Markeren

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel RoosRoos

honden foto van Roos

Bentley is nu net een jaar en ik geloof dat hij het tijd vind om "stoer" te worden ;-)
Hij heeft nu geloof ik 4x zijn poot op getrokken ergens binnen.
De 1e keer bij iemand die zelf honden heeft een een half dagje op Bentley paste.
1x toen ik net een (dieren)winkel uit liep bij de deur (schaamde me kapot)
en van de week bij mijn oma waar nooit honden over de vloer komen en nog een keertje bij mijn schoonmoeder thuis.
Wat kan ik daar tegen doen?

Ik zeg gewoon "He" of "Nee" tegen hem. Negeren werkt natuurlijk niet, want dan blijf hij het overal gewoon doen. Echt boos worden wil ik ook weer niet, en met snoepjes afleiden heeft ook geen nut in zo'n geval. Aangezien hij dit nu net begint te doen, ben ik hem nog niet voor.
En om hem nou elke seconde in de gaten te houden als ik ergens op visite ben word je ook niet blij van natuurlijk ;-)

Het is echt markeren. Ook als hij net lang is uit geweest doet hij het.
Ik durf eigenlijk helemaal niet meer een winkel in met hem of een keer met de bus te gaan.
(wat ik nog nooit gedaan heb)

Hebben jullie ook wel eens een reutje gehad die dit heeft gedaan en wat kan ik er tegen doen?

Van Bentley had ik het niet zo verwacht omdat hij 9 van de 10 keer erg onderdanig is en hij heeft ook nooit wat uitgespookt. Maar nu begint denk ik de puberteit een beetje?;-)

Zou het kunnen dat dit vanzelf over gaat als hij volwassen is? Of heb je kans dat het alleen maar erger word.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Markeren" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel MaritMaritgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Marit

Voorkomen. Je hond leren lezen. Opletten dus ;-)

Los van "markeren" kan het ook een uiting van stress/spanning zijn he..?
Dat heb ik hier bij mijn herplaatser gezien.
Nu is hij zekerder, meer op zijn plek. Voelt hij zich prettiger in de meeste situaties en "markeert" hij dus niet meer.

Neemt niet weg dat hij maar mocht piesen overal hoor ;-)
Voorkomen, "doorlopen", hem leren dat hij op commando mag plassen, hem een andere manier aanbieden om spanning kwijt te raken.

Vanzelf overgaan? Daar zou ik niet van uit gaan. Hem gewoon begeleiden. Grenzen geven, hier mag je plassen, daar niet.

honden page profiel Romy en JoepRomy en Joep 3 doggies

honden foto van Romy en Joep

In het topic van gisteren stonden vooral de tips aan de lijn houden en hem afleiding bieden. Dus een speeltje mee oid.

honden page profiel ingeinge 3 doggies

honden foto van inge

haha, gefeliciteerd met je "echte man"!!! ;-) Maar je begrijpt natuurlijk wel dat dat van een whippetje alleen maar uiterlijke vertoning is he? ;-)

Wat Marit zegt. Ik gebruik bij Yori het commando "door". Zolang hij aan de lijn loopt, mag hij alleen plassen op commando. Anders mag hij plassen als hij los loopt, dus na het commando vrij.

Bij Yori zie ik ook dat het af en toe stress/overspronggedrag is. Als hij bijvoorbeeld net een andere (zekerdere) hond heeft ontmoet en besnuffelt, moet hij daarna even een plasje doen, vindt hij... Tegen het 1e het beste bosje wat hij tegen komt...

honden page profiel RoosRoos

honden foto van Roos

" haha, gefeliciteerd met je "echte man"!!! ;-) Maar je begrijpt natuurlijk wel dat dat van een whippetje alleen maar uiterlijke vertoning is he? ;-)

"


Daar zeg je wat!!! :-D ;-) :-D

honden page profiel Margriet & JuniorMargriet & Junior 3 doggies

honden foto van Margriet & Junior

Vervelend is dat he! Ik heb het met Junior ook veel gehad, en het belangrijkste is toch wel om hem goed in de gaten te houden op de vaste plekjes.. Ook dat gaat natuurlijk niet altijd, hij heeft bij een vriendin van mij tegen de salontafel geplast en hier zelfs op de bank!! Ook heeft hij buiten iemands been en een andere hond als plasobject gebruikt.. Schaamde me dood!!
Ik neem hem regelmatig mee naar het tuincentrum en het hekje bij de ingang is voor hem vaste prik om zijn poot op te tillen. Ik loop nu heel stevig door zodat hij niet eens de kans krijgt om te snuffelen en zijn poot op te tillen. Als ik hem meeneem naar anderen mag hij van mij ook niet zomaar rondsnuffelen. Dit mag hij in het begin even, onder toezicht van mij. Hierna leg ik hem af en mag hij lekker blijven liggen. Dit werkt tot nu toe wel goed..

