te allen tijde beter dan afhankelijk te zijn van de inhoud van brok.

52
11 september om 13:51
Jaaa ik heb hem! En direct al een vraag!( ik denk vooral aan eigenaren zonder bench)
 Pagina 1 | 2

" Ik heb op de 55 jaar dat ik honden heb nooit een bench gebruikt. Altijd een groep honden bij elkaar gehad. Ik snap echt niet waarom je een pup zou moeten dwingen om slapen te gaan. In het nest leggen ze zich toch ook zelf neer wanneer ze willen. Er zijn er die slapen en anderen lopen rond. Die slapende pups worden echt niet wakker van de anderen. Daar zit ook geen overbezorgd baasje bij dat zegt: " en nu ben je overprikkeld en MOET je gaan slapen. (maw nu ben je te levendig en werk je me op mijn zenuwen, daarom sluit ik je op)   Hier gaan de pups gewoon uit zichzelf liggen en als ze echt doodmoe zijn slapen ze door alles heen. En dat ze de eerste dagen een beetje hun ritme kwijt zijn is echt niet abnormaal. " luz  

6
11 september om 10:55
Jeuk naar jaarlijkse inenting

" Hallo, Onze Saartje gpheeft vorige week haar jaarlijkseinenting gehad.De inenting zou van een andere samenstelling zijn ivm een langere werkzame stof tegen de ziekte van Weil. De tweede inenting moet ze over een week of drie nog krijgen.Saartje slikt elke dag twee mg prednison ivm allergieen.met elke dag zo een tabletje kunnen we de jeuk,bijt en oorklachten goed onder controle houden. Maar een paar uur na de inenting had ze ineens weer een soort allergie aanval die nu al ern week duurt.Het lijkt vandaag wel ietsjes minder te zijn geworden...maar toch,ik heb de dierenarts met de klacht gebeld ,de assistente had nog nooit van dit voorval gehoord..Vanavond word ik terug gebeld door de arts zelf.Ik heb nu echt geen zin om onze hond die tweede enting nog te laten zetten.....Heeft iemand van jullie dit ook al eens meegemaakt? Groetjes... "   Een ongezonde hond moet je niet vaccineren. Dat staat ook in de bijsluiter van de vaccinfabrikant. Kortom, een domme beslissing van je dierenarts, waardoor je hond nu extra de dupe is. Ik zou per definitie een ongezonde hond niet meer vaccineren, dat is voor het dier zelf een stuk gezonder.

4
09 september om 16:01
Graag jullie mening over homeopathisch advies

" Vandaag ben ik met Saffira naar een homeopaat gegaan. Zij heeft zowat haar hele leven al last van jeuk, en reeds 2 dierenartsen konden hier niets anders aan doen dan zalfjes voorschrijven. Wat mij helemaal overtuigt heeft om naar een homeopaat te stappen is dat uit bloedonderzoek de enzymen van haar lever iets te hoog waren (is ze reeds door gewone dierenarts ook voor behandeld) en ik wou toch iets wat op lange termijn ook goed zou zijn voor haar. Deze homeopaat heeft via bio-resonantie uitgetest waar zij zoal op reageert. Hieruit is gekomen dat zij serieus reageert op tarwe (dus geen brood, spaghetti, koekjes, ... meer). Ook op de visolie die we door haar eten deden tegen de jeuk (lekker ironisch..) en ook nog zwan-worstjes die mijn oma altijd geeft (wordt dus naar een alternatief zoeken voor de oma ).   Van de KVV die wij geven reageerde ze op kip en pens. Deze vind ik beide vreemd, want een gedroogde kippenek daar reageerde ze dan weer niet op.. Kip is toch kip? De pens reageerde ze ook op, wat ik raar vind aangezien iedereen toch zegt dat pens juist goed is voor allergische honden. En op rund reageerde ze dan weer niet.   Daarnaast een ander puntje waar ik advies voor nodig heb ik dat hij haar medicatie ook getest heeft die zij inneemt voor haar hart en longen. Hij heeft ons hierbij aangeraden om 2 medicijnen met 1/4 te verminderen. Deze 2 medicijnen zijn voor haar longen, maar toen hij naar haar hart en longen luisterde zei hij dat haar longen juist het slechtste eraan toe zijn. Dan is het toch juist dom om deze medicatie te verminderen? Ik ben dus niet meteen van plan om dit te minderen   Over een week zouden we al verbetering moeten zien, en over ongeveer 10 dagen moet ze weer behandeld worden. Ze zal in totaal zo'n 3 of 4x moeten behandeld worden. Ben dus benieuwd of het wat gaat uithalen. " Silvia, Blackie & Saffira   Een therapeut kan een advies geven, maar niet zelf besluiten om medicatie te verminderen. Hij moet jou daarvoor dus doorverwijzen naar je arts en op basis van het advies dit gaan bespreken. Niemand kan je vanaf een forum nuttig advies hierover geven. Mijn hond heeft ook hart- en longproblemen, maar hij heeft duidelijk meer last van zijn longen dan van zijn hart. De oorzaak weet ik ook, want door zijn atopische aanleg slaan fijnstoffen op zijn longen en dat kan hij niet zo goed meer verwerken. Longblaasjes zijn ook voor een deel stuk en zal naarmate de leeftijd vordert alleen maar verergeren. Dit soort oxidatieve stress wil ik verder beperken door o.a. bepaalde fytotherapeutische middelen die longen, hart en lever versterken. Hij heeft geen extra hartmedicatie nodig, behalve bloeddrukverlagers en af en toe acupunctuur. En dat kan tot op heden nog steeds meer dan prima....dierenarts is ook volledig op de hoogte en als er aangepast moet worden etc. dan gaat dat in goed overleg.

