Hoe hond heel de training laten opkijken naar baasje? (uitvallen/dominatie)

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel MartijnMartijn

honden foto van Martijn

Daar zou ik ook maar van kunnen dromen!
Dat ga ik morgen hier thuis eens voorleggen!

Van harte bedankt!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hoe hond heel de training laten opkijken naar baasje? (uitvallen/dominatie)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel jacqueline en bacojacqueline en baco

honden foto van jacqueline en baco

ik zou toch echt proberen om met een gd aan de slag te gaan.
en er zijn zat mensen hier op het forum die je een goede aan kunnen raden.

ik weet niet waar je vandaan komt maar er zijn er ook een paar hier op het forum.

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Ik heb ook z'on herder als jij hebt op les. Deze kan niet tegen aankijken. Wij belonen meteen het aankijken naar andere honden en gedurende de les zie je de hond veranderen maar wij als baas, zijn vaak te laat.

Ik vind het zo jammer om te horen dat hondenscholen dit adviseren en nog steeds in lesgeven.

Laatst ook een mechelaar priveles gegeven. De hond had een slipketting, prikketting en halti omgehad. Bij alle middelen was het uitvallen en de grenzen opzoeken. De eigenaar liep zeer gespannen en toen ik de hond overnam, zelf mijn rust pakte liep de hond als een plaatje. Rust, rust, rust in de houding van degene die de riem vast heeft is een must en daarna rustig lopen, niet te snel willen qua oefeningen en als een hond geen zit doet, doet hij dit niet omdat hij niet gehoorzaamt maar hij vind het te spannend om in die situatie een zit te doen.

In welke provincie woon je? Misschien kan ik je een hondenschool aanbevelen waar je een andere kant mag zien van hondentrainingen.

honden page profiel MartijnMartijn

honden foto van Martijn

honden page profiel MartijnMartijn

honden foto van Martijn

Kijken mag hij zoveel als hij wilt en dan geef ik ook mondelinge beloning, alleen het staren niet...
Ikzelf woon in Belgisch Limburg kort bij Maastricht...

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Zelf zou ik na het kijken wel een beloning geven maar dan in de vorm van een grote afstand in te nemen en dit te volgen met een beloning qua voer.

Waarom afstand innemen? Afstand zorgt voor rust en daar ben je naar op zoek. En een voerbeloning zorgt ervoor dat hij moet kauwen en dat zorgt ook voor rust.

Dat hij nu niets aanneemt qua voer is de stress. En hij heeft nu geleerd dat andere honden eng zijn. Dit hebben jullie nu aangeleerd door een ruk aan de lijn en de prikketting. Hij kijkt naar andere honden en daar volgt een correctie op. Tenzij door jou of dankzij hem zelf door een ruk te geven.  

De methode die ik nu omschrijf BAT en dit is beschreven en ontwikkeld door Grisha Steward. Zij geeft volgend jaar een seminar in België. Zie voor meer info http://www.iwoof.be/

En als je beloont voor het kijken wat gebeurt er dan? Gaat ze dan de kop omdraaien om dan naar jou toe te gaan of blijft ze naar de andere hond kijken?

honden page profiel MaartMaart

honden foto van Maart

"
@soraya
Ik zeg niet dat hij een correctie krijgt als hij niet luisterd :-)
Alleen als hij uitvliegt (anders krijg je hem niet weggetrokken uit de richting van de andere hond)
"


En daar ga je fout. Als je al wilt werken met correcties (wat ik hier niet zou doen) dan moet je dat doen voor hij uitvalt. (moet je je hond wel kennen uiteraard)
Als hij al aan het uitvallen is, en je geeft hem dan een correctie, dan jut je hem gewoon op.

Stel je voor dat jij in een razende bui op iemand afstapt ;et het gedachte die persoon echt pijn te doen omdat hij jou op de 1 of andere manier echt serieus kwaad gemaakt heeft.
En terwijl je er op af loopt, geeft iemand jou een duw.

Ga je van die duw stoppen met wat je doet of gaat die duw je nog razender maken dan wat je al bent (of je merkt die duw zelfs helemaal niet op).

Beste manier om jou van die aanval te doen stoppen, is vooraleer je de kans krijgt op de persoon af te stappen, je gedachten op iets anders te vestigen.
En dat moet je dus doen.

Je met man en macht beletten van naar die persoon toe te stappen gaat je namelijk niet van je agressie wegdoen, immers volgende keer dat je die persoon ziet, ga je terug woedend worden en ga je dan terug proberen op hem af te lopen.

Zelfde met de hond dus. Je moet niet proberen hem niet op hem te laten aflopen, je moet proberen hem de andere hond niet te laten opmerken.

En dat lukt je niet in een week. lukt je ook niet in een maand.
Dat vraagt tijd en geduld. Niet denken van 'och, gisteren ging het goed, dus het is ok'... blijven oefenen en kleine stapjes ineens

honden page profiel MaartMaart

honden foto van Maart

2 maal is niet nodig O-)

honden page profiel HesciHescispeciaal aangestelde fokker

honden foto van Hesci

" Kijken mag hij zoveel als hij wilt en dan geef ik ook mondelinge beloning, alleen het staren niet...
Ikzelf woon in Belgisch Limburg kort bij Maastricht... "


Nee de hond is met jouw bezig tijdens het trainen niet met andere honden, :-)

honden page profiel Marjo en KibaMarjo en Kiba

honden foto van Marjo en Kiba

Ik heb zonder iets te zeggen mee gelezen maar wil nu toch wat zeggen ;-)



" ik kon het niet alleen,
ik heb hulp ingeschakeld van een gd (gedragsdeskundige).
samen met haar zijn we aan de slag gegaan.
mijn hond was zo ver dat hij totaal de signalen niet meer kende van andere honden en nergens meer op reageerde en alles was eng.

we hebben rust in de hond gebracht en haar hond heeft de mijne opnieuw opgevoed.
vanuit hier zijn we verder gegaan om het buiten minder stresvol te laten zijn.
dit onder andere denkspellen buiten gedaan gewoon simpele dingen zoalng hij maar rustig werd.
deze periode heeft maanden geduurt met heel wat tranen maar word nu eindelijk beloond en allemaal zonder correctie.