honden page profiel Romy en JoepRomy en Joep 3 doggies

honden foto van Romy en Joep

" Vervelend is dat he! Ik heb het met Junior ook veel gehad, en het belangrijkste is toch wel om hem goed in de gaten te houden op de vaste plekjes.. Ook dat gaat natuurlijk niet altijd, hij heeft bij een vriendin van mij tegen de salontafel geplast en hier zelfs op de bank!! Ook heeft hij buiten iemands been en een andere hond als plasobject gebruikt.. Schaamde me dood!!
Ik neem hem regelmatig mee naar het tuincentrum en het hekje bij de ingang is voor hem vaste prik om zijn poot op te tillen. Ik loop nu heel stevig door zodat hij niet eens de kans krijgt om te snuffelen en zijn poot op te tillen. Als ik hem meeneem naar anderen mag hij van mij ook niet zomaar rondsnuffelen. Dit mag hij in het begin even, onder toezicht van mij. Hierna leg ik hem af en mag hij lekker blijven liggen. Dit werkt tot nu toe wel goed.. "


Maar doe jij hem na het snuffelen dan aan de lijn of je zorgt er gewoon voor dat hij echt blijft liggen?

honden page profiel RoosRoos

honden foto van Roos

Maar tijdens wandelen doe ik al vanaf pup af aan dat hij niet tegen paaltjes en dergelijke aan mag plassen als hij aan de lijn zit. Sowieso doet hij dat niet veel. Als hij los loopt op de hei dan mag hij alles zelf bepalen en begint hij steeds meer overal tegen aan te plassen.

Speeltjes vind Bentley niet interessant. En om hem nou binnen aan de lijn te houden?

Dus bij mij gaat het markeren meer over BINNEN. Buiten mag hij van mij niet bij elk paaltje plassen en meestal plast hij gewoon op het gras als een meisje ;-) Dus geen poot omhoog. Haha.

honden page profiel Romy en JoepRomy en Joep 3 doggies

honden foto van Romy en Joep

" Maar tijdens wandelen doe ik al vanaf pup af aan dat hij niet tegen paaltjes en dergelijke aan mag plassen als hij aan de lijn zit. Sowieso doet hij dat niet veel. Als hij los loopt op de hei dan mag hij alles zelf bepalen en begint hij steeds meer overal tegen aan te plassen.

Speeltjes vind Bentley niet interessant. En om hem nou binnen aan de lijn te houden?

Dus bij mij gaat het markeren meer over BINNEN. Buiten mag hij van mij niet bij elk paaltje plassen en meestal plast hij gewoon op het gras als een meisje ;-) Dus geen poot omhoog. Haha. "


Dat probleem heb ik ook. Speeltjes vind hij thuis wel leuk maar bij iemand anders of buiten vind hij er niks aan. Doet hij alsof hij het nog nooit gezien heeft.

honden page profiel RoosRoos

honden foto van Roos

" Voorkomen. Je hond leren lezen. Opletten dus ;-)

Los van "markeren" kan het ook een uiting van stress/spanning zijn he..?
Dat heb ik hier bij mijn herplaatser gezien.
Nu is hij zekerder, meer op zijn plek. Voelt hij zich prettiger in de meeste situaties en "markeert" hij dus niet meer.
"


Soms denk ik ook dat het misschien door onzekerheid komt? Hij is nu in de puberteit en de hormonen gieren door zijn lijf. Soms bij onzekere honden probeert Bentley ineens "stoer" te doen. Staart hoog, grommetje, etc. Soms lijkt het toch meer onzekerheid van hem als dat hij echt wil domineren over de andere hond.
Iedereen ziet het wel als dominantie, maar ik twijfel daar een beetje over.

Ook zou ik er graag achter willen komen waar zijn markeer gedrag vandaan komt. Echt gewoon om zijn geur te verspreiden of zou het toch wat spanning zijn? Als zou ik niet weten waarvan;-)

honden page profiel Margriet & JuniorMargriet & Junior 3 doggies

honden foto van Margriet & Junior

Ik doe hem niet aan de lijn.. Vaak zorg ik dat hij een goede wandeling heeft gehad en dus moe genoeg is om een dutje te doen. Ik heb ook vaak een fleecekleedje voor hem mee om lekker op te liggen, waar hij dan vrolijk naast gaat liggen hihi! Neem hem trouwens niet mee naar drukke verjaardagen bijv. hoor, dan wil ie zich alleen maar meer bewijzen en kan ik 'm echt niet verplichten om te blijven liggen.

honden page profiel RoosRoos

honden foto van Roos

Bentley kan echt niet goed alleen zijn.
Soms lukt een uurtje, maar langer ook niet.
Dat is helemaal onze eigen fout omdat hij nooit alleen hoeft te zijn is het er bij ingeschoten om het hem te leren. Dus als we een verjaardag hebben dan gaat hij of mee, of iemand past op. (zelfde voor Turbo)

Bentley is wel ineens "volwassener" geworden sinds Turbo er bij is. Dat hoor ik ook van mensen om me heen.
Kan dat er ook nog mee te maken hebben? Turbo is wel een dondersteen en nu eindelijk nu Turbo bijna 6 maanden is begint Bentley iets minder te pikken van hem.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Markeren" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

^