Pedigree hondenbrokken

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

Mandooow (Gast)

@ Ilse

Ik bedoel met mijn vorige reactie dat pedigree steeds minder vcerkocht wordt door vachtproblemen en zo ...niet je vorige berichtjes over % vlees, dat geloof ik wel ;-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Pedigree hondenbrokken" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel miepiemiepie

De drol zegt alles over het voedsel, is bij mensen niet anders. Een stevige donker gekleurde drol is het gezondste, zo horen ze eruit te zien. En dan 1 keer per dag, dan weet je zeker dat je je hond top voedsel geeft.

Mandooow (Gast)

@ Leoniek

Bedankt voor je reactie. Daar heb ik wat aan, je spreekt uit ervaring.

honden page profiel Ilse ft Dazey, Fay & Mainey Ilse ft Dazey, Fay & Mainey

honden foto van Ilse ft Dazey, Fay & Mainey

heb de zakken voor me neus in het schap staan.

honden page profiel Ilse ft Dazey, Fay & Mainey Ilse ft Dazey, Fay & Mainey

honden foto van Ilse ft Dazey, Fay & Mainey

oh haha dat heb een eigen dieren speciaalzaak.

honden page profiel MurphyMurphy

honden foto van Murphy

Ook ik lees vaak huiverig de topics m.b.t. (merken) voer. Voel dan al aan mijn water dat zo'n topic de verkeerde kant uitgaat. Lees dan weer dat Pedigree veel natrium bevat, dan lees ik weer dat Royal Canin veel zout bevat.... Opvallend dat er vaak positief over Farmfood wordt geschreven terwijl ik daar weer vaak over hoor/lees dat honden het niet willen eten! Moet baasje weer streng zijn en na 5 minuten het bakje weghalen tot de volgende ronde. O-) Voer/eten zal altijd een heikel punt blijven, ben ik bang ;-) Iedereen lijkt de mening te hebben: de baas houdt van lekker en gezond eten dus heeft mijn hond ook recht op lekker en gezond eten :-D

De 2 honden van mijn vader gebruiken vanaf het begin, ze zijn nu 13 en 11 meen ik, Pedigree brok. Ze zijn nog nooit bij de d.a. geweest, behoudens voor de entingen! Onze inmiddels gepensioneerde d.a. heeft ooit gezegd: in Nederland bestaat geen slecht voer, we hanteren hier strenge regels!
Ikelf heb ook vaak op "het net" gesurfed om te zoeken naar de zout/natriumverhalen over bepaalde merken voer. Niets over gevonden. Ik beschouw het maar als Hoax/broodje aap.

Een ieder moet gewoon geven wat hij/zij denkt dat het beste is ;-) Ikzelf voer grotendeels kvv, en waarom? Omdat de cavalier al stamt uit het wijnjaar 0 en er toen nog geen brokken waren! Waarom soms brok? Omdat dat af en toe wel eens handig kan zijn, b.v. met vakanties.

Een ieder veel wijsheid :-D

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker

honden foto van C

Ik hoef geen wetenschappelijk bewijs te hebben om te weten dat bepaalde merken gewoon niet goed zijn.
Ik heb mijzelf verdiept in verschillende merken en ben toen de ingrediënten gaan vergelijken.
In merken als Pedigree, Royal Canin, Frolic etc. zit gewoon veel zout en kleur- en smaakstoffen.

Zodra ik mijn hond Farmfood gaf kreeg ze veel meer glans op haar vacht, ze poept 1 á 2 keer per dag en dan niet meer die enorme drollen.

Mijn hond vind het heerlijk, ze eet het gelijk op.

Er word gezegd dat Farmfood ook niet goed is, kom daar dan ook met wetenschappelijk bewijs mee.

Het gaat erom dat je zelf op onderzoek uit moet gaan wat jij goed voer vind en waar je hond het het best op doet.
Daar kan geen wetenschappelijk bewijs tegenop.

honden page profiel MurphyMurphy

honden foto van Murphy

"Er word gezegd dat Farmfood ook niet goed is, kom daar dan ook met wetenschappelijk bewijs mee."

Bedoelt U mij?

honden page profiel ukkieukkie

honden foto van ukkie

Mandooow, je vraagt cijfers enzo. Maar op mijn vraag hoe je het vergeleken hebt en met welke merken geef je geen antwoord.

