Jeuk hoofdwond

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel wendywendy

honden foto van wendy

Murphy is 3 weken geleden aan zijn neus geopereerd, en nu lijkt hij vreselijke jeuk te hebben, en gaat continue met zijn voorpootjes over zijn neus sinds vandaag, ik dacht dat het wel zou ophouden, maar hij blijft maar gaan.

Net de DA gebeld, met de vraag of hij risico loopt dat hij zijn wond opentrekt, maar kwam niet verder dan 'dat zou niet moeten kunnen, maar hou het in de gaten'.

Zijn kap weer om is geen optie, hij is erachter hoe hij zich in een onmogelijk positie kan wurmen en stopt dan zijn achterpoot in de kap, wat veel harder gaat dan zijn voorpootjes.

Vind het een beetje eng omdat de wond vrij groot is, vanaf net boven het puntje van zijn neus tot bovenop zijn voorhoofd.

Ik let goed op, en zeg 'niet doen', en dan stopt hij ook direct, maar kijk ik een seconde de andere kant op dan is ie al weer aan de gang. Met zijn voorpoten over zijn neus doet hij niet superhard ofzo, en er zitten geen hechtingen aan de buitenkant, dus misschien moet ik hem wel laten misschien?

Iemand ideeën of gedachtes hierover? Of weet iemand iets wat goed werkt tegen jeuk?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Jeuk hoofdwond" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel indy en femkeindy en femke 3 doggies

honden foto van indy en femke

oef wat vervelend...
Misschien een heel rare tip hoor O-)

Maar eu toen indy haarzelf open krabte deed ik indy babysokjes aan..
Gelukkig vond zij dat helemaal niet erg. Op die manier kon ze nog wel krabben bij jeuk
maar kon ze zichzelf niet heel erg beschadigen met haar nagels.
Weet niet of er nog hechtingen inzitten bij jou? maar de kans dat ze dan met de nagels blijft hangen ofzo?
Ik deed gewoon 2 babysokjes over elkaar om haar poot (bij haar waren het de achterpoten) en dan
deed ik daar een klein verbandje omheen zodat ze niet afzakte. ik koos zelf voor verband omdat ik bang was
dat een pleister of tape te strak zou zitten.

Nogmaals misschien een zeer vreemde tip maar voor indy werkte het perfeckt :-D

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

er is menthol poeder in de handel die juist voor jeuk is zoals bij kinderen die de mazelen hebben en enorme jeuk hebben, de poeder is neutraal te verkrijgen bij de apotheek, je zou er een klein beetje van op kunnen wrijven op het lidteken, zodat de jeuk minder wordt.

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

sokjes hebben weinig zin, hij kan met zijn kop over de grond schuren.

honden page profiel indy en femkeindy en femke

honden foto van indy en femke

ts scheef dat hij met zijn pootjes over zijn neus ging. vandaar mijn super vreemde maar effectieve tip ;-)

dus mocht hij niet schuren over de grond/bank/iets, dan zou het kunnen helpen

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker

honden foto van C

Toen Bijou's knie wond na een operatie aan het genezen was, jeukte het ook erg. Hierdoor ging het irriteren en opzwellen (was een hel met pleisters, enzovoorts), bij de DA hebben ze er toen een dikke laag honingzalf op gedaan, en dat hielp zeker.
Is verzachtend en helend. Ligt er wel aan of de wond al goed dicht is, als het nog niet genezen is moet je even na kijken of het dan geen kwaad kan.

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Even Calendulazalf of honingzalf halen en daar de neus en litteken mee inwrijven. Dit zorgt dat de wond mooi heelt zonder verdikkingen van bindweefsel. Laat het liteken tot een minimum verdwijnen en stilt de jeuk en ontsmet de wond. Calendulazalf is echt een geweldig middel hiervoor. Heb het zelf altijd in huis. Bij drogist of apotheek te verkrijgen.

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Menthol zou ik niet nemen als de wond nog niet goed geheeld is . Menthol prikt en iiriteert de wond nog meer!

honden page profiel indy en femkeindy en femke 2 doggies

honden foto van indy en femke

honingzalf is indd een heel goede. Dat hebben ze bij talyn zijn neuswond ook gebruikt.
stom dat ik daar niet aan dacht O-)

honden page profiel wendywendy

honden foto van wendy

Bedankt voor de tips :-)

Heb hem inmiddels sokken aangedaan, zodat ie in ieder geval zijn nagels niet gebruikt. Hij heeft 1 plek waar hij het korstje los heeft en een heel klein beetje gebloed heeft, net tussen zijn ogen. De rest zit nog een korstje op.

Ik heb Calendulazalf in huis, maar weet niet of het kwaad kan als hij dat door zijn ogen smeert?

Zal er ff een foto bijzetten, dan is het misschien wat duidelijker waar het precies zit. Heb geen fototoestel op het moment, dus hoop dat een foto van mijn telefoon duidelijk is.

