Even twee vragen in een topic gezet 
Wondverzorging:
Mellow heeft in de herfst toch wel vrij regelmatig wondjes aan haar kussentjes (altijd alleen de voorpoten). Als het waait wil ze het liefst álle blaadjes vangen, dus ze vliegt alle kanten op en schraapt dan regelmatig met haar kussentjes over de straat.
Dan weer hier een schaafje, dan weer daar. Soms oppervlakkig, dan zie ik het bij toeval als ze ligt te slapen, een andere keer kom ik erachter omdat ik kleine bloedvlekjes zie op de plavuizen, dan is het wat meer een wondje.
Nu heeft ze sinds een paar dagen een schaafje wat vrij oppervlakkig is, maar ze blijft er maar aan likken, ik lijk wel een kleuterjuf ("nee, niet doen", "afblijven", "hou daarmee op")
Gisteren zat er een dun korstje op, vandaag hangt er een flubberig velletje aan en is het korstje dus weer weg (blijf er dan ook af!)
Ik ben bijna geneigd om d'r poot in te pakken, ondanks dat het maar zo'n oppervlakkig plekje is.
Nu zit ik even te kijken op Medpets, daar hebben ze verschillende zalfjes en cremetjes (hoeveel keus kun je hebben...), maar wat is nou het beste in zo'n geval?
- Phyto Treat mellodermal
- Phyto Treat zinkoxide spray (maar spray is eng...)
- Helosan
- Vetramil (beetje duur, want zo'n tube komt écht niet op binnen die 3 maanden)
- Vet Gold
- Espree aloë vera jelly (vind ik een beetje prijzig)
Ik heb wel groene leem in huis, in poedervorm, dus daar moet ik dan zelf een papje van maken. En dat blijft dan ongetwijfeld wel anderhalve seconde zitten... 
Wat kan ik nou het beste doen om het wondje te laten genezen?
---
Oogverzorging:
Ze heeft altijd al last gehad van 'snotjes' (ja, weet even niet hoe ik het anders moet omschrijven) bij haar ogen. Ogen zien er zelf goed uit, niet rood of wat dan ook, het hoort blijkbaar gewoon bij haar. Volgens de dierenarts liggen haar ogen wat dieper dan gemiddeld en komt het daardoor, maar kan het verder geen kwaad.
Als het heel erg stormt (ja, weer die storm...) en we lopen over de dijk (vol in de wind) dan slaat dat wel op haar ogen en heeft ze er meer last van. Duurt niet langer dan een paar dagen, maar ziet er vooral vies uit.
Sinds gisteren heeft ze het weer (we hebben niet over de dijk gewandeld), 's morgens en een opgedroogde klodder en in haar ooghoek zit een nieuwe lichting, heel licht gekleurd, soms neigt het wat naar groen (geen echt groen hoor).
Haar oog ziet er nog steeds gewoon uit, niet rood ofzo, alleen vies.
Is het nu voldoende om dat met wat gekookt (en afgekoeld) water te deppen? Doe ik in zulke gevallen wel altijd.
Ze heeft het niet vaak overigens, als ze dit drie keer per jaar heeft komt dat wel aardig in de buurt denk ik.


Reageren








