
Ik had het boek van Klaas Wijnberg gekocht en gelezen.
Heel interressant en kan me in veel dingen erg goed vinden.
Maar waar ik moeite mee heb is dat hij zegt dat je niet moet praten tegen de hond.
Ik klets heel wat af tegen ze en vind dat juist gezellig.Gebruik mijn toonhoogtes ook als ik iets van mijn hond wil of juist niet wil.
Voor mijn gevoel is het toch ook een belangrijk onderdeel in de band die ik met de hond heb.Als hond kent hij praten natuurlijk niet als communicatie middel.Maar zou een hond niet zo slim zijn dat hij door al die eeuwen heen toch wel snapt dat wij mensen praten en hij door onze toonhoogtes enz snapt wat we bedoelen.
En is het niet zo dat in de natuur de honden ook niet naar elkaar lopen te seinen met een klikker of een fluitje,dus wat maakt het uit als ik die vervang door mijn stem.
Nu ben ik benieuwd of iemand van jullie zijn methode volgd en zich ook houdt dus aan het niet praten.
Ben heel benieuwd.
Groetjes Marianne
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Klaas Wijnberg" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
heey marianne
wat ik altijd doe als yangus losloopt
is fluiten en dan komt hij meteen
ja en belonen natuurlijk als hij naar me toekomt,
groetjes whinny en haar kanjer yangus
3 doggies 
Oei, het zou voor mij een straf zijn als ik niet meer mocht praten tegen mijn hond. (voor hem misschien een verademing...
)
Ik ben eerlijk gezegd ook wel van mening dat het zeker niet slecht is. Vooral met toonhoogte werken. Ik merk dat mijn hond reageert. Het gaat er niet om wat ik zeg maar als ik het maar in de goede toonhoogte doe dan is ie vaak echt gemotiveert om het goede gedrag vol te houden.
Op de puppiecursus is ons dat trouwens ook verteld: we werken met een clicker, maar mocht je die toevallig niet bij je hebben dan kun je hem met je stem belonen...
3 doggies 
Nou ik praat altijd tegen mijn honden.
Als ik dat niet meer zou kunnen of mogen dan denk ik dat het niet meer leuk is voor ons allen.
Ik begin s'morgens al met ze te begroeten.
dan zeg ik dat we gaan wandelen,eten enz.
En als ik ga werken zeg ik dat ook.
En ik weet zeker dat mijn honden weten wat ik bedoel.
Voor mijn honden is mijn stem heel belangrijk dat merk in aan hun in alles.
Dus ik ben het niet eens met Klaas Wijnberg in dat opzicht.
Gr liesbeth,Turbo en Luna
3 doggies 
heey
ja praten doe ik ook met yangus,als we samen op de bank zitten dan ligt hij me aan te kijken en da begin ik te praten met hem en dan is het net of hij heel aandachtig zit te luisteren dat is wel grappig
groetjes whinny

hahaha hatje,mijn vriend zegt ook wel eens ...... menselief die honden krijgen pijn in hun oren als jij tegen ze begint te preken
Ik geloof dat hij daar mee bedoeld dat ik nogal veel klets tegen ze hahahaha
Ik denk dus dat ik echt een pleister op mijn mond zou moeten plakken als ik dat af zou willen leren.
Ik werk altijd wel veel met gebaren.Merk ook dat ze daar altijd goed op reageren.En belonen natuurlijk.
Met een clicker en fluitje heb ik nog nooit gewerkt.
Groetjes Marianne

