
Nou, pffff ben me vanmorgen rot geschrokken zeg.
Ik kom beneden en wil de honden laten plassen, doe de deur open en Bentho komt direct weer naar mij toegelopen. Ik dacht nog, goh! hij had geen hoge nood. Op dat moment gaat hij zitten, helemaal tegen mij aan, op een vreemde manier. Dus ik aaide en knuffelde hem. Maar toch was er iets vreemds.
Ik loop een pasje of twee door en zie dat bentho echt heel erg vreemd doet en gaat staan, maar kan eigenlijk niet meer staan. In 1 stap was ik daar en heb ik hem ondersteund en geroepen naar mijn moeder dat ze moest komen omdat Bentho niet goed was. Hij begon op dat moment heel erg schokken te krijgen. Mijn moeder zat bij hem voor en ik had hem achter vast. Zijn ogen stonden helder en hij was blij. Maar kon niet meer staan en bleef schokken dit bleef. Direct dierenarts gebeld en kon ik om 1 uur terecht...pff veels te lang. Ik zei nee, kan het niet direct. Dat was goed. Wij erheen. Bentho bleef het maar houden, maar kon ondertussen wel weer gewoon lopen.
De dierenarts heeft zoiets nog nooit eerder gezien en weet niet wat het is. Moet het nu vandaag aankijken als hij weer niet kan staan, direct weer bellen natuurlijk. Nu is hij rustig en ook het schokken is voorbij.
Maar ik vroeg mij af, herkent iemand dit misschien?
Het is geen epilepsie, ook niet de hik.
- ogen zijn helder
- is blij
- het lijken soort van electrische schokken
- schuimt verder niet, gaat wel erg hijgen
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "schokken" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

wat naar.... heeft je dierenarts geconstateerd dat het geen epilepsie is ?
electrische schokken, toch niet ergens aan gehangen ?
houd het maar goed in de gaten. zoiets is altijd naar, en goed dat je direkt naar de dierenarts bent gegaan.

ja hij zei direct het is geen epilepsie.
Hij heeft het ook al een keer in Mei gehad, maar toen was ik er zelf niet bij. Maar toen duurde het niet zolang als nu.
Nee, het lijken op van die electrische schokken (zo schokt hij zeg maar) het hele lijfje van hem schokt dan.
Ben me echt rot geschrokken zeg, pff.
3 doggies 
Dat is heel vervelend en verontrustend.
Kan je niet een filmpje maken als Bentho deze verschijnselen weer vertoond. Je DA kan deze beelden dan opsturen aan een veterinair neuroloog en om zijn mening vragen.
Sterkte.
3 doggies 
Ik zou bloedonderzoek laten doen. Een totaal beeld plus orgaanfuncties en specifiek op schildklier. Verder zou je na kunnen gaan wat de triggers kunnen zijn, zoals graan- en zetmeelrijke voeding, vaccinaties en medicatie. Je kunt deze triggers wegnemen en dan kijken of het terug komt. Het 'schokken' herken ik van mijn jongste hond. Al is het in veel mindere mate. Hij had een iets verlaagde T4, veroorzaakt door infectie/virus. Wordt daar al een tijdje op een holistische wijze voor behandeld en dit gaat erg goed. Hoeft voor dit moment niet aan schildklierhormoon, iets wat ik graag wil voorkomen, aangezien dit meer schade kan toebrengen dan dat het goed doet op een verkeerd moment. Wat ik je aan kan raden, stap over op een verse voeding en voeg dagelijks een plantaardig vit. B complex toe (geen syntheet), aangevuld met regelmatig een goede wilde visolie. De vit. B reguleert de schildklierfunctie en kan het 'schokken' of epileptische toeval drastisch verminderen.
Filmpje maken van het 'trillen' van mijn hond is niet haalbaar. Daarvoor duurt het veel te kort, een aantal seconden. Probeer inderdaad te filmen, alhoewel dit geen garantie is voor een sluitende diagnose.
Sterkte er mee.

