
Hi allemaal,
Ik heb een ridgeback reu van 10 maanden hij is ontzettend lief maaaar..
Hij is heel erg aan het puberen en hij vertoont veel dominant gedrag. Vooral bij de cursus heeft hij totaal geen oog voor mij en wilt hij alleen maar naar de andere honden om te spelen. Hij trekt dan met al ze kracht en ik hou hem bijna niet meer. Hij maakt een hele tantatie en als hij er even genoeg van heeft gaar hij als een gek tegen je aanspringen. Er valt dus niet te trainen met hem. Ik kan met rookworsten tot kaas gaan staan zwaaien en heel hard trainen maar hij heeft gewoon geen oog voor mij. Ik heb heel veel geduld en doe heel erg me best maar zonder resultaat.
Ik ben altijd heel streng geweest en hou mij aan de rangorde regels.
Ik woon nog thuis en de andere bewoners houden zich totaal niet aan mijn regels. Hij mag altijd alles doen wat die wou bij hun.
Nou ga ik over 2 maanden het huis uit dus dan hoop ik dat ik heb er nog uit kan trainen.
Ik denk dat dit gedrag dus is gekomen door de medebewoners.
vanaf een paar weken ben ik de enige die hem uitlaat. Omdat dit gedrag echt snel moet veranderen maar het lukt niet. Ik ben echt radeloos wat kan ik doen..???!!!!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Help" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Wat adviseert je hondenschool je?
Verder heeft het tijd nodig, naast dat je hond misschien de grenzen gaat opzoeken ivm de puberteit/hormonen, is het inconsequente handelen van je huisgenoten natuurlijk lange tijd aanwezig geweest, dus zal het afleren wel wat langer dan een paar weken duren.
Heb geduld, ga trainen, lezen over hondengedrag en dan komt het vast goed.

Hier in huis zijn er ook meerdere en elk doet dingen op een eigen manier, maar het gedrag wat jou reu vertoont zie ik puur als puberen.
Dat ieder andere regels heeft geeft niet, ze weten precies bij wie welke regels gelden.
Zelfs mijn pup van 5,5 maand weet wat ze bij wie wel en niet mag of kan.
Je moet gewoon door gaan met trainen tot hij een volledig stabiel karakter heeft. Bij mijn ras duurt dit toch echt zo'n 2 jaar, stop je eerder met trainen heb je de training niet afgemaakt en zal het gedrag zo blijven.
Maar ik denk niet dat het iets te maken heeft met de verschillende regels door verschillende mensen in huis.

Nou ik weet dat bijna zeker. Want hij word nu niet consequent opgevoed.
Dat maakt hem toch in de war.
Ja naar mij luistert die veel beter dan naar hun maar toch wat die van hun heeft geleerd probeert hij steeds bij mij doortezetten.

De kynologen club adviseert okm door te gaan met trainen ( dat is ook het beste) Maar ze zei wel dat het een groot probleem is. Want hij is wel extreem daarmee..
En dat is het ook want ik heb hem totaal niet in de hand als we bij een groep honden staan.
Terwijl hij thuis heel goed weet wie de baas is. Ja natuurlijk pubert hij thuis ook en zoekt hij de grenzen op. Maar nooit met succes. Althans bij mij.

Ik zou om het jezelf en je hond makkelijker te maken, voorlopig stoppen met de training op de kynologen club en op zoek gaan naar een andere hondenschool waar in kleinere groepen wordt getraind. Wat dat betreft is er keus zat, ook wat betreft de manier van trainen, je zou zelfs een paar prive lessen met een trainer/GT kunnen doen.
Vele hondeneigenaren lopen op een gegeven moment wel tegen dit probleem aan, al lijkt het op dit moment voor jezelf of je de enige bent. Om in huis een brave hond te hebben is altijd makkelijker, binnen is geen concurrentie om zijn aandacht. Dezelfde mensen, routine, geuren..........buiten is bijna alles aan verandering onderhevig. Er zijn daar genoeg nieuwe dingen te ruiken, zien en te horen waar je hond het fijne van wil weten.
Een lange adem hebben en in maanden denken niet in weekjes.........'

Hi manuela,
Ik zie in jou hond ook iets van een ridgeback, kan dat? :p
Ja ik twijfel daaraan.
Ik heb al een keer een training gedaan met een kleinere groep. Maar dan heb ik toch het idee dat ik het probleem uit de weg loop. Het heeft ook niet meer geholpen ofzo.
Bij de kynologen club is hun manier juist goed.
Ik wil graag daaraan mee kunnen doen..
En over privelessen zat ik te twijfelen want het probleem is juist situaties met veel honden.

Kun jij aangeven wat je bedoelt met: Ik ben altijd heel streng geweest en hou mij aan de rangorde regels.

- ik ga eerst de deur uit dan hij
- ik ben consequent
- als ik iets aan hem vraag wacht ik net zolang tot hij het doet
- Ik eet eerst dan hij pas
- ik laat hem wachten voor zijn etensbak totdat ik zeg dat hij mag gaan
- voor elke snoepje moet hij wat doen zoals zit of poot
- hij mag niet dominant tegen mij doen. ( uitdagen enz.) niet tegen mij opsoringen
- hij mag niet trekken aan de lijn ( doet hij dus wel als die een hond tegen komt)
- Ik probeer hoger dan de hond te blijven ik ben zelfverzekerd en neem een zelfverzekerde houding aan.
- Ik ga niet voor hem uit de weg
- ik negeer slecht gedrag tot op een zekere hoogte
- Ik ga nooit erin mee als hij wilt eten of als hij naar buiten wilt.
Ik hoop dat ik ze nu allemaal heb kan best zijn dat ik er een ben vergeten

Hoe groot is de groep op je hondenschool? Sommige honden kunnen behoorlijk overprikkeld raken in te grote groepen op cursus.. en dan ook zulk hyper gedrag gaan vertonen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Help" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?