Toy poedel?

16 reacties

bente

17 december 2016, 18:57

Alle rassen waar "toy" of "tea cup" voor staat zijn meestal niet de moeite waard om aandacht aan te schenken. Zoals jullie vast weten is dit een broodfoknaampje.

 

Toch vroeg ik mij af of dit ook zo is bij de "toy poedel"? Of bedoelen ze met toy gewoon de dwergpoedel en is het weer een naampje?

 

Als ik toy poedel intype op google krijg ik twee 'soorten' poedels te zien:

 

 

En deze:

 

 

De laatste staat bij mij gewoon bekend als de dwergpoedel. Dus hoe zit het nu? Iemand enig idee?

Suzanne en Luca

17 december 2016, 19:04

De toynis de kleinste maat. Mag geen dwerggroei hebben, maar moet een kleine variant van de middelslag zijn.

 

Grote poedels: 45 tot 60 cm schouderhoogte met een tolerantie naar boven van 2 cm. De grote poedel is een grotere uitgaven van de middenslag poedel, waarbij dezelfde karakteristieke eigenschappen worden behouden.

 

Middenslag poedels: 35 tot 45 cm schouderhoogte.

 

Dwerg poedels: 28 tot 35 cm schouderhoogte. De dwergpoedel is een kleinere uitgaven van de middenslag poedel waarbij dezelfde karakteristieke eigenschappen worden behouden. En zonder enige vorm van dwerggroei.

 

Toy poedels: 24 tot 28 cm schouderhoogte, met een tolerantie van 1 cm naar beneden. De toypoedel behoudt in zijn uiterlijk zoveel mogelijk dezelfde proporties als een middenslag poedel. Iedere vorm van dwerg groei leidt tot uitsluiting, alleen een iet minder uitgesproken achterhoofdsknobbel is toegestaan. 

Anny en Lance

17 december 2016, 23:47

Ik denk dat je verwart met een TEAC CUP ? 

Dat is nog veel kleiner dan een TOY.

Echt ongezond en er wordt ook voor verschillende kleine rassen reklame voor gemaakt.

bente schreef het onderwerp

18 december 2016, 00:21
" Ik denk dat je verwart met een TEAC CUP ? 
Dat is nog veel kleiner dan een TOY.
Echt ongezond en er wordt ook voor verschillende kleine rassen reklame voor gemaakt.
  "

 Nee, ik bedoel echt de toy. Ik krijg zulke vage zoekresultaten dus ik dacht ik vraag het even!

Len@ en Jazz

gewijzigd 18 december 2016, 08:57
" Alle rassen waar "toy" of "tea cup" voor staat zijn meestal niet de moeite waard om aandacht aan te schenken. Zoals jullie vast weten is dit een broodfoknaampje.
 

 Onee?Jazz is een mini australian shepherd. Met stamboom. Hij is uit toy ouders geboren . Zijn broers en zussen zijn toy. Allemaal met stamboom. Dus je opmerking klopt niet.Ik reageer meteen En als je alleen poedels bedoeld ...ok....

Loesje

18 december 2016, 11:21
"  Onee?Jazz is een mini australian shepherd. Met stamboom. Hij is uit toy ouders geboren . Zijn broers en zussen zijn toy. Allemaal met stamboom. Dus je opmerking klopt niet.Ik reageer meteen En als je alleen poedels bedoeld ...ok.... "

 

Wat wil je hiermee zeggen? Ik heb net uitgelegd, dat een Toy Poedel een FCI erkend ras is; look-a-likes worden helaas veel door hondenhandelaren verkocht.

luz

18 december 2016, 11:42
"  
Wat wil je hiermee zeggen? Ik heb net uitgelegd, dat een Toy Poedel een FCI erkend ras is; look-a-likes worden helaas veel door hondenhandelaren verkocht. "

 En ze bestaan al veel langer dan al die andere tea-cup rassen dingetjes.....

 

Zouden ze nu in België ook eindelijk erkent zijn?

Liesbeth en de teckelbendegoedgekeurde fokker

18 december 2016, 11:56
"  En ze bestaan al veel langer dan al die andere tea-cup rassen dingetjes.....
 
Zouden ze nu in België ook eindelijk erkent zijn? "

 toy poedels zijn toch al jaren in belgië erkent? 

Len@ en Jazz

gewijzigd 18 december 2016, 12:05
"  
Wat wil je hiermee zeggen? Ik heb net uitgelegd, dat een Toy Poedel een FCI erkend ras is; look-a-likes worden helaas veel door hondenhandelaren verkocht. "9

 Ik reageerde niet op jou Loesje. De opmerking die ik gequote hebt viel me op. En ik bedoelde natuurlijk..of dit topic alleen over poedels mag gaan.

luz

gewijzigd 18 december 2016, 12:19
"  toy poedels zijn toch al jaren in belgië erkent?  "

 Wist ik niet, heb het eigenlijk al jaren niet meer gevolgd.

Vroeger waren de fokkers van dwergpoedels er tegen.

De toypoedels waren toen ook een modeverschijnsel vonden ze.

Liesbeth en de teckelbendegoedgekeurde fokker

18 december 2016, 12:17
"  Wist ik niet, heb het eigenlijk al jaren niet meer gevolgd.
 
  "

 voor zover ik weet zijn die echt al lang erkend, de toys  iemand dat ik ken fokt en showt ze toch al 20 jaar 

luz

gewijzigd 18 december 2016, 12:30

Durf het bijna niet te vragen,  maar...

Is de harlekijn poedel ondertussen ook al erkent in België?

 

(ps poedels zijn hier in de streek bijna uitgestorven...)

Liesbeth en de teckelbendegoedgekeurde fokker

18 december 2016, 12:30
" Durf het bijna niet te vragen,  maar...
Is de harlekijn poedel ondertussen ook al erkent in België? "

 nein, 

 

nog steeeeds zijn ze er mee bezig, maar ze blijven moeilijk doen  en zoals het er naar uitziet, gaat het nog wel entige jaren duren 

sneeuwwitje en de dwerg

18 december 2016, 12:31
" Durf het bijna niet te vragen,  maar...
Is de harlekijn poedel ondertussen ook al erkent in België? "

 Nee,spijtig genoeg nog steeds niet.duitsland wel,en nederland krijgen ze vermelding "niet erkende kleur" dacht ik?

Liesbeth en de teckelbendegoedgekeurde fokker

18 december 2016, 12:32
"  Nee,spijtig genoeg nog steeds niet.duitsland wel,en nederland krijgen ze vermelding "niet erkende kleur" dacht ik? "

 dat klopt wel, daar kunnen ze wel een FCI stamboom krijgen, maar dan inderdaad met die vermelding.. en die FCI is dan ook weer niet geldig in belgië  top boeltje.. 

 

Daniella is daar lang mee bezig geweest, maar ze heeft het gewoon opgegeven .. ze willen niet luisteren in België..

bente schreef het onderwerp

18 december 2016, 13:20

Met "oppassen voor tea of toy" bedoelde ik niet de erkende rassen. Had ik er even bij moeten zetten, excuus. 

 

Vaak zijn er bv "tea cup" chi's of dwergkeesjes, daarmee moet je oppassen.

^