Doodle vachtverzorging

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel GlengiiiGlengiii

Hallo,

Momenteel heb ik nog geen hond, maar ik overweeg om een mini of medium goldendoodle of labradoodle aan te schaffen. Ik heb kleine kindjes en ben op zoek naar een hond met het karakter van een golden retriever, maar dan kleiner van formaat.

Is de vachtverzorging echt zo intensief als men beweert? Ik lees vaak dat die meer dan 10u per week onderhoud vraagt en een regelmatig bezoek naar de hondentrimmer. Ik wil mijn hond gerust goed verzorgen, maar dat lijkt mij wel extreem.

Iemand die hier ervaring mee heeft?

Alvast bedankt!

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

Algemeen advies vachtverzorging Labradoodle

Het algemene advies voor de vachtverzorging van Labradoodles is om de vacht minstens één keer per week uitgebreid te borstelen. Wanneer de vacht heel krullerig is of de hond graag in het gras rolt, wordt zeker 2 keer per week aangeraden, en wellicht zelfs vaker. Gebruik eventueel een antiklit spray voor honden om de vacht makkelijker doorkambaar te maken. Deze spray is speciaal ontwikkeld voor honden en dus niet schadelijk.

Kom je thuis na een regenbui? Droog de hond dan met een waterblazer. De vacht droogt langzaam dus een beetje hulp is daarbij aangeraden. Deze waterblazer kun je ook zo’n 2 keer per week gebruiken om de vacht schoon te blazen.

De hond vaak wassen is niet aan te raden, omdat je dan de beschermende eigenschappen van de vacht verwijdert. Één keer in de 8 weken wassen is voldoende en heeft de vacht voldoende tijd om weer te herstellen.

Ook het trimmen van jouw Labradoodle is belangrijk. De vacht blijft groeien en wordt dus snel erg lang. Het is aan te raden om de hond 2 keer per jaar te laten trimmen. De vacht wordt dan ook direct gewassen en verzorgd.

honden page profiel moniquemonique

honden foto van monique

Ja vachtverzorging is intensief,ik zie vaak kaalgeschoren labradoodles is zo lelijk,als je nog nooit een hond hebt gehad waarvan de vacht goed verzorgd moet worden kan dit tegenvallen.

 

Ik heb bouviers gehad,bobtail ook rassen die een goede vachtverzorging nodig hadden,heb ik wekelijks tig uurtjes in gestoken.

honden page profiel sylviasylvia

honden foto van sylvia

Doodles kunnen heel verschillende vachtsoorten hebben.

Er is niet 1 soort doodle vacht, sommige zijn heel wavy en andere hebben een dikke krul, of juist meer plukvacht.

Sommige eigenaren verkijken zich op de vachtverzorging, en dat leidt uiteindelijk tot pijnlijke scheerbeurten bij de trimsalon.

De basis is al om goede borstels en materiaal te hebben.

En weten hoe je een zo'n vacht moet bijhouden.

Bij sommige trimsalons kun je een cursus doen om te leren hoe je het beste kan borstelen en zo, zoals bv Wanda Klomp (een voorbeeld, zijn er meerdere).

En belangrijk om vanaf pup af aan al te laten wennen aan vachtverzorging.

 

Ik heb een barbet, dat is qua vachtverzorging zo'n beetje vergelijkbaar.

Daar ben ik geen 10 uur per week aan kwijt.

Hij gaat 3 x per jaar naar de trimsalon en dan wordt ie kort geknipt. (hij behoudt 4 cm lengte)

En dan borstel ik hem eens per week wel goed uit, met een paarse activet borstel en een houten kam.

Maar mijn hond heeft een redelijk makkelijke vacht die niet snel klit, dus dat scheelt al.

 

Een kleine doodle die het karakter van een golden retriever heeft,  dat is natuurlijk niet zoals doodles in elkaar zitten hp-smile

Ik hoop dat je wel goed weet waar je aan begint, vooral omdat je kleine kindjes hebt.

 

 

honden page profiel sylviasylvia

honden foto van sylvia

In het stukje van Willemijn staat dat je je hond niet te vaak mag wassen.

Dat is niet helemaal waar.

Je kan je hond prima vaker wassen, zolang je maar zorgt dat je een goede shampoo hebt.

 

En er staat ook dat een  doodle 2 x per jaar naar de trimmer moet, ik denk dat dit voor de meeste 'krulvachten' te weinig is.

Meestal is het toch wel om de 3 a 4 maanden.

