HondenPage baasje wim hartman
Wat schreven de vrienden van wim hartman op het forum
Lavina schreef in
Het Grote TROTS/BLIJ Zijn Topic
In dit geval zegt een foto neer dan 1000 woorden, ze gaat zoooooooooo vooruit met haar vuur(werk) angst!!
Lavina schreef in
Vuurwerkangst tips
" Ja dat is een goede, maar mijn hond is zooo bang dat hij zelfs het lekkerste van het lekkerste aan pakt dan. "
yooop
Klopt, dat alleen heeft ook veel training gekost
Lavina schreef in
Vuurwerkangst tips
Goed stuk!
zeker nuttige tips.
heb er zelf nog een, maar die is wellicht meer geschikt voor werkgerichte honden.
May werkt buiten regelmatig met me in verschillende vormen. Snoepjes zoeken, gehoorzaamheid noem het maar op.
Bij een knal lijdt ik haar inmiddels regelmatig af met een brokje, en of oefeningen waardoor ze er sneller doorheen is.
Heb enkel elke wandeling brokjes bij me.
afleiden met brokjes kan natuurlijk ook.
Lavina schreef in
Het Grote TROTS/BLIJ Zijn Topic
Weer eens wat anders.
Ben zoo blij met mijn werk!
Hoewel het voor ons nu een superdrukke tijd is en ik zelf ook 45+ uren in de week maak.
Is het geen enkel probleem om later te komen. Of tussendoor even weg te gaan.
May moest naar de dierenarts, moesten 2 kiezen uit.
Gelukkig is de DA op hetzelfde bedrijventerrein maar toch. kwam vanochtend dus iets later, en tussendoor even May gehaald.
Daarnaast ook geen probleem om haar een dagje extra mee te nemen. Zo wil ik haar morgen niet alleen laten, ze is echt nog niet haarzelf.
Ofwel gaat een dagje extra mee.
Alles kan, geen probleem.
en May bij de DA is altijd top, ze gaat er met plezier heen, krijgt meestal lekkere koekjes vandaag niet ivm nuchter zijn. Maar ze is zo lief en zoet, zo blij mee!
Benieuwd of ze morgen tijdens wandelrondje weer voor de deur van de DA gaat staan voor een koekje (wat ze normaal altijd doet!) als ze het doet of er iemand de deur open doet of niet, doe ik het zelf vind t top als ze alsnog naar de DA wilt dus gaan we zeker even belonen!
Vandaag ook tegen de DA gezegt, die was het ermee eens dat scheelt!
Lavina schreef in
Het Grote TROTS/BLIJ Zijn Topic
Nog even mijn trotse momentje van vandaag delen.
ik ben niet helemaal lekker, maar May wel VOL energie, wat doe je dan?? Juist, fietsen!!
Onze lange fietsrond is 8-9km ligt aan de route die we pakken.
Deze keer ook deze route, kwam er na 5,3km achter dat het volgende stuk dat we moesten hebben afgesloten was..
Dus een omweg gekozen. May loopt eigenlijk, behalve in de woonwijk, altijd los naast de fiets.
Voornamelijk omdat haar tempo anders helemaal ruk is
Zo ook tijdens de omweg, over landwegen, met auto’s mensen alles. Maakt niet uit, May loopt heel netjes constant rechts voor of naast mijn fiets
May koos zelf ook nog even een omweg, al met al uiteindelijk 14,5km gefietst.
met een gemiddelde snelheid van iets meer dan 6km per uur. Normaal is dat 7, dit was verder dan normaal en wat mensen die me aanspraken om May even mee gesproken.
ik zeg supernetjes!!
Ben er gelijk achter hoe ik op een snelle, makkelijke en veilige manier naar de reeuwijkse plas met May kan lopen!
En mooie nieuwe uitzichten gezien
Lavina schreef in
Het Grote TROTS/BLIJ Zijn Topic
Mijn zus zit een weekje op een camping.
