Eerlijk of niet?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel ChaveraChavera

honden foto van Chavera

Een vriendin van mij heeft 2 pups. 1 is 6 maanden en de andere bijna 4 maanden oud. Gister was ik bij haar even binnen samen met mijn meisie en die pups van haar waren behoorlijk druk, gelukkig heeft de pup van 6 maanden ontzag voor mijn hond, alleen die van bijna 4 nog niet. Die bleef maar om haar heen springen en tegen haar op springen en die van mij heeft wel 15 min haar lopen negeren, heeft verschillende keren een zacht gegrom laten horen en liep steeds weg, maar ja, de pup erachteraan natuurlijk, nog steeds dansend en springend.
Ik had al een keer de pup terug geroepen, maar ja, luisteren is erg lastig en spelen is veel leuker.
Dus madam de pup ging gewoon door, ondanks dat er een luid gegrom plaats vond. Ik mijn hond terugroepen, zodat ze netjes naast me ging zitten, komt weer die pup om het hoekje en het hele ritueel ging overnieuw met grommen en weg lopen, mijn vriendin zei nog, ach laat haar maar gaan. Op een gegeven moment horen we een gegil van hier tot gunter van de pup, helemaal in paniek, terwijl die van mij heel rustig stond, kreeg ik te horen dat mijn hond heeft aangevallen zonder waarschuwen :'( ! De pup nagekeken en die had een hele kleine schram op haar neus, dus ik zei, eigen schuld dikke bult, mijn meisie heeft al 15 min lang proberen duidelijk te maken dat ze er geen zin in had, ondanks dat het een pup is, ze moet toch echt leren wat wel en niet kan en ik heb haar al een keer geroepen maar kreeg geen reactie en jij deed helemaal niets, dus ja, dan doet mijn hond ingrijpen. Ik kreeg nog net geen dank je wel voor het verpesten van mijn hond te horen!
Pup durfte niet meer in de buurt van die van mij te komen, later buiten had ze geen problemen met die van mij, totdat haar vrouwtje in de buurt kwam, toen was ze ineens weer bang en vrouwtje zei, ah kom maar hoor, heeft die grote lelijke hond jou gebeten.

Ik weet dat die van mij niet makkelijk is, maar zeg nou eerlijk, ze heeft heel lang geprobeert duidelijk te maken dat ze er geen zin in had!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Eerlijk of niet?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Eefje • YunaEefje • Yuna

honden foto van Eefje • Yuna

Dit is toch gewoon tussen de honden, het is niet uit de hand gelopen, jou hond heeft de pup gewoon op zijn plaats gezet. Dus dan zou ik niet ingrijpen. Maar inderdaad wel met de pup veel bij grote honden laten nu, zodat ze niet bang word van grote honden.

honden page profiel SanneSanne

honden foto van Sanne

Ik had zelf de pup duidelijk gemaakt dat dat niet de bedoeling is. Gelukkig is het een klein schrammetje maar jou hond had veel meer aan kunnen richten. Ik snap eerlijk gezegd niet dat jullie dit zo lang hebben aangekeken.

honden page profiel Sky & HaileySky & Hailey 3 doggies

honden foto van Sky & Hailey

Ook een pup van vier maanden moet leren dat als een hond nee zegt hij nee bedoelt, Je hond heeft de pup al meerdere hints gegeven en nu gecorrigeerd, lijkt mij dat de pup de volgende keer snapt wat een andere hond bedoelt, vind het alleen niet slim dat je vriendin naderhand nog gaat troosten, hierdoor kan ze de pup ook bang maken.. Sky werd na een kwartier etteren door de hond van m'n ouders gecorrigeerd, hij was toen ook rond de vier maanden, gillen! En die hond raakte net z'n oor, die ook nog een enorm begon te bloedden, maar Sky heeft daar wel van geleerd dat nee nee is, en ze kunnen beter een schrammetje hebben dan dat je een hond tegen komt die er helemaal niet van gediend is en ze echt verkeerd pakt.. Maar lijkt me wel rot omdat het net bij je vriendin is! Misschien er nog een over praten nu het allemaal wat bekoelt is!