13
08 september om 11:37
16
07 september om 19:28
1 x per dag kvv geven?

Voor het formaat hond en de hoeveelheid is de verhouding goed en kan in 1x gegeven worden. In principe verlaat een fijn gemalen KVV binnen 4-6 uur de maag, waardoor deze te snel leeg is. Een hond die niet gewend is aan het op wisselende tijden voeren, waarna dan overgegaan wordt naar 1x daags voeren, kan hinder ondervinden als het plots 1x daags gevoerd wordt. Het is dus prima mogelijk, maar wel met een goede begeleiding. Mijn oudste hond krijgt regelmatig KVV naast zijn NRF en dat is gewoon 1x daags in de avond. Op een ander moment krijgt hij een 'snack' in de vorm van honing/kefir, fruitsmoothy, ei of wat dan ook. Hij heeft een zeer goed getrainde maag.

6
07 september om 11:39
Sasja inzetten als aai-hond, maar ze verhaard echt veel....hulp gezocht.

Als ik lees dat dit hondje zo'n 8 maanden geleden gecastreerd is, dan ligt daar waarschijnlijk een oorzaak. Enerzijds kan extreem verharen door de narcose veroorzaakt worden en het chronisch in stand worden gehouden door het hormonale effect. Een goede basisvoeding is de weg naar herstel, een soortgerichte verse voeding sluit dan goed aan op het systeem van je hond. Als die basis OK is, dan hoef je zo min mogelijk te supplementeren met middelen die ontbreken uit een inadequate basisvoeding. Omega 3 kan elke hond als extra goed gebruiken. Verder zou ik bij dit type hond niet elke dag kammen/borstelen, maar de huid een tijdje rust geven en daarna eens een wasbeurt en goed ontwollen. Een trimsalon kan je hierbij helpen. Wat wel goed werkt, is om een paar druppels kokosolie op een vochtige washand te doen en daar je hond dagelijks mee uitwrijven. De losse haren worden op een natuurlijke manier opgenomen door de washand, zonder dat de onder- en bovenvacht beschadigd raakt door het vele kammen/borstelen. De werkzame inhoudsstoffen van een goede virgin kokosolie zorgen voor huid- en vachtherstel/verzorging. Werkt in de regel goed bij zowel paarden, honden als katten.

15
06 september om 23:27
Zelf vers voer maken...

Als je al bang moet zijn voor de 'juiste verhoudingen', waarom voer je dan geen complete versie? Er zijn KVV's met natuurlijke premix en bot, orgaanvlees, spiervlees en een deel 'overige' in 'de juiste verhoudingen' tot dat prooidier. De enige affiniteit die de premix heeft t.o.v. een niet complete versie in diezelfde verhoudingen is, dat het als elke dag voeding verkocht kan worden, omdat het voldoet aan die wettelijke normen. Echter, elke dag compleet voeren is beslist niet nodig en kan de opname van andere belangrijke voedingsstoffen belemmeren. Dit geldt bij zowel brok, waarbij je nooit zeker bent van een volledige opname en ook nog te dealen hebt met mogelijke toxiciteit, als bij KVV's, al dan niet met premixen. Als je gewoon eens een dagje zelf samengestelde voeding wilt geven, dan doe je niet zo moeilijk en haalt 'gewoon' eens een keer vers hart of spiervlees en combineert dit met een groentemix en ei of een visje. Een ZEER verantwoorde voeding voor tussendoor, waarbij je hond ook daadwerkelijk alle broodnodige voedingsstoffen hieruit kan opnemen.  Zelf je KVV malen is zeker een optie. Er zijn mensen die dat doen, maar het is intensief en vereist een goede kwaliteit vleesmolen, die verschillende karkasonderdelen aan kan. 

