LET OP! BHA / BHT

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Thara Thara

honden foto van Thara

ik begrijp het wel , hoe vaker je bij de d.a komt hoe vriendelijker de knipoog , een dier wat (chronisch ) ziek is /wordt laat de kassa lekker rinkelen
wat heeft een d.a aan patientjes die hij zelden of nooit ziet ? en zeker als het gaat om de zg peperdure dieetvoeders betekend het kassa , want deze industrie is een miljoenenindustrie en daar pikt de d.a ook zijn graantje weer van mee

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "LET OP! BHA / BHT" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Sandra, Lady Dana & Sir EddieSandra, Lady Dana & Sir Eddie

honden foto van Sandra, Lady Dana & Sir Eddie

Nou jullie het toch over brokken hebben... er is meer aan de hand met brokken.

Zo zijn er merken die als voedingsvezel (wat gezond moet zijn) gewoon zaagsel gebruiken. Ineens minder gezond hè?

En bijprodukten (zoals kipbijprodukten bijvoorbeeld) dan kan dus alle restjes vlees zijn wat op de grond bijeen wordt geschraapt en waar dus nog veel rotzooi van de vloer bij zit. En als je erover nadenkt... wat zouden anders bijprodukten moeten zijn. Het is vlees of niet denk ik dan. En ook al noemen ze het vlees, dan kan dat nog de grootste rotzooi zijn, is echt geen lekkere kipfilet.

Groetjes

honden page profiel Sandra, Lady Dana & Sir EddieSandra, Lady Dana & Sir Eddie

honden foto van Sandra, Lady Dana & Sir Eddie

En over die dierenartsen: zij krijgen qua voeding alleen les van brokkenfabrikanten. Mijn dierenarts vroeg wat ik voerde en toen ik zei Rauw, toe zij ze: 'wat?' Ik zei: rauw voer, barf en nrv worden ook wel eens als termen genoemd. Zij weer: 'wat bedoel je?'
Zegt genoeg denk ik? Van brokken zijn de A merken Royal Canin en Hills, vandaar dat dierenartsen deze voeders aanraden. Deze merken doen praktisch ook al het onderzoek.

Qua gedrag zijn dierenartsen ook niet sterk,zij krijgen in de opleiding 1 of 2 dagen les in dierengedrag, maar dan van honden, katten, paarden, koeien, kippen enz. Weinig te leren dan toch in zo'n korte tijd?

PLus dat ze ene bedrijf runnen en dus inkomsten nodig hebben. Zij raden dingen aan, zoals voer en entingen ook vanwege het geld, inkomsten voor hen dus. Zij moeten ook brood op de plank krijgen. Ik ben ook verpleegkundige naast mijn gedragstherapie (een opleiding van 2 jaar in deeltijd in plaats van 1 dag!), dus ik weet van wanten en zal dus altijd kritisch zijn op wat een dierenarts zegt.

Wat ik wel moet zeggen: ik denk echt dat ze dat beroep doen uit liefde voor dieren, ik wilde ook ooit dierenarts worden. Maar de opleiding zit gewoon rot in elkaar. Doen ze geen extra bijscholingen, dan weten ze te weinig op het gebied van voeding, gedrag en dergelijke. Er zijn echter dierenartsen die zich wel bij laten scholen.

Groetjes

honden page profiel EdithEdith

honden foto van Edith

@Carmen,
Dat is niet zomaar hoor dat RC bij de dierenartsen in de schappen staat. Daar wordt veel aan verdient, ze krijgen namelijk provisie van RC.

Ze boden mij in het verleden wel eens een proefzakje aan bij de DA praktijk. Helemaal verontwaardigd waren ze als ik het weigerde.
"Het is gratis mevrouw" zei de assistente nogmaals :-D .
Waarop ik zei: ik laat mijn hond ook niet gratis vergiftigen, tegen betaling is heel erg maar gratis is ook erg!

