Hond valt een andere hond aan.

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel DanielleDanielle

honden foto van Danielle

Hoi allemaal,

Ik had een vraagje.
Een kennis van mij had een pitbull kruising. Ze liet haar zoon (oververantwoord ja ik weet het) de hond uitlaten samen met de 2 jack russels. Ze komen een andere hond tegen en de pitbull vliegt los op de andere hond. Hij bijt die hond 1 keer , een kaakklem of zoiets, maar blijft hem vasthouden. Uiteindelijk krijgen ze hem los. Die vrouw van de gebeten hond gillen en gillen en de politie bellen.
De honden worden meegenomen ook de pitbull door de dierenambulance.
dag later horen ze dat de pitbull is ingeslapen. Zonder woordje vooraf zonder ook maar een test ofzo.

Kan dit nou? Ik was zelf niet echt fan van die hond maar kan me niet voorstellen dat je zomaar een hond kan laten inslapen..

Groetjes

Danielle :-D

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hond valt een andere hond aan." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel liesbeth,Turbo,Luna, Levi en Faithliesbeth,Turbo,Luna, Levi en Faithgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van liesbeth,Turbo,Luna, Levi en Faith

Hoi Danielle.

Ik weet echt niet of dat zomaar kan.
Het is voor de eigenaar natuurlijk verschrikkelijk dat dit gebeurt is.
Maar mischien voorkomt dit wel een hele hoop ellende voor hun.
Want wie weet wat er anders nog allemaal gebeurt zou zijn.

Gr Liesbeth,turbo en mLuna

honden page profiel ...... 3 doggies

honden foto van ...

Ik vind het niet kunnen... iig NIET zonder de eigenaar eerst in te lichten.

kijk dat er vastgesteld wordt dat het beestje "onhandelbaar" is... en dat inslapen echt noodzakelijk is, maar dan in overleg met eigenaar. of iig de eigenaar de kans te geven om afscheid te nemen.

Lijkt me echt vreselijk om op deze manier "opeens" je hond kwijt te raken... Al begrijp ik idd ook niet dat je een kind je honden uit laat laten, zoals je al schrijft erg onverstandig.

groetjes,
Ramona

honden page profiel TamaraTamaragoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Tamara

Ten tijde van de bullenwet was dit inderdaad mogelijk..
Maar nu die wet is opgeheven moet dit volgens mij niet meer kunnen!!

honden page profiel LiesbethLiesbeth 2 doggies

honden foto van Liesbeth

Ik vind dit ook niet kunnen. Had de hond al meerdere honden aangevallen?

Maar dan nog is dit zeer onfantsoenlijk, dat zij geen afscheid kunnen nemen van hun hond en mss niet eens rechtsgeldig.

honden page profiel Betty LangenbergBetty Langenberg 3 doggies

honden foto van Betty Langenberg

wat vreselijk allemaal Danielle.
Ten eerste om zo maar een kind te laten lopen met 3 honden, onverantwoordlijk is dat naar mijn bescheiden mening.
En om helemaal niet even te melden dat die hond moet worden afgemaakt.. Ik snap het allemaal niet meer zo goed. Waar zijn we in vredesnaam mee bezig?
groetjes Betty en Arak

honden page profiel Monique & Jaro & RonjaMonique & Jaro & Ronja 3 doggies

honden foto van Monique & Jaro & Ronja

Ik vind het zo ie zo van de zotte als honden worden ingeslapen zonder dat er vooraf een test is gedaan en de gehele situatie in kaart is gebracht. Het kan zijn dat het de eerste keer is dat hij heeft gebeten en het kan zijn dat er al eerdere aanvaringen met die andere honden zijn geweest waardoor de pitbull zo reageert. Daarnaast is de kans groot als dit een ander ras was (kleiner en minder bedreigend) dat deze hond dan niet zou hoeven worden afgemaakt. De pitbull kan er niets aan doen dat hij/zij zulke kaakkrachten heeft. Wanneer een mens een keer flink over de schreef gaat dan krijgt hij ook geen spuitje. Dan wordt er gekeken naar behandelmethoden enz. Dat het baasje niet is ingelicht vind ik al helemaal niet kunnen en dat er niet naar oplossing is gezocht d.m.v. een muilkorf of zo slaat ook nergens op.
Ik vind het de weg van de makkelijkste oplossing.. bah !!