"


Hier ben ik ook mee bezig met Kiba. Ook hij viel uit uit angst omdat hij het niet meer snapte. We hebben nu 6 weken rust gehouden met wandelen en ik merk al een berg van verschil. Gister hebben we de eerste training gehad met een andere hond en hij was zoveel rustiger op het veld.
Ik zou ook echt rust aan raden en deze tips gebruiken. Rust is in mijn ogen bijna een wondermiddel ;-)

Zoek een goede gt die op deze manier tewerk gaat!

honden page profiel gojagoja

honden foto van goja

mijn hond viel niet uit naar andere honden, totaal niet zelfs, maar had wel enorm probleemgevend gedrag
de kunst is precies wat maart zegt, je moet helemaal niet moeten corrigeren, dan ben je veels te laat
sterker nog, je moet zo met de hond gaan werken dat het gedrag helemaal niet meer nodig is
jouw hond doet dit met een reden !!! en daar gaat het om
wat je nu doet is pure symptoombestrijding
leer je dit af, gaat tie wat anders doen

en wat jij ziet als correctie, ziet de hond vaak als een extra prikkel
als hij al zich gaan inhouden, is dat pure vermijding op de pijnprikkel
hier krijg je alleen maar een nog meer gespannen hond van, en je hond is al zo gespannen als ik het zo lees, en zakt jouw vertrouwen in de hond, en anders om en wordt het 1 grote stress

en sorry, als jouw hond het zo goed had gedaan in de knpv, had hij, zoals Maart omschrijft, geleerd andere honden kost wat kost te negeren, maar dat doet hij dus helemaal niet, en is er dus wel meer fout gegaan dan alleen die kleine vertraging bij het op de mouw pakken, nu moet ik eerlijk zeggen dat ik ook aardig wat knpv honden ken, die nu niet bepaald andere honden negeren en dan zie je dat zelfde hysterische gedrag. maar ik denk dat er in die wereld nogal wat kaf onder het koren zit helaas.

je hebt te maken met een felle jonge reu, die enorm hyper is
die gruwelijke pijnprikkel in zijn nek maakt daar niets beter aan
en die 35kg.... komop joh, hier loopt meer, en bij veel mensen van dit tiopic loopt meer

ik denk dat je het over een totaal andere boeg moet gooien, halsband erop, desnoods kort een muilkorfje voor de zekerheid als jou dat geruster maakt, in combi met een tuig misschien om wat meer contole te hebben, en dan die training maar eens mijden, dat levert niets op, alleen maar gebiedsgebonden gedrag, of situatie gebonden gedrag.

ga maar heerlijk lopen met die hond, zoek de rust op, ontspan en ga hem gek maken van een leuke speel, maak veel fysiek contact met hem, bouw een band op, en als dan de rust wat terug is, kan je weer heel langzaam gaan werken naar de situatie's toe die jouw hond zo ontzettend moeilijk vindt

wij hebben die omschakeling ook moeten maken
en onze 1e les was, dat wij zelf enorm veel bijdroegen aan het gedrag van onze hond
ofzoals tegen ons werd gezegd: de trigger zijn jullie voornamelijk zelf
dat wil niet zeggen dat de hond geen aangeleerd verkeerd gedrag had, en dus veel succes had gehad met dat gedrag, maar de verandering moest uit ons komen, niet uit de hond.

honden page profiel Landseer ectLandseer ect

honden foto van Landseer ect

" @ Landseer ect
Dat is de kernzaak waar we niet achter kunnen geraken, hij zal 'ooit wel eens gebeten zijn in zijn nestje, ofwel was hij uitgestoten en mocht hij niet van de tepel drinken' zo ergens iets.. Bij degene waar ik hem gehaald heb -die ik goed ken- heeft ook geen weet van ergens een fout, hij liep daar rond met 3 andere mechelaren.. "
Okéé. da's inderdaad lastig...

Hoe dan ook..
Ik zou echt alle energie steken in het achterhalen waarom hij soms zo opgefokt kan reageren..
Dat een Mechelaar op scherp staat, da's opzich niks vreemds aan.

Het vreemde zou ik vinden dat het gedrag totaal uit de lucht komt vallen (zoals je schrijft ..uit het niets)
Jij kent de vorige eigenaar dus zult ook wel in kunnen schatten hoe er met de hond is omgegaan.

Mij eerste gedachte zou zijn (even naar de mechelaar kijkende die ik ken van de hondenschool).
Het godsgruwelijk zwaar afstraffen van niet gewenst gedrag...bv het grommen, of zelfs de conflictvermijdende signalen die een hond laat zien, maar die absoluut niet werden getollereerd door de vorige eigenaar..
De hond heeft dus geleerd om niet meer te communiseren met de andere honden, omdat hem dat straf opleverde, en vliegt er dus bij te hoge spanning bovenop.

Zoals gezegt ...met de mechelaar van de hondenschool zag je na vertraagde video opnamen de mechelaar een fractie van een seconde weg kijken voor hij aanviel..
Dit hele kleine signaal had de vorige eigenaar waarschijnlijk over het hoofd gezien , anders hadden ze dat ook eruit "getraint"..*kuch*.

Dus aan de slag om het gedrag te achterhalen zou ik zeggen..
Zorgen voor een nog betere gebruiksaanwijzing voor je zelf...en voor de andere honden.

