HondenPage baasje Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .
Wat schreven de vrienden van Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ . op het forum
Dutchshepherdteam schreef in
Advies - Is een hond nemen verstandig?
Ik denk dat dat prima kan, mits je inderdaad een uitlaatservice regelt. Echter, het eerste jaar heeft een pup / jonge hond veel meer nodig dan dat en is 12 u per dag echt te lang. Heb je geen honden opvang in de buurt waar hij / zij het eerste jaar een volledige dag terecht kan?
Ik zou inderdaad voor een ras gaan dat je op kan tillen ivm het traplopen. En vooral héél goed opzoekwerk doen wat je 'ras'keuze betreft. Een Goldendoodle wordt veel door br00dfokkers gefokt en er worden vaak ook geen testen op erfelijke afwijkingen gedaan. Er zijn héél veel leuke kleine actieve rassen (bijvoorbeeld een toy of dwergpoedel, Lagotto Romagnolo, Bichon Frisé, Tibetaanse Terriër etc)
Succes!
sylvia schreef in
Advies - Is een hond nemen verstandig?
Goed dat je er over nadenkt.
Geen enkele hond zou je 3 dagen per week 12 uur alleen willen laten.
Je wilt een puppy, een hond heeft ongeveer met 6 maanden oud zijn sluitspieren goed onder controle.
Tot die tijd moeten ze er elke dag regelmatig uit om de behoeftes te doen.
Een uitlaatservice lijkt me nog niet genoeg.
Dan is de hond 2 uurtjes weg en zit dan nog 10 uur alleen.
Iets als een dagopvang zou beter passen, of een vaste oppas.
Ik zou dan wel eerst flink vakantie dagen opsparen zodat je wel zelf de eerste tijd je puppy kan opvoeden/socialiseren/zindelijk maken.
Een kleiner hondje zou ik aanraden, vanwege het vele traplopen.
Dan kun je het hondje eventueel dragen.
het Moderatorteam schreef in
Nieuwe fotowedstrijd is Live! Thema- Sneeuw
Update: De fotowedstrijd is open!
Zie de beschrijving hierboven.
-- reactie gewijzigd door het moderator team op 16 januari om 20:28 --
UkkePuck schreef in
Keesvriendjes: Weer met zijn 4en
" Als je een voorbeeld hebt? Weet zo even niet wat je bedoelt. "
Kees
https://m.youtube.com/watch?v=NJYpXDMPlKA&pp=ygUWaG9uZCBwcmFhdCBtZXQga25vcHBlbg%3D%3D
UkkePuck schreef in
Keesvriendjes: Weer met zijn 4en
" Ja hij is slim. Ben benieuwd waar hij nog meer mee gaat verrassen haha. "
Kees
Zie wel eens filmpjes voorbij komen over honden/katten die praatknoppen worden aangeleerd.
Misschien een leuke uitdaging.
Heleen schreef in
Angstige hond wil niks meer
" Is een goede opmerking Heleen. Hebben we nog niet aangedacht. Sta je ook niet zomaar bij stil bij zoiets. We gaan dat voorleggen aan de da. "
Jes
In een ver verleden had ik een jack russell met dezelfde klachten ,
Hij was wel ruim zestien ,het kwam bij hem niet geleidelijk maar ineens op een wandeling de weg kwijt ,en daarna nergens meer zin in ,alleen in eten ,hij was dement ,heeft er nog medicatie tegen gehad maar daar merkte ik geen verschil van .
Heleen schreef in
Angstige hond wil niks meer
" Het is altijd lastig om iets zinnigs te zeggen over een onbekende hond. Heb je nog contact met de stichting waar je hond vandaan komt? Op zich is 11 niet oud, maar een hond die veel stress heeft gaat wel sneller op is mijn ervaring. Natuurlijk kan er ook iets lichamelijks achter zitten wat er nu nog niet uit komt. Wil hij nog wel eten en drinken? "
Kees
Er staat dat hij nog goed eet en drinkt Kees .
