Voor Megan een Australian Shepherd van 3 jaar zoek ik een nieuw thuis.
Wie is Megan?
Megan is een blue merle en wat aan de kleine kant voor een Aussie. Ze weegt 15 kilo.
Megan is een pittig ding en niet gesteriliseerd.
Het is absoluut niet de de bedoeling dat er gefokt wordt met Megan.
In sport Megan erg goed, van behendigheid tot flyball, als er actie in zit is Megan er zeker voor de porren. Ze wil niet alleen graag daarin samenwerken, maar wil er ook de beste in zijn.
Het is dus een gedreven hondje.
Megan is eigenlijk altijd vrolijk. Ze houdt van rennen en spelen, maar ligt ook graag bij je op de bank om te kroelen.
Eigenlijk wil ze het liefst altijd bij je zijn en met je bezig zijn.
Megan kan met andere dieren als katten en konijnen. In het begin tast ze wat af en heeft ze de neiging om wat te drijven, maar dat is snel over.
Waarom zoeken we voor Megan een nieuwe baas?
Ze is bij de fokkers aangebleven uit het nest. Helaas had Megan regelmatig ruzie met haar moeder. Haar moeder liet zich niet op haar kop zitten en dat resulteerde in een gespannen sfeer met veel gebrom en af en toe vlogen ze elkaar echt in de haren, echter zonder elkaar te verwonden.
De reu des huizes werd compleet met rust gelaten.
Daarom dachten de fokkers en ik dat Megan bij mij meer op haar plek zou zijn, aangezien ik alleen een reu heb. De constante spanning was bij ons niet zichtbaar aan de orde. Ook konden hier botjes en speelgoed wel blijven liggen. Echter trok Biko zich steeds meer terug en als hij tevoorschijn kwam werd hij door Megan hardhandig weg gestuurd. Vaak als ik er zelf niet bij was, bijvoorbeeld even in de tuin was. Helaas raakte Biko wel gewond. Met de dikke vacht viel dat in eerste instantie niet op, totdat de verwondingen ook op zijn kop zichtbaar werden en Biko niet meer van boven wilde komen.
Megan is daarom terug gegaan naar de fokker. Waar er nog wel spanning is, maar ze zich beter gedraagd dan voorheen. Megan kan dus nog wel veel leren!
Wat is de ideale baas voor Megan?
Voor Megan zoeken we iemand die nog geen hond heeft. We plaatsen haar liever niet bij mensen die al een hond hebben om het risico op nogmaals herplaatsen te voorkomen.
Wel moet je ervaring met honden hebben. Want Megan is niet alleen een pittige tante, het is ook een Aus! Heerlijke hond dus, maar begrip van hondentaal is wel een vereiste.
Ook zoeken we een sportief baasje, want Megan houdt ervan om lekker bezig te zijn. Wat je met haar doet maakt haar niet zoveel uit, ze vindt frisbeen erg leuk, maar heeft het afgelopen half jaar heeft ze bijvoorbeeld ook leren zwemmen, iets wat ze voorheen eng vond.
Schapen drijven is niet zo aan haar besteed, schapen vind ze enge grote beesten. Maar met begeleiding kan ze zeker over die angst heen komen. Het drijven zit wel echt in haar bloed. Het drijven van loopeenden zou daarom ook een hele goede tijdbesteding voor haar zijn.
Megan is een hond die wanneer je haar ziet, je meteen voor haar valt. Ze heeft een heerlijk bekje en is een echte knuffel. Wel alleen als je haar al kent. Ze is een Aus en heeft ook de gereserveerdheid van een Aus. Ze laat zich niet door iedereen maar aanhalen. Ze loopt dan liever weg.
Belangrijke zaken:
Megan heeft een stamboom
Megan is gechipt
Megan kan alleen thuis blijven
Megan kan met andere huisdieren
Megan kan met kinderen overweg, klein en groot.
Megan kan niet goed met andere honden opschieten. (in het park gaat het goed, al zoekt ze hen zelf niet op)
Megan kan mee in de auto
In geval van nood kan er altijd op de fokker teruggevallen worden.
En dit is ze dan:
Reacties graag via PB



3 doggies























