En wat gebeurt er als je niet op tijd ziet dat er anderen in de buurt zijn? Niet alle honden zijn sociaal en dat kan hele vervelende situaties opleveren, helemaal als de andere hond aangelijnd is en de eigenaar niet bedacht is op loslopende honden.
Een ander probleem is dat voorbeeld doet volgen... jou honden zijn dan misschien goed onder controle, maar een ander ziet ze misschien loslopen en besluit om zijn ("iets"-minder-goed-onder-controle) hond daar dan ook maar los te laten lopen.
Ik bedoel dit niet aanvallend hoor! Hier in de buurt zijn gewoon een aantal mensen die hun altijd loslopende hond ook "perfect onder controle" zouden hebben, terwijl ze minutenlang staan roepen terwijl hun hond al lang bij mij is, of gewoon met hele andere dingen zijn en hun hond compleet vergeten. Daarom ben ik misschien nogal sceptisch over loslopen buiten losloopgebieden... Ik bedoel dit niet vervelend hoor, maar blijf wel erg kritisch! Hondeneigenaren hebben vaak al een slechte reputatie. "
Nee nee je hebt helemaal gelijk hoor! Ik doe het zeker niet in natuurgebieden ed, eigenlijk alleen op een veldje achter mijn huis waar echt nauwelijks iemand komt (als ik bijvoorbeeld even wil trainen) en vanaf daar kun je alles heel goed overzien. En er is een paadje langs het water waar iedereen zijn hond los laat, daar doe ik het ook zodat ze even kunnen zwemmen. Maar ik wacht altijd met ze los doen tot na de bocht zodat ik inderdaad kan zien dat er niemand aan komt. Ik blijf zeker erg kritisch en ik snap zeker dat er veel mensen zijn die er niet zo goed mee om gaan. Ja ik heb er hier ook in de wijk die hun hond "onder appèl" hebben en die dan vervolgens zo voor een auto langs de weg oversteekt terwijl baasje roept omdat hij naar mijn honden toe wil. Bijvoorbeeld. Dat vind ik wel echt een no go, ik laat geen honden los in op een plek waar er eventueel ongelukken kunnen gebeuren.


Reageren








