Wie gaat er naar de Samojeden wandeling te Spaarnwoude ??

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Nienke & de roedelNienke & de roedelgoedgekeurde fokker 3 doggies

Er zit zeker geen chow in Diva. Ik denk dat het wel een samojeed is, maar afkomstig uit het grijze circuit. Er is jaren geleden een Nederlandse fokker naar Spanje verhuisd en die schijnt nog steeds maar raak te fokken daar. Honden die hij niet kwijt kan verdwijnen zo het asiel in, verkoopt hij in dierenwinkels, of dumpt hij gewoon op straat.
Als ik je een tip mag geven, laat de ogen van je hond eens goed nakijken door een oogspecialist. (Adressen te vinden op de site van de raad van beheer) Het kan zijn dat de traanbuisjes niet goed ontwikkeld zijn (is bij dit soort fok heel goed mogelijk), maar het kan ook zijn dat ze verstopt zijn en daar kan de oogarts heel gemakkelijk iets aan doen. Zo kan je voorkomen dat ze steeds met van die droeve loopoogjes door het leven moet.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wie gaat er naar de Samojeden wandeling te Spaarnwoude ??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Maarten - Diva & BoefjeMaarten - Diva & Boefje 3 doggies

honden foto van Maarten - Diva & Boefje

Hallo Nienke,

Heel erg bedankt voor je feedback! :-)

Ik ben heel er benieuwd waarom ze volgens jou echt geen chow-mix is, want ik heb een paar jaar chows gehad en zie toch ook wel overeenkomsten met Diva... Maar ja dat kan natuurlijk inderdaad van eerder in de fok-lijn zijn.

Overigens komt diva inderdaad uit spanje (uit een 'doding-station' op Gran Canaria om precies te zijn) en zou ze ook gedumpt zijn. Dus wellicht komt ze inderdaad van een broodfokker daar.

Haar ogen tranen/stronten overigens inmiddels nauwelijks meer; ik denk agv de gezonde(re) voeding (kvv en biofood brokken & - supplementen) die ik haar geef.
Maar bedankt voor de tip!

En nogmaals bedankt voor de feedback!
Groetjes Maarten

honden page profiel Nienke & de roedelNienke & de roedelgoedgekeurde fokker 3 doggies

Ze is veel te fijn gebouwd voor een chow, bovendien is ze volgens mij meer gehoekt van achteren (ja,ja de vaktaal)en chows zijn veel stijler in de achterhand. (Dat geeft ook het typisch chow-loopje, een beetje stelt-achtig.) Het showtype samojeed heeft dat loopje en die bouw ook een beetje hoor, maar ik zie het bij jouw hondje niet direct terug.
Het biscuit zit in veel samojeden, vooral bij de oren. Ook onze Bamse heeft hele bruine oren en bruine platen op de rug. Brumma en de pup hebben het ook enigszins, alleen onze Nuka is echt egaal wit.
Ik zie graag biscuit in een samojeed, dat is wel zo oorspronkelijk en door te fokken met biscuit honden houdt je het pigment beter in stand.

Groetjes,
Nienke

honden page profiel Ayla & YunaAyla & Yuna 3 doggies

honden foto van Ayla & Yuna

Mogen wij ook mee met duitse herder en husky? O-)

honden page profiel Maarten - Diva & BoefjeMaarten - Diva & Boefje 3 doggies

honden foto van Maarten - Diva & Boefje

Wederom bedankt voor feedback Nienke. :-)

Is er overigens al meer info over de bijeenkomst?

gr maarten

honden page profiel rachelrachel 3 doggies

honden foto van rachel

Nee helaas nog niets gehoord van de club, we wachten het nog even af.....

honden page profiel WijnaWijna

honden foto van Wijna

Ayla en Yuna je hebt pb ;-)

Nog niets gehoord we wachten vol smart ,
zodra ik wat weet zet ik het hier neer ;-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wie gaat er naar de Samojeden wandeling te Spaarnwoude ??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 2 van 2 12
^