honden page profiel DanielleDanielle

honden foto van Danielle

Het aangevallen hondje liep de volgende dag alweer gewoon rond...
Misschien ligt het eraan dat dit soort hond (weet niet precies hoe die heet maar is een soort pitbull achtige) eerst verboden was en pas een paar maanden geleden is toegestaan om te houden.
Dan nog vind ik het niet kunnen dat ie zomaar wordt afgemaakt. Moetje je voorstellen je hond wordt meegenomen , dat is al vervelend, een dag later krijg je te horen dat je hond is afgemaakt.. die mensen zijn helemaal overstuur. :'(

honden page profiel tanatana 3 doggies

honden foto van tana

de pitbull deed alleen zijn plicht: kind en hondjes verdedigen, omdat hij de andere hond niet vertrouwde. hij vocht zoals zijn ras destijds gefokt is. het afmaken lijkt mij hier onterecht, een waarschuwing voor de eigenares en een zak kluifjes voor het gebeten hondje lijken mij meer op zijn plaats. m.h.gr. tana. :-)

honden page profiel MirandaMiranda 3 doggies

honden foto van Miranda

Laten we beginnen met het feit dat de baasjes wel heel erg onverantwoordelijk bezig zijn, door hun zoon met 3 honden te laten wandelen zonder toezicht!

Al was het maar omdat er ook een andere agressieve hond op je kind en hond kan afkomen, en wat kan zo'n kind nou doen, behalve zelf een trauma oplopen?!

De RAD heeft bestaan tot 1 januari 2009, dus als dit incident voor die datum heeft plaatsgevonden dan is dit "terecht" gebeurt. (tussen aanhalingstekens natuurlijk want de wet op zich was al belachelijk)

Ik vind hierbij dat de baasjes zelf hoofdverantwoordelijk zijn, als ze erbij waren geweest, was de hond waarschijnlijk niet los gekomen.
En had ie vast nog geleefd.

Erg voor de hond, een zware les voor de eigenaar!




honden page profiel DobryDobrygoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Dobry

Ja idd. wat een zware les voor de eigenaar.

Hoe onverantwoordelijk gehandeld wel. Zelfs voor veel volwassenen is het lastig om met drie honden buiten te lopen, laat staan voor een kind.
En het kind moet nu verder gaan met de gedachte (hopelijk denkt hij dat niet) dat het zijn schuld is dat de hond nu dood is.

En de hond deed idd waarschijnlijk alleen maar zijn plicht. De situatie kennen we hier niet precies. Het kan best zijn dat die andere hond hem heel erg uitgedaagd heeft en hij alleen een corrigerende beet wilde geven.
Als het hondje de volgende dag weer gewoon rondloopt zal het allemaal wel meegevallen zijn, en loopt nu die vrouw waarschijlijk rond te vertellen dat haar arme hond aangevallen is door een pitbull.

In de hondenwereld gaat het er niet altijd even zachtzinnig aan toe, en wat die vrouw als een aanval zag, kan best alleen een correctie geweest zijn. Natuurlijk schrik je dan, maar als het een labrador geweest was die de correctie uitgevoerd had, had ze dan ook de polietie gebeld. Had men dan ook de hond laten inslapen zonder verder te kijken dan hun neus lang is.? Of zelfs maar meegenomen door de dierenambulance?

Schandalig dat de hond zomaar ingeslapen is, weer was een hond de dupe van domme mensen, echt treurig!!