Dat idee heb ik ook Liesbeth dat ze dat best waarderen.En net wat Whinny ook zegt,als ik zo tegen ze zit te kletsen dan kijken ze toch vaak met veel belangstelling en schuine kop.
Ook vaak dat zoals Raya vooral begint die wat terug te brommen.Heel gezellig.
Maar ja misschien zit hij me wel te vragen of ik aub nou eens mijn mond dicht wil houden hahahaha
Groetjes Marianne
3 doggies 
Ik praat heel vaak met (uh, tegen?) Daantje. Wel op een rustige, kalme manier. Moet er niet aandenken dat het de hele dag stil is tussen ons
Als we samen in de trein zitten en het is druk, en ik zeg op een kalme toon, zachtjes tegen haar 'keurig meisje', merk ik dat ze ontspant. Volgens mij niks mis mee?
Maar als ik met haar train of commando's geef, praat ik op een andere toon (harder) Bovendien gebruik ik daar mijn handen bij en kijkt ze - volgens mij - meer naar mn hand (met brokje) dan dat ze op m'n stem let. En ik gebruik niet mijn stem om haar te corrigeren, eerder een grom of iets (let wel: corrigeren als ze bijvoorbeeld kattenbrokken wil pakken, niet als ze iets 'fout' doet bij het trainen)
Ik kan er wel inkomen dat je niet tegen je hond moet praten, vanuit je stem kan je heel veel druk leggen op een hond. Maar Daan en ik gaan ook wel lekker zonder niet-te-praten, haha
heej mariannne
wat is zijn visie ,waarom je niet mag praten met een hond Hier sta ik dus al niet achter ,ik praat ook tegen ze
groetjesssssssssdave
3 doggies 
hoi marianne
ja dat terug brommen doet muis ook
maar zei gaat ook gewoon voor je zitten en trekt dan de aandacht met een soort grom geluidje hihi
zolang je terug praat is het goed maar als je stopt doet ze weer dat grom geluidje
net zo lang tot je weer met haar praat
tegen spikey en chenna word erhier ook gepraat trouwens spikey kan je dan idd zo aankijken van huh waar heb je het over mens maar je ziet zijn oogjes glimmen
zou voor ons ook een straf zijn hoor niet meer praten met de doggie's
groetjes els spikey muis en chenna

Dave,
Hij zegt dat mensen zich aan de honden aan moeten passen ipv van honden aan mensen.En hondentaal is gezichtsvermogen, reukvermogen en denkvermogen.
Hij is van mening dat praten tegen je hond ervoor zorgt dat een hond uiteindelijk de menselijke stem leert te negeren.
De binding die je met je hond maakt moet ook meer lichaamsgericht zijn.Door met je lichaam te praten tegen je hond,let de hond beter op je en krijg je een sterke binding.Praten is dan een soort afleiding ofzo.
Ik hoop dat ik het goed zeg zo.Ik heb natuurlijk alleen zijn boek en wat samenvattingen van lezingen gelezen op internet.
Els,
Lief dat brommen he
Ik vind verder zijn kijk op honden wel heel mooi.Merk ook aan mijn honden dat gebaren soms beter werken dan woorden.Bijv even op mijn bovenbeen slaan is een makkelijke manier om te laten volgen.Dat doen ze meteen.
En zijn kijk naar honden vind ik ook mooi.
Alleen dat praten daar kan ik niet veel mee.
Groetjes Marianne
3 doggies 
Hallo Marianne,
ik vond het ook een heel interessant boek, maar het gaat erom wat je ermee doet...Je kunt veel nieuwe dingen proberen, en de dingen -zoals niet praten tegen je hond- gewoon negeren. Ik vind dat je nog altijd een goed en natuurlijk gevoel moet hebben bij je hond, als je nu wel of niet praat tegen hem. Ikzelf praat wel heel veel tegen hen, gebruik ook toonhoogtes, veel gebaren en gezichtsmimiek vind ik ook belangrijk. Vooral als je ziet hoe je honden op je reageren, het is dat die telt hé...
Maar ik heb er ook leuke dingen en ideeen van overgehouden. Je kunt nooit genoeg leren en lezen over honden...
Lieve groetjes, Lindeah

Daar heb je gelijk in.In alle methodes haal je toch wat bij je past.
Ik las net trouwens dat "de puppyfluisteraar" 4 jaar later is geschreven en daar meer uitgebreid over de methode word verteld.
Ik heb 'de hondefluisteraar" en miste idd wel een meer uitgebreid praktijk gedeelte.
Dus ik ga zo ook die andere maar eens bestellen.
Groetjes Marianne
3 doggies 
Hoi,Hoi
Dat heb ik ook eens gelezen,dat je niet zoveel moet praten tegen de hond.Nu praat ik ook nogal veel tegen m'n honden binnen en ook buiten.Maar ik heb het getest,zeg maar
Als ik buiten mijn mond dicht houdt,letten ze veel meer op me,of schoon me het wel veel moeite koste om me klep dicht te houden
Dat is waarschijnlijk wat Klaas Wijnberg ook er mee bedoeld.
Maar het praten binnen tegen de honden gaat lekker door,ze begrijpen me helemaal.Ik zeg altijd; een baas moet de hond leren kennen,maar een hond ook de baas,en dat doen wij ook
Groetjes Johanne
pootjes;Jimmy,Daisy,Sjenna
3 doggies 
ja Martie, je weet wel, die Klaas die schreef over dat "nibbelen"...
groetjes, Lindeah

