onder vers vlees geven versta ik 70% vlees 15% botten 15%organen
dus die botten werken als een tanden borstel en ik geef ook altijd lappen vers vlees dus van die tandplak is niks te zien bij ons
mijn 4 honden op vers hebben alle 4 spier witte tanden
over orijen heb ik al eerder gehoord dat de stoelgang niet in orde kwam bij kleine rassen maar je kent mijn gedacht over dit merk
acana ken ik iemand en die zijn hond doet het er super goed op
prijs ligt ongeveer hetzelfde als orijen
dog lovers gold vind ik gelijkwaardig maar ook betaalbaarder
tov orijen-acana
en tja wat is nu goed of slecht ik heb ook 15 jaar gerookt zonder echt zwaar ziek te worden maar was dit gezond ik weet alleen dat ik beter in mijn vel zit nu ik al 4 jaar ben gestopt ben
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Pedigree hondenbrokken" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Mijn dierenarts is voorstander van rauw, sterker nog, hij is eigenaar van Carnivoer. Eerst moest ik daar niets van weten, maar ben gaan lezen over rauw voer en ben er van overtuigt dat dit veel beter is voor mijn hond. Hiervoor gaf ik trouwens Proplan.
Mijn hond lijkt rustiger te zijn, en haar vacht glimt verschrikkelijk mooi. Ze ruikt trouwens ook helemaal niet naar hond. Eerst wel een beetje wat ik niet erg vond trouwens, maar nu ruik je niets. Ook heeft ze mooie ontlasting.
Tijdens de overstap van puppenbrokken naar volwassenbrokken ben ik vrij snel overstag gegaan. Ik vond de volwassen brokken net pepernoten en heel kruimelig. Ik had er geen goed gevoel meer bij om mijn hond dit te geven. Voor mezelf vind ik gezond eten heel belangrijk, dus voor mijn hond ook.

Ook ik hoop dat kvv geen of minder tandsteen zal geven. Ik vergelijk het met: wanneer ik biscuitjes eet of beschuit, ik meer tandplaque zal hebben dan wanneer ik tartaar eet of een sucadelapje.
Ook denk ik, zeker weten doe ik het niet, dat de dieren in de natuur het "verschijnsel" tandsteen ook niet zullen kennen. De ervaring moet het me leren. Mijn vorige honden aten vers, nature diet, brok en beloningskoekjes. De 1e hond had geen slecht/vuil gebit, maar nr. 2 wel. Dat moest ik regelmatig schoon laten maken. Bij Murph hoop ik, dat ik dat niet of in ieder geval minder zal moeten laten doen. Ik geef aanzienlijk minder graan/brok, hij eet grotendeels kvv, dus 20% R.C. rasspecifieke brok. Ik hoop op de lange termijn een positief verschil te bemerken.
Nogmaals, ik geef nu grotendeels (ik denk zeker 80%) kvv omdat ikzelf denk dat het beter maar ook leuker/gezonder voor mijn hond is. Onderbouwen kan ik het verder niet, het is mijn gevoel en niet gestaafd op (wetenschappelijke) onderzoeken of meningen van anderen. Murphy zal vanmiddag niet denken dat hij vanavond liever Duck heeft i.p.v. FarmFoodFresh of brok;>)
Ik heb een keer een topic geopend over de hoeveelheid te voeren kvv en daar, naar mijn idee en gevoel, heel goede antwoorden op gekregen en ben daarom voornamelijk vers gaan voeren. Mijn hond doet het er super op, glimt als een honden*** in de maneschijn, heeft geen jeukklachten, harde- en weinig keuteltjes, geen huidschilvertjes en schuurt niet met zijn kontje over de plavuizen. Hoe het zal zijn met brok weet ik niet omdat hij nooit 100% brok heeft gekregen.
Verder vind ik ook, dat een ieder lekker moet geven wat hij/zij denkt wat goed is. Of het nu Pedigree is of Farm of Orijen of Biofood of Cavom. Liefde voor je hond zit ook in een dagelijkse leuke lange wandeling, een aai of een knuffel. Toch??????? Ik heb heb Murph gevraagd, maar helaas geen antwoord op gekregen.
Hij slaapt.