33
06 september om 20:35
Ingeslapen & gecremeerd
 Pagina 1 | 2

Heel triest. Veel sterkte met dit enorme verlies.

6
06 september om 08:52
16
04 september om 18:13
Voedselallergie ? Tips welke kvv ?

" De brokken die je dierenarts aangaf te gebruiken is om een allergie uit te sluiten.   als je geen brokken wilt voeren kun je dan beter kijken naar barf.. En dan een soort die je hond nog nooit heeft gegeten zoals bizon of struisvogel.. Wel aardig prijzig maar alleen zo weet je dat het om een voedsek allergie gaat. Het is dan wel belangrijk om dat alleen te geven verder niets anders en at gedurende 6 weken " judith   Dat is kul. Prima mogelijkheden om met beschikbare niet gangbare diersoorten te elimineren binnen het BARF buiten deze zeer slecht beschikbare diersoorten om.    Als de interesse in BARF of NRF er niet is, dan kan een kwalitatief goed KVV op basis van 1 complete diersoort een prima alternatief zijn ten opzichte van brok.  

31
02 september om 15:04
Het vervolg van Drib haar Jeuk.
 Pagina 1 | 2

Soms zijn oplossingen heel simpel..........  Fijn dat Drib lijkt te verbeteren! Ik maak nooit schoon met dit soort middelen, maar dat schreef ik je al eerder. Geweldig hoor, zo'n vooruitgang. Nu maar hopen dat het ook daadwerkelijk de laminaatreinger is.

67
01 september om 18:27
Onwetendheid
 Pagina 1 | 2 | 3

" We zijn uiteindelijk nog naar een andere DA moeten gaan en hier werd eindelijk gehoor gegeven. Hij zit met longproblemen, maar oorzaak moet nog gevonden worden... Momenteel geven ze zware antibiotica en ontworming voor mogelijke longworm. De collega hiervan heeft deze medicatie verlengd ook al zei de andere dat ik mocht stoppen via telefoon omdat het toch niet hielp... Maar hij heeft nu een hogere dosis qua antibiotica. Moest dit niet helpen zoeken ze verder. Hij heeft ook nog eens demodex en perivasculaire dermatitis voor ectoparasitaire overgevoeligheid, atopie en voedselallergie... Sinds vandaag beginnen met ivomec en ook nog eens 4 pillekes per dag voor zijn longen! Ik ben al qua versvoeding overgestapt op eend omdat ze me vermeld hadden om gewoon hypo allergeen eten te geven... Maar brokken alleen kan ik hem toch niet geven dus... Ik heb hem ook een harnas moeten kopen om zijn longen minder te belasten omdat hij het zo moeilijk heeft...  "   Dit hondje heeft al zo enorm veel zwaar belastende medicatie en uitwendige rotzooi ontvangen in het korte leventje dat het hier is. En alles op basis van 'vermoedens'.......longworm en andere wormsoorten, giardia etc. kan gewoon getest worden via gedegen ontlastingonderzoek. Geen parasieten is geen chemische ontworming, zomaar ontwormen is een aanslag op het systeem en werkt resistentie in de hand. De Grote Hartworm kan bevestigd worden op Dierfacultiet Utrecht. Zijn er kweken en bacteriestalen genomen? Wellicht kan het een reactie zijn van de eerder gegeven vaccinaties en ontworming. Wat al eerder geschreven is, mogelijk een castratie er overheen waarbij narcose ook inwerkt op het immuunsysteem. Ook op tekenziekte is te testen. Zoveel mogelijkheden om te achterhalen wat er mankeert en waarop dan adequater gehandeld zou kunnen worden. Zomaar antibiotica verstrekken zonder dat men weet wat exact bestreden moet worden. Daarvoor is een antibiogram gerichter, zodat je ook geen resistentie in de hand werkt. En nog belangrijker, je hondje niet verder wordt afgezwakt. Ikzelf zou flink werken aan zijn weerstand, al dan niet met behulp van een goed holistisch dierenarts die ook ziektegerelateerd kan handelen zonder de bijwerkingen van belastende medicatie en onderwijl uitsluiten of tekenziekte onderliggend is. Hoe lang moet je wachten op die uitslag, want in spoedgevallen is het mogelijk om dat binnen 2-3 dagen binnen te hebben. Sterkte er mee.  

13
30 augustus om 11:41
Etenstijd voor Dobber! *Foto's* *Video*

De url van je video is niet goed. Fijn dat het zo goed gaat op zelf samengestelde voeding.

