ik ben me dood geschrokken,nu doet het echt pijn

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Lotte&Guus de Golden*Lotte&Guus de Golden*

honden foto van Lotte&Guus de Golden*

ik ben zo geschrokken :'(
ik heb voorheen al een topic geopent dat Guus mij bijt

dat was wel een beetje over maar vandaag heeft hij mij bijna gewoon aangevallen.
ik snap het niet
hij is altijjd blij als hij me ziet en ik als ik hem zie maar als ik een verkeerde beweging maak ofzo of ik zit gewoon dan bijt hij opeens.

vandaag zag ik een kat dus ik pakte Guus bij de hals band (niet onverwachts eerst aaide ik een beetje en toen pakte ik langzaam de halsband)
Hij draaide zich om nam een sprong en beet heel hard in mijn arm. Ik negeerde. Hij ging door dus ik riep heel hard AU. Helpt ook niet. Hij ging in een spronghouding staat en sprong tegen me op en bijt echy hard.
Hij beet ook in mijn pols. Ik hoorde al een knakje.
Ik heb Guus zonder nog 1 woord terug gebracht en ben huilend thuis gekomen.
Omdat mijn pols erg pijn doet.

Ik hou echt heel veel van Guus ik weet niet wat ik fout doe op deze manier ben ik een beetje bang om naar hem toe te gaan.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "ik ben me dood geschrokken,nu doet het echt pijn" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Lotte&Guus de Golden*Lotte&Guus de Golden*

honden foto van Lotte&Guus de Golden*

en ik wil gewoon lol met hem hebben

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Margje & Biko

Hey,
Guus was het duidelijk niet met je eens.
Ben je misschien al wat bang dat hij je zal bijten?

Ik denk dat jij Guus zo lief vindt dat je eigenlijk alleen maar heel aardig voor hem bent en Guus maakt daar een beetje misbruik van. Hij denkt dat jij hem toch wel zijn zin zal geven en anders dramt hij gewoon door.
En hij weet niet beter als dat hij dan gewoon gaat bijten en dan kan hij lekker zijn eigen gang gaan.

Honden zijn net als mensen. Als je altijd alleen maar lief voor ze bent, dan denk jij (dacht ik ook altijd) dat je dan alleen maar lief terug krijgt. Helaas is dat niet zo. Als je altijd lief bent, nemen mensen een loopje met je. En honden kunnen dat ook heel goed doen.

Klinkt misschien heel hard wat ik nu ga zeggen, maar laat Guus maar eens een tijdje aan zijn lot over. Laat hem maar eens zien wat hij allemaal mist als hij zo vervelend tegen je doet. Als je op bezoek gaat bij de buren, geef je hem helemaal geen aandacht. Niks. Je doet alsof hij er niet is.
Als hij gaat drammen en springen, dan ga je gewoon de deur weer uit. Of de baasjes halen Guus weg.
Als je dat een tijdje gedaan hebt, echt een week, of twee weken, en Guus is rustig als je binnen komt, mag je hem naar je toe roepen en moet hij eerst gaan zitten, dan kan je hem kriebelen. Gaat hij springen of happen, dan laat je hem meteen weer links liggen.

Misschien mag je van de baasjes met Guus een cursus gaan doen?
Zo leert Guus dat hij respect voor jou moet hebben en dat jij de touwtjes in handen hebt en niet Guus.

Je hebt overigens heel goed gehandeld door zonder een woord te zeggen hem thuis te brengen.

Jij doet heel veel voor Guus, en hij mag je niet zo behandelen. Dus probeer te voelen in jezelf dat jij sterk bent en dat jij het beste met hem voor hebt. Zolang je bang bent, ga niet met hem wandelen, want dat voelt hij en neemt hij een loopje met je.

Ik weet niet waar je woont, maar als dat een beetje in de buurt van Dordrecht/Papendrecht/Rotterdam is, gaan we gewoon samen een keertje wandelen en laat ik je wat dingentjes zien hoe je leuk kan wandelen.

Succes meid!

Margje

honden page profiel Jenneke88Jenneke88 3 doggies

honden foto van Jenneke88

Ik las in je profiel dat Guus niet jouw hond is. Heb je al met de eigenaar van Guus gesproken over dit probleem? Was het echt bijten of spelen? Een golden retriever is een grote hond met veel kracht in zijn bek, dus ook spelender wijs bijten kan zeer doen.