Ik heb toch niet gezegd dat ieder hond daar last gaat van hebben,verschilt van hond tot hond.Maar heb wel vernomen van iemand dat versvlees rap bedorven is als het nog even in het bakje blijft staan,en er komen dan vliegjes op die voor bacterien zorgen en zo kunnen ze dan ziek worden.Zelfs die hare Da. heeft daar speciaal lessen voor gevolgd en het is nu zo dat zelfs beenhouwers geen afval van vlees meer mogen verkopen en ook geen botten om op te sabbelen.Zij heeft hare hond ook eens versvlees gegeven en die werd daar goed ziek van,zij zegt dan kan je beter Renske of Nature Diet geven dat is ook vers maar gestoomd.Het is via haar dat ik nu deze brokken geef,zij heeft ook een cavalier.
Annemie
er zijn hier soms dagen dat de honden 2 dagen op een lap vlees aan het knabbelen zijn ik pak dat niet af,
bedorven??
in de natuur eten ze ook meerde dagen van 1 prooi
en daar worden ze ook niet ziek
tand bederf heb ik nog nooit gezien of meegemaakt met vers.
kvv is een andere verhaal maar dat is ook rauw vers
en met vlees stomen verlies je belangrijke voedings eigenschappen
tof om te vernemen dat je nu een brok hebt gevonden waar het lijkt op te lukken met je cavalier

Mijn hond krijgt ook Prins om de zelfde reden als wat Erika hierboven al aan gegeven heeft.
Ik heb ook Peddigee geprobeerd maar daar reageerde ze totaal niet goed op, oa. doffe/stugge vacht, vette slappe drollen, continu scheten laten het enige "voordeel" dat ik met Peddigree had was dat ik het goedkoper kon krijgen dan wat ik nu voor Prins betaal.
Mijn vorige hond een Bouvier deed het ook niet goed op Peddigree en kreeg kvv daarin tegen een Bouvier van een maat van me die deed het er heel goed op.
En als ik kijk naar een andere kenis van mij die drie honden heeft van het zelfde ras, die krijgen alle drie verschillend voer.
Ik denk ook dat zeker als je een pup krijg je zelf een beetje moet kijken waar die het beste op doet.

Wij hebben het vroeger ook onze honden gegeven ze hebben eigenkijk nooit ergens last van gehad.Nu krijgen de honden Canex daar doen ze het goed op.als ze allen vlees krijgen dan minder ontlasting wij geven 2x per week een vleesdag.
Corrie

Mijn honden vinden vlees dat ff een dagje langer heeft gelegen veel lekkerder dan een verse lap. En ziek zijn ze er nog nooit van geworden. Ben Het met Jim eens wat dat betreft. Maar ook wat betreft tandbederf.
In brokken zitten doorgaans veel granen die veroorzaken juist het tandsteen bij honden omdat honden geen enzymen i hun speeksel hebben dat zetmeel kan afbreken en dus moet er regelmatig gepoetst worden. Voer je rauw
vlees en botten dan krijgt een hond geen granen binnen tenzij je die toevoegt maar dan nog fungeert het kauwen op botten als een tandenborstel.

Maaike,ik geef aan Darko de brokken Acana pacifica en daar zitten absoluut geen granen in...deze zijn met 3 verschillende soorten vis en ook groenten en fruit.Zelfs in kvv zitten granen,zoals bv Duck.
grtjs Annemie
Ik ben ooit met deze discussie begonnen en volgens mij ging die over PEDIGREE-hondenbrokken
Ik zal even een update geven zoals beloofd:
Mijn duitse herderpup is inmiddels 18 weken oud en weegt 18,9 kg. Volgens de groeicurve duitse herder zit hij net iets boven het gemiddelde gewicht voor een reu.
Toen we onze pup met 7 weken kregen stond hij vanaf de fokker op MEADOW-field brokken. Op advies met deze brokken doorgegaan, maar de kleine bleef maar aan de diaree. Op rijst met kip gezet en naar de dierenarts. E.a. homopatich poeder meegekregen en toem de diaree minder werd langzaam overgegaan op PEDIGREE pup.
Hij deed het heel goed op deze brokken, zijn vacht glimt als de beste, hij vindt de brokken lekker en 2 weken geleden zijn we bij de dierenarts geweest en zij vond dat onze hond in topconditie was.
Op aanraden van een familielid die al 25 jaar een Shar-pei kennel heeft, ga ik overstappen op PEDIGREE proffesional (alleen verkrijgbaar bij VEN-groothandel en speciaal voor kennels)
We hebben veel plezier van onze pup en binnenkort gaan we zijn eerste show lopen.
Met vriendelijke groet, Mandooow

