
Mooi hoor, hoe julie je inzetten om het Lady én Spoeky zo leuk mogelijk te maken.
... En ja, dat herinner ik me van Yvonne... dat Simba al heel vluglevenslustiger was dan voor de operatie hoewel het daarvoor leek dat ze eigenlijk geen echte klachten had.
Je hebt zeker kunnen merken dat ze kon genieten op de camping... Dat ze maar vlug herstelt en dat Spoeky vlug zijn "eingen zelve" weer is 
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "botkanker onderkaak" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

ik krijg helaas de foto's niet geupload hier op de camping, maar ik zal het morgen nog een keer proberen. misschien lukt het dan wel
3 doggies 
Mocht je gauw weer brokken willen geven, dan kan je die eerst week maken en pureren (staafmixer ofzo) en later prakken zodat ze het langzaam op kan bouwen.

Hoi Wendy,
bedankt voor de tip. Ze krijgt de brokken wel gekauwd, maar ze moet leren om de brokken naar achteren te werken, zodat dit tussen de kiezen komt. Als ik een brokje achter op haar tong duw, dan kan ze kauwen.
De manier om deze brokken naar achteren te werken, zal ze moeten gaan leren. Hoe dat weet ik niet, maar daar zal ze wel een manier op gaan vinden. En zo niet, dan krijgt ze zacht voer voor de rest van haar leven. Ik vind dat geen probleem, toch?

nieuwe update van Lady en Spoeky.
Het gaat fantastisch met Lady en Spoeky. ![]()
Lady heeft vanavond voor het eerst zacht voer gegeten. Dit ging op zich vrij redelijk. Het duurt wel een hele tijd, maar het gaat. Ik hoop dat het iedere keer beter gaat.
Ik heb bij zooplus een aparte voerbak besteld. Dit wordt gebruikt voor katten met een platte snuit en mopshonden. Er zitten ribbels op en er zit een hele lage rand om heen. Dit zou het voer op de plaats houden, zodat ze makkelijker kunnen eten. Als het goed is, krijg ik het morgen op de camping geleverd en kan ik het uitproberen.
Brokken en meloen eten gaat goed, zolang ik het maar wat achter op de tong leg, zodat ze het tussen haar kiezen kan krijgen. Het brengt voor mij wel een heleboel kwijl mee, maar dat heb ik er wel voor over. Het is een kwestie van handen wassen en dan is het weg.
Wat ik wel verontrustend vind is dat er (alweer) een bobbelje in haar mond zag zitten. Het zit op de plaats waar ze een grote zwelling had na de operatie. En ikvind het dus wel akelig. Maandag moeten we terug naar de DA ter controle. Ik zal het maar even laten nakijken. Het zal wel niks zijn, maar ben er niet gerust op.
Tijdens het wandelen vanavond kreeg ze de riem tussen haar tanden. Dit deed ze altijd als ze blij was. Dan ging ze met mij 'wandelen'. Ik was hartstikke blij dat het haar lukte.
Zo zie je dat ze toch iedere keer vorderingen maakt.
Spoeky is weer helemaal de oude. Ze eet en speelt weer zoals vanouds. Gelukkig hoef ik me dus daar geen zorgen meer over te maken.
Ik zal maandag wat nieuwe foto's uploaden als ik thuis ben.
3 doggies 
Fijn om te lezen dat het nu al zo super gaat, dus even volhouden Lady gaat haar plan wel trekken hoor
, wat dat bolletje betreft zou ik me nog niet zo ongerust maken, t'is mss een plaats waar draadjes zitten, die van mij heb ik dus verleden week vrijdag een bolletje laten verwijderen en nu voel ik het ook dikker lijken als ervoor, denk dat dit door het naaien komt, ik moet nu vrijdag even op controle dus dan zal ik het horen(btw dit was niets kwaadaardigs)ik denk eerder een beetje wild vlees vorming zoals wij zeggen waarschijnlijk.
3 doggies 
De kat in het filmpje had het voordeel dat katten zo ook drinken, dus hoefde ze geen nieuwe manier te ontdekken.
Leuk dat ze de riem weer kan vastpakken. Volgende stap misschien een speeltje!
3 doggies 
Wat fijn te lezen dat Lady zo vooruit gaat, en dat zelfs het eten al een stukje makkelijker gaat.
Hoop dat het bultje niets verontrustends is.Hopelijk gaat het steeds een stapje beter ,fijn zo.
Geef Lady en Spoeky maar een fijne knuffel van mij.

