| Ja (2) |
| Nee (4) |
| Niet te vergelijken (36) |
Vroeger was alles beter.?

Vroeger was alles beter.
Een veel gehoorde kreet door de meestal iets oudere deelnemers onder ons. 
Deze vraag dan even vanuit het standpunt van de hond.
Is dat ook zo??
Was het lekker rustig voor de honden, duidelijkheid binnen een gezin.
Mensen hadden maar 1 hond dus bijna geen conflicten binnen een gezin of door overbevolkte uitlaatpaatsen.
Geen moeilijke drukke hondenschool, gedragsdeskundige moesten nog geboren worden.
Honden werden als ze vals waren of 1 keer hapte naar de kinderen gewoon afgemaakt.
De honden moesten buiten blijven op het erf en mochten nooit mee op vakantie.
Mensen zagen de hond nog als dier met een eigen leven.
Geen honden curssusen, of wedstrijden?
Een hond was makkelijk voor de bewaking, en verder moest hij z'n eigen plan maar trekken.
Zo veel voors en zoveel tegens.
Ben benieuwd hoe het hier op HP is.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Gedragsdeskundige" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Vroeger
had men veel minder verwachtingen van een hond. Minder eisen. Nu zie je honden in de stad, honden mee in de trein, een hond voor de sport, een hond voor het gezin. Enorm veel meer prikkels.
Een hond lag op het erf of was in huis. Eens en keer wandelen of zelf op pad gaan. De echte werkers hadden nog echt werk.
Nu is een hond een luxe product.
Dus ja, dat er minder gedragsproblemen waren, denk ik ook wel..
3 doggies 
Ik ben van mening dat het nu beter is voor honden. Er wordt meer naar hun behoeften gekeken.
In mijn ogen zijn honden een echt gezinslid en dat mogen ze nu ook zijn. Niet om ze als mensen te behandelen, juist niet. Maar met de nieuwste kennis en ontwikkelingen kan een hond optimaal hond zijn, met daarbij een evenwichtig en goed benut hondenleven.
3 doggies 
Ben het met Dewi en de Beardeds eens.
Vroeger werden ze vooral gebruikt voor oa de jacht, begeleiden bij koetsen en om inbrekers te verjagen, nu zijn het meer echte gezinsleden.
3 doggies 
Ligt er aan hoe ver je terug de tijd in gaat.
Als je kijkt naar de jaren 40 enzo hebben ze het nu zeker beter. De meeste dan.
Echt heeeeeel vroeger toen ze nog werden gebruikt in de bergen, gebruikt werden om te trekken, vind ik dat ze het toen niet zo slecht hadden.
3 doggies 
Ja en nee.
Ik doe veel nog steeds zoals "vroeger".
Mijn hond eet gewoon enkel en alleen rauw, hoeft niet naar rare sporten, shows en weet ik het wat en mag gewoon lekker hond zijn. Hij mag waken en is "zelfstandig opgevoed".
De overige dingen zijn meer zoals nu. Ik ben voor een positieve aanpak en er is nu ook gewoon simpelweg meer bekend over hondengedrag. Ook is hij echt lid van het gezin, maar dan wel als hond.
Ik ben van mening dat sommige honden te veel 'vermenselijkt' worden en in die zin was het vroeger beter.
3 doggies 
@ Sammy & Flex
Dat 'vermenselijken' vind ik heel goed gezegd! Vroeger had je echt geen tasjes waar je je chihuahua, of ander klein hondje, in kon stoppen, of jasjes met diamantjes.
3 doggies 
Er wordt nu veel beter met de honden omgegaan met het eten.Vroeger aten de honden met de pot mee.
Beter geteste honden.Enz
3 doggies 
Ik ben het persoonlijk helemaal met Marit eens.
Honden moeten aan veel meer eisen voldoen..
Sommige honden mogen niet eens meer 'hond' zijn maar moeten een soort 'robot' zijn.
3 doggies 
Ik ben van mening dat het vermenselijken van honden niet per see heel slecht is. (zelf gebruik ik af en toe een tas voor Dobby, vandaar
)
Mits je goed kijkt naar wat je hond verder nodig heeft.