Anoniem (Gast)

Om zomaar een hond mee te nemen die aangevallen heeft, en dan zonder pardon afmaken is belachelijk. Het zou in mijn ogen beter zijn om hem(tijdelijk) in beslag te nemen, zijn gedrag te testen en als daaruit komt dat de hond gevaarlijk zou zijn(of kunnen worden) in overleg met de eigenaar de beslissing te nemen om hem buiten te muilkorven of in het uiterste geval in te laten slapen.

honden page profiel Jacko1Jacko1 3 doggies

honden foto van Jacko1

die gast was ik dus.

Jeroen (Gast)

'Maar hij doet niets hoor!'
Mijn kinderen spelen vaak in het park naast ons huis. Natuurlijk worden hier veel honden uitgelaten. Ik word echt kotsmisselijk van honden-eigenaren die hun hond los laten lopen en roepen 'Maar hij doet niets hoor!'. Alsof ik daar op ga wachten. Gisteren kwam er een rotweiler naar mijn zoontje toerennen. Wat verwacht de eigenaar; dat ik rustig ga afwachten of de hond gaat likken of bijten? Ik heb de hond keihard weggeschopt met als gevolg dat de hond naar de dierenarts moest. Baasje was woedend. Natuurlijk voelde het bij mij ook niet goed. Volgende keer? Doe ik gewoon hetzelfde. Dus mocht je willen wandelen met je hond in Zoetermeer? Hou 'm lekker aan het lijntje.


Ik ben overigens zelf geen hondeneigenaar, geen hondenliefhebber maar heb zeker geen hekel aan honden!

honden page profiel Hetty & SkipperHetty & Skipper 3 doggies

honden foto van Hetty & Skipper

Nou Jeroen,

Dan zouden ze jou ook wel een harde trap mogen verkopen zodat jij naar je huisarts mag. Ik als hondeneigenaar ga er namelijk ook niet op staan wachten tot jij mijn hond zou trappen. Een hond die keihard op je kind af komt gerend kan ook op een andere manier wegjagen. Door plotseling voor hem te gaan staan en met een harde stem "NEE" te roepen kom je ook een heel eind.

Kijk ik snap dat het niet prettig is en vind ook dat hondeneigenaren moeten opletten waar ze hun hond los laten ... maar ik vind ook dat als jij op deze manier handelt dat je ook zeer verkeerd bezig bent.

honden page profiel Hetty & SkipperHetty & Skipper 3 doggies

honden foto van Hetty & Skipper

En geloof me maar gerust ... als jij mijn hond zo zou trappen dan wist jij ook de weg naar je huisarts te vinden, en dan wist je ook dat de rekening van de dierenarts niet goedkoop zou zijn.

Maar gelukkig woont en komt mijn hond niet in zoetermeer!

honden page profiel -Iris & Tommy--Iris & Tommy- 3 doggies

honden foto van -Iris & Tommy-

ik vind dat niet kunnen zomaar die hond inlatenslapen


en jeroen ik ben het met hetty eens !!!!! :@


iris en tommy

honden page profiel dunja de hussen dunja de hussen 3 doggies

honden foto van dunja de hussen

jeroen als jij met je kinderen in een gebied komt waar honden los mogen en je doet dat bij mijn hond. ( kom veel in zoetermeer) dan ben je van mij. serieus ik zou ook wel ieder kind een rottrap kunnen geven die naar mijn hond toe loopt. ouders moeten ook daar op letten.

maar ff terug op topic.
volgens mij mocht dit ook niet.
niet zomaar vaak worden er meer kanten gehoord. en krijg je bijvoorbeeld opgelegd dat je met en muilkorf moet lopen maar meteen afmaken. kan niet.
zou het hier zeker niet bij laten. anders doen ze het de volgende keer weer.