Dank jullie allemaal voor het geweldig commentaar.
vanmorgen zat ik bijna in huilen naast Lady.
Ze deed zo haar best om te eten en het ging zo moeizaam. Ik dacht alleen maar: dit heb ik haar aangedaan, kan ik haar niet beter laten inslapen als het echt zo moeizaam moet blijven gaan.
Spoeky voelde het volgens mij direct aan en kwam bij me knuffen.
Vanavond heb ik een andere kom gebruikt wat was langer was, zodat ze met haar hele bek erin kan en dit gaat een stuk beter. Ben nu ook weer wat positiever dat ze het zal leren. Ze krijgt al door dat als ik een brokje tegen haar gehemelte druk, dat ze dit met haar tong moet vastpakken en dan naar haar kiezen brengt. Het komt dus wel in orde.
Morgen zal haar nieuwe voerbak wel komen en dan probeer ik dat weer uit. Zo blijven we zoeken tot ze het door heeft hoe het moet.
Het bolletje wat ik zal zal wel de een of andere klier zijn. Ze lag vanmorgen op haar rug en kon zo goed in haar mond kijken. Ze heeft dit ook aan de andere kant van haar mond, dus zal het wel normaal zijn. De kleur ziet er ook normaal uit, dus zijn het zorgen om niks.
Ik laat er sowieso door de DA naar kijken. Kost niks extra, toch.
3 doggies 
zou andere voeding beter lukken?
anders misschien het proberen waard?
ik duim verder voor jullie meisje
3 doggies 
carla en joyce,
een beetje geduld, is niet niks wat er is gebeurd, moet even een manier vinden om te kunnen eten en dat zal best wel even de tijd nodig hebben.Wees blij dat het al zo goed gaat,alle kleine stapjes zijn er één in de goede richting en helaas heb je ook wel eens een kleine terugval.maar houd de moed er in en niet gaan denken aan inslapen ,nergens voor nodig.

Dank je Helene,
soms ben ik inderdaad een beetje ongeduldig. Ik heb een grotere kom ontdekt wat ik in haar bak kan zetten. Het voer maak ik dun met water en dan kan ze het opslobberen. Daarna voer ik haar met de hand brokjes door dit achter tegen haar gehemelte te drukken. Ze krijgt het langzaam door dat ze haar tong moet gebruiken. Dus ze zal het wel leren, ik moet alleen wat geduld hebben. Keulen en Aken zijn ook niet op een dag gebouwd. Het duurt alleen zo lang, maar ja ze eet en we wisten dat het niet makkelijk zou zijn.
Ik ben al blij dat ze kan kauwen. Ze poept en plast ook als vanouds, dus ze krijgt genoeg eten binnen.
Ik vind het alleen zo zielig als ik haar bezig zie. Ze doet zo haar best.
Maar ik ga morgen een voedselvermaler halen, waar ik het zacht voer goed met water kan vermengen. Dan kan ze het probleemloos oplikken. Ik geef haar toch brokken erbij, zodat ze toch moet kauwen en haar tong moet leren gebruiken.
Spoeky heeft direct in de gaten als ik iets raars denk, want dan komt ze bij me knuffelen.
Carla, lady en Spoeky

xx
3 doggies 
Ik vind ook dat Lady het na zo'n ingreep al ontzettend goed doet wat betreft het eten....is niet niks geweest die operatie, en dat ze al eet wil zeggen dat ze geen pijn heeft, maar ze zal zelf ook moeten wennen aan het feit dat dit niet meer zo snel en makkelijk gaat als voorheen dus idd een beetje geduld hebben. Het is een hele aanpassing zowel voor haar als voor jullie en ik denk dat ze zelf wel een manier zal vinden om al dat lekkers binnen te werken
(welliswaar met jullie hulp) Labradors en golden zijn immers lekkerbekken toch?
en die laten niet zo vlug hun eten staan of er moet echt serieus wat mis zijn. Samen met Spoeky lukt dit wel