Hoe doet de hond het eigenlijk los tussen andere honden in een groep die hij niet kent..??

honden page profiel IlseIlse

Je hebt zeer goede adviezen gekregen. Ik kon mijn uitvallende mechelse herder (en ik ben niet groot en sterk) prima houden met een halti. Maar let alsjeblieft goed op en geef hier nooit een ruk aan. Je kunt tijdens het wandelen altijd een hond over het hoofd zien en dan is hij vaak al te dichtbij jouw hond. Je kunt jouw hond dan kort bij de sluiting van de halti vastpakken en de andere kant op lopen (idd blijf zelf zo rustig mogelijk). Korte tijd heb ik een muilbandje gebruikt van zooplus (mag ik dat hier opzetten..?) Het heet nylon muilband van Trixie. Onderaan de muilband kun je hem vastmaken aan je riem. Ik heb een riem met twee musketons (1 aan de gewone halsband en 1 aan de muilband of halti). Je hond kan gewoon voertjes aannemen en hij kan ook hijgen. In de winter kun je dit bandje makkelijk gebruiken. In de zomer zou ik het afraden. Dan kan je hond zijn warmte niet voldoende kwijt.
Je lost hier natuurlijk ook het probleem niet mee op. Dat kun je alleen maar met heel veel trainen bereiken. Maar je kunt hiermee wel jouw angst wegnemen dat hij een andere hond zal aanvliegen. Ik hoop dat je het aandurft om de prikband weg te doen. Overigens wil ik je meegeven dat, hoewel mijn hond het nu heel goed doet, dit enorm veel tijd en geduld heeft gekost. Ik weet zeker dat het kan lukken, maar het gaat met ups en downs. Je moet echt doorzetten en vasthouden aan een goede (positieve) methode. Heel erg veel succes!!!

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Net wat de anderen zeggen, je moet het probleem voor zijn. Dit is ook omschreven in de BAT.

Een gentle leader ben ik zelf niet voor. Hier is een artikel waar de nadelen van de gentle leader wordt besproken. http://hondenuniversiteit.nl/gentle-leader-nadelen/#more-6979

honden page profiel Het Gouden Vijftal & BaasjeHet Gouden Vijftal & Baasjegoedgekeurde fokker

honden foto van Het Gouden Vijftal & Baasje

In het asiel waar ik stage heb gelopen waren ook veel honden die uitvielen, met één daarvan heb ik getraind. Het is een kruising Caïn Terriër, dus een behoorlijk pittig en volhoudend hondje. Zijn hele leven opgegroeid met zijn zusje en die konden super samen, maar andere honden was een ramp. Zodra hij een hond zag (ongeacht de afstand) begon hij te trekken en te blaffen.
We hebben getraind met heel veel snoepjes en heel veel lieve woorden. Zodra hij een hond zag, snoepje er in. De truc was om dat wel te doen voordat hij begon te blaffen en trekken. Als hij ging blaffen en trekken stil staan en hem laten gaan, het heeft geen zin meer om dan nog wat te doen. Iedere beweging die je dan nog doet of maakt jut hem alleen maar meer op. Wat nog wel eens hielp was omdraaien, daardoor viel de steun voor hem weg. Het enige is dat je dat bij een Mechelaar niet zo snel doet.
Uiteindelijk na heel veel snoepjes duurde het steeds langer voordat hij ging blaffen en trekken, want zijn aandacht was op mij gericht als hij een hond zag. Hij had de associatie gelegd, hond zien = naar Sanne kijken = snoepje krijgen. Ik liet hem dan zitten en ging rustig en vrolijk tegen hem praten terwijl hij snoepjes kreeg. Ondertussen kon de hond die voorbij liep gewoon achter zijn rug passeren. Het heeft vier weken geduurd.
Ondertussen hebben wij heel veel gewerkt aan onze band samen. Ik gaf hem eten, knuffelde iedere keer met hem, borstelde hem, ging met hem naar het veld om lekker te spelen, mee naar de dierenarts, enz. Op deze manier leerde hij dat het vanzelfsprekend was dat ik er voor hem was, ik was zijn verzorger. Hierdoor kreeg hij er vertrouwen in dat ik er altijd voor hem was en dat ik hem niet in de steek liet en dat het geen probleem was dat hij op mij terug viel, daar was ik voor.

Je hebt een hoop tips gekregen. Vervang die slip- pinketting voor een halti of gentle leader. Het is nog steeds een corrigerend middel, maar al wel veel beter. Je moet je inbeelden dat jij de hond bent, je valt uit naar een hond en dan krijg je een ontzettende klap op je nek en veel pijn en word je opgehangen. Die pijn ga je associeren met de hond die dat veroorzaakt heeft, dus honden zijn slecht. Honden veroorzaken klappen op je nek, veel pijn en wurging. Als ik een hond was zou ik bang worden voor andere honden en ze daarom meiden en als dat niet gaat alleen maar meer en harder uitvallen.

honden page profiel DobryDobrygoedgekeurde fokker

honden foto van Dobry

Je hebt al veel goede tips gehad en ik sluit me er helemaal bij aan.

Misschien wil je mijn ervaringsverhaal lezen. Ook ik had een uitvallende hond, niet alleen naar andere honden, ook mensen, verkeer, alles.

De oplossing is: rust brengen in de hond en elkaar door en door leren kennen.

Omdat mijn hond net als de jouwe een herplaatser is ben ik bij de basis begonnen:

de hond rustig laten eten en haar hierbij niet storen
altijd een rustige kalme houding en stem
wandelingen eerst heel kort zonder afleiding
Ondertussen ging ik alleen leuke dingen doen met haar, kleine oefeningetjes zonder druk, een zoekspelletje, een speurspelletje.
Na verloop van tijd leer je dan elkaar steeds beter kennen en vertrouwen.