 

Het is een gekopieerd stukje, ik weet niet waar het vandaan komt,  maar het is niet het beste artikel over vachtverzorging embarassed

honden page profiel AngèleAngèle

honden foto van Angèle

Wij doen niks - de hond vind het niet leuk voor geborsteld te worden en ik krijg er jeuk/uitslag van, dus ik laat hem om de 3 à 4 maanden kort scheren

honden page profiel Ineke2Ineke2

honden foto van Ineke2

" Wij doen niks - de hond vind het niet leuk voor geborsteld te worden en ik krijg er jeuk/uitslag van, dus ik laat hem om de 3 à 4 maanden kort scheren "

Is het dan niet een verviltte  laag die er af komt? Ik heb ze zo ook wel op tafel gehad, maar dat was niet fijn om te doen. Want de tondeuse kwam er bijna niet doorheen en dan trek je toch aan de vacht, niet fijn voor de hond was dat. Misschien zijn er nu betere tondeuzes.  Ooit een hond gehad die omder de viltlaag open wonden had, dat was wel heel sneu, maar die was zeker een half jaar niet onderhouden. Daar kon de tondeuze niets meer doen en heb ik twee scharen op bot geknipt.

honden page profiel Ineke2Ineke2

honden foto van Ineke2

Volledig met Sylvia eens. Een golden doodle is geen klein uitgevallen golden retriever, maar een hond met een volledig ander karakter. Iedere hond is anders, maar bij een kruising is het nog moeilijker om een karakter te voorspellen, 

Er zit ook een forse portie poedel,in, en dat is echt een andere hond dan een golden,

 

Qua vachtonderhoud, zal,het inderdaad een paar keer per week, bij nat weer wellicht dagelijks meerdere keren,  goed doorborstelen zijn, en op de goede manier vanaf het vel tot het uiteinde vd haren, dus niet zomaar een beetje erover heen aaien met een borstel. . Vraag de fokker advies hoe je dit doet, want voor je het weet heb je een laag klitten waar je niet doorheen komt. Wil je je hond op een bepaalde lengte qua vacht houden zal je toch zeker iedere twee maanden naar een hondenkapper moeten gaan, hoe lang je daar mee bezig bent is afhankelijk vd soort vacht, geen doodle vacht is gelijk, en hoe goed je hond is opgevoed en het toelaat,  begin dus gelijk de eerste week dat je de hond hebt al met borstelen!

ik knip mijn hondje zelfs iedere drie a vier weken, want haren groeien zo enorm hard. 

honden page profiel BaloeBaloe

honden foto van Baloe

Om de 8 weken naar de trimsalon is ook geen uitzondering hoor. 

Wil je een doodle mooi houden en er zelf wat minder tijd voor hebben. 

We hebben er zelfs die iedere maand komen. 

 

honden page profiel BaloeBaloe

honden foto van Baloe

Idd Ineke, dat is het fijnste om bij te houden en je hond ziet er dan altijd mooi uit. 

 

honden page profiel Ineke2Ineke2

honden foto van Ineke2

" Idd Ineke, dat is het fijnste om bij te houden en je hond ziet er dan altijd mooi uit. 
  "

Klopt. Doe jij vast ook? laughing

Ik dacht ook, toen ik koos voor een lhasa, ach eens per drie vier maanden. Maar na een maand ziet ze er al weer flodderig uit. Voeten en hoofd knip ik vaak  nog eens tussendoor, Wassen doe ik niet elke keer, maar met schaar en borstel en efileerschaar, is de vacht ook meteen een stuk schoner. En ik ben precies een half uur tot 40 minuten bezig. Diki staat altijd al klaar als ik het blikje met scharen pak, dat is zo leuk. Leg plastic op de tafel, trek de stoel achteruit en in twee sprongen zit ze zelf op tafel.

honden page profiel DanielleDanielle

Geen idee waar je dat vandaan haalt, maar een goldendoodle is niet een kleiner uitgevallen golden retriever. Er zit ook een poedel in hè.

honden page profiel toto

honden foto van to

Ja het is gewoon echt waar, doodles hebben wel veel tijd nodig voor de vachtverzorging.

Het is wel een beetje afhangkijk van het soort vacht maar er gaat veel tijd in zitten.

Ik zelf bepaal hoe mijn hond(en) er uit zien, en dat is niet hoe de meeste doodle eigenaren dat graag zien.

IK heb zelf mijn hond leren trimmen (die zelfde trimmer doet nog steeds 1x per jaar het koppie weer in model brengen)

Scheerkop 13 mm en hup daar gaat de vacht, dat scheelt echt heel veel kammen, fijn voor de hond en fijn voor het baasje.

Kijk maar op mijn profiel, beide zelf gedaan. Hoewel de bruine hond op 11 september is ingeslapen.

 

ALs ik in Uw schoenen zou staan, zeker met kleine kinderen, bekijk dan de mogelijkheid om de hond naar de trimmer te sturen. Moet je wel een trimmer kunnen vinden en de portemonnee moet het aan kunnen want om de 6 tot 8 weken trimmen is echt geen uitzondering.

honden page profiel jantienjantien

honden foto van jantien

Klitten zijn ook pijnlijk volgens mij.

honden page profiel Ineke2Ineke2 3 doggies

honden foto van Ineke2

" Klitten zijn ook pijnlijk volgens mij. "

Als ze lang genoeg zitten gaan ze tot op het vel en dat gaat trekken, vooral het eruit halen is dan pijnlijk, vooral als je het niet op de goede manier doet en er aan gaat trekken met een kam,of borstel.

honden page profiel BottekeBotteke

honden foto van Botteke

Tis een mix tussen retriever en poedel, je hebt een halve krul + twee keer waterhond jager tongue-out Nu ben ik geen expert erin maar krul vachten kun je beter niet borstelen. Wel plukken en geloof dat je een soort olie moet gebruiken voor de vacht, zodat ze natuurlijke vetten behouden voor het zwemmen.

