
@annemeiek
sorry, maar dominante reuen vechten niet of vrijwel nooit
de grootste onzin is honden "dominant" noemen omdat ze vechten of gevechten uitlokken. cq mensen lastig vallen, een echt dominante / zelfverzekerde hond laat zich niet uitdagen voor een gevecht, wordt dat trouwens ook nauwelijks en zal het zelf ook niet aangaan, niet met honden en niet met mensen tenzij hij werkelijk geprovoceerd wordt, en dan is hij er heel snel klaar mee.
en nee, dan is dat totaal geen reden voor castreren
de werkelijk dominante hond zal dus om die reden niet gecastreerd worden.
frustratie is een ander verhaal, maar dat geeft een scala van "problemen" die man en hond weleens boven het hoofd kunnen groeien, waarbij beiden enorm blij zijn als een deel van de testoteron prodcutie wordt beeindigd, een volwassen reu zal geen watje worden, maar is geheel mannelijk ontwikkeld en wordt ook niet mis verstaan of aantrekkelijjk voor teven
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Gecoupeerde staarten/oren" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken


@ annemiek: ik heb mijn honden prima onder apél, maar ja, als honden loslopen ben je er niet altijd binnen twee seconden bij, en ja, dan kan het fout gaan .. shit happens
Maar mijn twee honden hebben nu nooit problemen met honden en kan ik lekker relaxt met ze gaan wandelen en ze losgooien en als ik ze roep dan komen ze mee..
Als lekker relaxt willen kunnen wandelen onder "de makkelijkste oplossing" valt, tja, dan kies ik liever de makkelijkste weg.. ik wil niet steeds onder het wandelen moeten denken OH hond, als dit maar goed gaat, nu ff SUPERRRR goed opletten en ingrijpen voor het fout gaat..
Ik wil kunnen wandelen, waar het mag hond los en dan gewoon kunnen denken ach, kijk dat nou, wat leuk om te zien hoe ze spelen... en dan als het mooi geweest is doorlopen..
Snap niet dat jullie dat afkeuren..

Ben het voor de verandering weer eens met Gorby.
Als jij een dominante reu hebt veranderd er niets na de castratie. Dominantie is voor mij een ander wordt voor zelfverzekerdheid.

Ik heb er gelukkig nog nooit van gehoord dat iemand zijn reu last castreren omdat dat mooi is, stoer staat, zo hoort of in de rasstandaard staat. Omdat ze dat zo gewend zijn weer wel.
Daar gaat het niet om he. het gaat erom dat castreren vaak onnodig gebeurt net als couperen

"Weet ik. weet niet of je het hele topic heb gelezen. maar ik vind couperen en castreren zonder medische oorzaak dus heg zelfde. je haalt iets weg wat er wel op hoort. ballen er af of staart er af is hetzelfde he.

Nou ja, ik had voorbeelden waarin wij het niet onnodig vonden en jullie wel.. onnodig is een ruim begrip en het verschilt voor iedereen wat onnodig is en wat niet.. het komt op mij over, alsof jullie vinden dat je altijd maar moeilijk moet doen met je honden en dat je pas mag castreren op het moment dat je hond een groot risico op gezondheidsklachten loopt of op het moment dat het nog net niet fout is gegaan met je ongeholpen teef.. nou het spijt me zeer, maar ik vind dat onzinnig.. ik heb liever dat ik mijn hond op tijd laat castreren onder het mom "geen enkel risico"..
Want jullie zeggen wel zo mooi "houd je hond dan in de gaten" .. nou ik ga echt niet elke seconde van elke dag achter die honden aan rennen om te kijken "of het wel goed gaat", dan laat ik liever mn hond castreren, want ik heb geen honden genomen om politie-agentje te gaan spelen..
Dat neemt natuurlijk niet weg dat ik ze buiten wel in de gaten houd he.. onze honden zijn van castratie ook altijd alleen maar beter geworden trouwens..

) en de staart er af. 
Kraakbeen en bot????
Ik denk persoonlijk dat castratie een veel heftiger ingreep is, daarbij wordt de hond helemaal onder narcose gebracht, bij couperen (van de staart) is de pup meestal nog maar 3 dagen oud en kun je volstaan met een plaatselijke verdoving, lijkt mij iets heel anders.......

) en de staart er af. 
Nee natuurlijk niet. Ik ben ook niet pro-castreren zonder reden. Maar ik heb het hier over het weghalen op zich. De ingreep. En die lijkt mij heftiger, pijnlijker wanneer er iets van kraakbeen weggehaald moet worden. Onze vorige hond had bijv. een wolfsklauwtje waar hij erg veel last van had. Dat klauwtje is verwijderd, tegelijkertijd met haar castratie. Ze had al lang geen last meer van de narcose en de castratie (en dan heb ik het dus over de ingreep op zich
) toen ze nog wel degelijk last had van de amputatie.
Dat de gevolgen van een castratie groter zijn dan die van het couperen van bijv. een staart, ben ik het overigens helemaal mee eens.

) toen ze nog wel degelijk last had van de amputatie.
Nu dit topic een keertje of vier hetzelfde argumentatierondje heeft gemaakt laat ik het er even bij. Wil je nog wat zeggen of vragen kan dat via PB.

) en de staart er af.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Gecoupeerde staarten/oren" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?