Hallo allemaal,
ik heb even een vraag. Ik heb een Duitse herder van 9 maanden oud. Sinds een maand ongeveer vertoont hij vervelend gedrag naar andere honden. Hij wil bij bijna alle honden erop springen en begint dan te rijden. Als de andere hond dit niet wil en hem wegsnauwt duikt hij er bovenop en begint er een gevecht. Ik heb hem goed gesocialiseerd en voorheen kon hij altijd goed met iedere hond. Ik heb het gevoel dat het met zijn hormonen te maken heeft, nu hij volwassen begint te worden.
Ik denk eraan om hem chemisch te laten castreren om te kijken of dit gedrag dan minder wordt. Hebben jullie hier ervaring mee?
En wat doet het castreren met zijn ontwikkeling. Hij plast bijvoorbeeld nog als een teefje. Volgens mij zorgen de hormonen er ook voor dat hij zich mooi ontwikkeld tot een grote, brede en ‘stoere’ herderreu. Gaan deze processen wel gewoon door als de hormoonhuishouding verandert?
Ben heel benieuwd naar jullie ervaringen en ideeen hierover.

Reageren