Natuurlijk kwam je dan toch nog wel eens een mens/fietser/bus/andere hond etc. tegen. Aangezien mijn hond bekend was met echt doorbijten was ik hier dus enorm alert op. En ver voordat we in de buurt van "het gevaar" kwamen ging ik de afstand vergroten en haar ook ver van te voren afleiden, dus niet pas als we al te dichtbij waren want dan ben je te laat, timing is belangrijk.
Dat was de eerste stap en al gauw leerde ze dat ik iemand was die ervoor zorgde dat zij niet in aanraking hoefde te komen met "het gevaar".  Maar dat juist wij samen aan de wandel waren en we andere dingen negeren. Dat dit zelfs iets leuks oplevert (ik maakte indertijd veel gebruik van wat snoepjes strooien en haar te laten zoeken en snuffelen, wat ontspannend werkte, hiermee moet je dus ruim op tijd zijn voordat de hond al te hoog in de stress zit)

Belangrijk is het ook goed de taal van je hond te leren kennen zodat je leert wat hij je wil zeggen, een hond die zich begrepen voelt zal zich prettig voelen en zich daardoor ook relaxter gedragen. Het belangrijkst is dat jij iemand wordt die hij ziet als een vertrouwenspersoon.

http://kynoblog.com/artikelen/kalmerende-signalen-de-kunst-van-het-overleven

Wij kunnen nu na drie jaar gewoon door de stad lopen, zonder ook maar 1x uit te vallen. Soms ga ik wijselijk wel naar de overkant hoor als haar vijand de akita eraan komt bijvoorbeeld.':-)

Ook thuis (waar ze ook uitviel) gaat het prima, ze ligt nu aan mijn voeten te slapen. Dit alles is bereikt met een gewone halsband, en zonder ook maar ooit een correctie gegeven te hebben, zelfs geen nee of foei hoefde eraan te pas te komen.

Herders zijn heel gevoelige honden en leren snel en verdienen het zoals elke hond om met respect behandeld te worden. Een slip- of wurgketting hoort daar niet bij. Zelf zou ik een hondenschool zoeken die positief omgaat met de honden en niet voor zulke middelen kiest.

honden page profiel iljailja

honden foto van ilja

Bij mij op de cursus zit er ook zo'n gevalletje!
Deze is aangeleerd dat als ze kort langs een andere hond moet aflopen, bijvoorbeeld bij het volgen dat ze dan juist haar aandacht gaat vragen met behulp van haar stem..

Ook heeft zij een opdracht gekregen met LET OP! Hier ben je wel een aantal maandjes zoet mee om dit aan te leren, maar hierbij houdt je een snoepje onder je kin en zegt LET OP! Als ze je dan aankijkt, geef je METEEN het snoepje!
Dit gaat nu ook steeds beter op de cursus, en dan moet je t natuurlijk afwisselen met wel/niet belonen!

Maar die hond is hier totaal op vooruit gegaan! :-)

honden page profiel MartijnMartijn

honden foto van Martijn

" e hond heeft dus geleerd om niet meer te communiseren met de andere honden, omdat hem dat straf opleverde, en vliegt er dus bij te hoge spanning bovenop.

Zoals gezegt ...met de mechelaar van de hondenschool zag je na vertraagde video opnamen de mechelaar een fractie van een seconde weg kijken voor hij aanviel..
Dit hele kleine signaal had de vorige eigenaar waarschijnlijk over het hoofd gezien , anders hadden ze dat ook eruit "getraint"..*kuch*.

Dus aan de slag om het gedrag te achterhalen zou ik zeggen..
Zorgen voor een nog betere gebruiksaanwijzing voor je zelf...en voor de andere honden.

Hoe doet de hond het eigenlijk los tussen andere honden in een groep die hij niet kent..?? "

Jaa zo is het gelijk je zegt: de vorige eigenaar gaf een afstraffing aan 'ongewenste' dingen die hij deed.. Hij was wel redelijk ruw met hem ja

Los laat ik hem niet, is onverantwoord als ik dat zou doen want hij gaat sowieso aanvallen dan.. En ik ga het ook niet een keertje proberen :-)

honden page profiel MaartMaart

honden foto van Maart

"
Jaa zo is het gelijk je zegt: de vorige eigenaar gaf een afstraffing aan 'ongewenste' dingen die hij deed.. "


je beseft toch zelf dat jij net hetzelfde doet?
;-)

honden page profiel MartijnMartijn

honden foto van Martijn

" Deze is aangeleerd dat als ze kort langs een andere hond moet aflopen, bijvoorbeeld bij het volgen dat ze dan juist haar aandacht gaat vragen met behulp van haar stem..

Ook heeft zij een opdracht gekregen met LET OP! Hier ben je wel een aantal maandjes zoet mee om dit aan te leren, maar hierbij houdt je een snoepje onder je kin en zegt LET OP! Als ze je dan aankijkt, geef je METEEN het snoepje! "

Dit wil ik dus ook verkrijgen! Dat bij het passeren van een andere hong ik gewoon zijn aandacht vraag en dat hij dan naar mij kijkt en iedereen gewoon rustig kan doorlopen!
Die methode ga ik afwisselend gebruiken met de methode's die hier nog gegeven zijn!
Bedankt!

honden page profiel De mannenDe mannen

honden foto van De mannen

Je hebt een hond met een aardige rugzak overgenomen.
Die toch al knap verpest is door de vorige eigenaar.
Mijn advies is eigenlijk heel simpel zorg dat je in contact komt met een hele goede gedragsdeskundige waar mee je 1 op 1 kan oefenen met je hond.
Hang die vreselijk slipketting en vooral die prikketting aan de bomen en nooit meer gebruiken het werkt averechts.
Je gaat eigenlijk door op de oude voet die de vorige eigenaar ook deed.
Koop een goed passend tuig en ga positief maar consiquent trainen.

