
Ik weet het echt niet meer welke hond aan te raden is voor mij als beginner..
Er zijn er zoveel tegen dat een staffie mijn eerste hond word,
maar dan kan je geen hond nemen, want elke hond moet je consequent opvoeden toch?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "aanschaffen stafford" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Het is allemaal zo overdreven joh.. Juist omdat mensen doen alsof Staffords zo vreselijk anders zijn blijft ze aan apart imago houden.. Ja een Stafford heeft een consequente opvoeding nodig want hij heeft een eigen willetje en probeert je uit, maar dat hebben alle honden, en qua Herders en Rottweilers is het helemaal ongeveer hetzelfde.. Mijn vader was ook helemaal 'in paniek' dat ik een Stafford pup had genomen, nu knuffelt 'ie d'r helemaal plat als ik 'r meeneem die kant op, echt..



Ik denk dat het niet zoveel uitmaakt of het een eerste of 2de hond is.
Sommige mensen zijn al aan hun 10de hond en snappen het nog niet.
Kijk dus wat het beste bij jou als persoon past en wat jou aanspreekt.
Tenslotte zit je er indd (met wat geluk) zker 12 jaar aan vast.

Ja hoor, elke hond moet je consequent opvoeden.
Maar je hebt consequent en consequent 
Je hebt honden die je erg zacht moet opvoeden en honden die een erg sterke hand nodig hebben.
Bij de meeste rassen kan je rustig eens een steekje laten vallen, kan je wel eens wat beginnersfouten maken.
Dat was bij onze staff al snel duidelijk: geen fouten, geen steken laten vallen.
Een rottweiler is ook een optie voor jou?
Dan val je toch duidelijk op de 'stoere' rassen.
Moest ik helemaal opnieuw beginnen dan zou mijn eerste hond waarschijnlijk een Labrador zijn, of iets kleiner richting de kleinere terriers. Dan heb je al een eerste kennismaking met het terrier-gebeuren (pittig hoor) en dan weet je hoe jouw staff gaat zijn (x10
)

tja wat wil je een minie of een maxie ik zelf vindt ze allebij mooi...alleen ik heb voor een sbt gekozen omdat ie kleiner is...kwa karakter zijn ze een beetje het zelfde vrolijk en energieke honden dus wel een hond waar je veel mee moet doen....een engelse is over het algemeen een stuk drukker dan een amerikaan....ik zou nooit geen ander ras meer willen voor mijn is de engelse nr 1.

Is datt waar dat een engelse stafford drukker is dan een am stafford??
Dat wist ik niett!! Maar denk wel dat je gevalletjes apart hebt haha mijnee slaapt graag uit tot half 10 en slaapt graag de hele dag door! We doen wel onwijs veel met hem! De mijne heeft dus een lief en rustig karakter xx

ze zeggen idd dat het geen beginnershonden zijn...ik heb nu zelf een engelse van 15 weken, ook als 1e hond. belangrijk is heel consequent te zijn en te blijven (tot je er doodziek van wordt haha), en zorg dat je meteen begint met je hond socialiseren en opvoeden..
ik heb nog een pup die het eigenlijk echt goed doet, maar eerlijk is eerlijk, je bent er echt erg druk mee..misschien wel iets meer dan een wat gemoedelijkere hond..maar, als je er 1tje hebt lopen wordt je helemaal verliefd op het ras en wil je wss niet anders meer.
ik ben trouwens voor de engelse gegaan omdat ik geen grote hond wilde, nu heb ik een grote in kleine verpakking
bovendien vind ik de engelse veelal ook mooier om te zien..
zon lekkere kleine krachtpatser

Jaa kloptt verschiltt perr staff!! Hahaha!
Buddy is trouwens ook mijn eerstee hondd!
Ik werk zelf met kids van 4 en 5 jaar en daar moett ik ook erg consequent zijn dus ik weet dat ik dit wel aan kon! Als ik zelf nie consequent zou zijn had ik er niet aan begonnen!
Maar goedd buddy is echtt mijn maatjee! Zal echt niet meer zonder hem kunnen tiss ghewoon een te goed beest! Voor alles en iedereen

over het algemeen heb ik het over he...en er zijn ook amerikanen die drukker zijn natuurlijk maar ik praat over het algemeen....die van mijn kan in ieder geval niet rustig doen als die aangehaald word en vooral als die los is op een veld bv dan moet ik hem zwaar afremmen want hij loopt zich echt te pletter.

hahha ja dat bedoel de ik ook djairo is per hond verschillend. jij heb gewoon een super stuiterbal. ik heb hier een amerikaan van 4 maanden die is drukker dan diva tot nu toe ooit is geweest hoor

Ike hier, n amerikaantje, is een super lieve aanhankelijk hond die niets liever doet dan op de zetel liggen luieren...
MAAR vanaf het moment dat iemand nog maar naar hem kijkt of hem wilt aanhalen dan verandert hij in een losgeslagen projectiel
Bij andere honden ook, hij wilt met elke hond spelen en vriendjes worden maar de meesten kunnen niet overweg met zijn lompe manier van omgaan!
Maar voor de rest een super beest!
Ik heb net voor de amerikaan gekozen omdat ze iets groter/forser zijn dan de engelse...maar dat is persoonlijk hoor!