In het geval dat dit niet geval is moet ik echt even vragen of hij ook andere dingen doet. Nu moet je denken aan op je gaan liggen, grommen, tanden laten zien, trekken aan de lijn. Ik raad je in ieder geval aan om even te praten met een ervaren honden trainer/gedragsdeskundige. Het is nooit goed als een hond zonder aanleiding bijt. Maar ik natuurlijk niet via mijn computer scherm wat de situatie is/was op het moment dat hij beet.

Sinds wanneer vertoont Guus dit bijtgedrag? Dit lijkt mij niet iets wat van de een op andere dag gebeurt. Ik denk dat er wellicht wat aan vooraf is gegaan. Maar zoals ik al zei, ik heb de situatie niet gezien. Ik ben zelf een keer door Django gebeten, toen ik een vechtpartij wilde voorkomen. Mijn hele hand was dik gezwollen achteraf en deed onwijs zeer, maar dit was dus een ongeluk. Er is daarna gelukkig nooit meer wat gebeurt. Er zal toch wat zijn waarom Guus dit doet. En dat heeft niks met liefde te maken. Guus zal toch wel van je houden, maar een hond heeft meer nodig dan liefde alleen. (Beweging, regels, grenzen, discipline om er een paar te noemen)

Houd in gedachte, als je weer naar hem toe gaat, een hond doet nooit iets met voorbedachte rade. Ze leven in het moment. Dus als je weer naar hem toe gaat zet het bijtincident dan van je af. Guus voelt jouw onzekerheid en honden houden niet van instabiliteit, oftewel angst. Ik hoop dat dit probleem snel opgelost word. Het is nooit leuk door een hond gebeten te worden.

honden page profiel sandrasandra 3 doggies

honden foto van sandra

dit klinkt als rederectie gedrag , oftewel omgerichte agressie .

hij ziet een kat wil er op af ,jij pakt zijn hals band en hij pakt de gene die het dichst bij hem is . dat is zeer lastig ik ben benieuwd of hij dat vaker doet ?

honden page profiel marijemarije 3 doggies

honden foto van marije

tuurlijk houd guus wel van je!! maar misschien hou jij wel iets te veel van Guus en moet ie een iets hardere aanpak krijgen? Hiermee bedoel ik niet slaan ofzo hoor...
Lynn is ook een echt dramkont en die kon tot een paar weken geleden ook heel erg tegen me aanspringen en me bijten. Tot bloedens aan toe. en giga blauwe plekken!
Op een gegeven moment was ik er zo zat van dat ik haar even duidelijk op haar plaats heb gezet. Toen was het gelijk afgelopen en ze heef het (tot nu toe O-) ) niet weer gedaan.
Ik ben ook altijd wel van het negeren enzo, maar nu was ik er echt even helemaal klaar mee!Geef duidelijk je grenzen aan! Anders neemt guus een loopje met je....

honden page profiel ClaudiaClaudia 3 doggies

honden foto van Claudia

" dit klinkt als rederectie gedrag , oftewel omgerichte agressie .

hij ziet een kat wil er op af ,jij pakt zijn hals band en hij pakt de gene die het dichst bij hem is . dat is zeer lastig ik ben benieuwd of hij dat vaker doet ? "

Precies! Dat dacht ik ook!
Allereerst moet je consequenter zijn, en zodra hij ook maar íets doet wat niet kan, meteen terug gaan en hem negeren. Zorg ervoor dat je Guus sowieso onder appel hebt staan! Zo niet? Dan gaat hij niet los! Doe hem desnoods een lange lijn aan als je wilt dat hij zijn beweging krijgt. Zo hoef je hem niet vast te pakken.

honden page profiel DobryDobrygoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Dobry

)

" dit klinkt als rederectie gedrag , oftewel omgerichte agressie .

hij ziet een kat wil er op af ,jij pakt zijn hals band en hij pakt de gene die het dichst bij hem is . dat is zeer lastig ik ben benieuwd of hij dat vaker doet ? "


Daar dacht ik ook aan, Guus heeft spanning door de kat en misschien door andere dingen op de wandeling, of in zijn dagelijks leven, die spanning loopt heel hoog op, hij loopt ahw over van spanning, maar kan daar niets mee, en dan kom jij (logisch) met je hand hem kriebelen en zijn halsband onmdoen. Dan reageert hij die spanning op jou af, dit is niet persoonlijk naar jou toe gericht hoor, Guus ziet jou nog even graag als altijd.

