
ik begrijp het wel , hoe vaker je bij de d.a komt hoe vriendelijker de knipoog , een dier wat (chronisch ) ziek is /wordt laat de kassa lekker rinkelen
wat heeft een d.a aan patientjes die hij zelden of nooit ziet ? en zeker als het gaat om de zg peperdure dieetvoeders betekend het kassa , want deze industrie is een miljoenenindustrie en daar pikt de d.a ook zijn graantje weer van mee
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "LET OP! BHA / BHT" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Nou jullie het toch over brokken hebben... er is meer aan de hand met brokken.
Zo zijn er merken die als voedingsvezel (wat gezond moet zijn) gewoon zaagsel gebruiken. Ineens minder gezond hè?
En bijprodukten (zoals kipbijprodukten bijvoorbeeld) dan kan dus alle restjes vlees zijn wat op de grond bijeen wordt geschraapt en waar dus nog veel rotzooi van de vloer bij zit. En als je erover nadenkt... wat zouden anders bijprodukten moeten zijn. Het is vlees of niet denk ik dan. En ook al noemen ze het vlees, dan kan dat nog de grootste rotzooi zijn, is echt geen lekkere kipfilet.
Groetjes

En over die dierenartsen: zij krijgen qua voeding alleen les van brokkenfabrikanten. Mijn dierenarts vroeg wat ik voerde en toen ik zei Rauw, toe zij ze: 'wat?' Ik zei: rauw voer, barf en nrv worden ook wel eens als termen genoemd. Zij weer: 'wat bedoel je?'
Zegt genoeg denk ik? Van brokken zijn de A merken Royal Canin en Hills, vandaar dat dierenartsen deze voeders aanraden. Deze merken doen praktisch ook al het onderzoek.
Qua gedrag zijn dierenartsen ook niet sterk,zij krijgen in de opleiding 1 of 2 dagen les in dierengedrag, maar dan van honden, katten, paarden, koeien, kippen enz. Weinig te leren dan toch in zo'n korte tijd?
PLus dat ze ene bedrijf runnen en dus inkomsten nodig hebben. Zij raden dingen aan, zoals voer en entingen ook vanwege het geld, inkomsten voor hen dus. Zij moeten ook brood op de plank krijgen. Ik ben ook verpleegkundige naast mijn gedragstherapie (een opleiding van 2 jaar in deeltijd in plaats van 1 dag!), dus ik weet van wanten en zal dus altijd kritisch zijn op wat een dierenarts zegt.
Wat ik wel moet zeggen: ik denk echt dat ze dat beroep doen uit liefde voor dieren, ik wilde ook ooit dierenarts worden. Maar de opleiding zit gewoon rot in elkaar. Doen ze geen extra bijscholingen, dan weten ze te weinig op het gebied van voeding, gedrag en dergelijke. Er zijn echter dierenartsen die zich wel bij laten scholen.
Groetjes

@Carmen,
Dat is niet zomaar hoor dat RC bij de dierenartsen in de schappen staat. Daar wordt veel aan verdient, ze krijgen namelijk provisie van RC.
Ze boden mij in het verleden wel eens een proefzakje aan bij de DA praktijk. Helemaal verontwaardigd waren ze als ik het weigerde.
"Het is gratis mevrouw" zei de assistente nogmaals
.
Waarop ik zei: ik laat mijn hond ook niet gratis vergiftigen, tegen betaling is heel erg maar gratis is ook erg!
Groetjes
Edith

waarom zien we wel met zijn allen de wervelende reclames van jeukaneuba royal canin en hills
en waarom zien we bv nooit boer lotgering ? eenvoudigweg omdat deze man het niet zo nodig vind , hij heeft zijn product wel bewezen door de tevreden klanten die het weer door vertellen aan anderen , hij is een oprecht hondenliefhebber en fokker die zijn honden zelf al jarenlang zo voert en hij geeft zijn ervaringen graag door aan eigenaren die ook beter willen voor hun huisdier, ik heb zelf ook op deze wijze mijn barf leverancier gevonden , een op en top hondenkenner , ze bekijken eerst zelf de producten voordat ze naar de klant gaan , staat het ze niet aan dan krijg ik een keurige email , ik wilde laatst bv lamsvlees hebben maar ze vertelde me eerlijk dat het deze keer niet aan haar verwachtingen voldeed en dat ze het dus op deze manier niet aan de klanten wilde verkopen .... en hoe meer ik lees over de brokkenindustrie hoe harder mijn maag zich omdraait

ik schrik hier vreselijk van
al onze dieren eten royal canin
speciaal om dat het voor elk ras is
gets ben er naar van
ik heb ook andere brokken zonder dat er wat in gedaan is maar die eten ze niet
ik ga royal canin een brief schrijven zijn ze gek

Een dierenarts krijgt in zijn zesjarige opleiding,maar 2 uur les over voeding.Zij weten over goede voeding bijna niks.

ik snap iets niet, ik hoop dat jullie kunnen helpen.
een aantal hier zegt, ik geef volledig vlees! ik geef gewoon brokken!
doe ik iets fout???

