Ik heb 15.5 jaar een chihuahua gehad
Nu ben ik weer zoekende naar een pupje t liefst korthaar en blond /creme kleur
Wat mij erg opvalt is dat veel chihuahua.s nu van die volle lippen hebben wat ik absoluut niet mooi vind
De neusjes lijken dan echt op een pekinees neusje
Wie is dit ook opgevallen

Je zou eens op een van deze sites op zoek kunnen naar een fokker.
Blijf in ieder geval ver weg van verkoopsites zoals marktplaast, daar ga je in de regel geen gezonde chihuahua vinden.
https://chihuahuavereniging.nl/
https://www.nederlandsechihuahuaclub.nl/
Kijk ook goed of de ouders en voorouders vrij zijn van erfelijke afwijkingen die binnen het ras voorkomen.

Je kunt het beste naar een gezond hondje zoeken, vooral bij dit ras.
Inderdaad wat Ruby zegt hierboven..
Wij zaten in de paarden en daar zeggen ze, een goed paard heeft geen kleur.

Ik zal in ieder geval gaan voor een hondje met stamboom en cm/sm getest, dit kan het hondje en jou veel leed besparen.
Zoals aangegeven heb ik 15.5 jaar een chi gehad
En uiteraard ga ik voor een fci pup
Maar wat mij opvalt is dat veel chi.s nu volle lippen hebben
En dat vind ik niet mooi
Lijkt meer op een pekineesje dan

Dat hd ik gelezen dat je 15,5jr een chi hebt gehad.
Maar dat wil niet automatisch zeggen dat je ook bij de juiste fokker bent geweest natuurlijk. En dat kan ik natuurlijk ook niet weten.
Genoeg broodfokhonden die ook oud worden en waarvan de baas er weer intrapt en wederom de broodfok opnieuw steunt.
T is wel jammer dat ze zo gefokt worden, maar misschien kan je het bestuir eens mailen met je vraag of er nog fokkers zijn die aan jou wensen voldoen. Of wellicht kan de fokker van je vorige chi je op weg helpen?

Wat bedoel je met volle lippen?
Verdiep je vooral in de erfelijke problemen. Bijna iedere chi heeft hoofdpijn. Zoek dus een pup uit getestte ouders dmv oa de mri testen.
Waar haal je deze onzin vandaan?
Van de activisten die ook beweren dat de chihuahua klein gefokt is

Wat Ineke2 zegt is geen onzin.
Lees dit maar (van de chihuahuavereniging aangezien je dat vast niet als activisme ziet):
https://chihuahuavereniging.nl/gezondheidszaken/cm-sm/
Hier een voorbeeld van een filmpje van een hond met symptomen van cm/sm:

Dr Mandigers neuroloog, was laatst op de tv.,.. over hoe triest het is tegenwoordig met te kleine honden.ikgeloof onder de twee kg.Wellicht was dat 16 jaar terug anders. Inmiddels alom bekend. Hij wordt ook genoemd in het artikel vd link die je hierboven kreeg.
Tja de chi is een kleine hond en moet steeds kleiner, vandaar de problemen.
Ik wilde je alleen waarschuwen, wat je er mee doet is aan jou.zoek een goede fokker en vraag uitslagen vd mri,s die op de goede leeftijd gemaakt zijn vd ouderhonden. Geeft geen volledige garantie maar misschien toch iets.

Als je een Chi wilt? Kan je elk ras nemen, zit overal wel in, is het modificatie van temprament, grote of vacht
Wat bedoel je met volle lippen? Want volgens mij zit je boel in de maling te nemen, kan er naast zitten maar dit klinkt echt heel gek.....
Misschien moet je dan maar eens de vlogs van kristyspride bekijken daarin leg ze het uitstekend uit
Chihuahua is niet klein gefokt maar worden wel steeds kleiner gefokt en dan kom je uit bij broodfok
Mijn chihuahua woog 3.0 kilo dus het normale gewicht

Nou je mag best wat meer uitleggen hoor, als raskenner. Ik weet dat ze historisch zijn gebruikt om bepaalde rassen wat handzamer/kleiner te krijgen, dat ze als oer veel zitten in straathonden. DNA testen wijzen dus vele malen uit dat er ergens een Chi in zit. Die dikke lippen begrijp ik nog steeds niet, tenzij je daarmee doelt als spreekwoordelijk over het gewicht of de aanname dat bepaalde mensen daar mee lopen. (spreek ik ten zeertse tegen want best veel leuke chi's ontmoet"
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?