Daardoor ben ik dat boek gaan kopen ,door Lindeah's vewijzing naar dat boek
Wat grappig Johanne dat je dat geprobeerd hebt.Ga dat ook eens doen.Ben benieuwd of ik verschil merk.
Maar binnen gaat me dat echt niet lukken,daar moeten ze me maar met gekwek en al nemen hahaha
Groetjes Marianne
3 doggies 
Wel, dan mag Klaas Wijnberg mij es persoonljk komen bedanken hoor...
Door mij heeft ie weer een boek verkocht...
groetjes, Lindeah
3 doggies 
@Marianne
Hier merkte ik het verschil vooral,bij de jongste de boef van 17 maanden.Het is zo,als je praat tegen de hond let je op hem,maar de hond moet op jou letten,dus "baasgericht" zijn.sterkte,om je mond dicht te houden,moest ik ook zo erg op letten
en binnen lekker door kwekken,hoor.ha,ha.
Groetjes Johanne

Nou dank je Johanne,dat zal ik wel nodig hebben mijn mond maakt eerder geluid dan dat ik het door heb hahaha Misschien toch idee om buiten pleister op mijn mond te plakken.
Zit wel iets in zoals je het zegt.Bij ons houdt Raya ons continue in de gaten.Even verstoppen achter boom is bij hem echt niet mogelijk,hij rent gewoon vrolijk mee zo van "wat gaan we voor leuks doen??"
Shyra is wat dat betreft toch iets meer op de buitenwereld gericht,dus ben vooral benieuwd hoe die gaat reageren.
Groetjes Marianne
3 doggies 
Hallo Marianne,
Ik kreeg op hondenschool de tip om eens wat minder tegen mijn hond te praten tijdens de les en het wandelen thuis. Ze werd er zeer onrustig van
En idd loopt ze beter met mij als ik rechtop zwijgend mijn wandeling doe. Maar thuis babbel ik heerljk tegen haar.
Groetjes Willeke
heej marianne
Een mens communiceerd niet alleen door praten ,dus wat dat betreft passen we ons toch een beetje aan he
als ik tegen mijn honden praat zorg ik er wel voor dat ik de aandacht hebt dus inhoeverre dit dan kan afleiden ? Maar goed zal zijn theorie niet gaan afkraken he whahahaha hij is tenslotte de hondenfluisteraar en niet ik
Lijkt me wel behoorlijk intensief ,gebruikt hij ook zo'n clicker en hoe beloond hij met voedsel of een aai ?
groet dave
3 doggies 
Hoi Marianne,
Je mag wel degelijk met je hond kletsen.
Maar in plaats van commando's geven doe je dit met gebaren.Niet met woorden maar met oogcontact en gebaren.
Hij spreekt liever van uitnodigen dan commanderen in deze contexct bedoelt hij dat je geen woorden/stem gebruikt.Daarnaast heeft de hond niets met taal wel met lichaamstaal.
3 doggies 
ze verstaan der mss geen donder van maar ik klets ook wel eens niet de hele dag door maar dan zie je dat kopje shuin van links naar rechts gaan hahha
en ik gebruik cklicker alleen doet ze het niet altyd dat ze naar je toekomt
of ik fluit ne keer dan komt ze gewoonlijk wel als ze zin heeft

