Hey,
Mag ik jullie advies vragen over de keuze van een hondenras? Vorig jaar in augustus hebben we onze oude hond, Seppe, moeten laten inslapen door nierfalen. We hadden haar (ja, het was een teefje) nog maar 7 maanden en haar op latere leeftijd uit het asiel gehaald. Seppe werd daar een gouden hondje genoemd en was een mixje van labrador met border collie. Ondertussen begin ik een hond in huis echt te missen. Opnieuw een hond uit het asiel halen, zal niet zo evident zijn omdat er hier ook 5 geweldige katten wonen en het heel uitzonderlijk is dat een asielhond vlot overeenkomt met katten waar hij niet mee is opgegroeid (dat is toch wat er mij wordt verteld). De nieuwe hond is dus best een pup zodat hij leert om met de katten om te gaan.
Ik vind het zooooo moeilijk om een geschikt ras te vinden! Zelfs als je al niet meer afgaat op wat je mooi vindt omdat die karakters niet bij je thuissituatie passen, blijft het moeilijk! Wat zouden jullie aanraden als je rekening houdt met:
- een klein huis en een kleine binnentuin maar wel veel wandelmogelijkheden + een hondenwei in de omgeving
- katten in huis
- ik heb wel iets van ervaring door Seppe maar ben toch echt nog een beginner
- Ik kan veel van thuis uit werken maar af en toe een halve of een hele dag alleen thuis zijn, kan niet vermeden worden
- Veel wandelen en mee op reis gaan, is zeker een must maar elke dag 15 km onderweg zijn, is wat betreft tijd niet haalbaar.
Na lang zoeken kwamen we uit op een Cavaliertje maar als ik hier zo lees, is het eigenlijk not done om naar een fokker te gaan voor dit ras. Zou een Cocker Spaniël een goed idee zijn?
Dankjewel alvast voor het advies!

Reageren


? Er is me ondertussen zo vaak verteld wat een geluk wij hebben gehad met Seppe op dat vlak, dat ik al bijna niet meer naar een asielhond durf te gaan... "