Anoniem (Gast)

@ murphy

Bedankt voor je reactie.

Mooi verhaal en ik ben het met je eens. Iedereen denkt de waarheid in pacht te hebben omdat hij/zij goede ervaringen heeft met een bepaald merk voer.
Daar is niets mis mee, maar om dan ongenuanceerd een ander merk voer te bekritiseren op gevoel of van horen vertellen is naar mijn mening fout.
Zo ontstaan broodjes aap verhaal en krijg je een soort kettingreactie.
Ik wil met bovenstaande niet zeggen dat dit voor iedereen zo is, veel forumleden hebben wel uit ervaring gesproken en nogmaals mijn dank hiervoor.

honden page profiel ukkieukkie

honden foto van ukkie

Met welk voer heb je nou het vergeleken? En waar heb je de cijfers vandaan?

Ik vind dierproeven trouwens ook een belangrijke argument om bepaald voer wel of niet te kopen.

Mandooow (Gast)

@ fanny

Heb lams en rijst genomen als uitgangspunt. Als je de ingedientenlijst van griote bekende merken naast elkaar legt zie je minimale verschillen in de ingedienten, bijv. Eukanuba, Pedigree, Hills.
De 1 heeft iets meer dan de ander, maar de verschillen zijn minimaal. Vlees en dierlijke bijproduten wordt genoemd: de vraag is of veel vlees inderdaad goed is, maar in fricandellen (voor de mens) zitten ook dierlijke bijproduten en is dat zo goed voor de mens dan?

honden page profiel xentrixxentrix

mensen mensen laten we allemaal stoppen met de brok of kvv,vers die we nu geven er is een top brok die bevat maar LIEFST 4% VLEES,is echt het beste voer voor een hond zoveel vlees en 0% vul middel in
echt we moeten allemaal pedigree gaan geven vanaf nu


:-) hoop dat je de ironie erin ziet

honden page profiel ........goedgekeurde fokker

Slecht argument: ik voer mijn hond merk A en hij is nog nooit bij een dierenarts geweest...

Mijn overbuurvrouw is 92 en rookt al haar hele leven een pakje per dag. Roken is prima voor je gezondheid... ;-)

Mandooow (Gast)

@ funny

Ja, ik ben ook tegen (onzinnige) dierproeven en zeker als ze dieronvriendelijk uitgevoerd worden. Maar eerlijk gezegd google ik daar niet op. Ik denk dat ik GEK zou worden van alle dierproeven en producten die daar aan gelinkt zijn (ook voor de mens)
Maar ik vindt het knap als jij dit wel doet en alle producten laat staan, waar op e.a. manier een dier c.q mensproef mee gedaan is.
Daar heb ik dan wel weer respect voor ;-)

honden page profiel annetannet

honden foto van annet

jee met stijgende verbazing lees ik bepaalde reacties! Ik denk persoonlijk (uitzonderingen daar gelaten)iedereen het beste wil voor zijn dier dus ook het voer! En of dat nou pedigree is of een ander merk dan neem ik aan dat de hond het er goed op doet! Als mijn honden het niet goed zouden doen op voer zou ik er direct mee stoppen en kijken waar ze het wel goed op doen!

honden page profiel gorby2009gorby2009

honden foto van gorby2009

wat nu het grappige is, de hond die dus allergisch bleek voor pedigree pal (zoals het toen nog heette) is oud geworden op......... frolic.

op zijn zeer zeer hoog bejaarde dag wilde hij niets anders meer eten, tot het laatst toe had hij een mooi volledig gebit, en had uitstekende ontlasting, we hebben hem moeten laten inslapen omdat zijn fysiek lijf helemaal maar dan ook helemaal op is.

ik zelf erg voor (deels) vers en ook mij gaat barfen te ver, ik heb een hond, geen wolf, daar zit echt wel verschil in.

waarom, omdat de nier en bloedwaardes van onze vorige hond binnen een maand vrijwel normaliseerde op kvv, het was gewoon bijzonder, en het zeker 3 jaar aan zijn leven heeft toegevoegd, en nooit meer enig darmprobleem (en dat was daarvoor wel anders)

onze huidige hond heeft bij zijn vorige eigenaar de goedkoopste, tt droog gegeven, diner van de c1000 gehad, de gevolgen daarvan zien en ervaren wij nog elke dag, hij is nog aan het opschonen.

anderzijds hebt ik al vele honden heel gelukkig en oud zien worden op bv bonzo (de honden van mijn tante werden 15 en 18 jaar erop).

als je hond het ergens heel goed op doet, hij is gezond en vitaal en de baas is tevreden, wie ben ik dan om te zeggen dat het slecht is wat hij/zij doet.

