Ik kan zo genieten van de duidelijke taal die honden afgeven aan elkaar.
Vanmorgen ook weer zo'n mooi moment en goed staaltje duidelijke hondentaal.
Mijn honden lopen los en aan de andere kant van een hek (loop op een dijk) komt een mevr. met een denk labrador deze zit nog aan de lijn.
Roep naar die mevr. moet ik ze aanlijnen "nee hoor laat de mijne ook wel los" Prima, ik doe het hek open om verder te lopen op een ander stuk dijk en mevr loopt de zelfde richting uit.
Hond komt aan gedenderd met een hoop uiterlijke vertoon en gegrom, 1 blik van mij naar Diesel en zie dat er niks aan de hand is hij loopt eens met een grote boog erom heen en negeert deze hond volkomen, zonde van je energie.
Deze hond rent toch nog al borstelend en luid grommend naar Diesel toe die maakt zich even groot kijkt de hond aan mondhoeken iets naar voren en de hond nokt af om zijn gram bij Sky te halen, grommen borstelen van voor naar achter en ook nog even op Sky rijden, mevr zag allemaal niks dus ik heb de hond er maar even afgehaald bleef dit gedrag naar Sky vertonen met veel bombarie.
Op dat moment was Diesel het zat vliegt er tussen door maakt een spelboog naar Sky en samen huppelen ze weg en de lab werd geheel genegeerd, kwam hij erbij draaide ze allebei om en vervolgende hun eigen spel uiteindelijk droop de lab maar af.........
Vind het vooral van Diesel zo knap omdat hij 2 jaar geleden altijd nog voor de aanval koos bij dit soort honden en nu zo zelfverzekerd is dat hij heel vaak "opstootjes" tussen honden op deze manier oplost.
Er tussen gaan staan, de veroorzaker wordt door hem of weggedreven of er wordt een spelboog gemaakt om de spanning af te breken.
De meeste honden zien hem ook echt als stabiele hond en respecteren zijn houding..........prachtig om te zien!


Reageren
Maar ik hoop dat ze ook zo wordt dat ze kan negeren en zelfverzekerd genoeg wordt om vervelende confrontaties zo op te lossen 






