Ik snapte ook dat je het over het algemeen had hoor
elk hondjee heeft een ander karakter!!
Leukk dat je voor een engelse gaat
hoezo is het toch een engelse geworden
xx

Ja, de amerikaanse vind ik ook heel mooi maar hoor van veel mensen dat je best engelse neemt als eerste hond en als ik zie dat hij aan zijn 3 of 4 jaar goed luistert gewoon een amerikaanse er kan bijnemen.. Weet wel niet als dit waar is, maar dit zei iemand op de hondenschool.

ik ken ook een paar engelse en amerikaanse staffies.
vind ze allebei even leuk en druk, leuk om te zien, maar zou er zelf niet voor gaan omdat ik ze te klein vind..
hoezo neem je eigenlijk geen Rottweiler (aangezien je die ook genoemd hebt)?
zijn hartstikke leuke mooie honden, niet moeilijk op te voeden mits je consequent bent en goed met je stem werkt.
een grote slag groter en ook nog eens een goede beschermer!
voor/nadelen engelse stafford in mijn ogen
- kleiner, dus kan je makkelijker overal mee naar toe nemen
- liever voor vreemde mensen
- misschien goedkoper in onderhoud, omdat ze kleiner zijn
voor/nadelen rottweiler in mijn ogen
- veel sterker dan staffs, kan vervelend zijn indien hij een keer gaat trekken buiten
- zijn erg waaks en beschermend, dus kunnen wel eens uitvallen naar vreemden, dat moet je in goede banen leiden
- lekkere grote knuffelbeer waar je goed mee kunt stoeien
het zijn allebei knuffelkonten als je ze zo opvoedt, maar als ik moest kiezen tussen de engelse of amerikaanse zou ik voor de engelse gaan!

Ja, mijn ouders gaan er tegen zijn dat ik geen labrador neem ofzo, maar ze weten dat ik al jaren zot zit van de stafford (:
Alleen ze zeiden altijd dezelfde mening, dit zit in het karakter en krijgje er niet uit dat agrresieve gedrag.. HAAT VOOROORDELEN ! maarja

bezint eer je begint !!
ik heb er twee, ze hebben een enorme kordate en strenge opvoeding nodig...veel beweging en zeker veel mee bezig zijn !!
zeker een cursus volgen
en veel liefde geven
die twee hier gaan door vuur om bij me te zijn !!!

Heb al veel gelezen enzo,
Zal zeker puppycurcus volgen, en liefde geven zeker en vast !
Wij thuis zijn zowiezo echte dierenliefhebbers, hebben maar liefst 7soorten dieren (:
Altijd tussen honden enzo geleefd (:

joy ja het gedrag heb je grotendeels zelf in de hand en opvoeding ook hoor. maar hebben net als iedere hond opvoeding nodig

Vind ik ook,
Als je ze goed opvoed zijn het zulke schatjes !
Vriend van mij heeft eentje , een echte schat !
Knuffelt me dood als hij me ziet!

Superr leukk!!
Een kleine spierbonkk haha
Ik heb zelf nooitt een cursus gedaan met buddy!
En waarom niet? Geen idee hihi
Gelukkigg is hij heel makkelijk en luisterd hij superr
speelt met alles en iedereen!
Wanneerr ga je kijken bij fokkers?

Ik zou het echt niet weten,
nu er problemen zijn thuis met de oudste hond denk ik dat ik best nog even wacht.


Ligt voornamelijk aan de opvoeding vind ik zelf...
je moet consequent zijn en je kent jezelf het beste, het is de vraag of je
dat kunt zijn wanneer dat nodig is. Ik heb een Amstaf kruising Old english en zal gerust wel wat
met hem te stellen krijgen, maar je moet gewoon standvastig en heel erg duidelijk
zijn, maar dat geldt in mijn ogen voor iedere hond...
Ik vraag me alleen meer af hoe je het gaat doen als je op jezelf woont, hoe
lang is de hond dan alleen, zit hij 5 of 6 uur in de Bench, wie laat hem dan
uit en krijgt hij dan genoeg begeleiding en opvoeding, ik denk dat je je dat
eerst af moet vragen..
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "aanschaffen stafford" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?