Loslopende vechthonden

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel willywilly

ik wil het hebben over de loslopende vechthonden , die je hier in de buurt latig vallen en ook je hond, waar ik loop mogen de honden niet loslopen dus aangelijnt, (er stonden paaltjes niet opruimen wel aanlijnen) die zijn spoorloos verdwenen.
Konstant lopen er pitbuls en amerikan stefford grote herders enz. los rond want die moeten lekker kunnen spelen. Oke maar ik loop ook met mijn hond AANGELIJND maar deze honden lopen los en telkens stormen ze dan de dijk af , en staan dan voor je te grommen met de tanden blood , ik durf niets te zeggen want de eigenaren hebben het zelfde karakter als de hond zelf ( AANVALLEN) ik ga smorgen heel vroeg mijn hond uitlaten rond 5.30 en hoop dan dat de eigenaren nog slapen , sávonds ga ik nu voor de laatste keer met mijn hond om 19.30 naar buiten omdat deze honden later uitgelaten worden ( als ik geluk heb) het is nu zo dat ik sáchts mijn hondje in de badkamer nog een plasje laat doen, maar ergens is het toch te gek voor woorden dat jij en je hond niet eens veilig naar buiten kunnen en lekker een wandelingetje kunnen maken omdat je steeds lastig gevallen word door dit soort honden.gr chico

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Loslopende vechthonden" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel zonnetjezonnetje

honden foto van zonnetje

Zoals je het beschrijt is het nogal heftig daar op de dijk!
ik zou lekker ergens anders gaan wandelen. Aso's kun je beter vermijden.

honden page profiel J&SJ&S

honden foto van J&S

Dat is zeker vervelend Willy. Kun je hiervoor niet bij de politie, wijkagent, gemeente (???) terecht? En anders inderdaad vermijden, je wil geen ongelukken.

honden page profiel Anne met Ike en JackoAnne met Ike en Jacko

honden foto van Anne met Ike en Jacko

Weet dat het vervelend is en kan je wijkagent of dergelijke aanspreken want als ze boetes krijgen dan zullen ze wel 2 keer nadenken...

MAAR wil je aub niet over vechthonden spreken en dan rassen noemen die er niets mee te maken hebben?! Scheer ons niet allemaal over dezelfde kam aub O-)

honden foto van Remie met sledehondenteam Silver linings

Misschien de andere kant op lopen? of met wat meer zelfvertrouwen, gewoon doorlopen?
Laat je niet weg jagen, daar schiet je zelf niks mee op! ;-)

honden page profiel caro en de teckelscaro en de teckels

honden foto van caro en de teckels

je kunt natuurlijk ook 144 bellen en vragen of ze een kijkje willen gaan nemen ;-)
Of de dieren politie ;-)
sterkte er mee

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

naar de gemeente gaan, en handtekeningen verzamelen, want je zal niet de enige zijn die dit mee maakt, en ook de politie schakel je in, dit hoef je niet over je kant te laten gaan, maar doe er wat mee, trommel meer eigenaren op.

honden page profiel Jacqueline, Jackie en JoyJacqueline, Jackie en Joy

honden foto van Jacqueline, Jackie en Joy

Hebben die honden ooit wat meer gedaan dan grommen naar je hond?
Ligt het er niet een beetje aan hoe jij reageert want er lopen allemaal "vechthonden" wat zijn vechthonden dan?
Je bedoelt honden die er enger uitzien doordat ze een groter lichaam hebben en vaak slechter in het nieuws komen.
Vergeet niet dat vaak dit soort honden juist hartstikke lief zijn.
Als ik je profiel lees wordt ik ook niet echt blij maargoed dat is weer een ander verhaal.

honden foto van Heavenly en de hond King (En Marvey en Ginny)

als ik het woord vechthond zie denk ik niet aan pitbuls staffie's en herders maar aan een hond die vecht met een anderen hond kan dus ook een jack russel zijn (of denk ik weer te letterlijkO-))

honden page profiel LisanneLisanne

honden foto van Lisanne

Ik heb niet het idee dat Willy echt iets van deze rassen af weet, of wil weten.
Ze zijn groot en dus gevaarlijk, en het is altijd de schuld van de grote hond. (en hun baas)

Je kunt wel tegen iedereen die je tegenkomt met een grote hond, aangifte doen, maar ik denk dat je dan je geloofwaardigheid verliest bij de politie.

