Zoals sommige van jullie wel al weten heb ik 2 maanden geleden een sint bernard geadopteerd uit een asiel. Ik verwachte wel wat problemen waar aan gewerkt moest worden en was bereid om daar hard aan te werken om het op te lossen.
Nu heb ik ondertussen al een GT laten komen en de ergste problemen ( het bijten en happen ) is nu zo goed als opgelost, nu zijn we nog volop bezig om het agressief gedrag naar andere honden af te leren en we vermijden dan ook andere honden tijdens het wandelen. Dat gaat ook al goed, als hij een hond in de verte ziet kijkt hij eens maar hij heeft de neiging niet meer om ons omver te trekken om naar de andere hond te kunnen gaan, hij gaat nu zonder mokken direct mee naar de andere kant. Dus dat gaat al goed!
Nu heeft hij het probleem dat hij non stop blaft, het is ondertussen al duidelijk dat hij verlatingsangst heeft en de Gt heeft wat tips gegeven om eraan te werken wat de eerste dagen werkte maar nu lijkt het of we weer op 0 staan.
Het dan een jankende blaf meer, hij wilt dat je hem non stop aandacht geeft en als je dat niet doet blaft hij tot je hem aandacht geeft, of het nu negatief of positieve aandacht is maakt hem helemaal niets uit. Eerst dachten we het te negeren, maar hij heeft dan 2 uur geblaft zonder dan ook maar te stoppen, de buren hebben dan gebeld aan de deur om te vragen of ik men hond kan laten zwijgen. Dus negeren is ook geen oplossing meer.
De GT heeft ons meegegeven dat als hij blaft niets zeggen, gewoon de riem om en naar de garage ( dat is z'n plekje ) en de deur dicht. Maar ook dan blijft hij blaffen zonder te stoppen. Een kauwbeentje geven of kong helpt voor 10 minuten en dan begint hij opnieuw. Het lijkt erger te worden met de dag en men familie is er echt niet mee gediend, het is al een week dat we nu amper kunnen slapen door z'n geblaf. Ik vraag me dan af of hij wel genoeg slaap heeft de hond
We zijn sowieso veel bezig met hem, nieuwe dingen aanleren en commandos, 3x per dag ongeveer 40-50 min wandelen, zoekspelletjes, spelen,... Dus ik weet echt niet wat hij te kort komt. Hij mag ook op de zetel bij ons zitten maar als je hem dan even niet aanraakt blaft hij weer. Meneer wilt dus dat je hem de hele tijd aanraakt of hij gaat mopperen :/.
En ivm slapen snachts, ik wil gerust wel eens beneden in de zetel slapen maar wil ook niet dat hij dit als een gewente gaat beginnen zien. Bij mij in de slaapkamer mocht hij ook maar hij raakt de trappen niet op, een keer geprobeerd en hij viel direct naar beneden arm ding.
Binnen 3 dagen word hij 1 jaar, en hij is ook in topconditie dus hij heeft geen pijn of ziektes, heb hem al helemaal laten onderzoeken door de dierenarts omdat ik eerst dacht dat hij iets had.
Ugh, ik ben begin echt radeloos te worden. Heeft iemand dit al meegemaakt en wat hebben jullie kunnen doen??


Reageren










