Keuzestress, Markiesje of toch wat anders

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel JSFJSF

Hallo, wij een gezin met een 10 en 12 jarige zijn op zoek naar de perfecte hond / puppy.
We zitten te denken aan een Markiesje.
Ik lees over het Markiesje verschillende verhalen over alleen kunnen zijn.
We werken veel thuis en de kinderen zijn er vaak maar het kan natuurlijk toch voorkomen dat er een halve dag niemand thuis is.
We willen een luikje in de achterdeur maken en onze grote omheinde tuin is dan voor de hond toegankelijk.
Ik las ook iets over automatische feeders zodat je de hond nu en dan wat brokjes kan geven.
De vraag is, kan een Markiesje dan bijvoorbeeld 5 uren alleen gelaten worden?
Wat zijn jullie ervaringen, of moeten we een ander ras overwegen?

honden page profiel sylviasylvia 2 doggies

honden foto van sylvia

Waarom is het markiesje voor jullie de perfecte hond?

Ik ken er een paar en ze zijn heel leuk en grappig. 

Maar het is ook maar net wat je zoekt in een hond.

Wat alleen blijven betreft, dat moet elke hond leren, ongeacht het ras.

honden page profiel UkkePuck UkkePuck 2 doggies

honden foto van UkkePuck

Geen ervaring met Markiesjes.

Maar ik zou ook vooral kijken wat voor een ras je aanspreekt, of de eigenschappen van dat ras goed bij jullie passen.

Is het enkel een Markiesje omdat je die alleen kunt laten of spreekt de verdere rasbeschrijving jullie ook aan?

 

Het alleen laten moet je opbouwen en misschien heel veel tijd en energie insteken, of het kan heel makkelijk gaan, dat ligt ook een beetje aan de pup hoe makkelijk die is, maar ook aan hoe jullie het alleen leren zijn aanpakken.

 

Heb je al op de site van de rasvereniging van het Markiesje gekeken?

Wellicht kun je wat fokkers uitkiezen waar je je goed bij voelt en er eens een afspraak maken, dan kan je het ras wat leren kennen, de fokker kan heel wat van je vragen beantwoorden.

Of eens kijken of je naar een clubdag kan, ook daar tref je dan wellicht fokkers en kan je eens kennismaken met het ras.

honden page profiel JSFJSF

" Waarom is het markiesje voor jullie de perfecte hond?
Ik ken er een paar en ze zijn heel leuk en grappig. 
Maar het is ook maar net wat je zoekt in een hond.
Wat alleen blijven betreft, dat moet elke hond leren, ongeacht het ras. "

Wat ik gelezen heb over het Markiesje is dat het meer gezelschapshonden zijn, het jacht instinct zou er theoretisch wat uitgefokt moeten zijn. ze zijn minder waaks zijn en blaffeb minder. Heel erg kindvriendelijk en geschikt voor een gezin en bovendien gemakkelijk op te voeden wat voor ons als beginners wel handig is.
En ik vind het ook nog een mooi hondje om te zien.
Hoe lang laten jullie een hond maximaal alleen?
En is het verstandig om een hond via een luikje toegang te geven tot de tuin als hij alleen is.

honden page profiel JSFJSF

" Geen ervaring met Markiesjes.
Maar ik zou ook vooral kijken wat voor een ras je aanspreekt, of de eigenschappen van dat ras goed bij jullie passen.
Is het enkel een Markiesje omdat je die alleen kunt laten of spreekt de verdere rasbeschrijving jullie ook aan?
 
Het alleen laten moet je opbouwen en misschien heel veel tijd en energie insteken, of het kan heel makkelijk gaan, dat ligt ook een beetje aan de pup hoe makkelijk die is, maar ook aan hoe jullie het alleen leren zijn aanpakken.
 
Heb je al op de site van de rasvereniging van het Markiesje gekeken?
Wellicht kun je wat fokkers uitkiezen waar je je goed bij voelt en er eens een afspraak maken, dan kan je het ras wat leren kennen, de fokker kan heel wat van je vragen beantwoorden.
Of eens kijken of je naar een clubdag kan, ook daar tref je dan wellicht fokkers en kan je eens kennismaken met het ras. "

We vinden het Markiesje een mooie hond, ook wat formaat betreft. En wat het ras betreft lijken zijn eigenschappen ons goed te passen.
Ik zal de website van de rasvereniging even bekijken.

honden page profiel UkkePuck UkkePuck

honden foto van UkkePuck

Hier helaas geen hond meer. Maar die werd, als ik moest werken, uitgelaten door familie die dan kwamen of ze namen haar dan mee naar huis en kon ik de hond na mn werk weer ophalen.

Een enkele keer kwam het voor dat ik niemand had om de hond uit te laten. Ja, dat was dan maar zo, de meeste tijd had ze geluk en werd ze wel uitgelaten en/of opgehaald.

 

Of je een hondenluikje neemt, zou ik mede ook laten afhangen in wat voor een buurt of je woont. Wordt daar vaak narigheid uitgehaald? Dan liet ik m'n hond niet zonder toezicht buiten.