Het is vervelend en lastig als je buurt geterroriseerd wordt door een aantal honden, maar er zijn toch ook andere plekken waar je heen zou kunnen gaan? Wellicht een keertje zonder hond een rondje gaan lopen om te kijken of je leuke plekjes kunt vinden waar je verder weinig mensen en honden tegenkomt.

honden page profiel s@nt@s@nt@

honden foto van s@nt@

Over het aanlijnen kun je misschien melding maken bij een wijkbeheerder/-agent/de politie.

Ik denk wel dat je een beetje moet oppassen hoe je je uitdrukt, over type honden en eigenaren.

Daarnaast lees ik niet dat je ooit bent aangevallen ofzo.

Volgens mij heeft e.e.a. ook met jouw zelfvertrouwen te maken.

En dat kun je overbrengen op je hond.

Volgens mij kun je het beste een ander plekje zoeken om je hond uit te laten.

honden page profiel s@nt@s@nt@

honden foto van s@nt@

N.a.v. Jacqueline's post heb ik even je profiel bekeken.

Misschien een idee om je wat in te lezen over honden en hun gedrag in het algemeen?

Maakt vaak een hoop duidelijk.

Of een leuke cursus?

honden foto van Remie met sledehondenteam Silver linings

" N.a.v. Jacqueline's post heb ik even je profiel bekeken.

Misschien een idee om je wat in te lezen over honden en hun gedrag in het algemeen?

Maakt vaak een hoop duidelijk.

Of een leuke cursus? "


Helemaal mee eens. ;-)

honden page profiel Machtel, Romeo en Luca +Machtel, Romeo en Luca +

honden foto van Machtel, Romeo en Luca +

Voordat er iets gebeurd, zou ik toch een andere weg nemen.
Kun je hier geen melding van maken, dat ze eens surveilleren en de baasjes een flinke
boete geven, zodat ze de hond voortaan aanlijnen ?
Jij loopt misschien de andere kant op, maar er zijn misschien baasjes die met hun honden
wel die kant oplopen en het misschien niet zien of te laat.
Je kunt op het eerste incident wachten zo.
Ik begrijp jouw onrust.

honden page profiel willywilly

halo jacueline , u bent zeker zo'n eigenaar waarvan de hond nooit iets doet ,en hem of haar loslaten lopen , plus dat ze mensen die hun hond ook uitwillen laten lastig laten vallen door hun hond, op de plek die ik aan geef is het niet toegestaan je hond los te laten lopen ,ze moeten aangelijnt zijn , je moet begrijpen dat ik net zoveel van mijn hond hou als u van die van u, maar geef een ander dan ook de kans om ze uit te laten, en gaat u dan naar een plek waar ze wel los mogen lopen , ik ga naar een plek waar ze aangelijnt moeten zijin gr