Vanmorgen hebben we het gefilmd, omdat we dachten als we bij de dierenarts aankomen dan is het straks over. En dan kan hij helemaal niets. Ik heb geen idee wat een trigger voor Bentho zou kunnen zijn, want het was ochtend kwart voor 8 en toen begon het opeens. Die andere keer in Mei begon het tegen de avond.
De dierenarts heeft het gezien hoe hij (schokte). Maar hij gaf eerlijk toe, dat hij het gewoon niet weet. Wat hij nog wel zei "was dat er misschien iets in de darmen zat" "of dat het toch in zijn hoofdje zit" Vond het ook wel wat raar dat er ook verder niets gebeurde, hadden we wel verwacht.
Ik zal nog eens even gaan bellen en het hem voorleggen om een bloedonderzoek te gaan doen.
Begin nu echt moe te worden, hoofdpijn, misselijk. Pff wat een spanning vanmorgen zeg. Moet er toch niet aan denken zeg.
3 doggies 
Ik bedoel met triggers niet die zaken die 'opeens' je hond zijn systeem ontregelen. Iets wat langdurig wordt toegediend, kan o.a. het DNA intern beschadigen en diverse verstoringen in het lichaam teweeg brengen. Verhitte graan- en zetmeelhoudende voeding, vaccinaties en langdurige medicatie zijn dan grote veroorzakers, waarvan je er goed aan doet om die triggers weg te nemen en zo te peilen of de boel stabiel blijft of niet.
Wil je meer weten: http://www.epilepsiebijhonden.nl/voeding.htm
http://vaccinatieschade.rauwevoedingvoorhonden.nl/
Een epilepsie-achtige uiting kan diverse oorzaken hebben. Vaak is schildklierfalen een gevolg van een verstoring van andere orgaanfuncties in het lichaam. Kom daar maar eens achter. Bloedonderzoek is dan het minste wat je kunt doen.
http://www.epilepsiebijhonden.nl/diagnose.htm
Wat voor voeding krijgt je hond? Neem dat als eerste eens onder de loep en denk ook na over wat vaccinaties voor schade kunnen veroorzaken. Het 'voorkomen van' heb je voor een groot deel ook zelf in de hand door je dier juist niet aan die extremen bloot te stellen. Neem het ter overweging.
3 doggies 
Ik heb er geen verstand van, maar kan dit niet door Ataxie komen?
Abnormale positionering van ledematen
Incoördinatie, vallen, Afwijkende spierspanning Zwakte, gedeeltelijke verlamming, verlamming beide achterpoten, Abnormale reflexen, Pijnlijk bij bepaalde bewegingen
3 doggies hartritme stoornissen....'bijverschijnselen'van een castratie...voeding...kunnen zoveel dingen zijn...wat frustrerend, heel veel sterkte....!!
3 doggies 
Er zijn redelijk wat honden die 1 keer in hun leven een aanval krijgen en nooit weer. Beetje onnodig om gelijk de eerste keer er van alles aan te gaan onderzoeken. Dat kan namelijk altijd nog als het zich herhaalt.
3 doggies 
In het geval van TS en dan met name de langdurigheid van zo'n aanval, zou het mij zorgen baren en ja, dan is uitgebreid bloedonderzoek het eerste wat ik zou laten doen. Aan de hand daarvan zou zelfs urineonderzoek nog van toepassing kunnen zijn als bepaalde orgaanfuncties er mee gemoeid zijn. Ik zou niet verzuimen op een simpel bloedonderzoekje, dat veel kan vertellen over orgaanfuncties en hiermee kun je ook dingen uitsluiten.
3 doggies 
Mogen honden magnesium? Dit 'krampen' kan bij mensen op een tekort duiden.(ik heb het filmpje niet gezien)
beterschap!
3 doggies 
Een eventueel magnesiumtekort kan zeker ook uit het bloed gehaald worden. Ja, bij een tekort mogen honden magnesium. Dan met name de magnesiumcitraat en bisglycinaat zijn goed opneembaar voor het lichaam.
http://www.homegdecor.com/pet/nl/2544.html
3 doggies 

Helemaal vergeten om nog terug antwoord te geven. Woeps!!!
We hebben algeheel bloedonderzoek gedaan en gelukkig was alles goed. De tweede dierenarts die bij de kliniek in zit, denkt dat het toch een vorm van epilepsie is, maar dan niet de klassieke vorm. Maar zijn (aanvallen) duren een half uur tot drie kwartier en dat is te lang. Ik moet nu een dagboekje gaan bijhouden en kijken of ik voortekenen of iets kan ontdekken. Het is nu drie keer gebeurd...en vind er nog absoluut geen lijn in.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "schokken" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?