Dave,
Door Johanne's antwoord snap ik wel beter wat hij bedoeld.Als ik niet praat moet de hond wel beter op mij letten.Terwijl als ik tegen hem praat ik op hem let,want als ik praat kijk en let ik dus wel op hem.
Ik kan me ook wel voorstellen dat bij sommige mensen het idd beter is als ze helemaal niet praten.Vrienden van ons zeggen bijv wel 10 keer achter elkaar af en dan geloof ik dat het voor een hond idd zinloos geklets is.
Maar zelf zie ik mijn stem meer als vervanging voor de clicker of jachtfluit die hij gebruikt.Even de aandacht en dan gebaren wat die moet.
Hij is voor belonen met voer,dit is zijn 1-ste keus.Hij beloond met de brokken waar ze ook gewoon van eten.Zijn 2 -de keuze belonen is aandacht,aanraken.
Ik haal natuurlijk ook maar 1 onderdeel uit zijn theorie he.Omdat ik me daar geen voorstelling bij kan maken.Daarom was ik benieuwd of er mensen zijn die zo omgaan met hun hond en hoe het bevalt.
Hij gaat zover ik heb gelezen heel respectvol om met de honden.Zijn manier bevalt me daarom goed.Het lezen heeft me zeker tot nadenken gezet.
Ik ga het zeker eens proberen Willeke buiten.Dat moet me toch wel lukken.
Wilma,
Gebruik jij deze methode met je honden?
Dat klinkt al weer stuk aantrekkelijker dat je gewoon binnen wel mag kletsen met hun.Dat had ik niet begrepen.
Misschien dat hij hier in de buurt nog eens een lezing geeft.Lijkt me wel leuk om meer van zijn methode te leren.
Groetjes Marianne

Ik denk dat mijn honden idd af en toe ook behoorlijk met vraagtekens naar me zitten luisteren an.Maar als je die koppies zo schuin van de ene kant naar de andere kant zie bewegen dan denk ik toch wel dat ze mijn gebrabbel wel gezellig vinden.
En sommige woorden snappen ze heel goed.Al ik vraag of ze wat lekkers willen staan ze al eerder in de keuken dan ik hahaha
Groetjes Marianne
de gedachte achter niet praten is naar mijn inzien meer gericht op dat de hond leert dat als baasje buiten wat wilt ze vanzelf geroepen worden
en dus lekker vooruit lopen en het''baasje'' volgt wel
zelf hou ik zeker in opvoed fase zoveel mogenlijk met uitlaten me mond dicht en loop desnoods tien keer een andere kant op zonder wat te zeggen,mits het veilig kan natuurlijk
of verstop me en laat ze met hun neus me vinden
al mijn honden die kijken om de zoveel meter/tijd om het hierkomen met hand signaal is een mooie hulmiddel om dit nog te verstevigen
MAAR als je beetje training doet met honden heb je commando s nodig en zoals ik in de stad een goede stopsignaal voor veiligheid in verkeer
dus alleen rangorde en aandacht eerste jaar dat gaat bij mij ook niet op we leven niet allemaal op een eiland klaas
wel kan ik je zeggen ben nu 39 en vanaf me 13 de met honden bezig
de laatse 9 jaar als trainer
en ik zeg rangorde en een werkband met je hond en je bent er
De hond luistert heeft een baan(speuren of kunstjes
doen ofzo) en daardoor een plaats in de roedel en je heb een lieve leuke hond
de eerste keer in een seminar met klaas en sacha gaus o.a was zijn betoog een herkenning van punten die ik niet wist vanuit de theorie maar die ikzelf instinktief had uitgevonden of toepaste
Dus neem er van wat jij kan toepassen op jouw hond in jouw situatie toepasbaar is
Lieve woordjes zijn oke als je maar niet vergeet blijdschap doe je ook met je lichaam uitbeelden
maak een spel buiging en schud je lichaam en je hond snapt je wil spelen
Praat honds waar het kan en spreek tegen je hond als je daardoor zelf lekkerder door gaat voelen
tenslotte gaat het toch daarom dat jij en je hond zich happy voelt
Hertz

met je lichaam b.v. blijdschap uitbeelden voor de hond lijkt mij moeilijk. hij gebruikt hiervoor zijn staart.
ik heb altijd tegen mijn honden gepraat, en het is prachtig hoeveel woorden honden in hun leven herkennen
en hoe blij er altijd op mensenstemmen wordt gereageerd.
tana.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Klaas Wijnberg" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?