40
29 augustus om 15:25
Vloeken in de Kerk....
 Pagina 1 | 2

Probeer eens een ander merk, dat scheelt je vast een hoop gevloek. Carnibest bijv. heeft o.a. diabetes versies die erg geschikt zijn om mee te elimineren. Ik hoor vrijwel nooit dat honden of katten hierop niet kunnen ontlasten. 

17
26 augustus om 20:01
Medicatie hart hond

" Mijn king Charles spaniel van 9,5 jaar oud heeft een slecht hart. Hartruis met een vergroot hart. Pompt te snel en hij krijgt regelmatig heftige hartkloppingen. Naar arts geweest ze hebben geluisterd en schrokken wel van de toestand. Ze wilde een echo laten maken maar gezien mijn andere hond twee weken geleden is dood gebeten lopen de kosten te hoog op. Ik weet ook niet of het dan nog zo haalbaar is dat te doen gezien zijn leeftijd. Zijn symptomen worden wel steeds erger. Extreem veel slapen snel moe zijn verminderde uithoudingsvermogen en benauwdheidsaanvallen. Hij heeft Benokor tabletten gehad 2,5 Mg maar nog weinig resultaat. Als hij bij me ligt gaat z'n hart tekeer al een bezetene en dan word hij onrustig vlieg dan op en krijg een benauwdheidsaanval. Gezien mijn eigen achtergrond als verzorgende op de verpleeg afdeling ben ik me er verder in gaan verdiepen. Ik gebruik zelf propranolol bètablokker om mijn hart rustig te houden gezien ik zelf ook aanvallen had van onrustige en te snelle hartslag. Sinds ik die gebruik gaat het heel goed. Nu worden er bij honden de bètablokker atenolol voorgeschreven. beide tabletten hebben vrijwel dezelfde werking. En worden zowel voor mens als dier gebruikt. De arts wilde dat niet geven zolang er geen echo gemaakt kan worden. Vanavond heb ik mijn hond wel 10mg van de propranolol gegeven gezien zijn hart zo erg tekeer ging dat ik zijn hartslag vanaf zijn mand kon horen. Ik heb zo te doen met het beestje.. Ik zal morgen de dierenarts weer bellen voor een bètablokker al zonder echo. Of is er iemand hier bekend met de atenolol en propranolol? Alvast bedankt " sissi   Een kleuren doppler echo vind ik het enige nuttige bij hartfalen t.o.v. normale echo's. En die kun je ongeacht de leeftijd van je hond altijd laten uitvoeren, want dit gaat zonder roes en kent zeer weinig lichamelijke belasting. Bij een vergroot hart is erg vaak ook een vergrote lever en ophoping van vocht in de longen gemoeid. Mogelijk kan men dat ook via de kleurendoppler echo achterhalen. Vergrote lever is ook op normale röntgenfoto te zien en ook dit kan zonder roes. Afhankelijk van wat er uit de kleurendoppler echo komt, kan gerichte medicatie worden ingezet. Zet je dat te vroeg in zonder aanvullend onderzoek, dan kan hartfalen juist sneller intreden. Een kleurendoppler echo kan binnen een dag geregeld zijn.   Verder ben ik vanuit mijn professie van mening dat voeding, beweging en gerichte supplementering, al dan niet aanvullend met fytotherapeutische of homeopatische ondersteuning kan voorkomen dat je hond te vroeg aan Betablokkers moet. Betablokkers kennen enorme bijwerkingen en interacties met andere medicamenten. Ikzelf zou het advies van je DA opvolgen om aanvullend onderzoek te laten verrichten. In mijn geval meteen een kleurendoppler echo, omdat die de gehele hartfunctie en andere orgaanfuncties mee kan nemen. Mijn oudste hond staat enkel op Benakor, aangevuld met gerichte kruidensuppletie voor versterking van hart-, long- en leverfunctie en regelmatig acupunctuur. Dit gaat al tijden zeer prima en qua kosten te overzien, in relatie tot zijn gezondheid nu. Op eigen houtje zware hartmedicatie verstrekken zonder toezicht, is naar mijn bescheiden mening vragen om problemen.   http://www.diergeneeskunde.nl/zorgvraag/hart-en-bloedsomloop-gd/echocardiografie/ http://www.dierenziekenhuis.nl/Bibliotheek/tabid/69/ItemID/124/Default.aspx?Word=Hartklachten+-+behandelingsmogelijkheden+regulier+en+homeopathisch  

15
26 augustus om 15:48
KVV voor gevoelige huid (lam/rijst) HELP!