Ik was gezellig met May op zoek, May is een echte buitenhond op campings!
blijft wel altijd heel netjes op de veranda/ ons terrein. In dit geval een klein terrasje (niet omheind) maar dat maakt voor May niet uit.
ik heb dan wel gewoon zicht op May. May was als een malle ergens op aan het fixeren, dus ik kijk naar buiten en zie wat blaadjes bewegen op de grond in de bosjes, op zeg 2 meter afstand.
kijk nog wat beter, zit er een grote haas!
Ben voor de zekerheid maar even naar buiten gegaan, tegen zus gezegt dat die haas er zat, aangewezen. Samen naar de haas gekeken die ons toen ook zag.
May voor de zekerheid toch aan der vlooienband gepakt en daar ging de haas sprintte opeens weg. may nog fixerend, dus erna voor de zekerheid mee naar binnen genomen.
maargoed het feit dat ze gewoon op haar basis bleef, waar ze ‘in het wild’ al 15x achter die haas was aangegaan vind ik top
toen ik der ging uitlaten was ook t eerste wat ze deed toch even de geurspoor aflopen..
waarna ze netjes meeliep.
daarnaast zijn we met mijn nichtje naar het strand gegaan. May aan de flexi aan mijn nichtje gegeven (wordt 6 in een paar dagen)
waar ik altijd zeg zou geen kind May meegeven en kids en honden vind ik geen goede combi.
blijf ik bij, maar deze combi is zo schattig. Mijn nichtje geleerd aan de kant van de weg te lopen waar May loopt, want mensen kunnen niet door de flexi. Daarnaast luisterd May naar mijn commando’s als ze met mijn nichtje loopt, waardoor t nog veilig is. En ze af en toe met ncihtje ging rennen zo liefff
om vervolgens weer om te kijken of ik er wel achter liep, waarop ik mijn nichtje moest herinneren dat de lijn ‘maar’ 8 meter is
Al met al het was dus een goede dag!
Lavina schreef in
Onervaren en veel vragen voor we over gaan tot nieuw gezinslid????
" Dank je wel voor je uitgebreide reactie. Ik hoor om me heen verschillende berichten; heeft te maken met wat je aanleert maar ook met karakter. Eigenlijk weet je dus niet wat er op je af zal komen. Dus als de hond niet zo lang alleen kan zijn moeten we zoeken naar een alternatieve oplossing zoals dagopvang voor die dagen o.i.d.. "
Bloem22
Klopt, maar ookal heeft de hond geen gemakkelijke aanleg tot alleen zijn. (Zoals May)
kan ik wel adviseren gewoon te blijven oefenen.
een hond die nooit niet alleen kan zijn, maakt je leven serieus ingewikkeld! daarnaast wat je zegt 3-4 uurtjes is prima
Lavina schreef in
Onervaren en veel vragen voor we over gaan tot nieuw gezinslid????
Ik heb zelf een herplaatser nooit een pup gehd, met vragen ed kan ik je niet helpen.
Alleen laten wel
Zelf vind ik het super belangrijk dat een hond ook alleen kan zijn.
daar heb ik met May ook erg veel tijd ingestoken. Dit was ook de voornaamste reden dat ze weg moest, kon niet alleen zijn. Sloopte het hele huis..
tsja wat is acceptabel?
Toen May jonger was, en ik ander werk had. Was ze circa 4-5 uur max alleen thuis.
nu is ze 2 volle werkdagen alleen thuis dus zeg 9 uur, incl heen en terugreis.
Nee ze wordt niet tussendoor uitgelaten, maaar hierin in May ook erg moeilijk! Die loopt niet met iedereen mee en wilt gewoon naar huis.
Daarnaast gaat ze ook 2 dagen mee naar werk, bewust gekozen voor 2 dagen want ook ik blijf het belangrijk vinden dat ze wel gewoon alleen kan zijn!
Overige dag gaat ze naar mijn vader.
Let wel May vind alleen zijn inmiddels niet erg, kan geloof ik ook wel genieten van de rust. Maar May is inmiddels 11, dit had ik 10 jaar geleden nog niet hoeven proberen.
Lavina schreef in
Oppassen!
Ooow leuk!
hier ook een loge’etje.
wellicht komen we je dit weekend nog tegen.
Lijkt me wel fijn dan nog even een hond in huis, veel plezier met haar!