Persoonlijk denk ik dat het gedrag alleen maar erger wordt met de prikband/slipketting.
Doordat er niet al van te voren wordt ingegrepen dus de hond kan/mag aanvallen krijgt hij een correctie aan die vreselijke band die h'm dus pijn doet nu wordt bij de hond de link gelegd andere hond is pijn dus zal zijn gedrag niet verdwijnen.

Stel je open voor andere trainingsmethode en werk er hard aan dan zul je waarschijnlijk over een jaar een heel andere hond eens.

L (Gast)

" @ Janouk & goja
Van de correctie's word hij niet onzekerder, het bevestigd mijn dominatie op hem. Zoiets laat ik niet toe en hij moet gehoorzamen... Als het erger werd met meer te corrigeren had hij me al lang opgegeten denk ik.. In het begint toen ik corrigeerde wou hij wel zo een pitsen maar niet doorbijten (veel blauwe plekken gehad) Maar toen stond ik nog niet boven hem, ik moest nog aanpassen aan dat speciale mechelaren karakter!

MAAR: ik ben juist terug van hondenschool en we hebben met de groep meegetraind ZONDER dat hij is uitgevallen! Ik ben redelijk positief op dit moment! Tijdens dat de andere een oefening bezig waren heb ik geoefend op het 'kijk' commando, aan voet zetten -> balletje tegen borst houden -> op 3 meter van de wachterende rij gaan lopen en de aandacht gevraagd, hij heeft 1x op én af heel de tijd naar het balletje gekeken! Dus het was een goede dag vandaag! :-D

Bedankt voor alle reacties en de nieuwe inzichten die ik hier heb opgedaan! "


Het oude "Schutzhunden" programma, zo in het begin van de moderne hondentraining was een van de beste trainingsprogramma's in die tijd, en misschien ook nog wel beter dan veel programma's die we tegenwoordig kennen. Waarom? Omdat de mannen die op dat veld stonden nog Echt keken naar het gedrag van hun hond en waarom dat zo was.

Jij schrijft dat de hond haperde op het veld bij pakwerk...dat zegt iets heel belangrijks over je hond namelijk dat hij A. nadenkt over mogelijke conflicten die hij aangaat en B. zich niet prettig voelt in het voeren van die conflicten. Dergelijke hond moet inderdaad van het veld af, maar moet ook in handen komen van iemand die op gelijke voet denkt over conflicten...en dit laat jij dus niet zien.

Als jij "dominant" was over je hond, had je die correcties niet nodig. En sterker nog, in de beleving van de hond is degene die het hardst reageert op een uitdaging (en rukken aan een pinketting is behoorlijk hard reageren) degene waar je het Minste op kunt vertrouwen...oftewel iemand die totaal niet dominant is of mag zijn. Hier gaat het in de communicatie met je hond dus ook gruwelijk mis op het moment. Wat je hierdoor krijgt is een hond die zich in zal gaan houden, maar energie die zich naar binnen toe richt blijft zich opbouwen en zal dus uiteindelijk ontploffen. Kan 2 soorten gevolgen hebben:

-De hond explodeert naar buiten toe en dan vallen er gewonden
-De hond wordt op den duur fysiek doodziek van alle stress

Beide zijn zaken die je moet voorkomen. Maar ik begrijp ook jouw behoefte aan extra controle, siert je ook die verantwoordelijkheid te willen nemen. Als je in plaats van de pinketting eens overstapt op een Gentle Leader, en de hond Kort Naast je gaat houden, alleen de ruimte geeft voor een eventuele markering (plassen en poepen) heb je denk ik al veel gewonnen. Aan deze GL mag je nooit een ruk geven, dan beschadig je de nekwervels van je hond.

Vanuit die nieuwe basis kun je een ander soort contact op gaan bouwen met je hond, eentje waarin geweld (want dat is rukken aan pinketting) geen plaats meer heeft. Daar begin je binnen mee, in alle rust, door veelvoudig (op jouw initiatief) het lichamelijke contact aan te gaan met de hond. Pas als je binnen alle lichaamsdelen aan mag raken ga je dit uitbouwen naar buiten toe. Dit alles Zonder enige dwang. Op het moment dat je buiten de hele voorkant van de hond mag betasten ga je pas weer over op commando's zoals "zit"...op het moment dat je Buiten alles mag betasten (dus ook de achterkant van je hond) mag je naar een "af" toe gaan werken.

Waarom dit doen? Door de aanrakingen zet jij je geur af op de hond, dat is een teken van intimiteit (vandaar dat je dit ook niet af mag dwingen) Op het moment dat er genoeg onderling vertrouwen is (jij mag overal aanraken) ben jij pas een persoon geworden voor de hond die commando's mag geven.

Je merkt dat niks van dit alles afhangt van Andere honden...het gaat zich erom het onderlinge contact opnieuw te starten en van daaruit een vertrouwensband op te bouwen. Is die band er, zul je zien dat de Behoefte om uit te vallen naar andere honden steeds kleiner is. En op het moment dat je die aanrakingen allemaal mag doen ben jij ook iemand geworden voor de hond die Verbaal daarop Mag corrigeren. Tot die tijd zou ik hond op hond contact dus ook gaan vermijden omdat je nu bezig bent met vermijdingsgedrag te cultiveren bij je hond.

Dit alles dus zonder geweld en dwang, want daarmee zou je verder afbreuk doen aan de vertrouwensband die je op wil bouwen.

honden page profiel MartijnMartijn

honden foto van Martijn

" Je merkt dat niks van dit alles afhangt van Andere honden...het gaat zich erom het onderlinge contact opnieuw te starten en van daaruit een vertrouwensband op te bouwen. Is die band er, zul je zien dat de Behoefte om uit te vallen naar andere honden steeds kleiner is. En op het moment dat je die aanrakingen allemaal mag doen ben jij ook iemand geworden voor de hond die Verbaal daarop Mag corrigeren. Tot die tijd zou ik hond op hond contact dus ook gaan vermijden omdat je nu bezig bent met vermijdingsgedrag te cultiveren bij je hond.