Ik denk dan soms wel "dat kan beter". :-D

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker

honden foto van C

Er zijn behoorlijk wat mensen met slechte ervaringen wat betreft hondenbrokken van Pedigree/Eukenuba/Frolic/Hills etc.
Dat vind ik nogal opvallend, helemaal omdat mijn ervaring met dit voer ook niet goed was.

honden page profiel sorayasoraya

honden foto van soraya

Waarom is Pedigree niet goed als hondenvoer?

Simpel,het is geen vers vlees.Een hond is fysiologisch gezien gelijk aan de wolf,ook een Carnivoor.

Dus waarom zou je je hond iets anders wilen geven dan wat hij hoort te eten.

Ik heb geen wetenschappelijke bewijzen...teminste via allerlei onderzoeken via een laboratorium,maar wel net als Leoniek mijn eigen hond als bewijs.En zie ook precies dezelfde verschillen als Leoniek.

Versvlees biedt alleen maar voordelen,voor zowel hond als baas.


Kijk even op deze links,gaat over het gif wat ze in het hondenvoer stoppen om het maar zo lang mogelijk houdbaar te houden.http://www.dierenpension-plexat.nl/Ethoxiquine.htm

http://www.barf-natuurlijk.nl/archief/petfood_bha_bht.html


Mocht je de hond willen conserveren dan kun je gewoon brokken/blikvoer blijven geven met deze stoffen erin.


Groetjes Soraya&Mila.

honden page profiel ukkieukkie

honden foto van ukkie

Okee, maar dan neem je merken die op de meeste fora ook niet goed aangeschreven staan. Je zou het dus eigenlijk moeten vergelijken met brokken die wel goed aangeschreven staat.

Acana, Orijen, Farmfood, Biofood, Dog lover's Gold.
of evt met goede KVV merken.

Orgaanvlees heeft een laxerend effect, dus je wilt daar niet te veel van in je voer hebben.

Persoonlijk geef ik het liefste zoveel mogelijk natuurlijke bronnen van voedingsstoffen. Preparaten worden minder makkelijk opgenomen. Zelf ben ik veganist geweest ondanks dat ik b12 pillen nam kreeg ik een b12 tekort, had ik als vleeseter en vegetariër geen last van.

Mandooow (Gast)

@ iedereen

Bedankt voor alle reacties en tips. Ik stop met deze discussie omdat ik tot zover voldoende informatie heb. Sommige informatie was heel nuttig, vooral degene die echt ervaring hebben met een bepaald soort voer en dit linken aan slechte vacht etc.
Mijn gedachtengang t.a.v. het ongenuanceerd reageren van horen vertellen etc. is niet weggenomen, maar eerder versterkt.
Ik ga mijn pup (krijg ik over 2 weken) het voer geven wat mijn fokker ook voerd (en dat is geen Pedigree) en kijken hoe hij het erop doet. In de tussentijd ga ik mij meer verdiepen in met name vers voer.

Nogmaals bedankt voor de reacties en heeel veel geluk met jullie honden

Groet, Mandooow ;-)

honden page profiel xentrixxentrix

een zeer handig forum als je met vers voer wil beginnen
http://natuurlijkevoeding.yourbb.nl/index.php

honden page profiel ........goedgekeurde fokker

Veel succes! Enne... waar je ook voor kiest: je denkt er in ieder geval over na en dat vind ik al top!

honden page profiel ukkieukkie

honden foto van ukkie

veel plezier met je pup!

honden page profiel sorayasoraya

honden foto van soraya

Jij ook veel geluk met je a.s pup :-) .