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
Zo blij met May
ze kan gewoon overal mee naartoe, gister met mijn nichtje mee naar Pukkemuk, heeft May er veel aan, discutabel. Vond ze het leuk erbij te zijn, betrokken te worden, geaaid te worden, dieren te kunnen kijken en te slapen terwijl mijn nichtje aan het spelen was, absoluut!
Vandaag een langere snuffelwandeling dus, vol mooie bloemen
Lavina schreef in
Hond loopt van erf af
Kent hij de ‘grens’ ?
May kent het woordje, als daar nog een specifieke plek aan vast zit. Helpt dat meer. zo loopt ze bij mij de tuin niet uit of het hek nu open staat of niet, geen toestemming niet gaan.
Evenals andere oprutten ed opgaan, zijn grenzen (die ze zelf heeft gemaakt) en niet over gaat.
veranderen achter de auto de tegels niet (bij die stenen schuur) van straattegels naar jullie?
wellicht dat je dat als grens kunt aanleren. Of gewoon niet voorbij de schuur.
evt. Niet voorbij de auto kan ook natuurlijk, zeg niet voorbij het zand..
May ligt bij mij inmiddels zelfs in de ‘voortuin’ waar ze braaf op de 2 rijen tegels die ik heb lig.
ze staat enkel op voor 1 specefiek vriendje. Zelfs niet voor katten
Lavina schreef in
Vraag voor de mensen bekend met fokkers
" May is natuurlijk maar 1 voorbeeld En ik ben blij dat zij gezond en wel is opgegroeid! Gedrag wordt door veel aspecten beïnvloed. Denk inderdaad aan genetische aanleg, leerervaringen en omgeving. Het is dus niet zo eenvoudig dat je alleen maar naar de hormoonhuishouding moet kijken om gedrag te begrijpen, maar hormonen spelen naast alle andere aspecten een grote rol, bij jouw hond en bij jouzelf ook. Bij alle zoogdieren werkt dit op dezelfde manier. Oestrogeen bijvoorbeeld (wat ze na een sterilisatie niet meer kunnen aanmaken): Wat minder bekend is, is dat oestrogeen ook een sterk verband houdt met sociaal gedrag en communicatie. Chinese wetenschappers hebben ontdekt dat oestrogenen ervoor zorgen dat iemand beter in staat is emoties en gezichtsuitdrukkingen bij anderen te herkennen.Ook het omgaan met stress kan beïnvloed worden door hormonen.Daarnaast werken hormonen ook mee bij het ontwikkelen van het lichaam, veel honden blijven toch wat ''slungelig'' of uit verhouding bij een vroegcastratie, omdat ze met 2 a 3 jaar pas echt uitgegroeid/uitgezwaard zijn. Dat kan ook invloed hebben op spieren en gewrichten. "
Tamara - Abby, Anna, Jamie, Aylin & Suki
Laatste nooit over nagedacht!
ook zeker een goed punt.
begin het beter te begrijpen!
scheelt dat mijn planning never te nooit niet een pup is
Marie-Rose, succes met de keuze.
Lavina schreef in
Vraag voor de mensen bekend met fokkers
" Ik heb dit als fokker ook als eis. Zo laat je de hond mentaal en fysiek volwassen worden, voordat je de hormonen wegneemt (die ze dus nodig hebben om een gezonde, stabiele en volwassen hond te worden). Ik weet dat de kans op melkkliertumoren toeneemt naarmate je wacht, maar de kans op gewrichtsproblemen, incontinentie en andere vormen van kanker nemen juist toe bij vroeg steriliseren... Dus bij mij zou je ook geen pup krijgen, mocht je niet kunnen wachten tot de hond uitgegroeid is. "
Tamara - Abby, Anna, Jamie, Aylin & Suki
Fijn dat je het uitlegt!
May is gesterelisseerd nog voor haar 1e loopsheid. Maar die is alsnog een gezonde stabiele volwassen teef geworden.
(op artrose na, maar dat krijg je niet van stereliseren).
Ik begrijp volledig waar je vandaan komt. Zou zelf eerder na een loopsheid stereliseren!
Maar mijn eindpunt, zij is dus nog vroeger gesterelisseerd en dat is ook goed gekomen. Dus de vraag hoe belangrijk is het totn2,5 jaar wachten dan?
