Gewoon in het dagdagelijkse leven bedoel ik. "
Met de honden onderling? Niet. Ik bepaal. Waar ik fel op ben is grenzen aan het onderlinge gedonderjaag stellen. Omdat ik niet alles zie wat er gebeurt, is het de regel: "waar er twee vechten hebben er twee schuld" (meestal is het een grom of een stoeipartij die te wild wordt.)
Soms heeft Shad wel de neiging om te gaan lopen "patsen" (alles claimen) en daar grijp ik wel bij in omdat ik niet wil dat dat escaleert. Dat gaat met vlagen trouwens, maanden is alles harmonieus en ineens wordt er weer druk "gebabbeld", stoeien ze meer, loopt Shad te claimen, loopt Spot te slijmen (de slimmerik zoekt vaak steun bij ons tegen Shadow). Die onderlinge dynamiek is heerlijk om te zien, vooral hoe ze gebruik maken van dingen, zoals bv Spot die onder de stoel van mijn man gaat liggen als hij geen zin heeft om op de uitdagingen van Shad in te gaan. Want manlief vindt het niet goed als er onder zijn voeten gestoeid wordt ;-)
Bij Chenak en Janouk hield ik er ook geen rekening mee, in de zin van eerst 'nak eten geven en dan 'nouk. Totaal niet nodig, zulke stabiele onderlinge verhoudingen, maar daar kon ik er wel meer op vertrouwen dat als Chenak een keer Janouk op zijn donder gaf, dat dat gedoseerd en terecht was. (zoals de keer dat 'nouk hem aan zijn oor door de kamer probeerde te slepen) terwijl Shad & Spot niet niet zo stabiel zelfverzekerd zijn en onderling veel minder voor elkaar onder doen en dus nog makkelijker "te ver" kan gaan.


3 doggies