Het enige is denk ik ervoor zorgen dat er niet teveel spanning in hem kan ontstaan, door dus een evenwichtige stabiele levenswijze voor de hond, met een balans aan rust en activiteiten.

Omdat het jouw hond niet is, is dat natuurlijk niet zo makkelijk en heb je alleen de wandelingen met hem om hieraan te werken. Ik zou proberen ervoor te zorgen dat de wandelingen zonder al teveel afleiding verlopen, de hond moet rust en vertrouwen hebben/krijgen. Alleen vrolijk en rustig met hem omgaan, zachte stem, leuk samen een speurspelletje doen, hem lekker laten snuffelen, aandachtsspelletjes, alles zonder druk.

Guus moet eerst maar weer een relaxte hond worden :-)

.

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Margje & Biko

" ik ben zo geschrokken :'(

hij is altijjd blij als hij me ziet en ik als ik hem zie maar als ik een verkeerde beweging maak ofzo of ik zit gewoon dan bijt hij opeens.

"


Naast deze gebeurtenis is er denk ik nog ietsje meer aan de hand.
Guus moet de regels nog even leren!

Wendy (Gast)

Redirectieagressie of een correctie? Het klinkt mij meer naar het laatste. En, tenzij in paniek, een beetje normale hond weet precies hoe hard ie bijt. De afstamming van de hond kan ook van belang zijn, er is pas onderzoek gedaan naar erfelijke agressie bij goldens.

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Margje & Biko

" Redirectieagressie of een correctie? Het klinkt mij meer naar het laatste. En, tenzij in paniek, een beetje normale hond weet precies hoe hard ie bijt. De afstamming van de hond kan ook van belang zijn, er is pas onderzoek gedaan naar erfelijke agressie bij goldens. "


Als je alles meeneemt, dat hij vaker bijt, ook als ze gewoon zit, of wil aaien, kan het weleens het laatste zijn..
maar ja dat is zo lastig van internet he.. kon je maar live meekijken :-)

honden page profiel KitaKita 3 doggies

honden foto van Kita

Dit gedrag zie ik binnen mijn roedel. Gelukkig is het wel duidelijk dat ik de baas ben, maar ze doen het bij elkaar.
Een heeft een stok de reu, krijgt altijd alles voor elkaar bij de rest, zijn zoon wil die hebben dit lukt niet, vervolgens is zoon boos dat hij de stok niet krijgt en valt zijn zus aan.
Zo ook als ze dus aan de riem zitten en een kat zien , dan is het een bom spanning, op het moment dat ze dus van mij niet naar die kat mogen, dan reageren ze dat af op elkaar, dan wordt er heen en weer gesnauwd, meestal zonder letsel, maar ook wel eens met een hoektand wond.
Heb je een hond alleen dan is er geen andere hond om zich op af te reageren, en waarschijnlijkk ziet Guus je als een leuk maatje en niet als baasje, dus als hij gefrustreerd is ben jij het haasje, en dat is niet leuk.
Als honden dit naar elkaar doen wordt er op een harde manier door de andere hond terug gereageerd en niet met een aaiend hand zeg maar, daar zijn ze ook niet zacht zinnig met elkaar.
Net als wat Marije geschreven heeft die was er ook klaar mee, en inderdaad dan maar even niet volgens het boekje maar het heeft bij haar geholpen.

honden page profiel chippiechippie 3 doggies

honden foto van chippie

Ach meid wat zal je zijn geschrokken, dat is ook niet zomaar iets.
Ik hoop dat het goed is gegaan met je pols?

Groetjes Chippie

honden page profiel Lotte&Guus de Golden*Lotte&Guus de Golden*

honden foto van Lotte&Guus de Golden*

@chippie
mijn pols gaat opzich wel goed
heel veel striemen en krassen en een beetje pijn bij bewegen

kan het ook komen door veranderingen in zijn thuissituatie?
hij krijgt thuis namelijk heel weinig aandacht.


over het bijtgedrag heb ik nog niks tegen de baas gezegt.

honden page profiel MarcellaMarcella 3 doggies

honden foto van Marcella

wat vervelend... vertel het de baas... wie weet dat zij het herkennen... en als het zou zijn dat mijn hondje iemand bijt die hem mee heeft zou ik dat graag willen weten om te kijken wat de oorzaak is...
en niet dat ik het ineens van iemand anders hoor die het heeft zien gebeuren...
ik snap dat je bang bent maar ik hoop dat jullie eruit komen en dat je toch weer lekker en zonder zorgen kan wandelen met hem....

honden page profiel Lotte&Guus de Golden*Lotte&Guus de Golden*

honden foto van Lotte&Guus de Golden*

ik zal anders een paar situaties beschrijven:
Ik Speel met Guus. Ik stop met het spelletje. Hij springt en gaat happen.