Hier nog een leuke link over vers voer voor beginners:
http://www.barfplaats.nl/forum/index.php/topic,17449.0.html

Hier nog wat namen van KVV's(kant en klaar versvlees)

Haaksbarf
Bibi
Carnibest
Carnivoer
All animal
Bandit
Naturis
Farm food fresh
Duck
Rodi
Smuldier


Als je deze namen googled kom je vanzelf bij de site's en daar staan ook verkooppunten op,echt heel handig vind ik altijd zelf.

Je kan ook een geperste brok nemen(farmfood,biofood),en 4 keer per week vers vlees geven.

Groetjes Soraya&Mila.

honden page profiel MurphyMurphy

honden foto van Murphy

Mandooow, en als je hond over is op kvv, kan die hier een keertje komen eten hoor, haha. Deur staat open O-)

honden page profiel angelinaangelina

honden foto van angelina

wij hebben 2 pups van 18 wk oud. we geven pedigree omdat dit al jaren een vertrouwd merk is en onze vorige hond heeft t jaren gegeten.
we hebben er geen klachten over. dus so far so good.
ook ik lees in geen enkel forum een precieze onderbouwing waarom t niet goed zou zijn.
tenslotte worden er ook massa's honden heel oud door eten met de pot mee dus zo erg zal t niet zijn.
:-D

honden page profiel Nienke & de roedelNienke & de roedelgoedgekeurde fokker

Ik denk dat er hier weinig mensen goede ervaringen hebben met Pedigree, omdat de mensen van het forum zich meer in honden en voeding verdiepen. Mensen die Pedigree kopen, zijn vaak mensen die niet verder kijken dan de supermarkt qua voer. Daar hebben ze Eigen merk, Bonzo en Pedigree en Pedigree komt er dan in hun optie, ook door alle reclame over onderzoeken en zo, als beste uit. Mensen die zich verder verdiepen in honden en hondenvoer, komen ook meer op forums, om inderdaad te leren en te discussiëren.

Wat betreft het vergelijken van Pedigree met Eukanuba of Royal Canin, dan vergelijk je een C-merk (pedigree) met B-merken.
Vergelijk nu ook eens met een A-merk, zoals Biofood, Dog Lovers Gold (ken ik zelf niet, hoor ik wel veel goeds over) of Orijen. Dan komt de vergelijking alweer anders uit. Er bestaan, echt waar, brokken waar wel veel vlees in zit!

honden page profiel Suus en SwifferSuus en Swiffer

honden foto van Suus en Swiffer

Ik heb me onlangs in een dierenspeciaalzaal goed laten informeren. De verkoper heeft de nodige tijd genomen om me e.e.a uit te leggen. Pedigree zit in het lage segment vertelde hij. Als je goed gaat kijken naar de ingrediënten en gaat vergelijken met het duurdere segment zie je al meteen een significant verschil. Stel op de verpakking staat bijv MET LAMSVLEES!!
Op de achterkant staat dan bij Pedigree Lamsvlees 4%.
Bij Eukenuba of iets in datzelfde segment staat dan Lamsvlees 47%. Dat is dus ook de reden waarom de prijzen voor deze laatste heel erg kan wisselen. Indien lamsvlees duurder wordt, wordt dat doorberekend en betaalt de consument dus meer voor 3kg brokken als voorheen. Een ander advies om geen pedigree te nemen was de ontlasting. Honden blijken enorm veel ontlasting te produceren bij Pedigree. Indien dat het geval is, heb je geen evenwichtige voeding gekozen. Een ander argument was de prijs, dat is in verhouding toch duurder omdat je veel meer nodig hebt dan een meer geconcentreerdere voeding. Deze laatste is voor mij geen argument overigens, het gaat mij om de kwaliteit van de voeding. Verder gaf hij het advies om goed op de vacht te letten, die moet glanzen en niet er moet niet teveel haarverlies zijn. Ook dat komt voornamelijk door de voeding.
Ik hoop dat je hier wat aan hebt! Succes met je keuze.

Anoniem (Gast)

Ik heb het even nagekeken. Eukenuba lams en rijst 14% en geen 47% .... niet oevrdrijven ;-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Pedigree hondenbrokken" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 4 van 9 12 3 45 6 7 8 9
Volgende forumvraag: Hondenspeeltuin
^