Er loopt een pup bij ons in de buurt en die zit op Pedigree.... Bohh die ziet er slecht uit... stinkt en z'n vacht glanst voor geen meter...
Mijn vorige hond één keer pedigree gegeven... nou heb het geweten... Stinken!!! scheten, uit z'n bek stinken en de boel onderkotsen... Nee hoor... nooit meer!
@ simone & max
Misschien is het wel gewoon een slechte hond of zijn er andere oorzaken. Mijn hond is in topconditie, zit zeer goed in zijn vacht, laat geen scheten, kotst niet en stinkt zeker niet uit zijn bek. Als je goed terugleest in deze discussie kan je lezen dat dit mijn derde duitse herder is en dat ik altijd zeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer tevreden ben geweest met PEDIGREE. Mijn honden zijn allemaal op respectabele leeftijd overleden en zagen er TOP uit tot aan hun dood.
mvg, Mandooow
Ilse ??? Pro-Plan van dezelfde fabriek als Pedigree??? Waar kan ik dat vinden, ben daar heel nieuwsgierig naar.
Mandooow. ook wij hadden vroeger pedigree, maar hoorden toen dat er zoveel zout in zat. En sinds de verandering van de brokjes met de groenten erdoor wilden die van ons het niet meer eten. Ze krijgen nu Pro-Plan en af en toe een vleesdag.
Hoi Gwen,
Volgens mij kan je het beste voeren waar je hond het goed op doet. Op de forums hoor je inderdaad vaak dat PEDIGREE veel zout bevat, maar ik moet de eerste nog tegenkomen die kan aantonen dat dit veel meer is dan andere brokken en bewijs heeft dat dit slecht voor de hond is. Ik durf te wedden (om een krat bier haha) dat de meeste van deze forumgasten het zelf ook niet zo nauw nemen met hun eten en dat menigeen weleens een vet saucijzebroodje of pataje eten hihi.
Vroeger aten honden met de pot mee en de levensverwachting c.q. gezondheid was echt niet zo slechter. Daarna kwam de DINER-hype, daarna de droge-brokken hype en tegenwoordig de versvlees-hype.
het is een beetje hetzelfde als de wasmiddelen, eerst de poeder, daarna tabletten, dan weer vloeibaar, daarna weer korrels, dan weer poeder en ga zo maar door. Dat PEDIGREE slecht zou zijn, is naar mijn mening een BROODJUH AAP verhaal en velen gaan er maar klakkeloos in mee.
Onze 1e hond at idd diner (werd zo'n lekkere klodder als het te lang stond) de hond daanrna ging aan de brokken en kuipjes. De 1e werd 17 en de 2e 15 dus echt klagen mogen we niet.
Nu heb ik weer een hondje en die krijgt geen brokken, hij had toen ik hem kreeg al een darmontsteking en die kwam nog een keer terug, ben gaan zoeken en tot de conclusie gekomen KVV en vers te geven tot de darmen tot rust waren, maar aangezien hij het er goed op doet...waarom zou ik hem eraf halen
Verder eet hij inderdaad gewoon met de pot mee, en ik doe nergens te moeilijk over, hij glimt als de beste en is perfect op gewicht, hij doet het prima dus het zal wel goed zijn
Doe gewoon wat goed voelt zou ik zeggen, brokken voelt voor mij niet meer goed, wil niet zeggen dat brokken per definitie fout zijn.
@ Tommy
Psies, gewoon doen waar je hond het goed op doet.
@ Andy vdb
Om aan te tonen dat PEDIGREE helemaal niet zo slecht is en dat er geen slecht voer bestaat. De kwaliteitseisen zijn heel streng en PEDIGREE gaat echt zijn naam niet verspelen door slecht voer op de markt te brengen. De algemene tendens is dat mensen elkaar napraten. het is een soort sneeuwbaleffect. Ze hebben van horen zeggen en hebben dan gelijk een bepaalde mening erover, vaak ongenuanceerd.

geef gewoon lekker wat jij um wilt geven.. wij hebben 6 maanden lang pedigree gegeven en ik heb het geweten.. voor mij is het gewoon rotzooi en ik koop het nooit weer
iedereen moet gewoon doen waar hij of zij zich goed bij voelt en de hond ook natuurlijk

