Lekker assertief geweest.

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Wilma en Dobby (RIP)Wilma en Dobby (RIP)

honden foto van Wilma en Dobby (RIP)

We liepen net ons avondrondje, niet in het park want daar ga ik niet in als het donker is. Dus een rondje om het grasveld naast het park. We kwamen een jong reutje tegen waarmee Dobby altijd een gezonde concurrentiestrijd mee heeft. Speels elkaar aftasten, wie leunt bovenop wie, allemaal zonder gegrom of geweld.

Dobby zat aan de flexi, dus ik liep mee om hem de ruimte te geven, en vervelende snokken te voorkomen. Dobby en Fabio sprongen en speelden, renden een stukje, gingen weer over elkaar hangen, sprongen weer weg. Gewoon leuk. Dobby heeft wat dat betreft niet echt problemen met andere honden als hij aan de lijn zit, en als andere honden hem aangelijnd ook accepteren ga ik hun plezier niet vergallen. Dikke pret dus.

Het baasje van Fabio liep door, en floot en riep af en toe. Fabio luisterde daar totáál niet naar. Dat vond ik op zich niet zo'n probleem, want ze waren nog gezellig bezig met spelen. Fabio klom op Dobby en ging rijden. Mijn vorige hond had een hernia en artrose in zijn knie, en op de een of andere manier zit die járen ervaring daarmee er nog in. Er word dus niet op Dobby gereden. Ik zeg op rustige, lage toon "Fabio, nokken". En Fabio stopte inderdaad, liet zich van Dobby af zakken en keek mij even aan met een blik van "oeps".

Het baasje van de andere hond bereikte het einde van het grasveld en ik besloot ook verder te lopen. Ik riep Dobby, die netjes het spel afbrak en kwam, en ik nam hem kort aan de lijn mee. Fabio besloot ons nog een keer te proberen verleiden tot spel, en neusde ook naar mijn jaszak waar snoepjes in zaten. Ik zei rustig "Fabio, ga naar de baas". Dat had geen effect. Toen zei ik weer "Fabio, ga naar de baas", wees naar zijn baas, en leunde met mijn schouders ietsje voorover... en daar ging Fabio, op een holletje terug naar zijn baas.

Dobby had leuk gespeeld, ik had onnodig rijgedrag voorkomen, en het was me gelukt om op een rustige manier het spel te onderbreken en de andere hond weg te sturen. Netjes toch? :-D

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Lekker assertief geweest." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel SjoerdSjoerd 3 doggies

honden foto van Sjoerd

Super! Kan me voorstellen dat het prettig is als je erin slaagt om dit op een rustige manier te bereiken. De woorden "calm assertive" komen in me op ;-)

honden page profiel BakarddyBakarddy 3 doggies

honden foto van Bakarddy

U bent geslaagt voor "goedehondenbaas" O-)

honden foto van Hondenhumor Sasja de Eerste ITC-Hond die nu met pensioen is.

hee geweldig
:-D :-D

honden page profiel liesbeth,Turbo,Luna, Levi en Faithliesbeth,Turbo,Luna, Levi en Faithgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van liesbeth,Turbo,Luna, Levi en Faith

Wat moet dat een heerlijk gevoel zijn.
Als je zo ontspannen kunt wandelen en ook nog een andere hond vriendelijk maar wel correct op zijn manieren kunt wijzen.
heerlijk :-D.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Lekker assertief geweest." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

^