En ik vind het ook veel te kort door de bocht om alle kortsnuiten, hun fokkers en eigenaars op een hoop te gooien. Iedereen praat hier in zijn eigen straatje natuurlijk. Ik ook. Zelf ben ik ook eigenaar van een "ongezond" ras dat sommigen zouden willen verbieden, vermoed ik. Tja, als je een sharpei afbeelding zoekt, dan krijg je meestaal van Google een lompe, (over) gerimpelde hond met gesloten ogen te zien.. Terwijl dat er (gelukkig) ook fokkers bestaan die hun honden net op weinig tot geen rimpels fokken en bij wie geen enkele hond van de exotische fever lijdt want alle dieren zijn SPAID gen negatief.. Dus neen, ik promoot hier ook niks maar ik gooi ook nooit iedereen op een hoop.. "
Nee, daarom zei ik ook dat mijn reactie over de grote hoop niet richting jou was. Het ging mij meer om de schuld van de korte snuiten bij de broodfokkers te leggen, al gaan die daar natuurlijk wel in mee. Waar vraag naar is, dat leveren zij.
Met veel showhonden is men doorgeslagen, ook bij de BT. Er zijn nog veel ergere kromme snuiten als onze huidige Teun. Ik vind Teun niet eens zo'n downface hebben, minimaal zelfs vergeleken met de showbullen van nu. Men slaat daarin zeker door helaas, al zijn ze nu weer heel erg druk met de gezondheid die wel verloren is gegaan, maar wat dus niets met de kromme snuit van doen heeft. Of althans, die kromme snuit was een tijd belangrijker dan de gezondheid. Maar die is nu gelukkig wel iets minder belangrijk.
Wat betreft het verbod op kortsnuiten, zo ver ik weet mag er niet meer worden gefokt met de Engelse, Franse bull en mopshond. Er worden volgens mij geen stambomen meer afgegeven voor deze rassen, maar er zullen andere leden zijn die daar beter van op de hoogte zijn.
Over de Sharpei heb ik geen oordeel, ken het ras niet goed genoeg. Maar degene die ik ken uit het verleden, hadden ook geen extreme rimpels. Wat betreft de gezondheid van het ras, weet ik helemaal niets. Wel weet ik dat vrijwel alle rassen de nodige kruisjes erachter hebben staan wat betreft de erfelijke aandoeningen. Ik zal ook de laatste zijn die beweerd dat ik een gezond ras heb, maar dan moet men wel met de juiste info aankomen hè


2 doggies




,Zelfs in het land van oorsprong (Spanje) wonnen zij de shows .

"