Nou dat is helemaal niet aangetoond, want Pedigree IS gewoon slecht. Het is een feit. Als je eens goed onderzoek doet, weet je ook dat brokken zijn ontstaan om afval uit de humane voedingsindustrie op een goedkope manier kwijt te raken. De 'strenge controles' zijn helemaal niet streng, want ze hoeven zich alleen maar te houden aan de wetgeving, die zeeeeeer summmier is als het om honden(welzijn) gaat.
Het is zeker niet van horen zeggen, maar van wetenschappelijk onderzoek en gewoon de feiten zoals ze door journalistiek zijn onderzocht en feitenkennis over anatomie van de hond. Een hond is een carnivoor. 80% vulling/graanafval/groenteafval is niet gezond voor een hond.
Iedereen moet zelf weten wat hij zijn hond geeft, maar over de feiten valt niet te twisten. Om die naast je neer te leggen om je eigen geweten te sussen en te denken dat je hond het 'goed' doet op Pedigree... sja... Pas als je overstapt op vers vlees besef hoeveel je hond het beter kan doen. En bovendien, kun je op zeer slecht voedsel lang leven. Maar dat zegt niets over de kwaliteit van de voeding.

Je zou ook een keertje vers vlees kunnen proberen en dan het verschil zien met Pedigree. Heb ik ook gedaan met Dobber.
Eerst kreeg ze goedkope aldi-brok (slechte vacht, slechte poep). Overgegaan op Cavom (glanzende vacht, goede poep)
daarna even wat Pedigree gegeven (slechte vacht, verschrikkelijke poep),
weer even Cavom (idem dito als de vorige keer)
en toen vers vlees (super glanzende vacht en poep die je direct op zou kunnen pakken met twee vingers).
@ Lunea
IK heb mijn duitse herders altijd PEDIGREE gegeven en heb een prijzenkast vol met bekers staan van zowel nationale als internationale shows.
ik moet zeggen dat ik alleen nog maar positieve ervaringen heb met pedigree,
er zijn mensen die altijd wel wat te z...... hebben,
maar ben het met mandooow eens
uiteindelijk kies je toch wel het product waar jij en je hond het meest tevreden over zijn.
maar voor mij en de hond is dat zeker PEDIGREE!!!!
@ angela
Wetenschappelijk onderzoek???????????????????? hahahah, lees dit forum terug en je zal zien dat niemand, maar ook niemand met een vleugje wetenschappelijke onderbouwing komt .... geef de link maar van dat onderzoek ...ben heeeeeeel benieuwd lol
@Mandooow, ik denk dat er "goed, beter en best' voer bestaat, welk voor je als slecht bestempeld is voer waar je zelf een negatief gevoel of ervaring bij hebt.
Ik bijvoorbeeld bij Frolic, er loopt hier een knalrode maltees rond, beest is gewoon verkleurd door het voer en je kan me niet vertellen dat dat gezond is.
Verder zijn er vele theorien over hondenvoer, en het ligt er maar net aan welke je zelf aanhangt en welk voer je dan als slecht bestempeld, ikzelf denk dat Tom last heeft van granen, dus vind ik voer waar granen inzitten slechter dan voer waar dat niet in zit, maar dat is gericht op mijn hond, vraagt iemand aan mij wat ik slecht vind is het dus oa pedigree, vanuit mijn oogpunt bekeken, wat dan weer niet wil zeggen dat het voor jouw honden ook slecht is, blijkbaar niet
@ Petra
Hehe, eindelijk eens iemand die dirft toe te geven dat hij/zij pedigree voert en er tevreden over is.
Ik weet dat het vloeken in de kerk is om het in hondenforums over pedigree te hebben, maar ik ben ook niet bang .... heb al zoveel agressieve uitlatingen in dit forum gezien, maar mandooow laat zich ook niet afschrikken ... thanks Petra
@ Tommie
Ben het met je eens. Zolas je al gelezen hebt gaan we PEDIGREE professional gebruiken, dat is niet in de supermarkt te verkrijgen en de brokjes zijn gewoon bruin en niet gekleurd
Ik kreeg het Pedigree puppie pakket en tot mijn verbazing zag ik dat ook die brokjes niet gekleurd zijn, niet rood en groen iig, gewoon bruin en rond.
Hij mag ze overgens gewoon hebben, als beloningssnoepjes en ik moet bekennen dat hij ze nog lekker vind ook haha.

Zo veel honden, zo veel merken voer, je moet volgens mij de juiste match bij je hond vinden,
Hoewel het natuurlijk een carnivoor blijft en dat uit oogpunt van de gezondeheid volgens het boekje het beste zou zijn
welke hond werd er ook al weer 19 jaar oud met meeeten met de pot? Ik ken er eentje, het gaat blijbaar goed en het dier stinkt niet, het past bij dit hondje.......
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Pedigree hondenbrokken" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?