
hallo allemaal,
ik heb een mechelse herder teef van 3 jaar, is een schat van een beest heel rustig en heb er niet over te klagen.
graag zou ik binnen een paar maanden EVENTUEEL een hond willen bij nemen.
daarom vraag ik jullie ervaring over: de duitse herder, zwitserse witte herder en den rhodesian ridgeback.
Alvast bedankt en groetjes
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "ervaringen gevraagt" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Cora was ook een herplaatser toch?
Dus wil je er nu dan nog een herplaatser bij? Of heb je nu genoeg tijd voor een pup?
Als je een herplaatser wil dan zou ik een mailtje sturen naar de rasvereniging van die 3 rassen of ze honden hebben die herplaatst moeten worden.
En dan kun je gewoon een afspraak maken en kijken of het klikt met een hond.
succes.

@ uma: ja idd cora was een herplaatser, maar graag zou ik een pup eventueel bij willen.

Je hebt genoeg tijd voor een pup? Pups kunnen niet alleen blijven en zijn nog niet zindelijk. Dus er moet echt in het begin altijd iemand thuis zijn voor de pup.
Dat kan? Dan is een pup super leuk 
Ik zou even contact opnemen met de rasvereniging en misschien met fokkers afspreken in de buurt om al je vragen te stellen?
succes

Mechelse herder is vaak wat zenuwachtig (niet als aanval bedoelt). Witje kan ook zenuwachtig zijn (dus goede fokker zoeken dan)! RR heb ik geen ervaring mee, maar is geen herder
. Persoonlijk zou ik voor de DH gaan
! Lekker relaxed (dus een tegenhanger van je mechelaar) en ook herder...

Leuk dat je er een pup bij wilt ! Mooie mechelaar heb je .. lekker blond
Ik heb geen ervaring met een van de rassen maar ik zou gaan voor de zwitserse witte herder
@Uma.. ze heeft al een hond en weet dus heus wel hoe ze hiermee om moet gaan.. je bedoelt het misschien goed, maar ik vind het wel erg betweterig overkomen als je meteen zo reageerd..
Groetjes Loes

Ja ik heb zelf een witje maar wat wil je precies weten
?
Zelf zouden wij denk ik niet weer voor een herder gaan, al vindt ik storm helemaal geweldig, heb ik een superband met hem en zou ik hem voor geen goud op de wereld kunnen missen


Brenda, je schrijft dat je eventueel een hond erbij wilt, wat doet je twijfelen?
Natuurlijk is een hond erbij misschien soms dubbel zo veel werk, maar het is dan ook dubbel zo leuk
succes met de keuze.

ja wij zitten al met twee herders een van 3 jaar en een pup van bijna 8 maanden. het klikt wel met die twee en daarom denk ik dat als ik een pup moest kopen binnen een paar maanden dat ik die twee ga verwaarlozen een paar maanden omdat een pup in het begin redelijk veel tijd vraagt enzo

@ gea: hoe is hun karakter, hoe moet je ze opvoeden, wat kan je allemaal van hondensport met hen doen
aan iedereen al bedankt

De Ridgeback excentriek,onafhankelijk, straalt rust uit en kan gereserveerd zijn tegenover vreemden. Ook is hij arrogant en zelfverzekerd. Verwacht niet dat hij jouw commando's blindelings uitvoert hij zal het eerst afwegen en dan besluiten om het wel (of niet) te doen
.
De opvoeden moet consequent, positief gericht zijn en stopt niet als de RR volwassen is. Hij is de vriend die naast je staat en zich niet aan je zal onderwerpen. Hij wil het liefst de hele dag bij je zijn en of hij nu 30 of 50 kg weegt hij blijft denken dat ie een schoothondje is.
Qua sport weet ik dat er veel aan coursing gedaan wordt, apporteren zit niet in zijn bloed, hij zal nadat jij voor de derde keer het balletje weggooit jouw aankijken en dan weet je dat hij denkt: "ga nu die bal zelf maar halen, ik blijf niet aan de gang" en zal hem dan ook niet meer halen.
.
'k hoop dat je er iets aan hebt maar ga voor je tot aanschaf overgaat vooral bij verschillende fokkers kijken probeer met een wandeling mee te gaan en lees heel veel over de RR

Brenda en Cora,@
Als jij denkt dat je de andere honden door een pup zou verwaarlozen ,moet je het zeker niet doen . Maar waarom zou je,ik vind dat onzin.