honden page profiel MexxMexx 3 doggies

honden foto van Mexx

Jij en je honden hadden gelijk hoor. sommige pups zijn erg asociaal opgevoed. Geen hondentaal machtig..
Je vriendin moet haar pup leren kennen en inzien dat haar pup op zijn donder kan krijgen als die zich niet gedraagt. Wil ze dat niet hebben, dan moet eerder haar pup weghalen.

honden page profiel ChaveraChavera

honden foto van Chavera

Zij wilde juist ook dat er andere honden over de vloer konden komen en toen ik die van mij deed corrigeren en die van haar terug riep, zei zij, ah joh laat ze maar! Ik zelf vindt dat een hond het beter kan leren van andere honden dan van mensen die ingrijpen, vooral bij een pup en die van mij is niet makkelijk met andere mensen, maar met honden is ze heel goed, vooral met pups, op de 1 of andere manier heeft zij altijd wel een pup of jonge hond achter zich aan hobbelen. Alleen dat ik ineens te horen kreeg dat ze aanviel zonder te waarschuwen, ging bij mij in het verkeerde keelgat.
Haar man wil niet meer dat hun pups omgaan met mijn hond, maar hij wilde eigenlijk niets meer te maken hebben met mij sinds wij mijn meisie in huis hebben gehaald.

honden page profiel DD 1 doggies

honden foto van D

Die laatste zin, die doet het hem al.
Deze dus:Haar man wil niet meer dat hun pups omgaan met mijn hond, maar hij wilde eigenlijk niets meer te maken hebben met mij sinds wij mijn meisie in huis hebben gehaald

Het is niet meer dat gene wat tussen de honden gebeurde, maar wat er tussen de mensen is gebeurd. Daar draait het om en niet om de honden.
Zaak ik om het met elkaar uit te praten en vragen waarom haar man zo er tegen is dat jullie die hond in huis hebben gehaald. Gewoon als volwassenen met elkaar praten, hoe moeilijk dat ook kan zijn.

Dit is wat er werkelijk speelt en dat wordt nu eigenlijk op de honden afgereageerd. Jullie spreken een taal die de honden zien en waardoor ze dat gedrag wellicht laten zien.

Zo zie ik de situatie, let wel......dit is mijn persoonlijke mening.

honden page profiel Naomi & de 'kids' ....Naomi & de 'kids' .... 3 doggies

honden foto van Naomi & de 'kids' ....

Ik geef je hond groot gelijk .. ze heeft gewoon normaal hondengedrag laten zien en als je vriendin en haar man dat niet snappen, moeten ze zich wat beter inlezen over de hondentaal :-).

Daarbij vind ik dat ze het haarzelf op de hals heeft gehaald door te zeggen "laat ze maar". In feite is het haar eigen schuld. Als ze die pup gewoon duidelijk had gemaakt dat ze zich moet gedragen was er waarschijnlijk niets gebeurt.

Wel jammer dat jullie nu een beetje gedonder hebben daardoor.

Maar hoezo vind haar man het maar niets dat jij jouw hond in huis hebt gehaald? Dat lijkt me nou niet echt zijn probleem. O-) Denk eerlijk gezegd dat hij zich beter kan bezig houden met het gedrag van hun eigen honden. :-)