Heleen schreef in
Angstige hond wil niks meer
" Het zegt misschien meer over deze tijd dan over mij dat een inhoudelijke, rustige reactie meteen wordt weggezet als dat zal wel gtp zijn. Blijkbaar zijn we eraan gewend geraakt dat discussies vooral uit korte meningen, aannames en steken onder water bestaan Of iemand een tekst zelf formuleert, hulp krijgt bij het verwoorden, of gebruikmaakt van een hulpmiddel, doet voor mij niet ter zake. Waar het om gaat is of de inhoud klopt en of het de vraagsteller helpt. In dit geval was dat duidelijk zo, gezien de reacties van de eigenaar zelf Ik vind het eerlijk gezegd jammer dat de aandacht nu verschuift van een oudere hond en zijn welzijn naar speculaties over hoe iemand zijn woorden kiest. Dat helpt niemand, en zeker de hond niet Ik reageer hier niet om punten te scoren of om indruk te maken, maar om mensen verder te helpen met hun hond. Wie liever over de vorm praat dan over de inhoud, staat daar natuurlijk vrij in, maar dat is niet mijn insteek "
Richard (IDE)
OHH ok ,maar je woordkeuze nu en toen viel me erg op ,goed stuk nogmaals,en zo beleefd ,
Maar hopelijk neem je niet alles klakkeloos over en denk je zelf ook nog na ,
Ik wilde je eerst nog plussen maar als je daar toch geen prijs op stelt is het ook best .en het was zeker niet mijn bedoeling om steken onder water te geven, korte meningen hou ik weer wel van ,anders dwaalt men zo snel af .
Heleen schreef in
Angstige hond wil niks meer
" Het is ook een chatgpt antwoord. Ik krijg een vergelijkbare reactie wanneer ik de openingspost in chatgpt intyp. Helaas zie je nu vaker dit soort reacties voorbij komen van Richard. Dat hij daar chatgpt of een dergelijk programma voor nodig heeft is gewoon sneu. "
Hannah & Bink† en Beertje
In dit geval kon ik me wel vinden in het antwoord maar er komt ook veel onzin uit chat gpt, vooral over medische zaken.
Zou er zelf niet voor kiezen ,om zoiets te gebruiken.
Heleen schreef in
Keesvriendjes: Weer met zijn 4en
" Knuffel van de Hema gekregen, daar moet ie nog even wat groter voor zijn maar hij vindt m wel leuk. "
Kees
Ze zijn beide leuk.
Heleen schreef in
Angstige hond wil niks meer
" Wat je beschrijft is niet leuk, maar ook herkenbaar bij oudere honden met een verleden. Het is belangrijk om dit niet direct te zien als hij is lastig of hij luistert niet meer, maar als een combinatie van ouder worden, mentale slijtage en een rugzak die zwaarder gaat wegen naarmate de veerkracht afneemt Een hond van 11 uit Roemenië heeft al vroeg geleerd dat de wereld onvoorspelbaar en soms gevaarlijk is. Jullie hebben daar jarenlang keihard aan gewerkt, en dat is ook te zien aan hoe ver hij is gekomen. Maar wat veel mensen onderschatten, is dat angst niet verdwijnt, maar gemanaged wordt. Op oudere leeftijd wordt die emmer simpelweg kleiner. Wat hij vroeger nog kon verdragen, lukt nu niet meer Dat hij niet meer gewandeld wil worden, niet aangeraakt wil worden, sneller blaft en zich terugtrekt, wijst vaak op een combinatie van verminderde prikkelverwerking mentalevermoeidheid, mogelijk ongemak dat niet altijd medisch meetbaar is, behoefte aan controle en voorspelbaarheid Dat de dierenarts niets vindt, sluit dit niet uit. Veel ouderdoms en stressgerelateerde klachten zitten niet in bloedwaarden of foto’s Belangrijk om te beseffen is dat lief praten en positieve aandacht zijn niet altijd wat een hond op deze leeftijd nodig heeft. Dat bedoel ik niet hard, maar realistisch. Voor sommige honden voelt voortdurend benaderen, aaien of proberen te activeren juist als extra druk Wat ik jullie zou adviseren: Accepteer dat wandelen misschien geen doel meer hoeft te zijn. Korte, voorspelbare rondjes of alleen naar buiten voor behoefte is prima als hij dat aangeeft Respecteer zijn grenzen bij aanraken. Niet “testen” of het vandaag wel lukt. Dat vergroot alleen de spanning Zorg voor rust, structuur en voorspelbaarheid in plaats van prikkels en verwachtingen Kijk of hij nog wél plezier haalt uit kleine, rustige dingen: snuffelen in de tuin, een kauwactiviteit, samen rustig aanwezig zijn zonder iets te willen Het belangrijkste: dit is niet falen van jullie, en ook geen onwil van Bink. Dit is een hond die zijn hele leven heeft moeten overleven en nu simpelweg op is in zijn hoofd. Dat kan eruitzien als levensmoe, terwijl het eigenlijk betekent: laat me met rust, ik wil veiligheid Soms is goed zorgen niet veranderen, maar aanpassen en loslaten van het beeld van hoe het ooit was. Dat is moeilijk, maar vaak het meest liefdevolle wat je kunt doen Als jullie echt twijfelen of het welzijn nog goed is, zou ik aanraden om naast de dierenarts ook een dierenarts met ervaring in ouderdom en gedrag of een gespecialiseerde gedragsdierenarts te raadplegen. Niet om hem te fixen, maar om samen te beoordelen wat voor hém nu kwaliteit van leven is Sterkte "
Richard (IDE)
Ik vind dit een heel goede reactie van jou Richard,en een wereld van verschil hoe je reageerde toen je net op hp was .
