Verdiep je eerst eens heel goed in het ras. In Nederland is de officieele naam echt samojeed, dus daar ga je al mis. Bedenk goed of het ras bij je past, want het is meer dan een schattige wolbol. Verkijk je niet op het uiterlijk. Samojeden zijn werkhonden met een flinke portie eigenwijsheid. 2 Uur beweging per dag is een must! Het is een ras wat veel uitdaging nodig heeft en niet houdt van steeds hetzelfde rondje. Doe je dat niet, dan krijg je een wegloper of een sloper. Bovendien willen samojeden zoveel mogelijk bij je zijn, ben je veel weg dan krijg je al snel een probleemhond.
Er zijn twee types samojeden, het meer populaire showtype (aan je profielfoto te zien gaat je voorkeur daar naar uit) en het oude werktype. Het werktype heeft over het algemeen meer beweging en uitdaging nodig, het showtype meer vachtverzorging. (Vergis je daar niet in, ook daar gaat veel tijd inzitten.)
Als je echt een samojeed wilt zal je geduld moeten hebben. Er zijn niet zoveel fokkers. (De meesten fokken het showtype, dus dat zal je iets gemakkelijker kunnen krijgen. Koop alleen een pup bij fokkers aangesloten bij de rasvereniging! www.samojedenclub.nl Doe je dat niet, en koop je via marktplaats en dergelijke sites, dan beland je in de broodfok, dus dierenleed, of je krijgt een pup uit een pretnest waarvan de ouderdieren niet getest zijn op erfelijke afwijkingen. (Bijvoorbeeld oogziektes die redelijk vaak voorkomen bij het ras.)
Ik heb zelf 25 jaar samojeden, ben ook fokker, dus ik weet waar ik het over heb
.