Een hele winter sneeuw: een wolf op bezoek p.5

146 reacties · pagina 4 van 5

Ina, Misty en Aysa

14 januari 2020, 21:42 3 doggies

Zucht....wat een bofferij....out on your own (behalve ronddwalende vreemdelingen wink) met alleen maar je dames, de oppas-kippies, natuur, rust en prachtige plaatjes om met je medemens te delenhp-heart

Hartelijk dank dat we je avontuur op afstand weer mee mogen beleven hp-thumbsup

UkkePuck

14 januari 2020, 22:53 3 doggies

Wat prachtig weer die foto's!

Vreemd zo iemand met slecht weer in zo'n afgelegen gebied tegenkomen.

Zou 't huis maar goed op slot doen als het donker is!

Alaska's Finest!goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

15 januari 2020, 10:02

Nee, geen beer, 't was een mens. Zonder licht het bos induiken, is idd zeer raar. Je ziet geen hand voor je ogen en het is ook geen 'makkelijk' bos: rotspartijen, kloven en spleten, moerasgronden, riviertjes, dichtgegroeide berk- en wilgenstruikjes,... zonder licht kom je er niet doorheen. 

Nu ja, ik heb hem niet terug zien verschijnen. En er is ook niets gestolen (er staat hier tenslotte wel wat waardevols in de schuur qua werkmateriaal). 

Misschien had ie gehoopt dat hier niemand zou zijn, terwijl de eigenaars in Griekenland zitten, maar dat moet 'm dan tegengevallen zijn, haha.

Dobrygoedgekeurde fokker

15 januari 2020, 14:45 3 doggies

wat goed van die natuuronderzoeker dat hij alle jachtvergunningen in handen heeft en ze niet gebruikt.

 

heb je nog voetafdrukken van die rare snuiter gezien later?

In Duitsland heb je wel "Wandergesellen" een soort rondtrekkende klusjesman/vrouw die zijn ook in het zwart gekleed maarja dan zou hij om een klusje gevraagd hebben en niet snel weggelopen zijn. En ik neem aan ook niet zomaar in een storm op pad gegaan zijn.

Alaska's Finest!goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

15 januari 2020, 16:33
heb je nog voetafdrukken van die rare snuiter gezien later?
In Duitsland heb je wel "Wandergesellen" een soort rondtrekkende klusjesman/vrouw die zijn ook in het zwart gekleed maarja dan zou hij om een klusje gevraagd hebben en niet snel weggelopen zijn. En ik neem aan ook niet zomaar in een storm op pad gegaan zijn.
 
 
  "

Nee, geen voetstappen gezien. Het was de hele nacht storm en regen, de grond was helemaal blub.

Wat handig zeg, zo'n rondtrekkende klussenier. hp-smile Had ie me meteen kunnen helpen om de golfplaten terug over de houtstapel te leggen, want die waren weggewaaid! 

Kath

15 januari 2020, 18:20 3 doggies
" Als er hier zodadelijk iemand de deur opentrekt, springen ze hem omver en knuffelen ze hem plat. 
 
  "

Ja maar kijk omver springen... het is al een begin.hp-shiny

Jij hebt dan de kans om een tik uit te delen. Het werk een beetje verdelen hè.wink

 

Het is weer een avontuur zeg. Prachtig allemaal en ook al een thriller-momentjeyell.

Maar zo 1 momentje is wel genoeg. Nu enkel nog leuk leuk leuk.

Oooh het noorderlicht is er ook weer bij. Zalig.

Nog veel plezier en nog veel genieten!hp-thumbsup

Alaska's Finest!goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

23 januari 2020, 20:15

Ik sta er elke keer opnieuw van te kijken hoe uitbundig de hemel hier kleurt. Ze zijn werkelijk ongelofelijk, die zonsondergangen.

Dat niemand ooit nog zegt dat het hier in de winter 'donker' is... tongue-outhp-shinyhp-angel

 

532047.jpg

532044.jpg

532045.jpg

532046.jpg

532048.jpg

532049.jpg

532053.jpg

Heleengoedgekeurde fokker

23 januari 2020, 20:35 3 doggies

Schitterend zeg !

Dat is genieten daar .

May

23 januari 2020, 20:52 3 doggies

wat prachtig! de foto's zonder honden zouden zo uit een tijschrift kunnen zijn geplukt. ( niet dat dat zo is hopelijktongue-out )
of als een achtergrond voor je lapop ofzo. heel gaafhp-heart

Kees

23 januari 2020, 23:04 3 doggies

Oh wat mooi!

Loesje

23 januari 2020, 23:05 3 doggies

Jeminee wat een schoonheid.laughing

Hoe laat komt de zon daar op en gaat hij onder?

yooop

23 januari 2020, 23:16 3 doggies

Valt in zwijmel van de bank...

Alaska's Finest!goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

24 januari 2020, 09:17
Hoe laat komt de zon daar op en gaat hij onder? 

De dagen zijn al flink aan 't lengen tov eind december.

Het wordt nu licht tussen 8u30 en 9u, en de zonsondergang is tussen 16u en 16u30. 

Dobrygoedgekeurde fokker

24 januari 2020, 11:45 3 doggies

dat is zeker niet hoe je altijd hoort over winter in noordelijke landen een saai grijs landschap tegen een saaie grijze lucht.

 

Prachtig dat licht en die kleuren!

