Waaksheid

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel gorby2009gorby2009 3 doggies

honden foto van gorby2009

" Ook honden die gefokt zijn om te waken moeten leren dat de baas alles bepaald, dus dat de hond even duidelijk maakt dat er iemand aan komt(gewenst of ongewenst) is helemaal niets mis mee, maar als jij als baas de hond niet onder 'controle' hebt kunnen ze inderdaad gaan bepalen wie wel of niet naar binnen mag, en dit zou ik niet willen. :-) "


daarom heeft onze kanjer geleerd op een handgebaar te blijven staan (achter ons) en nooit als 1e naar de deur te mogen, wat hij dus ook niet meer doet.

maar indien er een noodsituatie is en onze beperkingen vallen weg........ zal hij er zijn, en ik mag hopen dat het nooit gebeurd, blaffen zal hij niet doen, maar ik ken inmiddels die grom, die diep vanuit binnen komt, en de houding die erbij hoort, als je verstandig bent, draai je je rustig om en zorg je dat je wegkomt.

maar ganzen..... een flinke groep, das echte bewaking :-D

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Waaksheid" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Rhianne + Falkor & JoyRhianne + Falkor & Joy 3 doggies

honden foto van Rhianne + Falkor & Joy

Als je dit allemaal zo leest, wil je vader dus eigenlijk een hond die waarschuwt.
Joy waarschuwt ook, net als Falkor. De bel gaat, de tuinhek open. Ze slaan aan. Maar stoppen wel en de 'vreemdeling' (soms echt vreemde aangezienw e kijkers voor ons appartementje hebben), kan gewoon binnen komen zonder een grom of bijt.
Maar als je een inbreker zal zijn, zal je je echt wel een hoedje schrikken.

Maar ganzen, prima idee lijkt mij hahaha. ;-)


Liefs,

honden page profiel Aaltsje en SamAaltsje en Sam 3 doggies

honden foto van Aaltsje en Sam

Sam is ook waaks, maar dat zit ook echt in het ras. (Lhasa Apso) Vooral 's avonds laat ie wel eens van zich horen, maar als wij het genoeg vinden dan stopt ie ook wel weer. En hij voelt zich hier prima thuis hoor. :-D

honden foto van Remie met sledehondenteam Silver linings

Ja alleen waarschuwt, O-)

En ganzen vliegen weg, of lopen weg. En een hek/net om de hele tuin hebben we niet, en ik geloof dat dat een hele prijzige en lastige klus gaat worden om die wel neer te laten/zelf zetten. Midden tussen de struiken en bomen. O-)

Het zou eventueel wel kunnen maar, wat moet ik nou met ganzen.. Ik heb echt helemaal niks met die beesten.

hahaha (Gast)

koop trouwens een rottweiler, dobermann of herdershond voor een goede waakhond. zijn de beste, elk slecht mens is daar bang voor trouwens

honden foto van Remie met sledehondenteam Silver linings

" koop trouwens een rottweiler, dobermann of herdershond voor een goede waakhond. zijn de beste, elk slecht mens is daar bang voor trouwens "


Ik koop geen hond omdat mensen daar bang voor zijn..

honden page profiel Prins J.J.Prins J.J. 3 doggies

honden foto van Prins J.J.

" Er zit een verschil tussen overmatig blaffen en waaksheid.

Een hond die blaft om weg te jagen, blaft anders. Die blaft meer hysterisch en hoog.

Een waakse hond beschermt het huis, blaffen hoort hier amper bij, maar als de hond blaft dan is dit laag en kort.
Ook zal deze hond richting het gevaar rennen, en een onzekere hond zal vluchten en van een afstand blaffen.

Waaksheid moet je wel onder controle houden, want de hond zal tegenover iedereen waaks zijn, dus ook je nieuwe vriendin die plots op visite komt, en niet alleen die ene inbreker.

