
Basco houdt niet zo van jonge kinderen.. Kinderen boven de 6 jaar gaat over het algemeen prima, die accepteert hij, ze mogen met hem spelen, en loopt zelf weg als hij rust wil.
Maar hij gromt erg naar kinderen rond de 2 jaar.
We hebben zelf geen kinderen, dus hij komt ze maar af en toe tegen als we bij familie/vrienden op bezoek gaan.
Afgelopen weekend waren we op bezoek bij vrienden, Basco en de bench mee. Hij lag in de bench toen het kindje beneden kwam (hij sliep eerst). Eerst negeert hij het kindje totaal, en komt na 20min even nieuwsgierig kijken. Maar zodra het kindje maar een stapje richting hem zet begint hij te grommen.
Dit kindje was niet bang en wou steeds weer naar Basco toe , maar Basco waardeerde dit niet. Hij bleef maar grommen (ondertussen wel kwispelen). Op den duur hem maar in de bench in de gang gezet, het jongetje kon niet spelen op deze manier.
Hoe kunnen we dit trainen met Basco, we hebben zelf geen kinderen waar we eventueel mee kunnen 'oefenen'..
Ik heb het idee dat hij denkt dat hij hoger in rang staat dan het kindje. (dit is niet het enige kindje, een nichtje van ons is 2,5jr en hetzelfde probleem).
En is het handig dat we hem uiteindelijk in de gang hebben gezet of juist niet?
Het zou een stuk gemakkelijker zijn als hij ook de kleine kindjes accepteert. Het is geen optie om hem dan maar thuis te laten, ik vind dat hij het moet leren en vaak zijn we een heel weekend bij familie/vrienden (wonen 2uur reizen bij ons vandaan..)
Tips zijn welkom!!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hond gromt naar (hele) jonge kinderen.." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
ik denk eerder dat hij een beetje bang is.kleine kindjes hebben nog een andere motoriek,en bewegen wat ongecontroleerd,en ik denk dat hij dat eng vind.
ik denk dat het voor de veiligheid van het kind,en de rust van de hond heel goed is dat je hem in de gang hebt gezet,en hem niet dwingt,want dan zal het misschien fout gaan.
3 doggies 
ik zie net op je profiel dat basco een herplaatser is,dus dan heeft hij waarschijnlijk slechte ervaringen met kleine kinderen,ze zijn ook zo onvoorspelbaar.probeer eens om kleine kindjes hem iets lekkers te laten geven,zodat hij hun met iets leuks gaat associëren.
3 doggies 
ik zou hier als moeder niet blij mee wezen en om eerlijk te zijn zal ik je dan ook vriendelijk verzoeken om de hond in zijn bench te stoppen en niet meer mee te nemen
mijn kinderen staan altijd boven mijn honden en al helemaal boven ander mans honden
wat je hier aan kunt doen denk eigelijk niks
zit er in dat die kinderen niet leuk vind
3 doggies 
Veel kans dat hij geen goeie ervaringen heeft met zulke kleintjes. Ik heb er hier zo 2
Ik heb geprobeerd om ze van kleinsaf met kinderen om te laten gaan, bij Flo zelfs heel jong, maar toch hebben ze beiden slechte ervaringen opgedaan met kleine kindjes. Luna lag te slapen en een kind is bovenop haar gesprongen en Flo is in haar snuitje hard aangepakt door kleine vingertjes. Het gebeurde allemaal zo snel, het was gebeurd voor we het beseften. En ik heb het niet meer goed gekregen als er kleine kinderen in de buurt zijn let ik heel erg op, en desnoods doe ik ze een muilbandje om, liever dat dan het risico te lopen dat ze zouden bijten. In onze familie is er een Jackje van 11 jaar onmiddelijk afgemaakt na een beet naar een klein kind, ik mag er niet aan denken en neem dus mijn verantwoordelijkheid.
In een gezin met kleine kinderen leert een hond dat er wel eens wat kan gebeuren maar als je hond maar af en toe met kleine kinderen in aanraking komt zijn ze er snel bang van. Ik weet niet hoe ik dat alsnog kan oplossen en ben heel benieuwd naar de antwoorden hier.
3 doggies 
kaily accepteerd kleine kinderen maar ze heeft wel grenzen. aan mij dus om deze te zien en in te grijpen.
kinderen en honden hebben andere lichaamstaal, een hond kan een kind niet goed lezen, en een kind een hond niet.
Taak voor jou als baas of ouder in te grijpen.
De bench kan je ook best in de woonkamer zetten, zo kan je hondje kijken naar het kindje zonder dat hij wat kan doen. En natuurlijk het kindje leren niet bij de bench te komen.
Geef je hondje dan ook een botje of zo, om lekker te kauwen en te ontspannen.
Grommen is een waarschuwing, niet verder of anders. Dan moet je het kind weg halen. En je hond niet straffen, hij waarschuwt immers!
Eigenlijk is het bij grommen al te laat, je moet al ingrijpen als je hond doormiddel van lichaamstaal(kalmerende signalen) laat zien dat hij het niet prettig vind.
Ik vind niet dat honden maar alles moeten pikken van kinderen.