Daarnaast moet je ook zeker weten dat jou hond buiten geen narigheid uithaalt. Niet blaffen of grommen, geen gaten graven, niet achter het wild aan gaan wat door de tuin loopt of vliegt, niet slopen enz.

honden page profiel UkkePuck UkkePuck

honden foto van UkkePuck

" We vinden het Markiesje een mooie hond, ook wat formaat betreft. En wat het ras betreft lijken zijn eigenschappen ons goed te passen.Ik zal de website van de rasvereniging even bekijken. "

Ga niet voor een random pup op marktplaats of wat voor een verkoopsite dan ook.

De kans dat je bij fokkers terecht komt die het niet zo nauw nemen met de gezondheid van dieren is heel erg groot.

Of ze hebben een leuk verkooppraatje en je hebt een lookalike Markiesje (kruisinkje tussen van alles wat lijkt op).

Vraag je raad binnen de rasvereniging en zelfs dan moet je goed nachecken of je een goede fokker voor je hebt.

honden page profiel sylviasylvia

honden foto van sylvia

" Wat ik gelezen heb over het Markiesje is dat het meer gezelschapshonden zijn, het jacht instinct zou er theoretisch wat uitgefokt moeten zijn. ze zijn minder waaks zijn en blaffeb minder. Heel erg kindvriendelijk en geschikt voor een gezin en bovendien gemakkelijk op te voeden wat voor ons als beginners wel handig is.En ik vind het ook nog een mooi hondje om te zien.Hoe lang laten jullie een hond maximaal alleen?En is het verstandig om een hond via een luikje toegang te geven tot de tuin als hij alleen is. "

 

Hier 2 honden en die blijven wel eens alleen een paar uurtjes, zo'n 2 a 4 uurtjes.

Maar nooit een luik gehad.

Als ze alleen zijn , zijn ze het liefst in de bijkeuken.

Daar liggen hun kussens, voelen ze zich veilig. 

Als ze alleen zijn hebben ze geen behoefte om naar buiten te gaan.

Ze liggen het liefst op hun veilige plek en blijven daar tot we terug zijn.

Deze honden zijn overigens ook heel kindvriendelijk,  de zwarte hond blaft zelden tot nooit, het witje heeft bijna geen jacht instinct, en beiden waren heel eenvoudig op te voeden haha hp-smile

 

557387.jpg

 

 

honden page profiel Ineke2Ineke2

honden foto van Ineke2

Vraag nog even heel goed na vwb het blaffen......... 

honden page profiel JSFJSF

" Vraag nog even heel goed na vwb het blaffen.........  "

Blaffen is idd een goede vraag, heeft iemand ervaring met een Markiesje wat blaffen betreft? Gaat dit ras veel blaffen als die een paar uurtjes alleen is?

honden page profiel UkkePuck UkkePuck

honden foto van UkkePuck

" Blaffen is idd een goede vraag, heeft iemand ervaring met een Markiesje wat blaffen betreft? Gaat dit ras veel blaffen als die een paar uurtjes alleen is? "

Geen idee, het kan wat in het ras zitten, maar ik ken het ras niet.

Veel staat en valt ook met opvoeding.

Als je het blaffen op bepaalde momenten niet wilt hebben, moet je dat afleren. En dat kost tijd.

 

Ik hoor hier in de buurt bijvoorbeeld veel honden in de tuin irritant blaffen, het reageert allemaal op elkaar.

Bij mij was de hond op zo'n moment naar binnen gegaan, blaffen is naar binnen. Op een gegeven moment kon mijn hondje stil in de tuin zijn.

 

Bij de buren hoor ik na een kwartier blaffen 'Basje, stoppen nu', 'nou is het klaar'. Basje doet nergens wat op uit en blaft vrolijk verder, geen consequenties.

En dat gaat hier elke avond zo.

honden page profiel Ineke2Ineke2 2 doggies

honden foto van Ineke2

Het zit wel degelijk in het ras, het kefferige, maar dat is niet alleen bij alleen zijn. Ook reagerenmop alles wat buiten gebeurt enzv. Ik heb er een stuk of zes gekend, eentje was het leuke markiesje van de omschrijving. Ik wilde er nl ook eentje hebben, stond al,op de wachtlijst, was lid vd vereniging, ben gaan kijken bij div eigenaars, kan ik je aanraden. Dan zie je de hondjes in hun eigen omgeving en hun gedrag.  Niet gaan als er al pups zijn voor je een definitieve beslissing hebt genomen, bij puppie kijken ben je verkocht., de vereniging gaf mij een adres in mijn buurt om te gaan kijken en vragen te stellen,

 

ik merkte op .. Veel verschil in grootte, van mini tot het normale markiesjes formaat,

Een eigenaar, die ik al langer kende raadde mij af, ze zei, dit is één blafferig ras, kan jij daar tegen? Nee dus. Ik heb naar haar geluisterd. Maar ik vind het nog steeds hele fijne hondjes. 

 

In die tijd, voor de keuze viel op een lhasa apso heb ik diverse kleine rassen bezocht. Een aantal vielen voor mij af vanwege kef gedrag. Kleintjes blaffen graag.

honden page profiel Binky & baasje Binky & baasje 2 doggies

honden foto van Binky & baasje

Je hebt al een keuze gemaakt zag ik op je profiel

 

Mooi pupje

honden page profiel JSFJSF

Ja de fokker heeft aangegeven dat de markiesje kooiker kruising heel geschikt is.

Volgende forumvraag: Markiesje, Kooiker of Havanezer
^