honden page profiel Jacqueline, Jackie en JoyJacqueline, Jackie en Joy

honden foto van Jacqueline, Jackie en Joy

Beste willy,

Ik heb een chihuahua en een dwerg pinscher :-D .
Mijn hondjes zijn dus best kwetsbaar en als er een verkeerde hond aankomt welk ras dan ook dan heb ik een plat hondje of een hondje die zo ernstig wordt toegetakelt dat ze waarschijnlijk niet meer te redden is.
ECHTER heb ik ook grote honden gehad en zitten die in mijn familie, en de zogenaamde vechthonden waar jij het over hebt hebben wij ook in de familie.
Jah je moet voorzichtig zijn maar het zijn zulke schatten dat ik niet snap waarom het vechthonden genoemd moet worden.
Mijn honden doen idd niets, lopen idd los maar vallen mensen en hond niet lastig en dat doen de andere honden bij jou ook niet zo te lezen.
Jij hebt meer last van de honden dan jou eigen honden zoals ik uit je verhaal opmaak.
Dat een hond aangelijnt moet zijn op een aanlijn plek ben ik met je eens maar niet hoe jeje verhaal verteld.
Ook wil ik je aanraden om je goed in te gaan lezen over dekkingen wat lees dingen op je profiel waar ik niet echt blij van wordt !

honden page profiel Anne met Ike en JackoAnne met Ike en Jacko

honden foto van Anne met Ike en Jacko

" halo jacueline , u bent zeker zo'n eigenaar waarvan de hond nooit iets doet ,en hem of haar loslaten lopen , plus dat ze mensen die hun hond ook uitwillen laten lastig laten vallen door hun hond, op de plek die ik aan geef is het niet toegestaan je hond los te laten lopen ,ze moeten aangelijnt zijn , je moet begrijpen dat ik net zoveel van mijn hond hou als u van die van u, maar geef een ander dan ook de kans om ze uit te laten, en gaat u dan naar een plek waar ze wel los mogen lopen , ik ga naar een plek waar ze aangelijnt moeten zijin gr "


Je vraagt de meningen op het forum maar kan niet zo goed met de kritiek om die hier op kan volgen...
Iedereen geeft je de tip om melding te maken en eventueel n andere uitlaatplek op te zoeken en dit is goed advies volgens mij!
Maar je komt over als een hondenbaas die niet weet hoe met honden om te gaan en wat de gevolgen zijn van zinnen al "hi hi hij heeft op haar gezeten" "moet haar prik van 1 jaar nog krijgen en is zwanger" :'(

En "vechthonden" bestaan niet dat is iets door de mens uitgevonden!!!

honden page profiel s@nt@s@nt@

honden foto van s@nt@

" halo jacueline , u bent zeker zo'n eigenaar waarvan de hond nooit iets doet ,en hem of haar loslaten lopen , plus dat ze mensen die hun hond ook uitwillen laten lastig laten vallen door hun hond, op de plek die ik aan geef is het niet toegestaan je hond los te laten lopen ,ze moeten aangelijnt zijn , je moet begrijpen dat ik net zoveel van mijn hond hou als u van die van u, maar geef een ander dan ook de kans om ze uit te laten, en gaat u dan naar een plek waar ze wel los mogen lopen , ik ga naar een plek waar ze aangelijnt moeten zijin gr "


Vreemde samenvatting en conclusie.

Niet iedere hond die losloopt valt een andere hond of wandelaar lastig.
Zoals jij het beschrijft is het alsof jullie dagelijks door het oog van de naald kruipen met een soort vechtbeluste zooi honden om je heem tijdens het uitlaten.
Zijn er nog meer hondeneigenaren die dit zo ervaren bij jou in de buurt?

Nogmaals, zoek eens wat leuke boeken over hondengedrag, of ga naar een hondenschool.

honden page profiel s@nt@s@nt@

honden foto van s@nt@

heem=heen

hihi

honden page profiel willywilly

nderdaad ik hoef niets over grote honden en rassen te weten , maar jullie begrijpen niet wat ik bedoel of willen het niet begrijpen , nog 1 keer ik loop op een plek waar honden aangelijnt moeten zijn , waar ze los mogen lopen daar loop ik niet , maar de eigenaren waar ik het over heb die laten hun honden loslopen op plekken waar ze niet los mogen , dus misschien ook een curses voor jullie ,