Eureka, ik heb het gevonden. ![]()
Ik heb een foodprocessor (of zoiets) gekocht. Daarin doe ik het blikvoer samen met wat water en dan maar mixen. Het is dan zo vloeibaar dat ze het kan oplikken. De plastic bak waarin ze nu het voer krijgt kan ik in haar normale bak zetten, zodat ze zelfstandig kan eten zonder dat ik haar bak hoef vast te houden. 
Ik voer haar toch nog brokken, zodat ze toch moet kauwen. Ze gaat al netjes zitten en laat me de brokken in haar mond duwen. Ze is alleen zo gulzig dat ze soms te snel is waardoor ik het brokje niet ver genoeg in haar mond krijg. 
Maar na vandaag ben ik zeer tevreden over wat ik heb ontdekt.
Ik moet Lady wel naast Spoeky te eten geven anders doet Spoeky haar eten niet opeten. Of dit jaloezie is of omdat ze niet alleen kan eten, dat weet ik niet.
Maar het maakt niks uit, ze kunnen nu weer naast elkaar eten.
3 doggies 
Als je je brokken laat weken kan je die ook malen, als je van het blikvoer af wil.Je kan ook proberen of ze kleine brokjes in de pap zelf binnen kan krijgen, zonder hulp.

Dank je voor je tip, ik wilde inderdaad ook eens kijken of ik de brokken een stuk kleiner krijg. Misschien in het begin inderdaad pureren en vandaar uit steeds wat minder fijn maken. Dan kan ze vandaar uit leren dit te eten, toch?
Ze heeft nu nog problemen met de brokken zelf op te pakken. Als ik ze in haar mond dus, dan kan ze dit wel kauwen. Dit is nog iets wat ze moet leren.
Ik had een apart bakje voor haar gekocht wat blijkbaar ook voor mopshonden wordt gebruikt. Dit werkt helaas niet. Ze is te gulzig en drukt alles er van af. Ze heeft het nog niet door dat dit niet meer lukt en dat ze op een andere manier moet leren eten.
Maar zolang ze het vloeibaar eten binnen krijgt, ben ik al heel tevreden.
3 doggies 
idd je kan haar brokken of in de foodprocessor malen en dan mengen met water, of je laat ze zwellen in water en dan in de foodprocessor, dan krijg je ook een papje wat ze kan oplikken en heeft ze toch haar brokken binnen en mss als haar brokken lang genoeg in het (warme) water geweekt zijn is malen mss zelfs niet meer nodig en likt zij ze zo op
blijven uittesten hé

we blijven inderdaad uitproberen, maar ben al blij dat het zo goed gaat. Het zal iedere dag wel een stukje beter gaan.
Morgen naar de DA om haar hechtingen te laten verwijderen en de wond te laten bekijken. Ik ben benieuwd hoe ze morgen zal reageren als we bij de DA naar binnen gaan.
Ik vrees dat ik haar achter me aan zal moeten slepen, maar het kan niet anders. Ze zal toch mee moeten.
Ze heeft ook weer vreselijke vieze oren. Aangezien ze toch in een roesje gaat, kunnen ze in een keer haar oren goed schoonmaken en dan maar weer gaan druppelen met aurizon, want het zal wel weer wat ontstoken zijn.
Ik ben nu thuis dus zal ik wat nieuwe foto's uploaden. Ik zal ook een filmpje uploaden hoe ze aan het eten is. Ik weet niet of dat onder mijn eigen profliel kan, maar ik zal wat proberen.
3 doggies 
Voor die vieze oren kan je mss Posatex vragen ipv Aurizon, mijn hond heeft al jaren last van vieze oren, en heb al de middeltjes gekregen, moest ook om de 2 dagen de oren spoelen en begin mei heeft de DA me dan dit middel gegeven om 1x DAAGS gedurende 10 dagen te gebruiken, en wonder boven wonder, tot nu geen vuile oren meer, geen gekrab enz..... en dit na 5 jaar sukkelen met die oren. Verder wens ik je veel succes morgen met Lady haar draadjes en het herstel van de wonde!

