
Hallo,
Ik heb een samojeed van 9 maanden oud en ben al een beetje met hem aan het trainen met een longboard (lang skateboard).
Nu wil ik graag een dogscooter aanschaffen maar had ergens gehoord dat je eerst je hond met kracht moet trainen en daarna pas de snelheid.
En vanaf welke leeftijd mag hij gaan trekken?
Welke X-back harnassen zijn het best geschikt ik heb nu een normaal tuig maar merk dat zijn haar vaak in die ring vast komt te zitten dus wil deze niet voor het mushen gebruiken.
Ook zou ik graag lid willen worden van een vereniging waar hij misschien met een slee mee kan lopen.
Hopelijk hebben mensen tips.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Tips voor sledehond. " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Niemand die tips heeft?
kan me niet voorstellen dat er niemand met een husky, malamute of groenlander op dit forum zit

9 maanden is toch echt nog veel te jong om te gaan trainen.daar begin je pas mee als de hond een jaar is ( ongeveer) Afgezien daarvan is het voor echt trainen nu te warm. Richt je meer op oktober...
weet niet waar je woont maar je kan van de winter wel komen kijken bij ons op de trainingen.

Normaal tuig is idd niet geschikt voor het echte trekwerk.
In de winter heb je veel wedstrijden voor karren en steps. Kom daar een kijken. er zijn altijd stands met veel materialen en harnassen en je kan dan ook passen onder begeleiding van mensen die er verstand van hebben.

Hoi bella,
Bedankt voor je reactie.
Ik weet dat het pas vanaf een jaar mag wil me alleen al goed informeren erover.
Met het skateboard step ik ook gewoon mee dus hij trekt niet echt is dit ook slecht??
Ik zou graag een keer komen kijken op de trainingen zou je me op de hoogte kunnen houden hierover?

We hebben hier op HP de club "sledehonden". Daar kan je je lid van maken en veel vragen stellen.
Kijk bovenaan rechts in de balk bij 'clubs' en ga naar 'sledehonden'.

waar woon je?
misschien dat iemand bij jou in de buurt woont en je wat wilt helpen.
voor nu kan je alvast de commando's aanleren en laten wennen aan een harnas.
en er is in princiepe maar 1 soort x back. zorg ervoor dat ie goed past en waar ik zelf oplet is dat het van zachtmateriaal is.
en idd kijk en vraag maar eens in de sledehondenclub hier op hp.

uhm.. Martine... er zijn wel degelijk verschillende soorten x-backs.... al hebben ze inderdaad allemaal een x
Polar: ik zou ook met het skatboard nog even wachten. Je hond gaat ongemerkt toch trekken, loopt op een andere manier en al snel erg veel voor een zo jonge hond. ( maar ik snap dat het verleidelijk is) hou nog een paar maandjes vol dan kan je daarna nog jaaaaaren van je hond genieten.
Ik zelf woon in de buurt van Amsterdam, ik train in Vlaardingen. Misschien is dat in de buurt van jou?

Ja dat is in de buurt ik woon zelf in reeuwijk (bij gouda)
Ik was zondag bij animal events bij de clinic sledehonden en daar vertelde ze dat je eerst met zwaar gewicht moet beginnen om de spieren op te bouwen?
Polar word in juli 1 jaar dus duurt gelukkig niet lang meer haha.


Ja, je traint in het begin idd zwaar en kort. Langzaam bouw je dat uit gedurende het zeizoen. een jonge hond zet je natuurlijk niet direct in wheel. die loopt meestal eerst mee als team dog. Omdat je er maar eentje hebt ( voorlopig ) is dat natuurlijk een beetje moeilijk. In Vlaardingen trainen we met verschillende samengestelde teams, dus met honden die normaal in hun eentje wonen (of met een kleine roedel)
Daar kan je ook gewoon meetrainen met je step. (Vergunning is geregeld daar)
denk voor de komende maanden nog niet aan het trainen met zwaar gewicht. Je kan alvast beginnen met de commando's . Gewoon tijdens het wandelen aan de lijn. Laat je hond dus gewoon uit aan een tuig, laat hem voor je lopen en begin met Gee ( rechts) en Haw (links) Hike is ook leuk.... dan mag ie van start gaan! neem een heupgordel en laaat hem Line out.. lopen.
Als je gaat trainen met b.v. een step is het slim om ofwel met een groepje te gaan, ofwel een andere hond mee te laten lopen ( dus twee voor de step) Goed voorbeeld doet goed volgen immers.