Even bekroop me zelfs het gevoel ,zou hij AI gebruikt hebben ,maar hoe dan ook ,mooie reactie.
jantien schreef in
Nieuwe fotowedstrijd is Live! Thema- Sneeuw
Heeft Richard wel een hond?
Koert van Texel poppy x schreef in
Twee teefjes samen?
Is het ander teefje er ?
Koert van Texel poppy x schreef in
Tot ziens lieverd
" Ja dat had ik bij mijn eerste hond ook. Er komt een moment dat je er wel naar kunt kijken met een gevoel dat het goed is. Sterkte Koert. "
Kees
Oh Kees poppy was mijn eerst hond het was een geweldige hond
Heleen schreef in
Angstige hond wil niks meer
Is dementie al ter sprake gekomen?
Dat geeft ook sterke gedragsveranderingen.
Heleen schreef in
Angstige hond wil niks meer
Heeft de dierenarts ook gehoor en zicht nagekeken?
Als ze minder zien of horen kan dat onzekerheid geven.
Wel sneu om hem zo te zien voor hem en voor jullie.
jantien schreef in
Nieuwe fotowedstrijd is Live! Thema- Sneeuw
" Hallo allen, Aankomende vrijdag komt er een nieuwe fotowedstrijd online! We kunnen het helaas niet technisch instellen dat mensen éérst een foto kunnen indienen, en dat er bijvoorbeeld pas na een week gestemd kan worden. het Moderatorteam
Dat blijf ik jammer vinden....
En is het wel mogelijk om, na afloop van de wedstrijd, de winnende foto's op de website te zien en niet willekeurige andere?
jantien schreef in
Pomeriaannl
Als ik mensen als Patty Brard met een hondje zie lopen is dat voor mij absoluut géén reden om er dan ook zo een te willen. Juist niet!
Ondertussen hoop ik van harte dat het hummeltje gezond is en blijft.
Koert van Texel poppy x schreef in
Tot ziens lieverd
Lieve poppy het was de 1 kerst zonder jou ik kan alle maar huilen en huilen nu ik dit type rollen de tranen uit mijn ogen mis je verschrikkelijk
Heleen schreef in
Pomeriaannl
" Waarschijnlijk zijn er wel mensen die ook deze ervaring hebben met deze fokker. Het is wel een zeer populair ras en nog steeds, kan zo mee in het vliegtuig, lopen met jouw is 5x zoveel stappen zetten dus die zijn zo fit. Zijn idd spitsen "oerhonden"Onder die categorie vallen ze teminste. Pomeranian is hier geen erkend ras, wel de dwergkees wat mij nog steeds erg verbaasd. Dwerg vind ik zo ik zo ie zo al lastig want wordt er gerommeld met genetische defecten maarja zo ontstaan vacht vormen, kleuren en grote. Alles gezegd, hoop dat je meerdere mensen vind een zaak aan te spannen. Uiteraard is gezondheid geen garantie maar fokker die niet thuis geven? Mogen best afgestraft worden. "
Botteke
Pomeranian is wel een erkend ras ,wordt ook pomeriaan ,pom of dwergkees genoemd.