Dit houd je onder controle, door de hond te leren, het gevaar aan te geven en aan te geven dat jij het overneemt.
Dus een paar keer blaffen mag, en dan zal jij bv naar de deur lopen om de post te pakken.

groetjes "


Sorry dat ik even inbreek in dit topic O-)
Maar J.J. blaft dus inderdaad hysterisch en hoog als er iemand hier binnenkomt, langs loopt of aanbelt (hij blaft trouwens precies hetzelfde tegen andere honden). Nog veel erger dan die hond in het filmpje. Hij wil de mensen echt weg jagen. Alleen stopt hij niet, als ik zeg dat het goed is! Heb al vanalles geprobeerd, maar het lukt niet. Heb al tips uit het boek van Turid Rugaas geprobeerd en belonen als hij ff stil is, afleiden, boos worden...ik weet het niet meer. Iemand nog een tip? Mag ook via PB, aangezien ik deze vraag hier even heel asociaal tussendoor stel (sorry TS).

honden foto van Remie met sledehondenteam Silver linings

Geef niet hoor, ga je gang. Misschien kom ik door de antwoorden op jou vraag ook wel wat te weten. O-)

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden 3 doggies

honden foto van Gerdine van der Linden

Wat doe je allemaal met de hond? Heeft de hond een taak? Werk?

Of is het alleen een gezelschaps hond?

honden page profiel RowanRowan 3 doggies

honden foto van Rowan

Ganzen nou die kunnen een boel herrie maken, hier in onze wijk zijn heel veel ganzen,nou als ze jongen hebben ga dan maar een straatje om

honden page profiel Prins J.J.Prins J.J. 3 doggies

honden foto van Prins J.J.

" Wat doe je allemaal met de hond? Heeft de hond een taak? Werk?

Of is het alleen een gezelschaps hond? "


Hoi Gerdine, heb je het tegen mij of tegen TS, want dat is me nu even niet duidelijk? O-)
Mijn hondje is in elk geval in principe een gezelschapshond, maar zijn taak is 'konijnen vangen' in het bos, vindt hij zelf. Verder is hij gek op apporteren en zoekspelletjes (ook in huis), dus dit doen we dan ook regelmatig. Maar hij heeft verder niet echt een taak...

honden page profiel marijemarije 3 doggies

honden foto van marije

wij hebben sinds half februari een duitse herderpup! een schat van een beest, super slim....!! ben helemaal wijs met haar! :-D en ja, ze begint nu waaks te worden....
wij wonen op een boerderijtje en er fietsen veel mensen langs. nou willen we niet dat ze daarnaar blaft (anders word ik gek van t zomer), maar alleen naar mensen die de oprit op komen! dit heeft ze echt zo door! zij is dus heel makkelijk te sturen hier in! ze mag ook niet blaffen naar de honden van de buren. die blaffen heel vaak en ik heb echt geen zin in dat heen en weer geblaf! O-) paar dagen waarschuwen en klaar was t....!! :-D
Duiste herders zijn uit zichzelf ook al waaks... maar je moet het dus wel sturen ja....

honden page profiel Patricia & de MusketiersPatricia & de Musketiers 3 doggies

honden foto van Patricia & de Musketiers

" Denk dat de meeste honden dat waakse van nature wel in zich hebben, het is maar of je het stimuleert of tegengaat. Wij wilden het niet hebben, dus we hebben het afgeleerd. "


Dat is helemaal niet waar. Die van mij wou ik dat ze soms wat waaks zijn. Maar dat zijn ze niet. Omdat het een sociaal ras is.

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden 3 doggies

honden foto van Gerdine van der Linden

Bregje,

Ik had het tegen jou ja ;-)

Honden zijn van origine werkdieren. Ze zijn gemaakt voor een speciaal iets.

Werk voor een hond is meestal niet moeilijk of groot.
Dit kan wekelijkse cursus zijn, behendigheid, flyball enz.
Maar ook werk thuis, zoals een hulphond(dit kan je ook gewon zomaar doen)
Voor mijn hond is dit zoekspelletjes en dagelijkse oefeningen.
Als een hond te weinig werk heeft, dus geestelijke uitdaging, dan kan deze zichzelf werk geven. Dus bv waken. Maar als de hond niet echt een waker is, dan kan dit dus uitkomen als een hystirisch keffertje.(niet dat jou hond dit is hoor:P)

Dus zoek uit wat jou hond leuk en uitdagend vind, en ga aan het werk. En dan de tips van turid nog eens opvolgen en dat moet werken ;-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Waaksheid" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 2 van 2 12
Volgende forumvraag: Waar ben ik aan begonnen???
^