"
Ik heb hier 5 border collies uit werklijn, en nee die zijn niet drukker of heviger als honden uit showlijn.
Denk dat in verhouding maar relatief weinig mensen een border uit echte werklijn hebben, er wordt al heel snel het etiketje werklijn opgeplakt, terwijl die honden dat voor mij dus niet zouden zijn.
Eerder gemengde lijnen, en daar ligt vlgs mij ook het probleem, als je werk en showlijnen met elkaar kruist weet je nooit van te voren welke eigenschappen sterker zullen zijn bij de pups.
Inderdaad dit zal het probleem zijn??... Lastig hoor...
Van mijn 5 bc heb ik maar een echte workaholic, de andere 4 zijn couchpotatoes...
Ook de kortharen. Ik kan die zo een weekje bij iemand te logeren geven en dan zijn die mensen stomverbaasd hoe braaf en gemakkelijk ze zijn, passen zich aan aan andere huisdieren, omgeving enz.
Gewoon heel rustige stabiele honden dus, ook als ze eens een paar weken niet aan het werk kunnen.
Dit hoor ik tegenwoordig steeds meer bij GOED OPGEVOEDE BC's! Maar omdat er ook veel andere zijn vertrouwen mijn ouders het dus niet, ze verwachten met een BC eigenlijk zo'n wervelwind die het hele huis afbreekt
Maar dat snap ik wel, wat je soms op internet ziet...
Los daarvan zou ik zo een genoemde kruising als wat jij evt. wil doen niet maken, je weet immers nooit welke eigenschappen boven gaan komen...wordt een vat vol verrassingen dus.
En nu wil jij er eentje houden, wat doe je met de andere pups?
Nee, mijn keuze zou dat niet zijn, dan ging ik eerder kijken naar een border uit stabiele ouderdieren.
"