3 doggies 
hmmm...moeilijk...
het enige wat ik wel denk is dat we nu meer van honden en hun gedrag afweten...vandaar dat ik denk dat honden het nu beter hebben 

Ik zit zelf ook een beetje in de hoek van dat het vroeger beter was , veel simpeler, en minder stress.
Honden moesten zich aan een aantal simpele regels houden, meer niet..
(hoe deze regels dan weer werden afgedwongen is even een andere vraag.!)
Zoals inderdaad, een hond mocht nog gewoon hond zijn.
En opzich ook het probleem van meerdere honden in 1 gezin.
(wij hebben er ook 2).
In hoevere moest een hond zich total aanpassen aan de mensen omdat hij gewoon geen andere honden tegen kwam.
Zag hij z'n baas ook als echt de enigste baas op de wereld?
Zielig omdat hij geen soortgenoten tegen kwam??
Of heerlijk dat hij nergens voor hoefde op te komen, niks hoefde te delen, niet werdt aangevallen door contactgestoorde soortgenoten??
3 doggies 
ik denk het niet te vergelijken is, vroeger had men de hond voor hele andere doeleinden als nu
3 doggies 
Vroeger kwamen de honden niet binnen, die lagen de hele dag buiten en gingen hun eigen gang. Het weglopen van honden was ook veel erger. Vroeger had je meer bedrukte honden, die deden uits voor de eigenaar om straf te ontlopen maar niet uit respect of omdat ze het leuk vonden om wat voor de baas te doen.
Honden waren meer functioneel dan een onderdeel van het gezin. Ik heb zat verhalen gehoord van mijn moeder die vroeger thuis een herder had en zo ook van cursisten die vroeger thuis ook een hond hadden of al eerder een hond hebben gehad.
Wil absoluut niet zeggen dat er geen gelukkige honden waren, immers werden er ook duidelijke regels gesteld. En duidelijkheid maakt gelukkig.
3 doggies 
Ik vind dit niet te vergelijken!.. De honden van vroeger waren ook anders en ze waren niet anders gewend, tegenwoordig is het heel normaal dat een hond is om lekker bij je te hebben.. een maatje, gezelligheid etc.. vroeger was het leven gewoon heel anders... Wereld is gewoon veel veranderd
... Ik zou zeker me hond niet laten werken enz.. Maar ik vind het niet te vergelijken.. heel ander tijdperk,
Niet te vergelijken!
3 doggies 
ik vind het lastig om te vergelijken aangezien er vroeger anders naar honden gekenken werd als nu.. en ook nu zijn veel dingen goed geregeld voor honden maar er zijn ook nog een hoop dingen die stukke beter kunnen! dus ik vind het erg lastig
3 doggies 
Leuk topic
Vroeger ws het denk ik niet beter, wel veel simpeler. Tegenwoordig is het idd een beetje doorgedraaid op het gebied van je hond vertroetelen. Vroeger was de harde opvoedmethode heel normaal, ook niet goed. Een beetje ertussenin zou ik zeggen. Dus nee vroeger was het niet beter.
3 doggies 
ik vind dat het niet te vergelijken is... omdat er nu zo veel nieuwe ''technieken'' zijn om je hond op te voeden dan vroeger en ik vind de honden schoolen ook erg veranderd..
3 doggies 
Ik voed onze honden niet anders op als dat ik vroeger al deed. Heb nooit geen tik gegeven aan onze honden, we hebben al 36 jaar steeds 2 of 3 honden gehad (teckels) werd toen wel al vaak raar bekeken, zeker als ik met de kinderen en de honden samen ging wandelen.
Het enigste wat ik veranderd heb is het eten, ze krijgen nu kvv erbij, terwijl ze vroeger alleen brokken kregen.
Wat wel veranderd is dat de mensen tegenwoordig zich meer bewust zijn van een hond, en daardoor ook meer met een hond gaan doen, zoals naar een cursus of sporten gaan met hun hond. Wat ook veranderd is , is de houding van de hondenscholen, waar vroeger 'hardhandig' met een hond omgegaan werd, daar is nu een positieve manier van opvoeden.