" Er zijn verschillende KVV die je kunt geven. Heb je veel ruimte in de vriezer? Hoeveel eet je hond per dag en wat mag met maximaal kosten per maand?  Zoveel merken zoveel meningen...   de beste merken zijn in mijn ogen  haaksbarf shaweca tinlo alaska  all animal   maar deze merken zijn behoorlijk prijzig. Voor de beste kwaliteit betaal je nu eenmaal de hoofdprijs.   in de middenmoot heb je tammenga, kivo, carnibest, degomeat, lupa, kiezenbrink   en dan heb je nog de mindere merken als smuldier lotgering rodi.   je zou kunnen overwegen om de duurdere merken af te wisselen met goedkopere merken     wanneer je veel vriesruimte hebt zou je ook kunnen denken aan barf. " Kim en Casper   Hihi, uit betrouwbare bron kan ik je melden dat dit juist bij KVV's niet altijd het geval is...

3
25 augustus om 08:41
Blikvoer nierdieet

Eerdere reactie was van mij. Ook met een nierdieet...juist met een nierdieet. Zijn behoorlijk wat honden met aangepast voer.

22
24 augustus om 19:33
Extra zink - advies gezocht over evt supplement

Ik raad niet aan om zomaar een eenzijdig zinkmineraal te geven aan honden als niet daadwerkelijk uit dierenartsonderzoek een zinktekort is vastgesteld. Rood vlees, vis en wild gevogelte zijn bronnen van zink. Probeer ook eens de andere varianten van Carnibest en wellicht andere merken KVV. 1x per week een vette vis bron. Alleen Bio en Natuurvoer is behoorlijk eenzijdig voeren. Zink uit plantaardige bronnen is wel degelijk opneembaar voor honden. Met name enzymencomplexen, zeewieren, zoetwateralgen en spirulina bevatten hoogwaardige percentages, plus nog vele andere mineralen, vitamines en aminozuren die tezamen zorgen voor een betere opname en aansturing in het lichaam. Wellicht hebben jouw honden, naast een gevarieerde voeding, hier baat bij.   

8
23 augustus om 17:16
Groenlipmossel extract HD en artrose?

Ik geef regelmatig groenlipmosselextract van Wapiti ter ondersteuning bij artrose. Het heeft een pijnstillende en ontstekingsremmende werking en is krachtiger dan visolie. Ik zou er echter wel bepaalde kruidensupplementen bij geven. Misschien heb je hier iets aan? Bij de ene hond zal het wel effect hebben en bij de andere wellicht niet. Dat zal je moeten uitproberen. http://www.orthokennis.nl/ResearchItem.asp?IDResearch=65

17
21 augustus om 18:21
Help.... vlooien al voor de 1000ste x

Een hond die zo vaak belast is met een vlooienplaag heeft een enorm slechte weerstand en staat bol van vervuiling. Door juist daar aan te werken, is het mogelijk dat je hond minder vatbaar wordt voor parasieten en indirect ook minder atopisch reageert op omgevingsfactoren. Te veelvuldig gebruik van chemische vlo- en teekpreventie werkt resistentie in de hand. Dit geldt evenzo voor ontwormingsmiddelen. Heerst er nu een vlooienplaag, dan zal je ook chemisch moeten ontwormen. Maar nog belangrijker, werk aan de weerstand van je hond, want de basis tot een vlooienplaag ligt daar. Een holistisch dierenarts kan je hond hierbij ondersteunen en behandelen op allerhande kwalen in relatie tot de constitutie van het dier.  

53
17 augustus om 17:31
Ei eten. Wat is nu waar.
 Pagina 1 | 2

" Ik lees en hoor vaak dat rauwe eieren goed zouden zijn voor honden. Maar nu las ik het volgende:   Rauwe eieren, goed voor de vacht . Het eten van rauwe eieren zou volgens de volksfabel goed zijn voor de hond en kat. Zo zouden zij verzekerd zijn van een prachtige, glimmende vacht. Niets is minder waar. Rauwe eieren bevatten enzymen die de biotine en Thiamine afbreken Biotine is belangrijk voor de vet en suikerstofwisseling en nodig voor de productie van vetzuren terwijl Thiamine ofwel vitamine B1 nodig is om uit voedingsmiddelen energie vrij te maken.     Is bovenstaande waar.   Ik geef haar biotine supplementen voor haar slechte vacht. Als eieren dit af breken heeft het dus geen zin om te geven. " Ria Macho Jamie   Dit is weer zo'n stukje waarvan ergens de klepel nog zwerft. Van dat 'niets is minder waar' wil ik dan 'bewijs' zien dat dit ook daadwerkelijk zo is.    Eieren zijn een welkome aanvulling op het geheel. Het is niet zinvol om geen eieren te voeren afgaande op het stukje wat hierboven is geschreven. Even scrollen naar eieren: http://www.rauwevoedingvoorhonden.nl/voeding.htm   Heeft je hond vachtproblemen? Kijk dan eerst naar de basisvoeding en geef vooral die zaken die bijdragen aan een gezonde vacht. In zijn algemeenheid horen eieren daar zeker bij.