Dit alles dus zonder geweld en dwang, want daarmee zou je verder afbreuk doen aan de vertrouwensband die je op wil bouwen. "
Met hond op hond contact, wat bedoel je daar mee? Echt langs hem of gewoon op een meter of 5? Laten spelen kan ik hem niet laten doen als je dat bedoelde...

De correctie komt wanneer hij wilt uitvallen, na paar maanden trainen weet je wel wanneer hij gaat gaan en kan hij niet ver weg van mij gaan. Met een andere ketting zou hij gewoon blijven en blijven en blijven gaan dus hard aan de lijn trekken en toch proberen te ontkomen.. Zijn vorige baas heeft met pinketting en teletac getraind (teletac voor wanneer hij hem los niet lopen -en dit gebruik ik niét even ter zijde!-) dus hij is wat 'imuum' geworden voor een gewone halsband en slipketting. MAAR gelijk jij zegt: als we het opbouwen van verdere afstand en dat hij dan gewoon luisterd naar de commando's en alles positief inziet dan zijn die kettingen niet meer nodig! (waarna ik ook streef!)
Maar op dit moment zijn we op zo een punt en probeerd hij het nog altijd soms.. Gistere op training heeft hij niks geprobeerd (was een goede fijne training!) het appart trainen zou nu achteruitgang zijn denk ik.. Ik houd nu 6meter plaats tussen de andere honden en dat lukt goed, alleen sommige dagen niet wanneer hij heviger is (elke dag maak ik een wandeling van 45-60min met hem, ook op trainingsdagen)

Over die halti: als hij toch zou uitvallen met de halti aan, dan zou hij zichzelf sirieus pijn kunnen doen dus? Ook al corrigeer ik niet, maar als de lijn bijvoorbeeld op geraakt... Of dan kan ik hem nog zo een tuigje bij aandoen gelijk iemand hierboven had gereageerd? Maar zijn die tuigjes sterk genoeg? Ik heb liever niet dat hij nog eens een andere hond bijt...


@ Sky & Diesel
Ik heb 1 week appart getraind met een andere hond en daar deed hij niets op, hij zat op 1.5m van de ander hond, (baasje - die andere hond - mick- ik) en er gebeurd niets, toen als beloning mocht hem spelen met zen balletje aan touw.. Hij weet goed genoeg dat als hij braaf is hij met zen baasje en balletje mag spelen...

honden page profiel gojagoja

honden foto van goja

" Zijn vorige baas heeft met pinketting en teletac getraind (teletac voor wanneer hij hem los niet lopen -en dit gebruik ik niét even ter zijde!-) dus hij is wat 'imuum' geworden voor een gewone halsband en slipketting. "

heel wat mensen hebben hier geprobeerd hun manier van kijken naar hun hond(en) uit te leggen
en die wijkt dus totaal af van wat je hier schrijft

waar is je hond "imuun" voor dan??
jij denkt voor de corrigerende werking van een gewone halsband en slipketting neem ik aan
maar jouw hond is niet imuum....... juist helemaal niet
maar een deel van het gedrag wordt nu juist in stand gehouden door die prikketting.
(en een deel door gewoonte, want het werkt voor hem op dit moment)
jij bent bang dat je hem niet houden kunt

het is echt een verkeerde gedachte gang te denken dat je nu enige vorm van correctie uitvoerd die de hond zo ervaart als zijnde gestuurd worden door een baas die hij vertrouwt.

in feite ga je elke keer in op zijn gedrag, hij valt uit, wordt super geprikkeld door de pijnprikkel, en jij haalt hem terug, je zet je zelf zelfs in een ondergeschikte positie hiermee, ipv dat je je een goed en betrouwbaar bege(leider) toont.

ik raad je met klem aan het verhaal van gast L. goed door te lezen
en serieus te overdenken !!
daar staat heel zoveel nuttigs, waat je, als je daar voor open staat, heel veel mee kunt.

het is eerlijk gezegd voor mij de vraag, of je wel veranderen wilt, of je niet te vast zit in het denkbeeld dat jouw (prachtige) mechel dus een apart soort hond is, wat zwaar gecorrigeerd dient te worden, omdat het een....... is, en hij dat "aan zou kunnen". Nee, hij reageert (nog) niet naar jou, of niet meer, zoals je schrijft, omdat hij conflictvermijdend is, en dus keert hij het naar buiten, het moet ergens heen he, al die stress en onzekerheid.

btw:
je mag never never nooit niet, zomaar een halti of gentle-leader in zetten, zeker niet bij zo'n heftige hond die al zo geprikkeld is. zelfs het leren dragen van het hoofdtuigje vereist professionele begeleiding, lang niet iedere hond accepteert het zomaar, het vraagt namelijk ook iets van de hond, en niet alle karakters zijn daar geschikt voor, accepteert je hond het wel, dan gaat het altijd !! samen met een halsband, een halfcheck om precies te zijn, je kunt de GL dan op 1 kant van de riem tegelijk vastzetten met de halsband en de GL, of met 2 "teugels" gaan werken. Maar het vereist heel veel inzicht en sturing. Een GL is NOOIT een correctie middel, mag het ook nooit zijn, het is een stuurmiddel waar nooit de kracht van de hond zelf, of veel kracht van de baas op mag staan.

ik hoop echt dat je het stuk van gast L. nog eens goed leest
en eerlijk naar je hond kijkt en naar wat je nu doet
je constateert zelf dat het niet werkt (anders kwam je niet met deze vraag)
dus er moet iets heel anders kunnen.............  gast L geeft denk ik de juiste lijn.

honden page profiel SiberienneSiberienne

honden foto van Siberienne


Je klinkt nog steeds een beetje alsof je de confrontatie aan wilt gaan, maar realiseer je wel dat je dan een gevecht aangaat met iemand die sterker, sneller en beter bewapend is dan jij. Leiderschap kun je niet met kracht afdwingen. In kracht en snelheid leggen wij het allemaal af tegen honden. Leiderschap gaat over hele andere dingen als fysieke overheersing. Dat gaat o.a.over vertrouwen, veiligheid en duidelijkheid. Niet over straf en boete. Klinkt zweverig, ben ik niet maar door schade en schande wel wijzer geworden... Ook ik heb vroeger met een slipketting getrained, moet er nu niet meer aan denken. De dag dat dat ding de vuilnisbak in ging, was de dag dat we de goede kant op gingen..