honden page profiel ChaveraChavera

honden foto van Chavera

Hij vond naar mijn mening mijn vorige hond ook helemaal niks (Dobermann) terwijl dat echt een allermansvriend was en naar andere honden was hij ook heel lief (andere reuen liepen gewoon om hem heen, hij hoefte daar niets voor te doen). Hij riep altijd zo'n klein vrouwtje met zo'n machtige hond, dat is vragen om problemen (hoezo problemen, wij liepen samen IPO 3). Toen wij geen hond meer hadden was hij gewoon opgelucht, maar toen we zeiden dat we weer een hond wilden begon hij al, neem een leuk Labje!
Via via kreeg ik mailtjes en telefoontjes dat ik eens naar een bepaalde hond moest gaan kijken in het asiel en ook kreeg ik dezelfde dingen te horen van een paar trainers, ze wisten dat ik weer opzoek was naar een hond. Ik heb toen het asiel gebeld, maar er werd heel moeilijk gedaan, maar na een tijdje praten vonden ze het toch goed dat ik kwam kijken (zo aggressief, niemand kon er wat mee). Ik naar het asiel en toen mijn meisie werd gehaald gingen er al een paar medewerkers achter de balie staan (Hmmmm, even slikken hoor).
Toen de deur werd open gedaaan kwam er een bloedmooi mechels herdertje binnen, ze deed niet grommen of blaffen, dus ik snapte er helemaal iks van, maar ja, toch maar even totaal negeren. Na 5 min zaten we samen op de grond met een balletje te spelen en pootjes geven en liep ik na 15 min zo met haar de deur uit. Iedereen stom verbaast, maar ja, gewoon niet op letten en doorlopen. Buiten kon ik ook doen en laten met haar wat ik wilde en kon ik zelfs correcties geven (stem of lijn). Toen ik na 20 min wandelen terug kwam zeiden ze neem haar a.u.b mee, alleen jij kan er wat mee, maar vergaat haar verleden niet.

Via via ben ik achter haar echte verleden gekomen, ze is KNPV afgericht, maar toch niet helemaal goed genoeg, iets te fel. Daarna is ze zonder pardon gegaan naar iemand met totaal geen verstand van honden, dus ja, dat eindigde natuurlijk in slaan en schoppen, zelfs zo hard schoppen dat mijn meisie gebroken ribben er aan over hield. Overdag opgesloten gezeten voor 10 uur en natuurlijk ook de hele nacht en wandelen was er ook niet meer bij. In de bench overgoten met benzine en bijna levend in de brand gestoken. Toen inbeslag genomen en in het asiel beland, waar ze niet echt heel veel met haar hebben gedaan, ook niet samen met andere honden laten optrekken.

Dus ja, dat is denk ik de reden waarom de vriend van mijn vriendin er totaal geen vertrouwen in heeft. Alleen heeft ze moeite met mensen en niet met honden en mijn vriendin wordt gewoon vriendelijk begroet, dus daar ook geen problemen. We liepen wel samen met de pups, nooit geen problemen! Volgens hem horen dit soort honden de dood te krijgen, wat ik niet snap, ze staat zeer scherp als het op gehoorzaamheid gaat en bij mij gaat ze weer de routine in van de bootcamp die ze gewend was. Ze heeft naar ons thuis nog nooit agressie vertoond en ook nooit naar de pups of andere honden.

Toch ben ik ergens blij dat de pup van die van mij op haar donder heeft gekregen en niet van een hond die dat vol agressie wil doen, maar om nou altijd die van mij als slechterik te zien vindt ik oneerlijk.

honden page profiel DD

honden foto van D

Dit bevestig mijn vermoeden. Ik weet niet eens of je mijn eerdere bericht gelezen hebt, ik denk van wel maar je kan er niets mee. Dat kan ik begrijpen maar denk er eens goed over na.

honden page profiel ChaveraChavera

honden foto van Chavera

Haar vriend was er laatst met de pups helemaal niet bij en wat ik al zei, we wandelen regelmatig samen en er is nog nooit iets gebeurdt en trouwens, haar man heeft die van mij nog zelfs nooit gezien! Mijn vriendin heeft er helemaal geen moeite mee, maar begon nu van, ze heeft aangevallen zonder te waarschuwing, terwijl die van mij niets anders heeft gedaan dan waarschuwingen geven, waarop zij zelf zei, laat ze maar!