Groetjes
Edith

honden page profiel Thara Thara

honden foto van Thara

waarom zien we wel met zijn allen de wervelende reclames van jeukaneuba royal canin en hills
en waarom zien we bv nooit boer lotgering ? eenvoudigweg omdat deze man het niet zo nodig vind , hij heeft zijn product wel bewezen door de tevreden klanten die het weer door vertellen aan anderen , hij is een oprecht hondenliefhebber en fokker die zijn honden zelf al jarenlang zo voert en hij geeft zijn ervaringen graag door aan eigenaren die ook beter willen voor hun huisdier, ik heb zelf ook op deze wijze mijn barf leverancier gevonden , een op en top hondenkenner , ze bekijken eerst zelf de producten voordat ze naar de klant gaan , staat het ze niet aan dan krijg ik een keurige email , ik wilde laatst bv lamsvlees hebben maar ze vertelde me eerlijk dat het deze keer niet aan haar verwachtingen voldeed en dat ze het dus op deze manier niet aan de klanten wilde verkopen .... en hoe meer ik lees over de brokkenindustrie hoe harder mijn maag zich omdraait :'( :'( :'(

honden page profiel millymilly

honden foto van milly

ik schrik hier vreselijk van
al onze dieren eten royal canin
speciaal om dat het voor elk ras is
gets ben er naar van
ik heb ook andere brokken zonder dat er wat in gedaan is maar die eten ze niet
ik ga royal canin een brief schrijven zijn ze gek

honden page profiel Carmen en Rayza de HuskyCarmen en Rayza de Husky

honden foto van Carmen en Rayza de Husky

@ Edith, ja dat is waar.
Al vind ik het erg dat een DA zo moet.

honden page profiel RiaRia

honden foto van Ria

Een dierenarts krijgt in zijn zesjarige opleiding,maar 2 uur les over voeding.Zij weten over goede voeding bijna niks.

honden page profiel Hannie met Beer en ChelseaHannie met Beer en Chelsea

honden foto van Hannie met Beer en Chelsea

hahah anita :-p

honden foto van Moos! >>>Sorry niet zo vaak meer op HP!

ik snap iets niet, ik hoop dat jullie kunnen helpen.
een aantal hier zegt, ik geef volledig vlees! ik geef gewoon brokken!
doe ik iets fout???

honden foto van Moos! >>>Sorry niet zo vaak meer op HP!

PS mijn vorige hond gaf ik brokken van CARO CROC ofzoiets. is dat wel een goed merk? :'( ik vertrouw nu niks meer na dit verhaal!!

honden foto van Moos! >>>Sorry niet zo vaak meer op HP!

ik heb op mijn zak gekeken, er staat niks op van afkortingen BHA of BHT maar wel telkens:
hydrolysaat van schaaldieren
hydrolysaat van varkens
hydrolysaat van runderen
hydrolysaat van kraakbeen
hydrolysaat van gevogelte
hydrolysaat van............. enz. O-)

wat's dat?

honden page profiel Apple PieApple Pie

honden foto van Apple Pie

@Moos,
Zover ik weet zijn dat al voorverteerde eiwitten, zodat ze voor de hond makkelijker opneembaar zijn.

Misschien kan iemand anders het beter omschrijven?

honden page profiel IsabelIsabel

honden foto van Isabel

En overal raden ze toch Royal Canin aan. Ik ben blij dat ik deze te duur vond en lekker Pedigree voor mijn poppetje heb aangeschaft!

honden page profiel Janet & BoxersJanet & Boxersgoedgekeurde fokker

honden foto van Janet & Boxers

E 320 ;-)

honden page profiel Janet & BoxersJanet & Boxersgoedgekeurde fokker

honden foto van Janet & Boxers

E320 Butylhydroxyanisol. BHA. Herkomst: Synthetische antioxidant.

honden page profiel Kirsten & CacaoKirsten & Cacao

honden foto van Kirsten & Cacao

@Isabel,

Pedigree is mogelijk nog slechter dan RC.
Kijk voor de grap even op de ingrediënten


Maargoed, ook hierop worden honden oud.

honden page profiel Janet & BoxersJanet & Boxersgoedgekeurde fokker

honden foto van Janet & Boxers

BHA wordt verder ook gebruikt als antioxidant in onder meer diervoeding, verpakkingen van voedingsmiddelen, rubber- en petroleumproducten, en cosmetische producten. Het is wereldwijd wellicht het meest gebruikte antioxydant.