PS mijn vorige hond gaf ik brokken van CARO CROC ofzoiets. is dat wel een goed merk?
ik vertrouw nu niks meer na dit verhaal!!

ik heb op mijn zak gekeken, er staat niks op van afkortingen BHA of BHT maar wel telkens:
hydrolysaat van schaaldieren
hydrolysaat van varkens
hydrolysaat van runderen
hydrolysaat van kraakbeen
hydrolysaat van gevogelte
hydrolysaat van............. enz.
wat's dat?

@Moos,
Zover ik weet zijn dat al voorverteerde eiwitten, zodat ze voor de hond makkelijker opneembaar zijn.
Misschien kan iemand anders het beter omschrijven?

En overal raden ze toch Royal Canin aan. Ik ben blij dat ik deze te duur vond en lekker Pedigree voor mijn poppetje heb aangeschaft!

@Isabel,
Pedigree is mogelijk nog slechter dan RC.
Kijk voor de grap even op de ingrediënten
Maargoed, ook hierop worden honden oud.

BHA wordt verder ook gebruikt als antioxidant in onder meer diervoeding, verpakkingen van voedingsmiddelen, rubber- en petroleumproducten, en cosmetische producten. Het is wereldwijd wellicht het meest gebruikte antioxydant.
BHA (en BHT) kunnen (pseudo)-allergische reacties veroorzaken. Er zijn voldoende aanwijzingen dat BHA carcinogeen is voor proefdieren, maar er zijn geen gegevens over de carcinogeniciteit van BHA bij mensen

Carcinogeen of kankerverwekkend betekent dat wanneer men in contact met de stof komt, dit kanker kan veroorzaken.

ik zat te kijken op de site van Royal Canin, maar als ik de pdf bestanden bekijk(heb ze niet allemaal bekeken hoor
)
Zag ik ze niet staan.
Hebben ze het inmiddels aangepast en gebruiken ze het niet meer of wat anders???
(ik zelf geen vlees, maar ben gewoon nieuwsgierig hoe of wat)

Ik ben nooit fan geweest van Royal Canin helaas moet ik wel afbouwen want de fokster gaf ook r.c. Ik ga over op voer wat goed bij ons ligt en waar onze poes het ook goed op doet!

In het pdf bestand van de duitse herder brok van royal canin staat indd BHA
Gemiddelde analyse: Ruw eiwit: 30% - Ruw vet: 16% - Ruwe
as: 6,5% - Ruwe celstof: 2,8%. • Per kg: Vit. A: 32000 IE - Vit.
D3: 800 IE - Vit. E: 600 mg. Koper (kopersulfaat en koper in
chelaatvorm): 23 mg. Conserveermiddelen: kaliumsorbaat en Antioxidanten: propylgallaat,
BHA. Bij voorkeur te gebruiken vóór de datum aangegeven op de achterzijde van de
verpakking. Vitaminegehalte gegarandeerd tot deze datum. Productiecode en
registratienummer: zie achterzijde van de verpakking. Bewaren in een droge en koele
omgeving. • Energie: 4108 kcal/kg (NRC 74), gemeten 3940 kcal/kg. • Gebruiksaanwijzing:
Geef de voeding droog. Zorg dat er altijd vers drinkwater ter beschikking staat.

bij Eukanoba staat ethoxyquine (code E324)
Ben blij dat ik het niet meer geef aan me hond
Nu nog ff wat links aan me schoonzusje laten lezen, dan kan zij haar leraar eens uit gaan leggen wat voor rotzooi het is haha

Heb er verder nog geen gevonden iig, maar ook niet ieder merk heeft een uitgebreide analyse van de ingredienten op zijn website staan
als ik er meer tegenkom plaats ik het hier

Wat een zooi zit er in die brokken toch pffff
Als je je erin gaat verdiepen gaat een wereld voor je open. Het "lullige" is dat mijn hond geen brok eet, geef kvv nu. Had nog een zakje RC en dat is dus het enige dat ze wel knaagt haha. Ik koop het niet. Discussie met eigenaren hier in de buurt ga ik niet aan joh. Shi Tzu die hele dag krabt, en als ik zeg: "joh zou aan voer kunnen liggen, in RC veel stoffen die allergie kunnen veroorzaken", krijg ik als antwoord: het is het beste dat je kunt krijgen zegt de DA en dierenwinkel. Dus tja, af en toe pppppppfffffffff
ik geef mijn huisdieren sinds enkele maanden Lifetime oa verkrijgbaar via www.hokavo.nl , ze vinden het lekker en het is nog gezond ook.
groetjes Linda
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "LET OP! BHA / BHT" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?