Persoonlijk denk ik dat het stabiel volwassen worden grotendeels te maken heeft met het karakter van de hond en opvoeding.
Ja hormoonhuishouding is belangrijk! Maar die veranderd na de 1e loopsheid al.
Lavina schreef in
Vraag voor de mensen bekend met fokkers
Ik ga waarschijnlijk echt slecht advies geven.
want ik ben het met je eens dat na 1e loopsheid voor 2e steriliseren beter is. Voor hoever ik inderdaad weet.
Wanneer je een pup van de fokker zou krijgen, zal je geheid nog contact houden.
maar hij hoeft toch niet te weten wanneer de hond gesterelisseerd word?!
Niet alsof de dierenarts hem hiervoor gaat contacteren.. Tenzij die elkaar kennen, maargoed ga even ervan uit dat jullie niet in elkaars directe omgeving wonen.
staat het uiteindelijk ook in het contract? (En wat zou de boete/ straf zijn) er even vanuit gaande dat dit erbij staat.
want als je dat vraagt heeft de fokker waarschijnlijk ook vermoedens..
al met al mijn ‘slechte’ advies.
gewoon op eigen tijd stereliseren en het er niet over hebben..
Lavina schreef in
Het Grote TROTS/BLIJ Zijn Topic
May lag op de louncheset!
Jaja!! Uit zichzelf!
was biven aan het schoonmaken, zie ik ineens uit mijn raam May op de louncheset liggen.
dus die even gecomplimenteerd dat dat een goed idee was!
Hoewel ze er max 15 min op heeft gelegen, kwam naar mij toen ik beneden wat nodig had, is het toch een sprong vooruit!
aangezien het warm is staan hier de voor, tussen en tuindeuren allemaal tegen elkaar open.
was boven er een was instoppen kom beneden, May kwijt..
tuin waa ze niet, beneden ook niet, boven zeker niet.
mevr was voor in de schadus gaan liggen..
primaa, ze loopt toch niet weg.
heeft er gelegen tot de schaduw wegwas.
ik zeg bonus punten voor creativiteit
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
" Die van gaat los daar dat vertrouwen heb ik inmiddels opgebouwd. Dat gezegd..... is wel randstad gebied. Veluwe of de eilanden is het in schemer toch wel aan de lange lijn Lieve foto van der "
Botteke
May zou in de randstad ook niet los lopen. Hooguit hartje stad op een plein, spelend als er geen katten zijn en erna weer aan de korte lijn.
veluwe en schemer ook flexi/ lange lijn.
toevallig vandaag een eiland gezien, daaar mocht ze wel los, van mij. Bleek dat ze aan de (lange) lijn moesten, whoopsie. Hield haar wel netjes bij met paseren van mensen en honden, geen klachten gehd. Denk dat we goed zaten!
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
" Lavina…ik was nieuwsgierig naar je foto. Zo leuk zo naar elkaar toe. "
Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .
Als het aan de aap had gelegen, was die door het hek heen gegaan.
hij triggerde May enorm, terwijl die normaal niet op apen reageert. Maar kreeg zichzelf weer rustig dus dat is top
Anouk, ja enorm handige maat, zeker voor May.
voor een kleiner hondje inderdaad wat breed maar ach..
lengte en houvast gaat het om toch!
voor activiteiten als dierentuin, uit eten of wat ook is dit ideaal.
bos? Gewoon lekker aan de flex en een tuigje
en vandaag ook weer een lekkere boswandeling hier gehad!
Lavina schreef in
Quiz: Het Geheugen van de Hond
1;B
2;D
3;B
4;B? Begrijp de vraagstelling niet helemaal..
5;D, Maaar! Ik denk dat dit ligt aan de hond en het trauma. May haar enige ‘trauma’ is vuurwerk, vuur en alles wat ermee te maken heeft. Geur, geluid, zicht..
Ze wilt ervan weg, maar indien los loopt ze iets weg en weer naar mij en zo heen en weer. Vast zal ze richting huis trekken..