De kap op de foto is er dus inmiddels af omdat hij daar zijn achterpoot ingepropt krijgt, maar is de enige foto die enigzins duidelijk is :-)


honden page profiel wendywendy

honden foto van wendy

hmmm, zie de foto niet, ff opnieuw proberen :S



misschien dat ie in het klein wel lukt, maar zo niet, dan staat ie ook op mijn profiel mocht iemand willen zien :-)

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Als je het licht insmeert komt het niet in zijn ogen hoor! Daarbij zal de jeuk verdwijnen en houd hij op met krabben! :-D

honden page profiel wendywendy

honden foto van wendy

Zalf zit er nu op :-) ik hoef zeker niet binnen 5 minuten iets te verwachten? uurtje ofzo?

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Eeen paar keer per dag insmeren ook als het gewoon een litteken is. Calendula zorgt ervoor dat er nauwelijks nog litteken overblijft! echt waar !

Ik had een vriendin, echt een knappe meid, die ook modellenwerk deed. Ze kreeg een zwaar auto-ongeluk en haar wang vertoonde een diepe winkelhaak. Er werd haar al voorgesteld om na genezing plastische chirurgie te laten doen om het litteken weg te werken. Ook zij gebruikte op mijn aanraden calendula enkele weken. Van het litteken is alleen nog een rood puntje te zien , dat makkelijk met wat smink weggewerkt kan worden. Het is echt een wondermiddel.

honden page profiel indy en femkeindy en femke

honden foto van indy en femke

hey hoop dat de zalf snel gaat werken! waarom is ie eigenlijk aan zijn neus geopereerd??

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

beetje dom, menthol poeder, moet zijn talkpoeder, die is verkrijgbaar in neutraal. maar de zalf en honing zalf is zeker een goeie en betere optie.

honden page profiel wendywendy

honden foto van wendy

Hij zit er vandaag al bijna niet meer aan, vannacht ook niets stukgekrabt gelukkig :-D Smeer nu om de 3 uur ongeveer, en heel erg dun.

@indy:

Geopereerd i.v.m. een mogelijke tumor in zijn neus. De specialist zei 100% kwaadaardig, in neus en keel, niets meer aan te doen (daar een biopte), hij zou niet lang meer leven. Naar Utrecht geweest voor scan, keel schoon, eventueel een tumorTJE in zijn neus, maar duidde volgens hun niet persé op kwaadaardig. Uiteindelijk dus wel voor de operatie gekozen omdat ALS het wel een tumor was, goed of kwaad, en groeide, dat het nu nog relatief klein was. Het bleek een heftige ontsteking te zijn achteraf. Zit nog steeds met gemengde gevoelens over of de operatie nou nodig was, ik hou mezelf maar voor dat het de juiste keus was, en dat de ontsteking hem misschien ook zijn leven had kunnen kosten en niet vanzelf over ging, omdat ze er niet achter waren gekomen wat het anders was en dan daar ook geen antibiotica voor had gekregen (had van mijn eigen DA 2 anitibiotica kuren gehad, die dacht dat ie kennelhoest had, omdat hij erg aan het reversed sneezing was). Nu weten ze precies wat hij nodig heeft, mocht het ooit terugkomen. Kans is dat ie wat opgesnuffelt heeft wat een heftige allergische reactie heeft gegeven.

Ben ook nog steeds wel ERG kwaad op die 'specialist' overigens, beetje uitslagen rondstrooien waar geen bal van klopt, en nog wel wat behandelingen op tafel gooien die zijn portemonnee spekken :'( Althans, zo zie ik het. Ook nog ff een her-scopie aanbieden voor de helft van de prijs nadat ik al in Utrecht geweest was.. Maar ja, dat is een heel ander verhaal weer :-D

Gelukkig lijkt hij er nu weer helemaal bovenop, en druk op weg naar een jeukleus herstel dankzij de goede tips hier! :-D

honden page profiel Patricia Renzo Patricia Renzo 2 doggies

honden foto van Patricia Renzo

" er is menthol poeder in de handel die juist voor jeuk is zoals bij kinderen die de mazelen hebben en enorme jeuk hebben, de poeder is neutraal te verkrijgen bij de apotheek, je zou er een klein beetje van op kunnen wrijven op het lidteken, zodat de jeuk minder wordt. "


dit klopt, maar mij was dit weer afgeraden ivm de stof, je kan dan beter de creme vorm ervan nemen ;-) heel veel sterkte

honden page profiel Patricia Renzo Patricia Renzo

honden foto van Patricia Renzo

"

dit klopt, maar mij was dit weer afgeraden ivm de stof, je kan dan beter de creme vorm ervan nemen ;-) heel veel sterkte "

en arghhhh ik was te vlug met reageren moet zijn de creme van vsm caludu zalf/creme
weet nu ff niet de precieze benaming sorry voor de verontwaring van de domme ikke

honden page profiel indy en femkeindy en femke 3 doggies

honden foto van indy en femke

jeetje zeg wat een heftig verhaal...
Snap je gemengde gevoelens erover.

Heel veel succes en probeer het een beetje achter je te laten.
De operatie heeft nu plaats gevonden en het is nu duidelijk wat het is.
Mocht het terug komen dan weet je wat het is en hoe te handelen.
Heeel veel succes!

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Ben blij dat het hem helpt!! Beterschap!!! :-D

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Jeuk hoofdwond" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Het is MIJN Bench...!!!!!
^