Martijn, mocht je de mogelijkheid hebben, je zou bv Nelis Verhoeven van Calming Signs in Koningslust kunnen benaderen. Hij komt ook bij mensen thuis en zijn lokatie is ca een uur rijden bij jou vandaan, schat ik.
http://www.calmingsigns.com/

Mireille

L (Gast)

" Met hond op hond contact, wat bedoel je daar mee? Echt langs hem of gewoon op een meter of 5? Laten spelen kan ik hem niet laten doen als je dat bedoelde...

De correctie komt wanneer hij wilt uitvallen, na paar maanden trainen weet je wel wanneer hij gaat gaan en kan hij niet ver weg van mij gaan. Met een andere ketting zou hij gewoon blijven en blijven en blijven gaan dus hard aan de lijn trekken en toch proberen te ontkomen.. Zijn vorige baas heeft met pinketting en teletac getraind (teletac voor wanneer hij hem los niet lopen -en dit gebruik ik niét even ter zijde!-) dus hij is wat 'imuum' geworden voor een gewone halsband en slipketting. MAAR gelijk jij zegt: als we het opbouwen van verdere afstand en dat hij dan gewoon luisterd naar de commando's en alles positief inziet dan zijn die kettingen niet meer nodig! (waarna ik ook streef!)
Maar op dit moment zijn we op zo een punt en probeerd hij het nog altijd soms.. Gistere op training heeft hij niks geprobeerd (was een goede fijne training!) het appart trainen zou nu achteruitgang zijn denk ik.. Ik houd nu 6meter plaats tussen de andere honden en dat lukt goed, alleen sommige dagen niet wanneer hij heviger is (elke dag maak ik een wandeling van 45-60min met hem, ook op trainingsdagen)

Over die halti: als hij toch zou uitvallen met de halti aan, dan zou hij zichzelf sirieus pijn kunnen doen dus? Ook al corrigeer ik niet, maar als de lijn bijvoorbeeld op geraakt... Of dan kan ik hem nog zo een tuigje bij aandoen gelijk iemand hierboven had gereageerd? Maar zijn die tuigjes sterk genoeg? Ik heb liever niet dat hij nog eens een andere hond bijt...


@ Sky & Diesel
Ik heb 1 week appart getraind met een andere hond en daar deed hij niets op, hij zat op 1.5m van de ander hond, (baasje - die andere hond - mick- ik) en er gebeurd niets, toen als beloning mocht hem spelen met zen balletje aan touw.. Hij weet goed genoeg dat als hij braaf is hij met zen baasje en balletje mag spelen... "

Hierin zit eigenlijk ook de fout besloten die je nu maakt. Je zet je hond in een positie waarin hij zeer grote kans heeft ongewenst gedrag te tonen. Jij Kunt dat niet laten gaan (begrijp ik ook wel) en dus volgt er de correctie. Het probleem is dat de correctie die je geeft een hele zware is, en je daarmee dus heel hard (en in de ogen van de hond rangorde ondermijnend) reageert.

In de hondenwereld is de Ranghogere juist die hond die Niet ingaat op de uitdaging van anderen, zich daar boven kan zetten en koste wat kost conflicten wil vermijden. Kan hij dat niet, dan volgt pas een correctie die heel zwaar, heel kort en altijd volgens hondse moraal is.

Zetten we die ranghoge hond als leider op jouw hond, dan zou deze hond ervoor gaan zorgen dat dergelijke situaties waarin conflicten plaats kunnen vinden, Niet voorkomen. Zie hierin dus ook het verschil tussen jouw handelen en het handelen van een Echte dominante hond (in de ogen van de hond) De ranghoge hond die dus zou vermijden zodat hij niet hoeft te corrigeren, en jij die situaties opzoekt en dan wel moet corrigeren.

Vraag mij ook af op welke hondenschool je nu begeleiding krijgt want jouw handelen laat een vrij achterhaalde methodiek zien gebaseerd op zeer verouderd "inzicht" over sociale verhoudingen in honden.

De Ranghoge hond is die hond waarbij de andere honden veilig zijn, die verzorgt en beschermt en zich vooral pas druk gaat maken als er echt iets aan de hand is...heel hard zal werken om ervoor te zorgen dat er niks aan de hand is.

De GL, en Goja heeft wel gelijk hoor, die moet met goed beleid worden toegepast. Is daarom ook niet zo zeer een instrument tegen het uitvallen (want je moet situaties waarin dat voorkomt juist voorkomen) maar om directere sturing over je hond te krijgen, je neemt de touwtjes dus goed in eigen hand. Van daaruit kun je gaan werken aan het aanraken van je hond (zie ook mijn vorige bericht)

Pas als je al dit werk gedaan hebt (en dat kan best snel gaan hoor!) kun je de hond in situaties met andere honden gaan zetten. Je hebt dan namelijk het vertrouwen van je hond gewonnen en wat je dan zult ervaren is dat je heel langzaam een mentaal overwicht op gaat bouwen waarin, uiteindelijk, een "Nee" genoeg is om gedrag stop te zetten.