547
16 augustus om 15:47
Rocky is te ver gegaan… happen naar een kind! En hoe dan verder?
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

" Het was al laat toen ik dit topic opende Ik bedenk me dat ik een belangrijk detail niet heb opgeschreven. Ik schreef al dat jongen kwam aanrennen, ik schreef ook al dat er een groepje vrienden van hem achterin het veld stonden. De jongen wilde dus naar zijn vrienden toerennen, maar.. hij schreeuwde en riep hier ook hard bij! (als een gillende keukenmeid) Nog steeds geen excuus, maar wel een extra ingrediënt lijkt me?Wat me nu zo tegenstaat… is mijn gevoel van: ''daar gaan we weer'' Na mijn laatste consult met een GT (eentje waar ik echt niet blij van werd) had ik me voorgenomen alles qua trainingen, cursussen en gt's ) voorlopig in de ijskast te zetten. Ik was gewoon even helemaal klaar met al dat 'opvoeden'! Even helemaal klaar met het geïnstrueerd worden, weer te horen krijgen dat ik het niet goed genoeg doe… gewoon effe genoeg ervan! Een ongeschoolde trainster waar ik een proefles zou draaien,(had ik me aan laten praten), zou mij en Rock wel eens even aanpakken! Slipketting moest om en anders was ik de zoveelste hondenbaas die bijdroeg aan het gezegde: ''zachte heelmeesters, maken stinkende wonden'' Jeetje, wat kreeg ik mijn falie van die vrouw: ''je hebt je hond verpest, nu kun je jaren aan de bak om hem weer in het gareel te krijgen'' ''Wat nou je wilt geen slipketting?! Straks wordt je een gevaar voor de anderen!'' Oh; wat deed dat zeer! Dank aan deze prutser.. ze had me bijna zo ver gekregen dat ik mijn Rocky wilde afstaan omdat ik hem blijkbaar 'nooit' zou aankunnen behalve met slaan en domineren. Ze had mij echt van mijn stuk gebracht! Dagen later heb ik deze vrouw een uitgebreide mail gestuurd over haar ongeschooldheid, attitude en opvoed visie! Ik schreef haar dat ik nog liever een spuit in mijn hond liet zetten dan haar manier van opvoeden op te volgen! Dat was wel wat radicaal, maar man! Wat luchten dat op! Ik wil gewoon eens rust. Ik hoop dat jullie je dat een beetje kunnen voorstellen. Misschien moet ik de 'must' van het loslopen (wat ik hem zo gun) eens loslaten. Dan maar extra fietsen in de avond, lekker samen actief. Een muilkorf vind ik overigens een drama. Rock zet geen stap met zo'n ding om. Hij verstopt zichzelf zelfs wanneer hij een andere hond in de verte ziet. Ik geloof inderdaad ook dat ik maar weer eens met snoepjes in mijn zak de deur uit moet. Even weer extra benadrukken waar het vrouwtje blij van wordt. " Suzan   Dat is iets wat je zelf los moet laten. Zoals je deze sfeer hier beschrijft, is het pure dreiging voor de hond. Wil je positief opbouwen, dan is confrontatietraining een goede optie om te laten gewennen. Je zou hiervoor een betrouwbare gedragstrainer om hulp kunnen vragen. Dit soort situaties zal je altijd tegenkomen op elk onverwacht moment en dan moet je kunnen anticiperen op dit gedrag. Aanlijnen en van de situatie afkeren is de makkelijkste weg, maar geen oplossing. Ik vind dit een klassehond, eerlijk gezegd. Hij is gekomen, terwijl hij de ruimte had om de confrontatie aan te gaan. Je weet nu wat je in dit soort situaties vooral niet moet doen, hem wederom loslaten en geen bevestiging geven. Aanlijnen is bevestiging en veiligheid. Het klein maken van de jongen, houdt niet in dat de hond dit als kalmerend signaal ziet. Integendeel, het is op dat moment een extra dreiging geweest, mogelijk ook de hond recht in de ogen aankijkend en is totaal onhonds. Gewoon verder trainen op dit soort confrontaties en je kop niet laten hangen. Gewoon doorademen.

217
14 augustus om 18:23
update yoni:van levertumor/tumor op lever naar tumor op pancreas =uitslag biopsie pancreas = liposercoma tumoraal vetgezwel en vet rond pancreas woensdag 6augustus terminaal verklaard wegens het open gaan van de liposercoma in pancreas pfff RIP YONI
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

" dank je wel willemijn jij bent tenminste oprecht en eerlijk    bedankt om er voor yoni te zijn ....doet goed dat er zo een mensen als jouw bestaan hoor !!! xxx cinneke " cinneke   Jaja......en de rest is dat niet.........