honden page profiel Jeroen & LolaJeroen & Lola

honden foto van Jeroen & Lola

Willy,
ik snap absoluut dat dat heel vervelend is..en inderdaad is het van de zotte dat jij je hond 's avonds nog in de badkamer laat plassen...ik ken die "vechthonden", hun baasjes, en jou niet...
maar misschien maak je het probleem iets groter dan het is?
je moet lekker in je buur tje hond uit kunnen laten, dus wat het aanlijnen betreft, daar heb je gelijk in. ik zou dat bij je wijkagent ofzo melden.
verder, tja "vechthonden"...ik heb er ook zo een, maar dat is echt een lieve hond die alles goed bedoeld, alleen onstuimig is. kijk goed uit dat je dingen niet verkeerd interpreteert! deze honden kunnen lomp en druk zijn, jazeker, maar hier moet je niet meteen agressie van maken.
je inlezen in hondengedrag, en misschien de betreffende rasen, staffords, pitbulls, herders, rottweilers...zou niet verkeerd zijn. het zijn wel vaak verkeerd begrepen honden






honden page profiel Chantal, Ajay & BanditChantal, Ajay & Bandit

honden foto van Chantal, Ajay & Bandit

" Weet dat het vervelend is en kan je wijkagent of dergelijke aanspreken want als ze boetes krijgen dan zullen ze wel 2 keer nadenken...

MAAR wil je aub niet over vechthonden spreken en dan rassen noemen die er niets mee te maken hebben?! Scheer ons niet allemaal over dezelfde kam aub O-) "


Eens :-)

maar wel een vervelende situatie!
Zal niet meer tegen hun ingaan.. Want schijnbaar werkt dat niet!
Nadeel is alleen dat politie pas ingrijpt als er ook echt wat aan de hand is..
En dan zelfs pas vaak na meerdere meldingen :(

honden page profiel Anne met Ike en JackoAnne met Ike en Jacko

honden foto van Anne met Ike en Jacko

" nderdaad ik hoef niets over grote honden en rassen te weten , maar jullie begrijpen niet wat ik bedoel of willen het niet begrijpen , nog 1 keer ik loop op een plek waar honden aangelijnt moeten zijn , waar ze los mogen lopen daar loop ik niet , maar de eigenaren waar ik het over heb die laten hun honden loslopen op plekken waar ze niet los mogen , dus misschien ook een curses voor jullie , "


We begrijpen het wel Willy maar denk dat je alleen leest wat je wilt lezen en het begrijpen hoe jij wilt!!!
Zoek dan een ander plekje om te gaan wandelen, maak melding van de loslopende honden en kruip dan terug in u veilig huisje waar alleen kleine honden hond zijn volgens jou!!!!
Je weet dat het er op die plek zo aan toe gaat en toch zoek je het op!

honden page profiel Esther & ZoëEsther & Zoë

honden foto van Esther & Zoë

Ik durf niets te zeggen want de eigenaren hebben het zelfde karakter als de hond zelf ( AANVALLEN)


Dit zegt mij al genoeg hoor...

honden page profiel Machtel, Romeo en Luca +Machtel, Romeo en Luca +

honden foto van Machtel, Romeo en Luca +

Ik vind toch dat het probleem bij de baasjes ligt van de loslopende honden.
Als iemand met zijn hond aangelijnd aankomt, vind ik het niet de bedoeling dat je ineens
moet inschatten of het "goed gaat" en je je eigen hond moet losgooien, omdat een ander
vindt dat zijn hond los mag.
Natuurlijk is het een kwestie van zelfvertrouwen, maar dat had ik ook.
Totdat mijn aangelijnd ventje bijna doodgebeten werd door een loslopende Stafford.
Te vaak hebben de baasjes niet genoeg kennis van hun eigen hond, om de hond maar gewoon los te laten.
En laten het op het toeval aankomen, zo van : dat doet hij anders nooit !!!
Ik hou van alle honden, ook van Staffords en Rotweilers en weet dat deze honden vaak over
een kam worden geschoren en dat vind ik nog steeds, ook na de aanval die ikzelf meegemaakt heb.
Als je met een klein hondje loopt en er zou wat gebeuren, heeft het hondje geen schijn van kans
en kan een baas zijn hond ook niet meer tegenhouden, als deze getriggerd is.

honden page profiel Jacqueline, Jackie en JoyJacqueline, Jackie en Joy

honden foto van Jacqueline, Jackie en Joy

Je leest niet goed willy.