Alaska's Finest!goedgekeurde fokker schreef het onderwerp

gewijzigd 4 februari 2020, 19:35

Onze dagen mogen dan wel sterk op elkaar gelijken, toch zijn ze allemaal anders. En nooit saai, want er gebeurt altijd wel wat.

Vandaag ben ik gevallen. Wou een foto nemen van de hond die de rotsen af komt rennen en whoeeeeeps: ik sloeg zelf achterover en knalde met m'n hoofd en schouder tegen een steen. Flink wat pijn, maar er klonk geen gekraak, dus we leven nog! hp-shiny

Vorige week liep ik verloren. We waren een nieuwe route aan 't zoeken, dwars over een plateau, toen de meisjes plots een dierenspoor vonden in de sneeuw en dat wilden volgen. Het was niet helemaal de richting die we uitmoesten, maar ik dacht: okee, dat buigen we later wel om. Toen werd het plots erg rotsig, en daarna was er een moeras, en vervolgens een wirwar van kruipstruikjes en tegen de tijd dat het opnieuw open bos werd, hadden we zoveel omwegen gemaakt dat ik elk richtingsgevoel bijster was. Gelukkig heb ik nog steeds dat kompas in m'n jaszak zitten en kon ik zo tenminste de juiste richting bepalen. Na veel gekruip en geploeter belandden we uiteindelijk op een plek die ik herkende. Oef! Dan nog enkele km terug naar huis, waar we net voor het donker aankomen. Hehe, goed afgelopen! Het warm badje was dubbel en dik verdiend!

 

Er zijn dagen dat we veel elanden (en elandkeutels) zien, sporen van een nerts, een bever die tandenstokers heeft gemaakt van de bomen langs het water, of enkele herten. Sommige dagen zien we helemaal niets. Het zou geweldig zijn de lynx te zien, want die leeft hier ook.

En we moeten uitkijken voor wolven. Toen ik inkopen deed in het dorp, werd ik gewaarschuwd dat er verschillende wolven waren gesignaleerd. De boeren in de streek zijn nogal dramatisch als het op wolven aankomt, en de jagers worden moordlustig. Geen goeie combinatie. Dus ik hoop dat er geen dwazen het in hun hoofd krijgen om gif te gaan leggen in de bossen.yell

 

Tijd voor fotootjes.

Nukka op haar favoriete uitkijkrots in de ochtend:

532314.jpg

 

Nanu klaar om het woud in te duiken:

532311.jpg

 

Via een aantal rotspartijen naar de top van de heuvel:

532306.jpg

 

Gewoon, mijn mooi meisje:

532313.jpg

 

Bosbessenveld op het plateau. Er verschijnt een groen spoor, daar waar Nukka de sneeuw vd struikjes wrijft:

532305.jpg

 

Samenwerking: efficient op uitkijk:

532304.jpg

 

Camouflagepakje aan en één worden met de omgeving:

532312.jpg

 

Er mag ook al es gerust worden:

532310.jpg

 

Namiddagje aan het meer:

532309.jpg

532308.jpg

 

En af en toe toch ook es wat anders doen dan altijd door de bossen hossen:

532307.jpg

Ina, Misty en Aysa

4 februari 2020, 19:43 3 doggies

Die dames passen ook wel prachtig in de plaatjes ook hé....geweldig om ze zo te zien in hun natuurlijke omgeving

 

En spanning genoeg zo te lezen....verdwalen, wilde dieren, valpartijen...een mens zou voor minder in het noorden willen wonen hp-angelhp-shiny

 

Hoe lang mogen jullie nog op de kippies passen?

Dobrygoedgekeurde fokker

4 februari 2020, 19:44 3 doggies

die foto's lijken wel uit een sprookje te komen, zo mooi en sfeervol.

 

En de grote boze wolf is er ook weer (voor de boeren en de jagers dan), dat herken ik van hier maar al te goed. Ik hoop dat ze zo verstandig zijn geen gif neer te leggen. Zijn de wolven officieel beschermd in Noorwegen?

 

Wat een spannend avontuur, dat verdwalen! Achteraf dan, op het moment zelf lijkt het me erg eng. Gelukkig dat je je kompas mee had en de route terugvond.

 

Nou hopelijk krijg je verder geen last van je val!

 

Hoe lang blijven jullie nog? Geniet maar goed van de rest van de logeerpartijdhp-thumbsup

UkkePuck

4 februari 2020, 19:59 3 doggies

Prachtig weer! Heb je die persoon nog ooit weer gespot?

yooop

4 februari 2020, 20:03 3 doggies

Nou, wat Willemijn zegt, als je wat breekt dan is er niemand om je te helpen, dus iets minder avontuurlijk mag wel hoor.

Wolvenschieters, stelletje gekken, als je zou honden maar niet aanzien voor wolven..

Heb je hesjes bij je, van die knal gele?

 

Hoe is het met de man in de bosjes, heb je die nog gezien?

 

Verder natuurlijk weer machtig mooie foto's.

Stabij Gijs

4 februari 2020, 20:15 3 doggies

Och die foto dat ze samen op de uitkijk staan hp-heart heeeeel mooi

Brigitte

4 februari 2020, 20:28 3 doggies

Wat een mooie foto's weer.

Geniet ervan en inderdaad, wees voorzichtig!!!!

Lees ook

^