
Wat kan het zijn, dat Doowey tegen mij uitdaagend blaft.
Als ik negeer en weg loopt, blij hij mij achtervolgen en blijft blaffen.
Dit begon zo 3 weken geleden.
Er is niks veranderd in huis of voeding.
Kan het zijn dat het de pubergedrag naar boven komt? Hij is 13 maanden.
Ik laat hem 2x per dag 1 uur uit en krijgt alle aandacht met spel en training.
Tussen die uitlaat momenten wordt hij nog 3 keer nog zo 20 minuten uitgelaten door de vrouw of mij.
Dus wie kan mij helpen met een tip.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "uitdaagend blaffen ook als ik weg loopt." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Bink heeft dit ook gedaan toen wij hem een half jaar hadden (denk even uitproberen hoe ver hij kon gaan). Ik heb toen volgens de HP methode gedaan, weglopen en negeren, alleen dat hielp dus niet en nipte zelfs een keer in mijn bil!
Toen kreeg ik via PB een tip van iemand hier, zodra hij dit dus weer doet meteen aanlijnen en laten volgen (in huis), net zolang tot hij netjes meeloopt en beseft dat hij te ver ging en weet wie de baas is.
Dit heb ik twee keer hoeven doen en nu doet hij het niet meer.

"
3 doggies 
Ik zou het blijven negeren, verder niks. Elke reactie is aandacht, dus geen reactie is geen aandacht.
Je moet wel opletten: Hij zal het eerst erger gaan doen om te kijken of het dan WEL werkt. Ook dan niet toegeven en gewoon negeren. Hij zal echt wel gaan begrijpen dat zijn gedrag hem niks oplevert.
3 doggies 
Ligt helemaal aan de hond of je moet negeren. Je hond kan ook behoefte hebben aan duidelijkheid, wat wel van hem verwacht wordt. Dan geeft negeren juist onzekerheid en ja.. Dan kan ik me je hond voorstellen dat hij in je bil nipt 
Mijn honden kunnen vanaf dat ze een maand of 8/9 zijn op hun kleed blijven liggen. Ze weten dat er daar niks van ze verwacht wordt. Dat ze daar kunnen slapen of op een botje kunnen gaan kauwen. Ik stuur ze daar rustig heen, zonder druk/dwang.
3 doggies 
Negeren is hele duidelijke hondentaal, dus hij zal het zeker begrijpen. Nog nooit gehoord dat een hond daar onzeker van zou worden.
Volgens mij issie gewoon aan het uitdagen, en als je daar op reageerd heeft hij succes.


3 doggies 

3 doggies 
Negeren is inderdaad heel duidelijke hondentaal
Maar waarom blaft je hond? Als je hond juist steun nodig heeft, helpt negeren niet. Dan laat je je hond aan zijn lot over, laat je het hem zelf uitzoeken.
Hier veel honden gezien en elk hebben ze allemaal hun eigen goede reden om te blaffen en allemaal net hun eigen andere manier zoals ik reageer op hun blaffen, allemaal afhankelijk van de oorzaak.
Blaffen om af te dwingen, is heel wat anders dan blaffen omdat de hond een situatie niet aan kan.
Dit is ook wel een interessant boekje over blaffen van honden;
Turid Rugaas, Barking: The Sound Of A Language, ISBN 1929242514
Ook in het Nederlands verkrijgbaar onder "Blafgedrag van honden"
3 doggies 
Als je hond 20 minuten doorgaat met blaffen, vind ik dat veel te lang. Tijdens het blaffen bouwt je hond een spanning op en daar zou ik hem niet zo lang in laten zitten.
Wie weet geeft het boekje jou ook een paar nieuwe inzichten. Het is sowieso geen gek idee om je hondenschool eens te vragen, of om een keer een deskundige langs te laten komen. Die kan dan met je meekijken. Kijken of het inderdaad uitdagen is, wat er aan voor af gaat en vooral: hoe jij het beste kan reageren.
Succes ermee


De vraag heb ik gesteld op de hondenschool waar ik traind, en er zijn mensen daar die gedrags deskundige zijn en me graag (kostenloos) wil helpen. Maar nu is het zo dat Doowey het niet doet als er mensen over de vloer zijn. Maandag hadden we de eerste les EG met het toeval dat Doowey net zo begon te blaffen als die thuis doet. De trainster (deskundige) keek me aan, en vroeg of het de zelfde blaf soort was. Ze vertelde dat het een "uitdagende" blaf is. Zelf heb ik ook zitten te denken dat het mss verveling of overprikkelt kan zijn. Ik heb nog niet opgeschreven wat er van te voren gebeurt is voor dat die begint, dat ga ik vanaf nu wel doen.
3 doggies 
Flip doet dit ook heel af en toe.. eventjes testen of hij misschien nu wel de baas kan gaan spelen.
Wat wij dan doen is: voor hem gaan staan met het gezicht naar hem toe, armen over elkaar en hem onze wang toekeren.. Dan geeft hij dus de reactie "oke, dit is niet leuk, jullie reageren niet.. ik stop er maar mee".. en dan loopt hij weg, naar zn mand ofzo.. 2 seconden, that's it..
Hoofd wegdraaien is een conflict vermijdende gedraging, Flip vat dit op als "oke, uitdagen heeft dus geen effect, want jullie hebben er geen zin in".. en dan druipt hij dus af..
Heeeel soms probeert hij het, maar na 2 seconden is het dus alweer klaar, alleen door dat ff te doen..
Hij weet wel wie de baas is, alleen af en toe probeert hij ons ff uit op die manier..
Dit gebruiken wij ook als hij bijvoorbeeld heel opdringerig loopt te zeuren om uit te gaan of eten te krijgen.. zodra we dat doen is het afgelopen..
3 doggies 
van jou wat er nu van hem verlangt wordt. Als ik je dagindeling zie dan lijkt mij dit de beste oplossing. De rest wandelen/geestelijk bezig zijn lijkt mij voldoende. Soms hebben honden van ons nodig in de zin. Doe dit of dat en dan rust en dat geeft je hond ook aan. 
van jou wat er nu van hem verlangt wordt. Als ik je dagindeling zie dan lijkt mij dit de beste oplossing. De rest wandelen/geestelijk bezig zijn lijkt mij voldoende. Soms hebben honden van ons nodig in de zin. Doe dit of dat en dan rust en dat geeft je hond ook aan. Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "uitdaagend blaffen ook als ik weg loopt." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?