Martine: je hebt dubbele x en , ( en H en U tuigen) korte brede of juist lange tuigen... verschilt van Fabrikant tot Fabrikant... Maar ja... lijkt allemaal wel veel op elkaar maar kan voor de hond veel verschil uitmaken.
De meeste honden lopen trouwens in een te groot tuig... dus passen is heel belangrijk.
Puneten om op te letten: achterste schuine lijn ( dus van buik naar rug) moet over de ribben lopen, ook bij trekken .
borststuk moet op de borstbeen liggen en niet drukken in de hals, en goed aansluiten.
harnas mag niet achter de staart / kont uitsteken.


Als je alleen met een step traint moet je dan ook eerst gewicht trainen?
Begreep dus dat het seizoen al over was ik dacht juist nog in de herfst onder de 15 graden.
haw spreek je uit als ho?? want ik heb nu het woord hooo voor stoppen al een soort van aangeleerd haha
wat bedoel je precies met line out lopen? gewoon een strakke lijn??

haw idd uitspreken als ho met een korte o ( als in pop)
line out is recht voor je staan ( of de step) met een gespannen lijn maar nog niet trekken.
wat bedoel je met gewicht trainen eigenlijk??? die step met jou erop is zwaar zat hoor
Zwaar trainen betekent vaak, constant op de rem staan ( ligt een beetje aan het team enzo) of zandpaden met veel weerstand kiezen. Maar om te beginnen zou ikzelf niet direct het allemoeilijkste kiezen! Je hond moet ook lol krijgen in het trekken en werken. als ie helemaal niet vooruit komt is dat niet handig.
Maar train niet op asfalt, is een te zware belasting voor de pootjes, botten en pezen. Soms kan je een stukje niet vermijden maar beperkt het tot een minimum.

Ja weet niet heb het ook maar ergens gelezen inderdaad leek mij ook zwaar zat haha
Dat geld neem ik aan niet met fietsen op asfalt??
Trainen jullie helemaal niet in de zomer?
ik ben ook nog druk aan het zoeken naar een step mijn oog is gevallen op die van het merk dogscooter.
Omdat je hier het wiel kan veranderen in een slee voor de winter.
Ik zou graag wel mijn eerste les willen doen met jullie erbij zo weet ik zeker dat ik niks fouts doe.
Wel ga ik vast proberen de commandos erin te krijgen nog tips daarvoor?

liever ook niet fietsen . Ik weet dat het moeilijk te vermijden is maar als je kan zoek dan de zand en bospaden op. ingereden schelpenpaadjes of leempaden.
( en fietsen ook pas vanaf ongeveer een jaar he)
Klinkt allemaal zwaar overdreven maar je ziet aan honden , zeker zodra ze pijn hebben dat ze dat asfalt gaan vermijden. en je wil neem ik aan ook langer dan een paar jaar van je hond genieten.
nee, in de zomer is het rust... Gelukkig is het nu nog niet al te warm dus fiets ik nog wel. boven de 12 graden is het uitkijken voor mijn hondje. Ook de luchtvochtigheid is belangrijk. Bij een hoge luchtvochtigheid heeft een hond het , ook al is de temperatuur laag, een stuk moeilijker dan met lekker droge lucht. In principe wandel ik dus alleen maar in de zomer. En met hoge temperaturen gaan we autorijden met de airco aan op standje noordpool... of zwemmen.
Ik step zelf nauwelijks want dat luie vloerkleed doet niets in haar eentje. geen flauw benul of die step dus handig is in de praktijk.
begin van het seizoen wordt er een informatie en trainingsweekend georganiseerd door de DASSC. dat lijkt me sowieso wel een aanrader.

Goed dat je het zegt. Wist helemaal niet dat asfalt zo slecht was want de meeste mensen met husky zie ik toch altijd fietsen gewoon op de straat.
Ik kan nu al niet wachten op dat trainingsweekend haha
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Tips voor sledehond. " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?