 

Heel verhaal kort? Zou gewoon je gaan inlezen over het ras wink en dan vragen als je eenmaal een goede fokker hebt gevonden, hoe je met zoeen vacht moet om gaan.

 

P.s. Idd onzin dat honden niet mogen gewassen worden, uiteindelijk komt er zand, modder en eventueel zout in de vacht. PH neutrale honden shampoo hoeft ook niet echt persé (ruikt wel lekker) Maar mag best je hond gewoon goed afspoelen onder lauw warm water.

honden page profiel Ineke2Ineke2

honden foto van Ineke2

" Tis een mix tussen retriever en poedel, je hebt een halve krul + twee keer waterhond jager  Nu ben ik geen expert erin maar krul vachten kun je beter niet borstelen. Wel plukken en geloof dat je een soort olie moet gebruiken voor de vacht, zodat ze natuurlijke vetten behouden voor het zwemmen.
 
Heel verhaal kort? Zou gewoon je gaan inlezen over het ras  en dan vragen als je eenmaal een goede fokker hebt gevonden, hoe je met zoeen vacht moet om gaan.
 
P.s. Idd onzin dat honden niet mogen gewassen worden, uiteindelijk komt er zand, modder en eventueel zout in de vacht. PH neutrale honden shampoo hoeft ook niet echt persé (ruikt wel lekker) Maar mag best je hond gewoon goed afspoelen onder lauw warm water. "

Krulvachten , zoals een poedel,,of een kerry blue of een bedlington, die niet verharen kan je dus alleen knippen en niet plukken. Plukken doe je met ruwharige en verharende honden.dan pluk je het dode haar eruit. 

Een doodle verhaart, als je geluk hebt niet, een doorgroeien vacht. Als je daar niets aan doet wordt het een grote klitten boel. 

 

Bij wassen een goede hondenshampoo, en GEEN mensenshampoo. 

honden page profiel BottekeBotteke

honden foto van Botteke

Ineke das niet waar, in de rui komt er vacht los en dat pluk je 't eruit bij dubbele vachten. Enkelvachtig ga je erover heen met een rubbere handschoen. Douche en badderen? Absolutely yes en succes met het douche/badputje yell

 

Ben geen expert maar dieren zonder verharing zijn er niet, wij ook niet als je haar hebt cool

 

 

 

honden page profiel Ineke2Ineke2

honden foto van Ineke2

" Ineke das niet waar, in de rui komt er vacht los en dat pluk je 't eruit bij dubbele vachten. Enkelvachtig ga je erover heen met een rubbere handschoen. Douche en badderen? Absolutely yes en succes met het douche/badputje 
 
Ben geen expert maar dieren zonder verharing zijn er niet, wij ook niet als je haar hebt 
 
 
  "

Dat zeg ik dus. Verharende vachten kan je plukken. Doorgroeiende niet verharende vachten en ja dat zijn vaak krulvachten kan je niet plukken.  Doodles hebben als je geluk hebt niet verharendevacht, dus knippen. Je gaat geen levende haren uittrekken laughing. Dus knippen.

 

Oh voor jou , niet verharende vachten, verhaart niet, kent dus geen ruiperiode. 

 

 

honden page profiel BottekeBotteke

honden foto van Botteke

Joh ik wordt kapot gestoken door die haren. Iemand anders zei ooit "Noemen we stoppelharen" hij gaat mooi in bad (inmiddels vind hij zelf ook wanneer het tijd is om de modder, zand ect er af te spoelen) Scheren zou ik niet doen voor enkel vachtje.

 

Te kort scheren zorgt ook voor jeuk, weten wij mensen man en vrouw ook wink

honden page profiel PetraPetra

honden foto van Petra

Zelf kam ik m'n hond (Labrador x Poedel) om de dag en trim hem om de twee maanden. Maar dat doe ik zelf, ik vind het ook leuk om te doen en is ook goed voor de bonding :-). Ik heb 'n scheerkop van 2 cm, kan me voorstellen dat als je moet afrekenen bij een trimsalon, je je hond graag zo kort mogelijk hebt.
Je hebt natuurlijk verschillende vachten, de fleece-vachten heb ik geen ervaring mee... maar de vacht van mijn hond (krul) is goed te doen. De ellebogen, onder de oren en de bek en tussen de tenen moet je goed in de gaten houden op vervilting.
Deze vacht neemt wel een hoop modder mee trouwens, dus zou eerder zeggen dat daar het werk in zit... daarentegen vind ik nauwelijks haren (af en toe vlokken onderhaar) in huis.

Overigens... een Poedel is qua karakter niet het ras waar ik voor zou kiezen als ik nog kleine kinderen had.

^