76
11 augustus om 17:18
Artrose bij jonge hond, medicatie geven? Update, het gaat goed!
 Pagina 1 | 2 | 3

Als je niet bewust wilt kiezen voor NSAID's, cortisonen of antibiotica vervangers, laat je je hond zeer zeker niet bewust pijn lijden! Zoveel mogelijkheden om honden met o.a. artrose, gewrichts- en spierklachten te ondersteunen met prima werkende kruidensupplementen. Wil je daar ondersteuning bij, ga dan naar een acupuncturist/herbalist of holistisch dierenarts. Het grote nut van het verstrekken van kruiden zit 'm in de aanvullende voedingsstoffen en geneeskrachtige inhoudsstoffen voor collageen weefsel, banden, spieren en bot, het afdrijven van urinezuur en het ontstekingsremmende, pijnstillende en zwellingsverminderende (bewezen) effect. Ondersteuningen als Duivelsklauw, Curcumine, Brandnetel en Boswellia Serrata zijn maar enkele voorbeelden. Hiermee kan razendsnel het gebruik van zwaar belastende NSAID's en Prednison afgebouwd worden. http://wetenschap.infonu.nl/onderzoek/86455-duivelsklauw-inhoudsstoffen-en-anti-inflammatoire-werking.html Een gezonde niet belastende rauwe voeding, vol met omega 3 vetzuren, extra omega 3 uit visolie dragen ook bij ter ondersteuning van artrose. Lees dit eens door. Het gegeven voedingsadvies sta ik uiteraard niet achter, want er zijn vele gezondere alternatieven buiten brokvoeding om. Maar zelfs een dierenartspraktijk staat niet achter het langdurige gebruik van NSAID's. En dat is maar goed ook. Er zijn gerichte mogleijkheden om gewoon geen gebruik te hoeven maken van conventionele middelen. Diverse faculteiten in Europa hebben de afgelopen 10 jaren studies verricht naar het gebruik van Duivelsklauw als inzet bij artrose en gewrichtsproblematiek bij honden en paarden. De resultaten waren zeer veelbelovend.  http://www.dgkcentrum-beek.nl/informatie/overige-algemeen/45-dossier-gewrichtsproblemen Dus je hond pijn laten lijden, is inderdaad niet nodig.  Sterkte er mee.

28
11 augustus om 12:11
droopeke kan niet lopen

" Ja het zit het beessie niet mee.we hopen op een goed herstel.maar vind het wel vreemd dat hij nu steeds bloed uit de catheter. " gerrie en droopy   Bloed is niet goed, he.... Hoe lang moet die catheter erin blijven? Dit is een vat vol bacteriën die je liever niet gebruikt als er andere mogelijkheden zijn om een hond goed te laten plassen.   Verder zou ik acupunctuur aanraden. Heb daar erg positieve ervaringen mee. Sterkte verder.

56
07 augustus om 00:54
wat kan je diarree en wat kan je extreme diarree (gevaarlijk wordend ) noemen !!!!!
 Pagina 1 | 2

Bij pancreasfalen laat je je hond tot 48 uur vasten om de pancreas tot rust te laten komen. Wil je hond vanaf dat moment niet eten, dan zul je gerichte voeding moeten geven die de pancreas in werking ondersteunt en niet verder afbreekt. Laat je na die 48 uur nog verder vasten, dan kunnen problemen als 'leaky gut' en algemene verzwakte weerstand een rol spelen. Jouw hond heeft nu zware medicatie die al erg maagbelastend zijn en vrijwel op een nuchtere maag worden gegeven of als laagje over de maag een inadequate snack die ook pancreasbelastend is en zijn uitwerking heeft op de gehele spijsvertering. De triggers geef je zelf aan en je doet er vrijwel niets mee.   Dus........wat ik al eerder aangaf, zijn er zeer geschikte dieetvoedingen op basis van verse pancreas (wordt het beste opgenomen door het lichaam en veroorzaakt geen blaren in de bek, iets wat enzymenpoeders wel doen) zoals Carnibest, waar veel honden met pancreasfalen en spijsverterngsproblemen goed op reageren!), Bandit en Carnivoer. Tinlo heeft losse pancreasrollen die je moet mengen met andere vleessoorten, maar dat lijkt me voor jou niet geschikt en kun je maar beter compleet voeren in dit geval. Er zijn vers vlees verkooppunten die aan huis leveren, zeker ook in België want Carnibest wordt ook daar verkocht.   Van de Carnibest kun je kleine balletjes draaien waarmee je je hond 's ochtends kunt dwangvoederen. Gewoon bek open en achterin de keel. Dan heeft het en de enzymen die hij zo broodnodig heeft en een goede laag in die maag, waardoor het maagvlies niet verder wordt aangetast door de medicatie. Menig hond is hier erg goed van opgeknapt.   Ik zou als dit mijn hondje was gericht gaan handelen en me niet verschuilen achter het feit dat je geen vervoer hebt om iets te halen. Waar een wil is, is een weg. Ik vind het vreemd dat jouw dierenarts niet iets van pancreasenzymen heeft aangeraden. Thuis bezorgen kan altijd, in vrijwel alle gevallen. Verder hier wat info over EPI, de bekendste vorm van pancreasfalen: http://www.dierenklinieklemmer.nl/info_hond/exocriene-pancreas-insufficientie/ http://www.botanischinbalans.nl/c-2584880/drs-ing-de-leeuw-over-epi/