Gisteren met Lady terug bij de DA geweest. Ze hoefde gelukkig geen roesje. De hechtingen gaan er vanzelf uit. Onder de tong was het nog opgezwollen, maar dat zal nog wegtrekken. We hadden voor de DA een kaartje en wat lekkers meegenomen voor de goede zorgen. Hij was er heel verlegen mee.
Het eten pureren gaat prima en dan slobbert ze het lekker op. Brokjes pureren gaat wat moeilijker, ook na laten weken in warm water. Het gaat wel, maar ik zal er wat meer water bij moeten doen.
Spoeky vindt brokjes blijkbaar niet meer lekker en laat de halve bak staan of haalt alleen de vleesbrokjes eruit. De groentebrokjes gooit ze ernaast of laat ze liggen. In de loop van de dag eet ze de brokjes uiteindelijk wel op. Spoeky vindt het ook geweldig om de mixkom leeg te likken. Ik heb er een leuk filmpje van gemaakt en op facebook geplaatst. Ik krijg helaas het niet op dit forum geupload.
Lady is al zo fit dat ze weer een boterham van de aanrecht kan stelen en ze krijgt ze ook nog heel goed opgegeten. Tenminste, toen we binnen waren had ze de helft al opgegeten.
Ik krijg wel de indruk dat ze het zelf door begint te krijgen dat ze halve onderkaak mist.
Ze kreeg gisteren de een of andere hondenreep en probeerde dit op te eten. Ze kreeg het soms wel zelf achter tussen haar kiezen, maar kreeg het niet weggekauwd. Ze keek zo zielig dat het haar niet lukte.
Ik heb het vandaag nog met een buffelhuidbot geprobeerd. Ze probeert het wel, maar het gaat niet. Ze heeft of nog teveel pijn aan haar kaak of het gaat (nog) niet.
Ze kijkt me dan echt zielig aan. Ik heb haar een snee brood gegeven en dat gaat vrij goed. Een stuk kipfilet gaat er ook wel in.
Het komt dus uiteindelijk wel goed met haar, alleen nog wat geduld hebben.
Als de mensen haar zien, zeggen ze dat ze er goed uitziet. Ze blinkt, kwispelt en speelt weer. Wat dat betreft gaat het weer allemaal goed.
Morgen haar poten en borst weer eens wassen, zodat ze weer lekker fris is.
Later deze week zal ik weer een update geven hoe het met Lady en Spoeky gaat.

we zijn nu een week verder en het gaat nog altijd prima met Lady en Spoeky.
Ik heb vanalles geprobeerd met voer, zoals dinner, diepvriesvlees of hoe dat mag heten, brokken laten weken en blikvoer.
het beste werkt blikvoer gepureerd met water erbij. Dat in een bakje doen en dan gaat het vanzelf. Ze begint ook steeds schoner te eten. Na het eten gaat ze al zitten en kan ik haar snuit afvegen. Spoeky krijgt een of twee lepels blikvoer door haar brokken en die eet dan ook netjes alles op.
Het diepvriesvoer krijgt ze ook aardig binnen, dus dat kan ik haar ook wel geven.
Snoepsticks begint ook te gaan. Het gaat langzaam, maar het gaat. Ik wil eigenlijk te snel helpen, maar moet haar de tijd geven om het zelf te leren. Ze kijkt me in het begin wel aan alsof ze zeggen wil dat ik haar moet helpen, maar ze begint het te leren.
Spoeky is zo netjes om te wachten dat Lady klaar is. Als er dan iets over mocht zijn, dan eet ze het pas op. Dat vind ik heel lief van haar.
Ik mag dus absoluut niet klagen. De tong begint ook wat meer naar binnen te gaan en ze krijgt er een eeltlaag op van het uitsteken.
Nog even en ze kan straks weer alles, hoop ik.
Als ik volgende week thuis ben zal ik wat nieuwe foto's uploaden.
3 doggies 
Je kunt ook wat gehakt koken en pureren met wat water of ei (voedingsstoffen)
Eigenlijk kun je alles in je keukenrobot lekker fijn malen tot brij.(te plat mag het ook niet worden, want dan slobbert er vanalles naast; beetje uitzoeken wat werkt he!)
Je gaat er nog een hele kokkin in worden!
Wie weet kun je ergens je ervaringen delen met mensen die ervoor staan?
je doet het heel knap! geen sorry of spijt!
3 doggies 
Fijn dat het zo goed gaat. En zelf dingen uit laten zoeken tot op zekere hoogte is heel goed voor haar en moeilijk voor jou.
3 doggies 
Carla en Joyce ,fijn te lezen dat het alleen maar steeds beter gaat.
Maar geef het vooral nog steeds tijd,het is pas een paar weken geleden en bepaalde dingen zullen ook nooit meer lukken.Maar je bedenkt daar dan wel wat anders op.Zoals ik het lees gaat het fantastisch.
en doet lady het super.