Zelfs de mensen bij ons in de buurt zeggen als er iets is gebeurd, dat is zeker die hond van Hadassa geweest, ondanks dat andere mensen zeggen van niet. Het is makkelijker om zo'n hond de schuld te geven dan te kijken naar hun eigen honden. Wij wonen heel dicht bij verschillende natuurgebieden, maar op straat laten mensen hier hun honden al gewoon los lopen. Leuk als je aan het trainen bent er er komt een hond al blaffend en grommend naar je toe, die van mij reageert niet, maar als een hond door gaat en door gaat, ja, dan reageert ze uiteindelijk en krijgt die van mij meteen te horen, ja, dat krijg je met zo'n hond! Wat mijn meisie ook doet, er wordt altijd meteen naar haar gewezen en dat vind ik niet eerlijk.

honden page profiel Witte DraakWitte Draakgoedgekeurde fokker

honden foto van Witte Draak

Natuurlijk is dat oneerlijk Hadassa, ben ik helemaal met je eens.
Maar als je nagaat dat de meeste mensen die een hond hebben, zich helemaal niet hebben verdiept in hondengedrag en het hond-zijn, dan is het geen wonder dat als er ook maar iets gebeurt, ze gaan wijzen naar de hond die er het 'engst' uitziet. Daar ben jij nu dus helaas het slachtoffer van.
Eigenlijk zouden mensen die voor het eerst een hond nemen, verplicht een cursus hondentaal moeten doen zodat dit soort misverstanden niet kunnen voorkomen.

honden page profiel S&F.S&F.

honden foto van S&F.

Ik wil gewoon even reageren op je begin bericht en deze mensen mogen blij zijn met jouw hond!

Flex was ook zo'n brutale donder en toen kwam ik hier een geweldige mechelaar teef tegen die hem keurig op zijn plek zette. Naderhand is hij eigenlijk grotendeels door haar opgevoed wat hondentaal betreft.

Ik ben ontzettend blij geweest dat zij juist zo deed en niet alles pikte, dat heeft mijn hond gemaakt tot wat hij is. Zouden meer mensen moeten doen ;-)

honden page profiel ChaveraChavera

honden foto van Chavera

Wat dachten jullie van een verplichte cursus, bij beginnende hondenbazen, desnoods gevold door een vervolg cursus, misschien dat er dan minder problemen zijn. Bepaalde rassen alleen bij ver gevorderden, want ook dat is een probleem.
Bij ons lopen er verschillende cane corso's en allemaal bij eigenaren die zulke honden geen opvoeding kunnen geven en dat is jammer, want het zijn leuke honden. Iedereen bij ons vraagt aan mensen die het bos uitkomen, heb je die hond gezien of die en dat allemaal omdat ze bang zijn. Ik heb er niet veel moeite mee, ze komen zelfs bij me zitten en dan leggen ze heel zacht hun koppie tegen mijn been en dan 2 sec later hoor je een diepe zucht.

honden page profiel RVSRVS

honden foto van RVS

Ik zou je hond voortaan maar bij puppies vandaan houden want hij kan daar blijkbaar niet mee omgaan.

honden page profiel RoosRoos

honden foto van Roos

" Ik zou je hond voortaan maar bij puppies vandaan houden want hij kan daar blijkbaar niet mee omgaan. "


Eerlijk gezegd vind ik dit een beetje een rare reactie.
Als haar hond al een kwartier met grommen laat weten dat ze niet van de pup gediend is, dan is het niet zo gek toch dat ze de pup op haar plek zet? Dat er dan ook een schrammetje op de pup is gekomen kan gebeuren.

Bentley was ook wel eens bijdehand bij kleine hondjes. Was alleen maar blij als hij even een snauw kreeg. Dan is het gelijk over. En ja Bentley gilde het dan ook uit alsof hij vermoord werd maar puur uit schrik. Niet omdat die hond zo vals was.

