Nou simpel.. Zal ik mijn meid wel of niet laten sterilliseren.. Ze is 1,5 jaar. Dus nog erg jong. Maar de meningen verschillen zoveel. De ene zegt wel doen de ander niet. Dus ik zou graag reacties willen van mensen die EGT ervaring er mee hebben. En wat zijn de voor en nadelen?
Wil het beste voor haar..
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wel - Niet sterilliseren jong teef" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Kleine moeite! Echt niemand?

wellicht kun je hier een kijkje nemen daar wordt over dit onderwerp gesproken
puppyteefje van 8 maanden laten steriliseren?

1.5 is een prima leeftijd!
Mijn teef is gesteriliseerd met 6 maanden, nooit last van gehad. Ik vind het net fijner, Vino zal nu nooit last hebben van loopsheid of een schijnzwangerschap.
ik ga even kijken op de link die ik heb gekregen.
Jeetje this een topic van gister?
SORRYY :(


Beauty is gesteriliseerd wat eerder dan ik had gepland maar ze kreeg last van schijnzwangerschap.Zover ik weet hebben dierenartsen de voorkeur te wachten tot de hond 1x liefst 2x loops is geweest.
Althans dat was toen zo.
De reden dat ik Beauty sowieso had laten steriliseren was, omdat ze afkomstig is uit Slovakije en niks bekend is over haar afkomst.
Wat is de reden dat je overweegt om je hond te laten steriliseren?
Puur dat je geen pups wilt?
Afkomst van de hond?
Gezondheids problemen?
Gedoe met loopsheid?
Denk dat het belangrijk is dat je voor jezelf goed op een rij hebt waarom je de hond wilt steriliseren.

Voordeel is dat de hond niet schijnzwanger word.Bepaalde kanker kun je er mee uitsluiten.
Geen gedoe rond de loopsheid met honden die kontinu achter je aan drentelen (en baasjes die hun hond niet terug halen)
Als je de achtergrond niet kent of vertrouwd zet je het niet voort in nieuwe pups.
Nadeel je bent een bepaald bedrag kwijt.
Je hond loopt meer risico op overgewicht als je daar niet alert genoeg op bent.
De operatie en het naar de dierenarts etc. kan een hoop stress voor de hond geven. (voor de nene hond meer als voor de ander)
Narcose is naar mijn mening nooit zonder risico
(Onze Beauty is qua gedrag niet verandert, gelukkig niet want ze was goed zoals ze was en nog is)
Ik kan zo verder eigenlijk geven punten omschrijven nu maar slaap al dagen slecht tot nauwelijks door een zieke kater hier dus echt helder denken doe ik niet meer.
Succes met je keuze en informeer anders ook een bij een dierenarts wat de voor en nadelen en risico's zijn. Laat je van meerdere kanten informeren. En bepaal van daaruit waar je wat mee kan en wil.

Mijn ervaringen met steriliseren zijn eigenlijk positief.
Je hoort wel eens de vraag: waarom neem je dan een teefje? Als je geen gedoe met loopsheid wilt ed.
Mijn vorige hond was gesteriliseerd. Ze was 4 keer per jaar loops. Haar vacht is daarna wel pluizig geworden, ze had aanleg dik te worden, maar verder was ze nog steeds dezelfde. Van gedragsveranderingen heb ik weinig gemerkt.
De eerste teef van mijn ouders is niet gesteriliseerd, ze kreeg twee keer per jaar de prikpil voor honden. Toen ze 12 was ontwikkelde ze mamatumoren. We hebben haar hier niet meer voor behandeld. Uiteindelijk hebben we haar op haar 13de in moeten laten slapen omdat ze vreselijk dement was.
De huidige hond van mijn ouders is ook gesteriliseerd. Ze is aan angstige hond, maar heeft het prima doorstaan. Ook haar vacht is pluizig geworden. Haar gedrag is wat dominanter geworden vind ik zelf, maar het is minimaal.
En mijn lieve Zoë is natuulijk niet gesterilseerd. Ik heb totaal geen last van haar loopsheid. Wandel met doekjes achter haar aan en houd haar buiten meer aan de riem. Zelf is ze wat pieperiger, maar eigenlijk gaan haar loopsheden voorbij zonder al te veel gedoe.
Zoals gezegd; het is een operatie, je laat in een gezond lichaam snijden. En waarom? Omdat de loopsheid van je teef je niet aanstaat? Ben je bang dat ze kanker krijgt? Die kans is wel groter als je haar elke keer loops laat worden. Wonen er veel reuen in de buurt?
Meestal doen mensen gewoon omdat het makkelijker is. Maar ik zeg altijd; denk ook aan je hond en de operatie.
Anderhalf jaar is trouwens een goede leeftijd hoor. Ik ben geen voorstander van sterilisatie voordat honden een jaar oud zijn, terwijl dat wel veel gebeurd.

er zijn voor en nadelen van castratie, kijk daar naar, hier boven is de encyclopedie, tikt dat aan, en ga naar medisch, en dan castratie , daar staan de voor en nadelen ervan in..
zelf castreer ik niet, alleen als het medisch noodzakelijk is.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wel - Niet sterilliseren jong teef" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?