Ik lees overal over de biofood bonbons met knoflook enz.
Hier ben ik ook erg voor zoals ik het lees, maar nu had ik daar nog wat vraagjes over.
Kan je daar als pup gelijk mee beginnen?
Hebben jullie die eerste weken nog wel ontwormd?
Op het doosje staat ook ontworm in overleg met dierenarts, moet het dan nog wel af en toe gebeuren?
1 Bonbon is voor 10 kilo, moet je hem dan delen voor pup?
Doen jullie in de zomermaanden nog extra erbij of puur als er vlooien zijn?
Zo ik ben graag voorbereid dus vandaar 
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Ontwormen/Ontvlooien" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Ik heb het ontworm-schema voor puppy's wel gedaan toen Bijou nog een pup was.
Toen ontwormde ik 2x per jaar, dus iedere 6 maanden.
De afgelopen keer dat het weer tijd was voor een ontworming heb ik dat niet gedaan, maar heb haar ontlasting laten onderzoeken, wat prima was.
Ikzelf heb me ook verdiept in de Biofood bonbons en dingen zoals knoflook, maar omdat ik daar verschillende dingen over lees heb ik er voor gekozen om helemaal niets te geven.
Ik laat dus alleen haar ontlasting checken, dat doe ik via www.wormbestrijding.nl.

preventief ontwormen heeft niet zoveel zin. je gaat van daag met pillen aan de slag, geen wormen . een week later kan de hond besmet zijn met wormen.
iedere wormkuur, die niet natuurlijk is, is gif, en slecht voor de darmflora, dan kan je beter de ontlasting laten onderzoeken preventief, twee keer per jaar, zoals caitlin beschrijft.
en wat vlooien betreft , kijk je hond regelmatig na op vlooien, geen vlooien ? dan hoef je niets te gebruiken voor je hond, je kan de biofood bonbons nemen, voor de pup halveren. en je kan iedere dag karnemelk geven, in het begin even aanlengen met water als tie het niet gewend is, kan trilpoep veroorzaken in het begin.
en gebruik lavendel, een paar druppels in je handen en wrijf dat over de hond, de vlo heeft er een gruwelijke hekel aan.
dan kan je wel preventief je huis ontsmmetten. iedere vijf maanden spuiten omgevingsspray van bolfo, in alle kieren en naden. maar.......dan moeten je huisdieren zes uur het huis uit, drie uur alles dichtlaten en drie uur luchten voor je honden of katten weer in huis laat.

Ik gebruik elke maand een vlooienmiddel en ontworm mijn honden 4 keer per jaar. Een kennis had een hondje waar de wormen er aan de voor- en achterkant uitkwamen. Dat wil ik toch zoveel mogelijk voorkomen.

Ik zou je pup de eerste weken wel volgens schema van de da ontwormen omdat ze in die periode heel ontvankelijk voor wormen zijn. Hierna kan je de ontlasting laten checken via www.wormbestrijding.nl zoals Caitlin al zei.
Ik geef mijn hond elke ochtend een bakje karnemelk en 's avonds een knoflook bonbon van Biofood. Of het echt werkt tegen vlooien weet ik niet, maar mijn hond heeft nog nooit vlooien gehad.
In de zomerperiode geef ik niets extra's maar ik controleer mijn hond wel tijdens elke borstelbeurt
op vlooien en/of teken.

Ik was van plan Bijou;s ontlasting iedere 3-4 maanden te checken, omdat ik het toch een eng idee blijf vinden.
@Gerina; Een ontworming is geen bescherming. Ook al geef je je honden 4x per jaar een pil, een week na de pil kunnen ze ook besmet raken.
Gewoon altijd de ontlasting in de gaten houden, ik kijk altijd of er iets afwijkends in zit en laat het dan ook regelmatig checken in een lab.

Caitlin: je hebt inderdaad wel een punt. Maar dan is er dus eigenlijk niets wat wormen kan voorkomen?
Wat fijn zoveel reacties

@Gerina; Eigenlijk niet nee. Wel kan je de weerstand van je hond ophogen, door bijvoorbeeld rauwe voeding te geven, zo word het maagzuur veel sterker en de darmflora ook, en hebben bacteriën en wormen minder kans om een besmetting te maken.

Met wormen moet je wel uitkijken als je kinderen in huis hebt. Daarom doe ik wel ontwormen. De kans dat hij wormen heeft is daardoor tch kleiner.
Kinderen zijn zeer gevoelig voor een wormen infectie, ze hebben het ook zo opgelopen, alleen al een besmette hond aaien en vervolgens de vingers in de mond en het kan al raak zijn. Voor kinderen (maar ook voor volwassenen trouwens) kunnen wormen erg schadelijk zijn. Vandaar WEL ontwormen. Ja het is troep, maar geef er probiotica bij en de schade blijft beperkt.

de biofood bonbons, zijn preventief gebruik voor vlooien teken EN WORMEN.
kijk daar eens naar dan. preventief ontwormen is niet nodig, dat helpt niet. zie boven.
en vers vlees verhoogd de zuurgraad van je hond, dus krijgen wormen ook veel minder kans .

Mag ik ervan uitgaan dat de rest van de hondenbrok van Biofood ook goed is? Even daargelaten dat vers beter is.
Bedankt voor alle tips in ieder geval
...blijf dit ook wel volgen

Ook al geef je dagelijks Biofood knoflookbonbons en kvv ze kunnen toch wormen krijgen. Vanochtend heb ik de uitslag van het ontlastingsonderzoek van Charlie binnen gekregen van VPL 'Het Woud' en hij had spoelworm en haakwormen dus heb hem toch weer een wormenkuurtje gegeven. Charlie krijgt dagelijks 1/3 ltr karnemelk, kvv Darf en 2 knoflookbonbons van Biofood.

kijk charlie, dan geef je een wormenkuur niet voor niets.
en de biofood is geen garantie, het is werend tegen wormen, meer niet.

GERINA....
de brok van de biofood is goed, je hebt ze in verscheidenen versies, geperste en krokante brok.
beiden zijn goed, niet samen voegen met vlees, vlees en brokken aparte dagen voor houden.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Ontwormen/Ontvlooien" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?