Heleen schreef in
Pomeriaannl
" De werkelijke fokker is iemand in spanje waar ik de gegevens niet van heb gekregen. Over pomeriaannl was bekend dat haar tante in rusland woont en zij daar de hondjes vandaan haalt. Ze is zelfs nog op tv geweest met dit verhaal. Ik kreeg een koopcontract en moest meteen de helft aan betalen. Vanaf het moment dat ik een aanbetaling heb gedaan werd het contact meteen slechter. Ik heb een koopcontract en zwart op wit dat de pup in het bezit zo zijn van een fci stamboom. Maar ik weer niet bij wie ik moet zijn om stappen te ondernemen tegen haar en of dat zin heeft? "
annie
Beetje tegenstrijdige verhalen verteld ze ,eerst waren het kennissen en haalt ze de pups bij drie verschillende fokkers,
En ineens woont tante in Rusland ,tante kan ook een kennis zijn
Maar als je haar aan wil pakken is de beste advocaat in dierenrecht Iara Boissevain ze is erg duur maar goed,
Iets goedkoper is Linda Joosten gespecialiseerd in fokkers en kopers zaken.
Een gewone advocaat van rechtsbijstand hebben hier geen ervaring mee.
Je maakt grote kans dit te winnen ,en ik zou je verhaal op facebook en weet ik veel zetten ,dan heb je meer kans dat er meerdere komen met klachten.
Succes in elk geval.
Heleen schreef in
Bully xl of Stafford?
" Hi, Onze pup is nu 6 maanden. Na onze weten is het een Bully xl, maar nu horen wij veel dat het meer op een Amerikaanse Stafford lijkt. Ik ben benieuwd naar jullie meningen. "
Russell
Ze stammen af van de Amerikaanse staff,en pitbull dus niet zo gek dat er zo nu en dan bij een nest bully xl honden zitten met de langere snoet en meer de bouw van de staff.
Loesje schreef in
Pomeriaannl
De betrouwbare fokkers vind je via de site van de Raad van Beheer
Dwergkeeshond https://share.google/B0Q51oK8Njcx6Rr91
Heleen schreef in
Pomeriaannl
" Ja dit kan ik helaas niet doen omdat de stamboom op haar naam staat en ze niet meer reageert dus we deze niet op mijn naam kunnen zetten. Ook heb ik de stamboom nog steeds niet ontvangen. "
annie
Denk ook niet dat je die na een jaar nog te zien krijgt ,
Heleen schreef in
Pomeriaannl
" KCE stamboom die moet worden geregistreerd bij de Nederlandse Raad van Beheer (via de NHSB-database) om in Nederland erkend te worden, waarbij de stamboom details geeft over de afstamming, gezondheidsonderzoeken en titels van de hond. Vraag daar informatie over de KCE stamboom van je hondje. Je hebt deze stamboom nog niet gekregen na een jaar ? "
Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .
NHSB is het enige nederlands stamboek die wordt erkend door de FCI,
KCE kan je wel bij een databank registeren net als alle honden zonder stamboom,maar heeft niets met FCI stambomen te maken.
Annie heb je geen stambomen en gezondheids uitslagen van ouder dieren gezien?
Ook al zou heel bekend nederland daar kopen ,daar vraag je als eerste naar ,en bij de meeste fokkers zie je ze al zonder er zelf naar te vragen.
Slechte zaak dat je niets meer hoor van haar.
jantien schreef in
De weg naar terror puppies met Fudge (2 weken oud + stamboomnamen)
Oh, de Kennelnaam had ik even gemist...
Wat leuk dat de fokster van Fudge en de eigenaresse van de reu zo meeleven!
Ik vind Fruity (Krent) het leukst, vanwege de kleur.
Weet je eigenlijk al of je er zelf eentje houdt?
UkkePuck schreef in
Tumor stemband
Och jee, die Remi, wat een enorm nare diagnose D.
Hopelijk heb je nog een tijd samen.
Sterkte hoor.
UkkePuck schreef in
Pijnklachten? Update verslechtering
Wat vervelend dit zeg.
Hopelijk zijn de injecties een goed alternatief.
Moeilijk dit zeg.
UkkePuck schreef in
De weg naar terror puppies met Fudge (2 weken oud + stamboomnamen)
Mooie update.
Leuk dat er een pup in de familie blijft.
UkkePuck schreef in
De weg naar terror puppies met Fudge (2 weken oud + stamboomnamen)
Mooie update.
Leuk dat er een pup in de familie blijft.