Ik zit op de grond hem te aaien ik sta op en hij hapt/bijt(tenminste wel hard)

ik geef geen aandacht omdat ik aan het praten ben met iemand dan gaat hij ook bijten.

Hij gromt niet en trekt zijn bovenlip niet op.
Maar doorlopen helpt niet want hij hangt dan gewoon aan je.
Je moet je arm echt bevrijden want hij laat niet los. Hij bijt niet helemaal door maar hij bijt wel hard genoeg om pijn te hebben.

Ik ben sinds een maandje geleden af en toe al bang dat ik gebeten word.

Dit zijn de manieren hoe ik Guus altijd behandel:
zitten voor de weg
springen=negeren
trekken aan lijn is stilstaan.
als hij iets goed doet word hij uitvoerig beloont
bij fouten krijgt hij geen correctie

misschien ben ik inderdaad niet streng genoeg

Maar het happen en bijten is begonnen sinds hij thuis bijna geen aandacht krijgt

misschien hebben jullie iets aan deze informatie

ik zelf denk dat Guus ook erg gespannen is..waardoor weet ik niet :'( hij is niet gecastreerd trouwens

honden page profiel Lotte&Guus de Golden*Lotte&Guus de Golden*

honden foto van Lotte&Guus de Golden*

@marcella
vorig jaar heeft Guus haar zoontje ook gebeten omdat hij op de grond zat en Guus strak aan keek
toen zei de baas: als hij nog een keer iemand hard bijt dan is hij misschien wel gevaarlijk.
En ik ben echt heel bang dat Guus dan een spuitje krijgt als ik zeg dat Guus mij hard gebeten heeft. Wamt ik heb echt krassen en een blauwe pols van hem. En ik wil echt niet dat hij weg gaat ofzo

honden page profiel MarcellaMarcella 3 doggies

honden foto van Marcella

castratie kan helpen... praat er eens met de baasjes over,.. wie weet als ze dit horen dat ze hem anders gaan behandelen en misschien meer aandacht geven... ik weet niet wat daar thuis aan de hand is maar daardoor kan hij ook erg gespannen zijn he.... of het lijkt wel misschien op frustratie... blitz heeft dat wel eens als ik iets wild speel dat hij ineens hapt... hij laat los verder niks aan de hand maar bij hem zie ik dat hij dan niet echt weet wat hij er mee aan moet... dus weet niet... praat met de eigenaren echt waar... wie weet hebben ze een oplossing hoe je dit beter kan aanpakken... hij is dus niet van jezelf ??? uitlaathondje ?

honden page profiel Lotte&Guus de Golden*Lotte&Guus de Golden*

honden foto van Lotte&Guus de Golden*

@marije
je bedoel op de grond leggen
dat heb ik 1x gedaan en bij Guus brengt dat niet veel goeds

Guus is de laatste tijd echt geen makkelijke hond. Niet met andere honden en niet met mij
dat hij spanning afreageert zou heel erg goed kunnen

honden page profiel MarcellaMarcella 3 doggies

honden foto van Marcella

ik snap het heel goed... wat naar zo hond die dat doet... toch vertellen want als je dat niet doet en hij bijt en ze laten er wat aan doen en ze vertellen het je en jij verteld wat hij bij jou heeft gedaan dan zullen ze zeggen had het eerder verteld.. en noem maar op...
praat erover en eventueel dat ze hem laten testen en als hij echt niet spoort dan is het miss beter als hij spuitje krijgt natuurlijk nadat hij getest is want anders wie weet wat voor ergere schade hij later iemand zal aanrichten en laat staan bij een kind....

honden page profiel Lotte&Guus de Golden*Lotte&Guus de Golden*

honden foto van Lotte&Guus de Golden*

@marcella
het is mijn uitlaathondje
er is thuis wel wat aan de hand
vrouw heeft blesure
zieke baby
Zoontje