persoonlijk ben ik helemaal fan van de duitse herder!
We hebben nu zelf een pup van 5 maanden en bij mijn ouders thuis hebben we ook altijd een duitse gehad! Ik vind ze fantastisch! Lynn is nu 5 maanden, maar je merkt nu al dat ze ontzettend leergierig is! Ze leert super snel! Verder is ze ook hartstikke trouw. Kan haar in het bos lekker los laten lopen, ze volgt me overal! zelfs als ik naar de wc ga...
Nou is zij nog jong, maar van de andere herders weet ik dat die dat ook altijd deden! Ze houden je goed in de gaten iig!
De witte herder ken ik niet zo goed! Persoonlijk ben ik niet zo fan van mechelse herders, maar dat komt omdat ik alleen maar hele felle mechelse ken! Uiteraard zullen er ook hele lieve zijn....
Met Lynn ga ik waarschijnlijk speuren doen. maar wil nog ff bekijken wat ze zelf leuk vind om te doen!

In mijn straat had iemand een Duitse Herder.
Echt een superlief beest, deze liep altijd los mee, zelfs langs de weg (al was ik het hier niet mee eens, want hoe braaf je hond ook is: er kan altijd wat gebeuren, i.v.m. de auto's e.d.).
Was ook erg goed opgevoed, had alleen wel erg veel beweging nodig, maar dat ben je vast wel gewend, aangezien je al een Mechelse Herder hebt.
Verder heeft een kennis een Zwitserse Witte Herder, ook deze is echt superlief.
Bij beiden moet je natuurlijk wel goed kijken naar de heupen & of de ouders getest zijn op HD, aangezien ze hier zeer gevoelig voor zijn.
Verder vind ik Rhodesian Ridgebacks erg mooi, maar deze moet je wel echt superconsequent opvoeden.
Iemand hier uit de buurt heeft er een en zie ik regelmatig half over de straat gesleept worden door die hond & er wordt tegen iedereen die voorbij komt opgesprongen, dit is echt supervervelend, want zo'n hond weegt toch flink wat..
Verder is ze wel erg lief, maar het is gewoon echt een grote, sterke hond, die echt superveel beweging nodig heeft.

@ lauren: het probleem met cora is dat ze tegenwoordig terug heel bang is en krimpt voor het minste ineen ook als je echt heel doet tegen haar, ik heb ze nu drie maand en half, ze is al een beetje vooruit geboekt maar is echt heel rustig, het is wel een schat van een beest maar spelen enzo doet ze niet. luisteren kan ze wel goed.
en ja kwa ervaring heb ik genoeg met eros al meegemaakt, hebben nog een pup voorheen gehad voor eros maar die was maar vier maanden geworden( auto-ongeluk
) dus ja in de toekomst zoek ik zelf ook hondencursus te volgen en les te geven op de hondenschool bij ons

hallo allemaal,
na even nadenken heb ik toch gekozen voor de duitse herder.
hij zal misschien vanaf kerstmis welkom zijn

O je hebt al besloten, ik wilde net over mijn duitse herder gaan vertellen hoe geweldig ze was, maar dat ga je nu zelf ontdekken

@ dobry: toch vertel maar dat maakt mij nog nieuwsgieriger naar dit ras

tussen die 3 zou een Duits ook mijn voorkeur hebben. Maar persoonlijk zou ik er gewoon nog een mechel bijnemen
ij de Duits zou ik wel kijken voor een werklijn en is zelfs zo dat ik voor de moment slechts bij één fokker een Duits vandaan zou willen hebben.

Duitse herder...ooh een prachthond eh.
Kheb zelf vroeger nog een Mechelaar en Duitse Herder gehad,superbeesten,leergierig,slim,waakzaam,...

Goede keuze..duitse herder.
ik heb er ze;f ook een en ik vind het een super hond.
Een witte heb ik ook gehad maar mijn ervaringen daarmee zijn niet zo best.
En als ik mijn herder vergelijk met de RR in de buurt dan ben ik blij voor de duitse gekozen te hebben.
Ze zijn naar mijn idee veel aanhankelijker, willen alles voor je doen.

ja ik heb ook ervaring met mechelse op te voeden, maar ben dan toch gegaan omdat die iets rustiger zijn dan mechelse en vragen iets minder spanning in op voeden dan een mechelse, want amai met eros in het begin

. Persoonlijk zou ik voor de DH gaan
! Lekker relaxed (dus een tegenhanger van je mechelaar) en ook herder... "
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "ervaringen gevraagt" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?