Over een aantal weken wil ik Jet rustig laten overstappen van de Royal Canin Urinary naar een andere brok. Voor nu denk ik aan Acana Wild Prairie. En dit binnen een tijdsbestek van 3 weken te doen. Met elke week een controle van de urine, hetzij bij de dierenarts of zelf d.m.v. teststrips.
We hebben al 2x een overstap achter de rug. En binnen 2 weken schiet haar pH waarde weer omhoog (van 6,5 naar 8 of 9) en ontwikkeld ze struviet. Door de RC blijft de pH waarde goed, en komt de struviet niet terug. Maar ik hoop dat ze in de toekomst ook zonder dit voer kan.
Haar urine zal dan verzuurt moeten worden. Nu heb ik al Puur Cranberry Compleet in huis. Hier krijgt ze nu 1 capsule per dag van. Hier zit tevens ook al wat Vit. C. in.
Nu is mijn vraag, is het verstandig om naast de Cranberry capsules ook Vit. C tabletten te geven? Ik weet wel dat de Vit. C niet Time-Released moet zijn, maar met Ascorbinezuur. Cranberry zorgt er vooral voor dat de bacteriën zich niet vast kunnen hechten aan de blaaswand en uitgeplast worden.
Zo ja, wat is de dosering van de Vit. C? (Jet weegt 6,5 kg) En hoeveel mg tabletten (en welk merk) kan ik dan het beste nemen? Zal ik tijdens de overstap de Cranberry verhogen, dus van 1 capsule naar 2 capsules per dag? Een hond mag 1 - 3 capsules per dag.
Ik heb ook naar Eurologist gekeken. Maar dit los alleen gruis (tot 1cm) op en verzuurt niet. Bij Jet moet de urine juist verzuren.
Puur Cranberry Compleet:
Samenstelling: (per capsule) 275 mg Cranberry extract 25:1 en 27,5 mg Vitamine C (als L-Ascorbinezuur). Microkristallijne cellulose en Siliciumdioxide.
Eigenschappen per ingrediënt: Cranberry (Grote Veenbes) is een zeer zure bes. Lang werd aangenomen dat het de zuurtegraad van deze bes was die een ongunstig milieu voor bacteriën creëerde in de blaas. Uit onderzoek is echter gebleken dat deze werking op een ander mechanisme berust. Het zijn vooral de rode kleurstoffen, proanthocyanidinen, uit Cranberries die de aanhechting de bacteriën aan de blaaswand verhinderen. Hierdoor krijgen bacteriën niet de kans om zich te vermenigvuldigen: ze worden uitgeplast voordat ze problemen kunnen veroorzaken. De mate van concentratie is bij Cranberry van groot belang. Veel supplementen op basis van cranberry bevatten wel iets van de bes, maar niet voldoende om een krachtig effect te hebben. Hierom is in Cranberry compleet gekozen voor 1: 25, wat inhoudt dat er uit 25 kg cranberry één kilo extract is verkregen, dit is zeer geconcentreerd.
Vitamine C (als L-Ascorbinezuur) maakt de urine zuurder en het milieu voor bacteriën in de blaas nog onaantrekkelijker.


Reageren