Guus krijgt weinig aandacht daardoor

honden page profiel MarcellaMarcella 3 doggies

honden foto van Marcella

kan zijn dat hij zo ook doet omdat hij te veel energie heeft en die niet kwijt kan....

honden page profiel Lotte&Guus de Golden*Lotte&Guus de Golden*

honden foto van Lotte&Guus de Golden*

hij doet het sinds een paar maanden sinds de situatie thuis verandert is
daarvoor was het echt een schat van een hond
(nu nog steeds eigenlijk,van binnen)

honden page profiel Rox & FarahRox & Farah 3 doggies

honden foto van Rox & Farah

Dit klinkt meer als een hond die over je heen loopt, zodra hij zn zin niet krijgt of geen aandacht begint hij lelijk tegen je te doen.

Beter grenzen aangeven zou waarschijnlijk al helpen. Castratie kan hem wel rustiger krijgen, maar het zal niet de reden van het bijten zijn gok ik.

Je mag dit best wel aan de baasjes vertellen, dit is een kwestie van opvoeden, geen valse hond.

honden page profiel KitaKita 3 doggies

honden foto van Kita

Hoe vaak ga jij met Guus uit, is dat dagelijks of wekelijks wat moet ik me erbij voorstellen en hoe lang ga je uit.
Alles wat je trouwens hiervoor hebt omschreven zijn allemaal dingen die honden bij elkaar doen, hij ziet jou niet als baas

honden page profiel Lotte&Guus de Golden*Lotte&Guus de Golden*

honden foto van Lotte&Guus de Golden*

@marcella
kan ook
ik denk dan dat het een combi is van spanning op mij afreageren en te veel energie
hij gaat in ieder geval 2x naar het park
maar word daar vaak door andre honden aangevlogen

honden page profiel Jenneke88Jenneke88 3 doggies

honden foto van Jenneke88

" @marcella
vorig jaar heeft Guus haar zoontje ook gebeten omdat hij op de grond zat en Guus strak aan keek
toen zei de baas: als hij nog een keer iemand hard bijt dan is hij misschien wel gevaarlijk.
En ik ben echt heel bang dat Guus dan een spuitje krijgt als ik zeg dat Guus mij hard gebeten heeft. Wamt ik heb echt krassen en een blauwe pols van hem. En ik wil echt niet dat hij weg gaat ofzo "


Een spuitje vind ik te vergaand. Gewoon een goede honden trainer/deskundige raadplegen. Dit is geen probleem dat niet te verhelpen valt. Maar men moet zich er wel de moeite voor doen om de hond te helpen. Ik hoop niet dat ze een gezonde, jonge hond doen inslapen voor dit. Hij is nog te helpen. Maar je zult er toch met hen over moeten praten. Niemand op dit forum kan precies zien wat er gebeurt (voorafgaand) als Guus bijt. Wij kunnen wel gissen, maar precies kunnen we het niet zeggen. Misschien dat er iemand op het forum is wat dicht bij jou in de buurt woont en misschien een keertje wilt kijken naar het probleem. Maar hulp zoeken lijkt mij de beste route om Guus te helpen.

honden page profiel KitaKita 3 doggies

honden foto van Kita

" @marcella
kan ook
ik denk dan dat het een combi is van spanning op mij afreageren en te veel energie
hij gaat in ieder geval 2x naar het park
maar word daar vaak door andre honden aangevlogen "

2x per dag naar het park of 2x per week??

honden page profiel Lotte&Guus de Golden*Lotte&Guus de Golden*

honden foto van Lotte&Guus de Golden*

@kita
hij ziet mij ook niet als baas denk ik.
want ik laat hem alleen uit. En ik train, maar de echte baas is en blijft natuurlijk zijn eigenaresse
ik laat hem meestal om de dag uit een beetje afwisselend
ik ben wel 4 dagen ziek geweest.
maar meestal wel om de dag

honden page profiel Lotte&Guus de Golden*Lotte&Guus de Golden*

honden foto van Lotte&Guus de Golden*

kita
hij gaat twee x per dag naar het park

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "ik ben me dood geschrokken,nu doet het echt pijn" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 8 12 3 4 5 6 7 8
Volgende forumvraag: kruising kangal / ovcharka
^