107
05 augustus om 14:48
Update! Heel erg bezorgd :-( mastocytoom of likgranuloom?
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4

Aangezien het zoals je schrijft 'uit het niets' is gevormd, zou je eerder verwachten dat 'iets' van buitenaf die teen is binnen gedrongen. Dan is een doorn of grasaar voor de hand liggend, maar het kan net zo goed zijn dat jouw hond bijv. door bepaald onkruid is gerend dat brandblaren veroorzaakt. Mijn jongste hond heeft hier ook geregeld last van. Is zo'n 5 jaar geleden begonnen, uiteindelijk biopt opgestuurd, wond goed gespoeld van binnen en gangen van een aar of doorn nagegaan. Uit de uitslag van het lab kwam dat 'iets' van buitenaf de veroorzaker is. Ik houd het op een doorn. Helaas is in de wond teveel littekenweefsel gevormd, waardoor het nieuwe weefsel niet goed meer kan aansluiten. Dit blijft altijd een zwakke plek dat geregeld weer open ligt. Ik spoelde met soda, tegenwoordig met groene leem en daarna gaat er 's nachts Groene leem wondpasta  op. Dat is met recht een wonderzalf wat ik je echt aan kan raden. Honingzalf helpt hier minder goed.   Wil je zekerheid, dan neem je een biopt.      

62
03 augustus om 17:16
13
03 augustus om 16:21
Zelf een menu maken voor nierproblemen hond

Op mijn forum Rauwe voeding voor Honden staat uitgebreide informatie voor honden met diverse vormen van nierfalen, inclusief een basismenu dat aangepast kan worden aan de situatie van jouw individuele hond. Of je eiwitbeperkt moet voeren, is afhankelijk van de bloedwaardes van je hond. Alleen als naast CREA ook BUN waardes verhoogd zijn, dan is eiwitbeperking aan te raden. Doe je dat in een eerder stadium, dan kan het schadelijk zijn voor diverse lichaamsprocessen. Overigens is het bij zelf samengestelde voeding geen must om karkassen te voeren en kun je vervangen door gemalen karkassen of gerichte calciumvervangers die makkelijk opneembaar zijn voor de nieren. Verder zijn er ondersteunende kruidentincturen die je kunt inzetten en geen invloed hebben op de conventionele medicatie. Mocht je daar meer over willen weten, dan kun je me PB'en. Sterkte er mee.

13
01 augustus om 23:02
Hond met diabetes

Inderdaad plekken op andere lichaamsdelen zoeken. Vaak gaat dit gewoon goed en heeft het weinig tot geen consequenties m.b.t. opnamesnelheid. 

7
01 augustus om 11:21
Uitslag bloedonderzoek Xena

Het is praktischer om het bij 1 topic te houden..............

115
01 augustus om 00:43
Wanneer mag je een hond nou "te dik" noemen? UPDATE pag. 4
 Pagina 1 | 2 | 3 | 4

Een prachtige hond! Hij lijkt op mijn Stanley.... Houden zo, dan wordt 'ie vast enorm oud.

17
29 juli om 21:28
Hoog energieverbruik, mager en dunne ontlasting

" Ze start de dag met goeie ontlasting, maar zodra ze veel rent, speelt en traint is het echt dun.  En het is echt een skinny! Ribben en heupen steken er echt uit. Ik heb haar ook meer gevoerd dan wordt aangegeven, alleen nog maar meer ontlasting. Ze heeft ook vrij recent een wormenkuur gehad. " Ingeborg Thoben   Hieruit blijkt al dat brok geen soortgeschikte voeding is voor een carnivoor.  Is het een optie voor je om een graanvrije brok te combineren met deels verse voeding? Zo krijgt je hond alle belangrijke voedingsstoffen uit de verse voeding binnen en versterk je indirect de darmflora, levert meer energie etc.

^