Turbo is ook een bijdehante dondersteen. Wij vinden het prima als hij door zo'n hond als die van Hadassa even op zijn plek gezet word. Liever dat als gelijk een aanval zonder waarschuwing. Gelukkig heeft Turbo er niks aan over gehouden, maar in zijn drukke spelen sprong hij boven op een volwassen hond. Zonder waarschuwing dook die gelijk grommend en bijtend op Turbo. Zoiets wil je natuurlijk niet dat er gebeurt.

honden foto van Vrouwtje van Denzel en Diva (R.I.P. Dixie)

Sommige pups zijn nou eenmaal brutaal en moeten op hun plaats gezet worden. Meestal is het meer lawaai dan dat er iets aan de hand is. Ik vind het nog knap dat jouw meissie zo lang gewacht heeft met corrigeren........ Ik snap alleen de reactie van je vriedin niet. Dan begrijp je echt helemaal niets honden. Je pup gaan troosten....lekker slim..... :'(

Ik heb het ook gehad met de ODH pup van mijn zwager. Mijn Dixie moet niets van dat drukke opdringerige gedrag hebben, gromde vier keer, pup bleef doorgaan en de vijfde keer corrigeerde ze. Tja, pup gillen natuurijk, mijn zwager schiet overeind om naar de pup te snellen en ik zeg:" zitten jij, nu even geen aandacht aan geven, nee, ook niet aankijken" Ik heb de pup afgeleid en later hebben we hem even bekeken, geen schrammetje. Wat denk je wat.....gaat de pup weer naar Dixie toe en hetzelfde ritueel gebeurd. Na de tweede correctie was het klaar. Hij heeft tot de dag van vandaag heel goed door wat de grens is bij Dixie.

honden page profiel maxlisamaxlisa

honden foto van maxlisa

ik heb hier ook zn n gevaarlijk ding zitten O-) . ook hier een pup die maar met hem wilt spelen, hij geeft ook aan het niet te willen en pup maar doorgaan. pff het is een leuk hondje met een aardig baasje maar wij lopen na een minuut altijd weg voordat ik ook zulk commentaar krijg.
mijn kleine takke terrier houd ik er al maar helemaal bij weg. mocht hij de pup corrigeren dan weet ik wel dat mensen het minder erg zouden vinden danwanneer die grote (kruising) herder het zou doen.
ik heb echt moeten beseffen dat andere mensen een grote hond gevaarlijker vinden dan een kleine en pas me daar maar op aan.

praat het uit met je vriendin en geef haar wanneer er rust tussen jullie is een boek cadeau.

honden foto van Melissa, Dempsey, Taiko, Minos & *Nina*

Bij Dempsey en Romi gebeurt hier hetzelfde.
Dempsey wil bijna constant spelen met Romi en Romi gromt en hapt af en toe.
Dit is normaal !
Dempsey is trouwens mijn pup en Romi is de hond van men zus.
Mij zul je nooit horen zeggen over Romi, heeft die lelijke hond je gebeten.
Dempsey moet zijn grenzen leren kennen net zoals de pup in jouw geval.
Jouw meisje en Romi hebben groot gelijk!
Genoeg is genoeg.

honden page profiel DobryDobrygoedgekeurde fokker

honden foto van Dobry

Heel normale reaktie van je hond hoor, goed gedaan, wat kon ze anders doen in die situatie.

Zelf had ik de pup liever al eerder tot rust gebracht als ik je vriendin was, dan had niemand stress gehad. Ook de volwassenen niet O-) :-)

honden foto van patricia,  *Spikey* Nino & Lola

Wat een nare dingen zeggen mensen over je hond :'(
Ik vind ook zeker dat jou hond het juiste gedaan heeft.
Als ze het niet leren, dan kan je erop wachten dat ze een keer "de verkeerde" tegenkomen.
Ik laat het hier ook meestal gaan.
Mijn eigen pup kan behoorlijk heftig zijn in zen gedrag, hij speelt maar draaft er een beetje in door O-)
Mijn volwassen reu, geeft hem soms dan ook een snauw, en nino heeft er nooit iets aan over gehouden!
Als andere mensen dit zien, zeggen ze dat spike men volwassen reu, veel strenger aangepakt moet worden, want hij mag dit niet doen??? :'(
Ik zeg dan ook altijd ik weet hoever mijn honden gaan, ik weet dat nino soms TE word, en dan spikey dan een keer snauwt en dat het dan meestal klaar is.
Ik WIL dat andere honden nino corrigeren, als hij dit doet. Hij kan het zeker beter leren, van een volwassen hond, die net goed corrigeerd, dan dat ook hij wacht tot hij de verkeerde tegenkomt ;-)