3 doggies 
Het verschilt denk ik?
Als ik naar mijn grootouders kijk die ook altijd honden hadden (1 tegelijk) waren die erg gek met hun hond, positief gezien dan. Opa was er veel me bezig om allerlei trucjes te leren, de honden waren vrolijke huishonden.
Zelfde bij mijn ouders, niemand had gehoord van roedelmethodes o.i.d. de hond was gewoon een onderdeel van de familie.
Een hond vroeger, die als waakhond gebruikt werd bijv. en altijd aan een ketting lag, nog een schop kon krijgen en nooit een vriendelijk woord, die had niet echt een leuk leven lijkt me.
En tegenwoordig verschilt het ook enorm, als een hond geluk heeft wordt er rekening met zijn hondzijn gehouden, kijkt men naar zijn lichaamstaal en speelt daarop in. Helaas zijn er ook veel honden die niet zoveel medeleven en inzicht van hun BAAS krijgen en niet zo'n fijn leven hebben. Wat dat betreft is er niet zoeel verschil tussen vroeger en nu.
Wat ik wel vind is, vroeger was er niet zoveel bekend over hondengedrag, nu wel, dus nu hebben mensen eigenlijk geen excuus om hun hond verkeerd te behandelen.
3 doggies 
Als ik mijn moeder en hondentrainers hoor over hoe er vroeger getraind werd.
"Je zei "zit", en als hij niet ging zitten dan schopte je zijn poten onder hem vandaan. Nu schaam je je dood, maar dat was toen normaal." zei een trainer laatst."
Ik denk wel dat verder terug honden een natuurlijker hondenleven hadden.
Hoewel bij gezelschapshondjes dat natuurlijk al anders was, zo omschreef Chaucer in de 14e eeuw al een personage:
She was so charitable and so pitous
She wolde wepe, if that she saugh a mous
Kaught in a trappe, if it were deed or bledde.
Of smale houndes hadde she, that she fedde
With rosted flessh, or milk and wastel-breed.
But soore weep she if oon of hem were deed,
Or if men smoot it with a yerde smerte;
And al was conscience, and tendre herte.
3 doggies 
Vroeger was het niet slechter of beter.
Het is nu totaal anders.
In mijn familie van beide kanten werden de honden altijd als een onderdeel van het gezin gezien.
Tegenwoordig laten we de hond geen hond meer zijn, en moet het aan vele verwachtingen voldoen.
Vroeger kenden we het fenomeen BROODFOK niet
Er zijn nu ook nog vele mensen die hun dieren verwaarlozen of mishandelen.
3 doggies 
ben geneigd naar vroeger beter.......
tuurlijk hebben veel honden nu het beste van het beste, met eten, de riempjes, de manden, en ook medisch, maar of dat altijd beter is......
hoeveel honden liggen er niet te verpieteren de hele dag in de mand of in een bench?
om savonds aan hoge verwachtingen te moeten voldoen en dan opeens met 1000 inputs moet kunnen omgaan en het perfecte gedrag moet tonen.
hoeveel zitten er in het asiel of op MP, omdat na een jaar blijkt dat er geen aan en uit knop op zit?
Gelukkig is dat niet overal zo, maar toch.....
vroeger waren honden onderdeel van de gezinnen en heerste er een no-nonsence cultuur, mijn moeder was veel thuis en de (jonge) hond leerde spelenderwijs omgaan met van alles zonder enige druk van tijd.
ik heb ze de hond nooit zien slaan of mishandelen, dus of dat nu allemaal zo beter is met opvoeding?
maar kettinghonden, trekhonden.... dat was vreselijk, maar ja: nu hebben we broodfok, mismaakte honden om maar aan de rasstandaard te voldoen. vervelende jongetjes die hun hond voor macho hebben en overdag ergens in een schuur zitten, er zijn heel veel misstanden en verwaarlozing (maar dan op een subtiele manier)
ik neig naar vroeger...... ondanks alle vooruitgang.
vanuit een honds-standpunt geprobeerd te zien dan .
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Gedragsdeskundige" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?