Feit is dat je hond zich pas goed kan gaan voelen als hij in zijn sociale verband met jou (en eventuele andere roedelgenoten, weet niet of je getrouwd bent oid) veilig en beschermd is. Een baas die je meeneemt naar situaties waarin conflicten gaan ontstaan en je daarna snoeihard aan je hals rukt, geeft die bescherming en verzorging op dat moment dus niet. Dat is geen belediging overigens, diep respect voor mensen die dit soort honden een kans geven! Maar juist dit soort honden vereisen wel up to date inzicht want niet de harde correctie regeert in de hondenwereld, maar juist de conflictvermijding.

Eigenlijk is het zo complex niet: Wie ga je vertrouwen, de persoon die je veilig weg houd bij dingen die je niet aankunt, of de persoon die je er mee naar toe neemt? En naar wie ga je dan uiteindelijk luisteren? De persoon die je veilig heeft gehouden, of de persoon die je snoeihard aan je hals trekt?

honden page profiel MartijnMartijn

honden foto van Martijn

" Martijn, mocht je de mogelijkheid hebben, je zou bv Nelis Verhoeven van Calming Signs in Koningslust kunnen benaderen. Hij komt ook bij mensen thuis en zijn lokatie is ca een uur rijden bij jou vandaan, schat ik.
http://www.calmingsigns.com/

Mireille "
Dat lijkt me wel iets, direct ga ik hier thuis alles eens op tafel gooien wat ik hier als advies gekregen heb, en dit zal ik zeker vermelden!

honden page profiel MartijnMartijn

honden foto van Martijn

@ Goja & L (gast)
Ik oefen met hem op een positieve manier, heel de training lang praat ik met hem om hem gerust te stellen, komt een hond voorbij dan krijgt hij een snoep of nog meer lieve woordjes ofwel mag hij met zen balletje spelen (als de oefening het toelaat). Het gaat hier dus op positief trainen, dat heb ik door ja!

Maar als ik hem zijn lederen band aandoe (dus is niet wurgend of prikkelend) en hij valt toch uit, hoe kan ik zoiets goed laten werken?  Ik bedoel: hij probeerd het niet want hij weet dat hij anders een correctie krijgt, als hij het nu eens probeerd dan denkt hij: heeeey, ik kon doen wat ik wou maar ik kreeg geen correctie, dat moet ik seffes nog eens proberen!

Ik ben juist met hem gaan wandelen met deze leren band, is was tevreden met hoe hij langs mij liep! Alleen van het moment dat hij doorhad dat het 'niet prikkelde' als hij te fel voor mij liep, ging hij voor mij lopen. Met het commando 'achter' liep hij terug op zijn plaats maar dat duurt telkens maar 5 seconden. Maar: als ik hierop train komt dat inorde, dus dat is weer positief!

Ik ben er zelfs aan aan het denken om morgen die lederen band aan te doen naar training.. Maar hoe zou dat uitpakken? Want zoals ik juist zei: eenmaal hij het door heeft.....

Groeten

honden page profiel Petra,  *Lily Jane*   & JipPetra, *Lily Jane* & Jipgoedgekeurde fokker

honden foto van Petra,  *Lily Jane*   & Jip

@Martijn, Ik denk dat je mogelijk heel erg gebaat zou kunnen zijn bij persoonlijke begeleiding van een goede en positief werkende gedragstherapeut en als ik jou was dat ik dat zeker een goede kans geven. Want als je alle adviezen wilt volgen kom je erin om en ook heb je te maken met een hond die blijkbaar ook echt schade kan veroorzaken als het mis gaat. Persoonlijke begeleiding van iemand die jou en je hond en jullie als combinatie kan leren kennen, observeren en begeleiden kan vaak verbluffende resulaten geven als je er in wilt investeren.

Als je er wat voor voelt zou je kunnen aangeven in welke regio en kunnen wij wellicht meedenken met je voor een goede en positief werkende gedragstherapeut. Hierboven heeft Janouk al bv Nelis Verhoeven van Calming Signs in Koningslust genoemd. Ik zou er zelf niet eindeloos mee aanmodderen en dit is ook niet goed begeleidbaar via diverse adviezen op een forum. Je gaf heel terecht al aan dat je je bv zorgen maakte om gebruik van de geadviseerde Gentle Leader en/of halti.

honden page profiel DobryDobrygoedgekeurde fokker

honden foto van Dobry

wat je dan zult ervaren is dat je heel langzaam een mentaal overwicht op gaat bouwen waarin, uiteindelijk, een "Nee" genoeg is om gedrag stop te zetten.

Waarom niet ervoor zorgen dat een "Nee" niet nodig is?

Een gentle leader om sturing over je hond te krijgen? Met een gentle leader moet de hond in een bepaalde houding lopen. De hond kan dus niet communiceren. Terwijl  het juist een enorme hulp is als je ziet hoe de hond zich voelt in een bepaalde situatie, op de duur weet je precies of je bijvoorbeeld gewoon stevig door kan lopen met korte lijn, of dat het verstandig is afstand te nemen, gewoon door je hond helemaal te leren kennen ook buiten. En met een gentle leader gaat dat volgens mij niet. Met een gentle leader geef je naar mijn mening ook je hond geen steun die hij juist zo nodig heeft in het proces vertrouwen opbouwen in alle situaties.
Vertrouwen en respect moet van twee kanten komen, niet alleen moet de hond zijn baas vertrouwen en respecteren, maar andersom ook en dat kan alleen als er communicatie is lijkt me. Het is juist zo mooi om samen iets op te bouwen.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hoe hond heel de training laten opkijken naar baasje? (uitvallen/dominatie)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 2 van 4 123 4
Volgende forumvraag: Ontbijt - gelukkig niet op bed
^