klinkt als een angstige hond... en dit probleem laten voor wat het is is in mijn ogen heel dom want als er zich een situatie voordoet waarin je even niet oplet en hij bijt een knd dan heb je spijt dat je het probleem in de doofpot gestopt hebt
aanlijnen en probleem aanpakken en oplossen desnoods met een muilkorf want de veiligheid van kinderen staat voorop
omdat de veiligheid van kinderen zo belangrijk is is dit in mijn ogen echt geen probleem om te negeren
een snoepje van een kind is een goede aanpak werd hierboven al vermeld...
je hebt van die stoffen muilkorfen waar ze wel doorheen kunnen eten maar niet bijten
aanlijnen rustig maken...geen gegrom niets toestaan
als ie rustig is met de stem belonen en het kind iets dichterbij laten komen
net zolang tot het kind het snoepje kan geven (niet van tussen de vingers maar vanaf een open vlakke hand ivm veiligheid)
herhalen net zolang tot hij kinderen ziet als snoepjes uitdelers en ze beschouwd als vrienden
pb me je ervaringen

Inderdaad zoals Orlando en nog een paar hier zeggen, stop het niet in de doofpot. En Angela het is dan ook heel makkelijk zoiets zeggen, maar iedere hond heeft het recht om te leren dat niet alle kinderen een gevaar vormen.
Hij heeft nog niet gebeten, hij gromde alleen nog maar. En dat is een waarschuwing. Kinderen moeten ook leren dat je niet van alles kan doen bij een hond. Als ik soms zie wat kinderen doen bij honden, en hoe lang die honden dat volhouden? Echt onvoorstelbaar en nog erger dan moet de eigenaar van de hond ingrijpen, terwijl de ouders van het kind dus niets doen en toekijken en zeggen aaah... zie der nou die hond treiteren en hij doet niets.. ik zou het niet gepikt hebben.
Zucht...

veiligheid van een kind staat voorop maar kan het zo zijn dat je hond zo reageerde omdat hij in een bench zat ? Hij kon nergens heen en voelde zich misschien daardoor aangevallen. Je zegt dat de hond gromde maar tegelijkertijd kwispelde... mijn meisje gromt ook een beetje als ze wil gaan spelen en tijdens het spelen. In het begin dacht ik ook dat dit een waarschuwing was maar ze maakt van die gromgeluiden gewoon van blijdschap.
Misschien is het een optie om eerst met hond en het kind in de wandelwagen buiten te gaan wandelen en/of vaker langs schoolpleintjes lopen tijdens de speelpauze. Merk dat mijn hondjes hierdoor rustiger worden en leren dat kindjes ook leuk zijn.