6;B, hoewel ik geen eigenaar van de hond was, enkel uitlaat en veeel mee gewerkt heb. Was het antwoord B. maar kan me goed voorstellen dat het antwoord ook D kan zijn, ligt aan de hond en de band die ze samen hadden. May zou haar vorige bazen nog herkennen, hoewel dat nu 5 jaar voor het laatst gezien is.
7;C, hoewel dit ligt aan je defenitie van accepteert..
8;B/C, zou eerder geheugen, ervaring en beloning zeggen..
9;C? Ook hier snap de vraagstelling niet helemaal. Wat zou een hond moeten vergeten dan?
10;C
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
vandaag een aap, die het liefst door de tralier ging voor May.
waardoor haar interesse ook verduizend vouwdigde..
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
blije pupper zag een eekhoorn..
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
mevr. Kan eindelijk genieten van haar vakantie!!
ze is blij, dus ik ben blij
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
ik heb vast vakantiespullen in de auto gelegd.
May wou niet meer naar binnen en heeft ruim een uur buiten gezeten, en gelegen voordat ze bedacht dat we echt nog niet weggaan…
sterker nog we moeten nog een hele werkdag overleven morgen
Lavina schreef in
hoe ga je steeds minder vaak na buiten met pup
Ik verwacht dat je inmiddels ook wel
om de 3 uur naar buiten kan..
hoe ik dit toendertijd zelf deed, pfoe dat is een goede 10 jaar geleden..
Ik kreeg haar met 7,5 maand en niet zindelijk. Ook ik begon met om de 2 uur naar buiten en elke keer als ze plaste zei, plassen. (Ze kan het nu op commando).
maar zodra ik door had dat ze prima kon oohouden, zichzelf kon bezig houden vond ik dat niet meer nodig.
denk dat ik met 8/9 maanden (in mijn geval dus omdat ze laat niet zindelijk was) gewoon minder vaak naar buiten ben gegaan.
Lees wel, minder vaak, in totaal niet minder lang..
Lavina schreef in
Vaarwel, Nukka
Och wat een zwaar einde voor jullie dan ook nog.
Veel sterkte met het verlies.
Gelukkig inderdaad nog de mooie herinneringen.
Het gemis kan ik mij niet voorstellen hoe zwaar het zal zijn.
nogmaals sterkte.
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
" Hoe lang heb je daar wel niet over gedaan, een wandeling van 9.5 km en 2.5 km per uur. Ik denk zo'n halve dag ha ha, maar ik snap wel dat May dan helemaal happy was. "
sylvia
Te lang, dus ze heeft haar liefste oogjes laten zien
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
May helemaal happy na een lange wandeling in haar favoriete bos.
Want daar zijn vrije dagen voor!
hoewel ik niet had bedacht dat May haar snelheid 2,5 km per uur zou zijn
Maargoed het was een goede ochtend besteding! (9,5 km gelopen)
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
" Ik heb het grootste gedeelte gewoon lopend gedaan. Ik deed in de recreatieve klasse mee, gewoon voor de fun, niet om snel te zijn. Maar voor de hond is ook best pittig, die moet wel fit genoeg zijn. "
Heidi & Noortje
Dat is waar.
heb net 9km met May gefietst
denk dat de fitheid wel goed zit.
nadeel is haar artrose en alle gekke dingen die je in een survival doet..
wil het graag maar durf het toch net niet aan.
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
" Gisteren met Noortje meegedaan aan de dogsurvival in Ede. Superleuk, Noortje vond het ook geweldig. "
Heidi & Noortje
O wat leuk!!
paar jaar terug die en andere ook gedaan! Het is dat May ouder wordt en mijn lichaam niet wilt rennen
maar zou t eigenlijk nog een keertje willen doen!
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
" Ik herken het ook niet, geen ene hond van me heeft dit gedaan…. "
Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .
May doet dit ook altijd, herkende het gedrag wel.Maar vond mijn zeehond antwoord leuker
Lavina schreef in
Elke week een foto van je hond, wie doet mee, week 28
" Goedemorgen Hoe reageer je bv op jullie berichtjes hier? En Kees bedankt voor het recht zetten vd foto. "
Wilma
Je bedoelt dit denk ik.Door op het knopje "quote" rechtsboven naast het 0+ te tikken.