Tuurlijk is het niet goed dat de honden los lopen in een aanlijngebied echter hebben die honden ooit iets misdaan dan behalve los lopen?
Zijn jou honden door die honden aangevallen?
Of irriteert het je alleen dat juist de grote enge honden in jou ogen loslopen?
Zoek lekker een ander plekje op en maak er een melding van.
Maar alle honden van een bepaald ras over een kam scheren is niet eerlijk dat moet zelfs jij snappen.

honden foto van Rita  Cosmo†, Duke†,  Digger, Bayco, Nanu en Dokyo

Ik lees hieruit dat JIJ bang bent voor de grotere rassen en jij projekteerd dit op jou hondje!

Wat het aangelijnd zijn betreft, als de honden ergens aangelijnd moeten zijn, dan moet dat ook, dat ben ik helemaal met jou eens.
Maar loslopende honden geven vaak minder problemen dan aangelijnde honden.
Dus misschien jou hondje ook eens los laten lopen??
Dan kan jou hondje ook eens honden gedrag vertonen.

Ik heb drie herders in verschillende leeftijden, heb ook nog een wettehoudn en de 5e herder komt over 2,5 week, al mijn herders zijn gewend aan kleine hondjes en doen deze echt niets, tenzij zij zelf gepakt worden, maar dat is meestal te wijten aan het gedrag wat de kleintjes aangeleerd hebben gekregen door de bange baasjes!

honden page profiel Wilma en Dobby (RIP)Wilma en Dobby (RIP)

honden foto van Wilma en Dobby (RIP)

Ik zou melding maken bij de dienst Handhaving van de gemeente dat daar veel honden loslopen zonder dat het toegestaan is. Mensen met welk een soort hond dan ook die op plekken de hond los laten lopen waar dat niet mag vind ik ook hinderlijk. Ik hou me netjes aan de regels, en dan moeten anderen dat ook doen.

Ik denk wel dat je met wat vooroordelen zit waardoor je die gevoelens ook overbrengt op je eigen honden, en mogelijk ook andere honden, waardoor je onbewust problemen uit kunt lokken. Hou daar ook rekening mee. Ben je zelf relaxed, en je honden ook, dan zul je minder snel problemen krijgen als wanneer je zelf angstig of opgefokt rond loopt. Natuurlijk voorkom je hier niet alles mee, en je moet natuurlijk altijd blijven opletten.

honden page profiel Chantal, Ajay & BanditChantal, Ajay & Bandit

honden foto van Chantal, Ajay & Bandit

Sommige honden zijn inderdaad vriendelijker als ze los lopen dan wanneer ze aangelijnd zijn.
Vriendin van mij heeft een Jack Russel en die loopt altijd los, dan loopt hij met een boog om andere honden heen!
Maar als hij vast zit, word hij agressief naar andere honden.

honden page profiel s@nt@s@nt@

honden foto van s@nt@

Machtel, ik snap wat je bedoelt.
En herken zelfs een gedeelte, toen Santa nog niet los liep werd ie soms ook belaagd door loslopende honden, die slecht luisterden naar hun baas. En oh, wat baalde ik daarvan.

Maar Willy treedt deze situatie ook al tegemoet met aannames, over aanvallen, vechthonden en dan ook het karakter van de baasjes.
Dat vind ik jammer en onnodig.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Loslopende vechthonden" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 4 12 3 4
Volgende forumvraag: met wat belonen jullie?
^