honden page profiel DanielleDanielle

honden foto van Danielle

@ Jeroen - Welk park ben je dan? Ik woon in Zoetermeer en loop regelmatig met 4 shelties (uitlaathondjes) die zijn ongeveer kniehoog, maar als ze je niet mogen komen ze toch op je af en gaan keffen, maar meer doen ze niet. Ik denk dat jij deze hondjes niet zou gaan trappen alleen al omdat ik er bij ben O-) maar ook omdat ze er minder gevaarlijk uitzien! Een rotweiler ziet er dan gevaarlijk uit maar dat betekent niet dat ie gelijk je kind bijt! En als ie dan op je afkomt hoe je hem niet naar de dierenarts te schoppen!
Lijkt me sowieso onlogisch dat als jouw kind niks doet er gewoon een rotweiler op afkomt rennen om hem te bijten.

@ topic - De jongen denkt inderdaad dat het zijn schuld is helaas.
Het is na de RAD ding gebeurd en die mensen waren helemaal kapot. Ze durfen niks te zeggen omdat ze hem al hadden toen het ras nog illigaal was.. Nu durfen ze nauwelijks meer met de honden te gaan lopen om dit soort dingen te voorkomen terwijl ze nu alleen nog maar 2 jack russel hebben!

honden page profiel Uma & JokerUma & Joker 3 doggies

honden foto van Uma & Joker

wat naar :'( arme mensen.
en arme hond...
dat kan toch niet zomaar zonder overleg van de eigenaren! het is verschrikkelijk! :'(

liefs, Uma

honden page profiel Kelly (L) Quila (L) ZazaKelly (L) Quila (L) Zaza 3 doggies

honden foto van Kelly (L) Quila (L) Zaza

Bizar verhaal.
Verschrikkelijk moet het wezen voor die eigenaren van de hond. Ook is het erg onverantwoord om een kind met honden te laten lopen, trouwens ik weet niet beter dat de hond eerst een test moet afleggen
bizar. en Jeroen, Jeroentje.
Dat je hier zo iets verschrikkelijks durft neer te zetten. Je bent geen hondenlief hebben wat doe je op dit forum kssssst wegwezen jij! onbeschoft. Het zou wat wezen zeg dat een ene mafketel met zijn tengels aan mij hond zou zitten en dat hij naar het dierenarts moet. Dan kan ik diegene gegarandeerd dat hij naar het ziekenhuis moet!

honden page profiel LouwinaLouwina 3 doggies

honden foto van Louwina

Hey Jeroen,

Niet elke rotweiler bijt hoor en dat je je kind wil beschermen begrijp ik goed maar dat kan op meerdere manieren.
en as je weet dat het een losloop gebied is en je vertrouwt de honden niet dan moet je daar ook niet komen met je kind.
op de school van mijn dochtertje heeft ook iemand een rotweiler en die is hardstikke lief voor kinderen en iedereen.
Mijn vriend hield echt niet van rotweilers maar die durfde hij zeker wel te aaien.
dus niet elke hond is agressief.

en op het topic terug te komen.
ik vindt ook dat ze eerst de eigenaars moeten verwittigen voordat ze de hond laten inslapen en zeker laten testen.
maar is het niet zo dat als ze eenmaal bloed geproeft hebben dat ze het dan weer gaan doen als hij niet ingeslapen had geworden?

gr Louwina

honden page profiel Maaike & de rest van de beestebende Maaike & de rest van de beestebende 3 doggies

honden foto van Maaike & de rest van de beestebende



volgens mij probeert Jeroen de boel hier een beetje op te stieren....

maar Jeroen 1 ding kan ik wel zeggen...ik woon ook in Zoetermeer...en waag het niet ooit naar mijn hond te trappen...je wil niet voelen waar ik dan ga trappen...