1 van mijn honden,Diesel,gromt ook bij kleine kinderen.
Hij is er ook niet mee opgegroeid.
Dus ik laat hem gewoon bij geen enkel klein kind.
Nou heb ik het wel het voordeel,dat er bij mij thuis helemaal geen kleine kindjes komen,anders was het wel vervelend geweest....
Maarja,tips heb ik eigenlijk niet voor je.

Bedankt voor alle reacties!
We willen het ook zeker niet in de doofpot stoppen. We hebben hem in de gang gezet omdat we niet wisten hoe we het aan moeten pakken.
Even wat verduidelijking:
Basco zat eerst gewoon in zijn bench met zijn deurtje open, na een poosje kwam hij zelf uit nieuwsgierigheid kijken bij ons en het jongetje. Dus hij zat op dat moment niet meer in de bench en toen was hij aan het grommen en aan het kwispelen.
Omdat het grommen aan bleef houden hebben we hem in de bench gezet met deurtje dicht, maar dan blijft hij erg grommen als het jongetje alleen nog maar heen en weer loopt (nog totaal niet in de buurt van zijn bench).
Het is ook alleen met jongere kinderen, basisschoolleeftijd accepteert hij gewoon, dus langs schoolpleinen lopen zal voor dit probleem geen oplossing zijn (altijd goed natuurlijk om er af en toe langs te lopen).
Het blijft lastig om te oefenen zoals Orlando beschrijft, omdat we zelf geen kinderen hebben. Hij heeft pas 3x zulke jonge kinderen gezien..
Maar we zullen het proberen de volgende keer dat we bij jonge kinderen zijn. Zo'n stoffen muilkorfje is een goed idee, dan kan er zeker niets gebeuren.
Ik hoop dat ik er dan om denk om je te PB-en Orlando!
In elk geval allemaal erg bedankt voor het meedenken. We zouden zelf (straks) ook graag kinderen willen, moet er niet aan denken dat hij dan continue zo gromt (en misschien verder gaat).. Dus we gaan hier mee aan de slag!

Ow nog even een vraag @ Orlando,
Als we dan zo aan het oefenen zijn, dan mag hij ook niet grommen?
Ik wil ook niet dat hij straks denkt dat hij niet mag grommen en met als resultaat dat hij het grommen overslaat en meteen gaat happen.

Ga vaker oefenen bij kleine kinderen. Eerst gewoon van een afstand, bijvoorbeeld in een park, of bij een school/kinderdagverblijf. Voldoende afstand houden. Eventueel, als je een rustig kind tegenkomt, zou je van iets dichterbij kunnen oefenen. Misschien kan het kind een balletje gooien, dat je samen speelt. Zorg wel altijd dat je erbij bent, samen op de grond. Niets forceren, ook niet bestraffen. Het kan zijn dat je hond een trauma heeft van kleine kinderen. Dan gewoon zoveel mogelijk bij kleine kinderen vandaan houden. Sowieso moet je kleine kinderen en honden veelal scheiden van elkaar, omdat ze elkaar 'opjutten' tot druk gedrag.

zeker grommen niet afstraffen, gewoon een stap terug nemen(letterlijk of figuurlijk) tot de hond zich weer prettig voelt. Dan stopt het grommen en kan je verder.
Want inderdaad, als grommen niet mag, dan maar bijten.

hij mag niet grommen
maar geraldine heeft gelijk het grommen is een waarschuwing die je liever wel krijgt dan dat de hond zonder waarschuwing over gaat tot andere stappen
dus ik zou ook zeggen een stapje terug en een kalmerende aai over zn bol met de woorden "het is goed" of wat je zelf gebruikt
en dan weer een stapje vooruit als het gegrom ophoud
zorg dat het koekje zichtbaar is voor de hond wanneer het kind het op zijn/haar hand heeft zodat de hond de positieve ervaring van een koekie gaat associeren met een kind wat dichterbij komt
waardoor het ideale resultaat strax is dat hij kindjes leuk vind want kindjes brengen snoepjes
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hond gromt naar (hele) jonge kinderen.." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?