Zeker voor een hond met zo'n geschiedenis, vind ik dat ze het heel goed gedaan heeft :-D

honden page profiel Helene en TyborHelene en Tybor

honden foto van Helene en Tybor

Een pup heeft een vrijbrief tot een maand of vier, maar dan zal ook de pup zich moeten gaan gedragen.Zoniet word ze terecht gecorrigeerd door een oudere hond.Nou ik vind dat je hond het hardstikke goed heeft gedaan.
Al had je vriendin de pup al wel iets eerder zelf kunnen corrigeren.

honden page profiel J. & T. van H & DJ. & T. van H & D

honden foto van J. & T. van H & D

Eén van onze teven had niet zo lang gewacht :-) die had gelijk duidelijk gemaakt hoe de vork in de steel zat.....Noem het a-sociaal of noem het opvoeden.(moet er wel bij zeggen dat ze 10 nestjes heeft mee gemaakt) ;-)

honden page profiel DD

honden foto van D

" Eén van onze teven had niet zo lang gewacht :-) die had gelijk duidelijk gemaakt hoe de vork in de steel zat.....Noem het a-sociaal of noem het opvoeden.(moet er wel bij zeggen dat ze 10 nestjes heeft mee gemaakt) ;-) "


Nou, ik schrik daar van! 10 nestjes en je teef is nu...hoe oud?


honden page profiel SanneSanne

honden foto van Sanne

Meegemaakt betekend natuurlijk niet dat ze zélf 10 nestjes gehad heeft. Lijkt me vrij logisch, want 10 nestjes is wel heul veul.

honden foto van patricia,  *Spikey* Nino & Lola

dj angela,
ik denk dat j & t (beetje lastig typen O-) ) niet bedoeld dar de hond zelf 10 nestjes heeft gehad, maar 10 heeft meegemaakt, van ook de andere honden die er wonen :-)

honden page profiel J. & T. van H & DJ. & T. van H & D

honden foto van J. & T. van H & D

Ja mee gemaakt inderdaad hahaha zelf heeft ze drie gehad :-)

honden page profiel Laura & RobbieLaura & Robbie

honden foto van Laura & Robbie

ik vind dat jou hond nog heel veel geduld heeft gehad.
robbie zou de pup al binnen 10 sec een snauw gegeven hebben.
vooral als ze in zijn oren gaan bijten O-)

honden page profiel GeaGea

honden foto van Gea

Sommige mensen begrijpen niet zoveel van honden......
Toen Mayra 5 maanden oud was (en onbenullig enthousiast) kwamen we een shiba inu teefje tegen. Mooie, zelfverzekerde hond van 6 jaar oud. Mayra was té enthousiast, en na verloop van tijd grauwde de teef naar Mayra. De eigenaar wilde ingrijpen (want Mayra is zo'n lief klein hondje), maar dat wist ik te voorkomen, ik kon wel zien dat het geen kwaadaardigheid was. Heb de eigenaar uitgelegd dat ik graag heb dat honden hun grens aangeven bij mijn spring-beestje. Mayra begreep de boodschap, geen enkel probleem. Maar dat ik zo iets tegen een ervaren hondeneigenaar moet zeggen, dat verbaast me steeds weer.

En verder begrijp ik niet zo goed waarom de vriend van jouw vriendin iets moet vinden van jouw hond.... Ook hier is het advies misschien op zijn plaats 'negeren van ongewenst gedrag' (van die vriend dan ;-)

honden page profiel DD

honden foto van D

" Ja mee gemaakt inderdaad hahaha zelf heeft ze drie gehad :-) "

Wat een gelukkie!
ik dacht al hoor, dat kan dus echt niet, maar ik las het wel op die manier. Min fot dus.
Mijn excuus!!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Eerlijk of niet?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 4 12 3 4
Volgende forumvraag: Amy wil geen tuigje aan
^