MAARGOED ON TOPIC...

volgends wat ik weet moet een hond 3x aangemeld zijn bij de politie voor bijt/ agressief gedrag...zodra ze daarna nog een keer bijten wordt er gekeken of het aan de hond ligt of dat er andere factoren zijn die het gedrag verzoorzaken..

maar we praten nu over een hond die ze zo gefokt hebben dat ze een lage drempel hadden zodat ze makkelijk aangespoort konden worden tot vechten...
kan me voor stellen dat dat nog niet bij sommige honden er helemaal uit is...en inderdaad een kind met 3 honden laten lopen...alhoewel...alleen die pit was groot toch...? maar ik ben het er wel mee eens dat die erg onverantwoordelijk zijn..met de ouders geen medelijden...maar wel met het kind...welk trauma heeft het kind opgelopen en hoe close was hij met de hond?

zo sneu!

honden page profiel karin en milokarin en milo 3 doggies

honden foto van karin en milo

jeroen heeft ws geen ervaring hoe je de hond eventueel kan weg jagen

maar aan de ander kant vind ik het ook niet kloppen dat er een rotweiler op een kind afstormt en begrijp dan ook jeroen zn reactie wel, wil niwt zeggen dat ik hbet goed keur
hij beschermd zn kind

en ik zie hem nergens schrijven dat hij in en losloop gebied wandelde maar in een park

honden page profiel anjaanja 3 doggies

honden foto van anja

wat ik weet heeft maaike gelijk voor zo ver moet de politie drie klachten krijgen en ik vind het echt belachelijk moeten ze bij mij niet proberen om onze stafford zomaar af te maken ik moet er niet aan denken hoor

honden page profiel Maaike & de rest van de beestebende Maaike & de rest van de beestebende 3 doggies

honden foto van Maaike & de rest van de beestebende



tuurlijk is zijn reactie te begrijpen alleen ' waarom ' moet het altijd met grof geweld gebeuren?

je kan jezelf tussen je kind en de hond inzetten, mocht de hond niet reageren op een andere manier van wegjagen...leuk is het niet als de hond je bijt maar dan zeg ik op mijn beurt, beter dat de hond mij bijt als dat hij mn kind pakt...

maarja mensen die niet ervaren zijn met honden reageren soms héél raar...

ik weet ook precies wanneer ik met iemand praat die ervaring heeft met honden of niet, en dan hoef je zelf niet eens een hond te hebben...

honden page profiel fortunafortuna 3 doggies

honden foto van fortuna

ook toen de rad nog bestond mocht dit niet.wel in beslagname,maar niet afmaken zonder gedrags-test,die overigens nergens op sloeg,want de liefste honden werden daarbij agressief.de dierenambulance heeft geen bevoegdheid om een dier in beslag te nemen.
ookal ben ik dierenvriend,ik ben ook moeder,en ik kan de reactie van jeroen wel begrijpen,want ik word ook niet goed van al die mensen die hun hond zo nodig los moeten laten op plaatsen waar het niet mag,zoals openbare parken enz.overal zijn hondenloslaatplekken,en alleen daar mag je je hond loslaten.
vorige week liep ik met mijn dochter van 7 in het bos,toen er ineens een zeiknatte,loslopende labrador op ons af stormde,en gelijk tegen ons op begon te springen.mijn dochter had een hoop krassen in haar gezicht,was bang,en we waren beiden nat en vies van het beest.pas na 10 minuten kwam ik een eigenaar tegen.dat vind ik gewoon asociaal,maar ja,daar mag dan weer niks van gezegd worden

honden page profiel DanielleDanielle

honden foto van Danielle

Tja ik vind het zelf heel erg voor het kind. Hij heeft sowieso al een hele vervelende jeugd gehad (mishandeling :'( )en hij kon het heel goed vinden met de hond.
Volgens mij had hij alleen de pitbull ook niet gehouden.
Erg jammer dat dit gebeurd is. Heb echt medelijden met die mensen.

Enne tja je hebt assiocale mensen met hond en zonder het is allebei vervelend.

GrDanielle

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hond valt een andere hond aan." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Rode peper
^