dank jullie allemaal voor de reacties.
ik zal iedere keer slimmer worden met het eten en Lady zal ook wel slimmer worden. Het is inderdaad nog maar kort geleden.
En de tijd zal wel leren wat ze wel en niet kan. Het is een kwestie van afwachten en Lady haar gang laten gaan en niet te snel willen helpen.
Ik ben in ieder geval blij dat ze het eten goed binnenkrijgt al is het nog gepureerd. Maar ze doet het heel goed en het zal ook iedere week beter gaan.
Ik ben Yvon en iedereen die op haar forum hebben gereageerd nog steeds heel erg dankbaar en zal dat ook wel blijven. Want dankzij deze mensen heb ik mijn Ladytje nog en kan ik er nog jaren van genieten.
Ik weet niet wat ik gedaan zou hebben zonder dit forum.
3 doggies 
Hoi Carla en Joyce,
Ik ben net terug van vakantie en lees nu alles terug. Fijn, die vorderingen! Langzamerhand kom je er vanzelf achter wat nu het beste werkt voor Lady. Jullie hulp bij het eten is goedbedoeld, maar laat het haar ook af en toe zelf proberen. Al doende leert men, zo wordt er gezegd, en dat geldt ook voor honden 
Hoe gaat het nu met Lady?

Hoi Iris,
het gaat idd erg goed met Lady. Blikvoer met wat water en dan in de blender, in een plastic bak gieten en maar laten eten. Ik kan de plastic bak in haar voerkom zetten, zodat ze helemaal zelfstandig kan eten. Spoeky krijgt ook een lepel of zo zachtvoer door haar brokken, is die ook hartstikke gelukkig. '
Ik ben idd geneigd om te snel gaan helpen en weet ook wel wat ik dat niet moet doen. Maar ik vind het zo zielig als ik haar bezig zie. Ik geef haar nu iets en ga dan iets anders doen zodat ik het niet zie. Als het haar niet snel genoeg lukt, kijkt ze mij zo aan alsof ze wil zeggen dat ik haar moet helpen. Spoeky is een schat en blijft van het snoep van Lady wegloopt. 
Het gaat ook iedere dag ook beter en ze wil ook weer wat meer spelen. Als ik haar de riem goed aangeef, krijgt ze die in haar bek en dan gaat zij met mij wandelen/rennen, dat vind ze prachtig. Speeltjes in de mond pakken gaat nog niet en zal misschien ook nooit meer lukken, maar wie weet?
Het gaat ook iedere keer beter en we moeten ook wat geduld hebben. Het is nog niet zo heel lang geleden, toch.
Morgen maar even met Spoeky naar de dokter, want ze heeft erg pijn in haar rechterachterpoot en likt er ook veel aan. Ze loopt met wandelen achter mij en dat zal ze normaal nooit doen. Eens even kijken wat ze van haar zeggen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "botkanker onderkaak" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?