BHA (en BHT) kunnen (pseudo)-allergische reacties veroorzaken. Er zijn voldoende aanwijzingen dat BHA carcinogeen is voor proefdieren, maar er zijn geen gegevens over de carcinogeniciteit van BHA bij mensen

honden page profiel Janet & BoxersJanet & Boxersgoedgekeurde fokker

honden foto van Janet & Boxers

Carcinogeen of kankerverwekkend betekent dat wanneer men in contact met de stof komt, dit kanker kan veroorzaken.

honden page profiel huskywomanhuskywoman

honden foto van huskywoman

ik zat te kijken op de site van Royal Canin, maar als ik de pdf bestanden bekijk(heb ze niet allemaal bekeken hoor ;-) )
Zag ik ze niet staan.
Hebben ze het inmiddels aangepast en gebruiken ze het niet meer of wat anders???

(ik zelf geen vlees, maar ben gewoon nieuwsgierig hoe of wat)

honden page profiel Sabrina & DanteSabrina & Dante

honden foto van Sabrina & Dante

Ik ben nooit fan geweest van Royal Canin helaas moet ik wel afbouwen want de fokster gaf ook r.c. Ik ga over op voer wat goed bij ons ligt en waar onze poes het ook goed op doet!

honden page profiel huskywomanhuskywoman

honden foto van huskywoman

hoezo afbouwen?
ik heb altijd meteen andere voeding gegeven

honden page profiel Linda & BlazeLinda & Blaze

honden foto van Linda & Blaze

In het pdf bestand van de duitse herder brok van royal canin staat indd BHA

Gemiddelde analyse: Ruw eiwit: 30% - Ruw vet: 16% - Ruwe
as: 6,5% - Ruwe celstof: 2,8%. • Per kg: Vit. A: 32000 IE - Vit.
D3: 800 IE - Vit. E: 600 mg. Koper (kopersulfaat en koper in
chelaatvorm): 23 mg. Conserveermiddelen: kaliumsorbaat en Antioxidanten: propylgallaat,
BHA. Bij voorkeur te gebruiken vóór de datum aangegeven op de achterzijde van de
verpakking. Vitaminegehalte gegarandeerd tot deze datum. Productiecode en
registratienummer: zie achterzijde van de verpakking. Bewaren in een droge en koele
omgeving. • Energie: 4108 kcal/kg (NRC 74), gemeten 3940 kcal/kg. • Gebruiksaanwijzing:
Geef de voeding droog. Zorg dat er altijd vers drinkwater ter beschikking staat.

honden page profiel Linda & BlazeLinda & Blaze

honden foto van Linda & Blaze

bij Eukanoba staat ethoxyquine (code E324)

Ben blij dat ik het niet meer geef aan me hond

Nu nog ff wat links aan me schoonzusje laten lezen, dan kan zij haar leraar eens uit gaan leggen wat voor rotzooi het is haha

honden page profiel huskywomanhuskywoman

honden foto van huskywoman

Zijn er verder nog andere merken bekend die dit gebruiken?

honden page profiel Linda & BlazeLinda & Blaze

honden foto van Linda & Blaze

Heb er verder nog geen gevonden iig, maar ook niet ieder merk heeft een uitgebreide analyse van de ingredienten op zijn website staan

als ik er meer tegenkom plaats ik het hier

honden page profiel ellisellis

honden foto van ellis

Wat een zooi zit er in die brokken toch pffff
Als je je erin gaat verdiepen gaat een wereld voor je open. Het "lullige" is dat mijn hond geen brok eet, geef kvv nu. Had nog een zakje RC en dat is dus het enige dat ze wel knaagt haha. Ik koop het niet. Discussie met eigenaren hier in de buurt ga ik niet aan joh. Shi Tzu die hele dag krabt, en als ik zeg: "joh zou aan voer kunnen liggen, in RC veel stoffen die allergie kunnen veroorzaken", krijg ik als antwoord: het is het beste dat je kunt krijgen zegt de DA en dierenwinkel. Dus tja, af en toe pppppppfffffffff :'(

honden page profiel JannekeJanneke

honden foto van Janneke

Oei, wij geven Kiki nu altijd Royal Canin..
ik hoop dat ze gezond blijft :o

L. Janssen (Gast)

ik geef mijn huisdieren sinds enkele maanden Lifetime oa verkrijgbaar via www.hokavo.nl , ze vinden het lekker en het is nog gezond ook.

groetjes Linda

Anoniem (Gast)

" @ Romée. In specific zitten ook dat soort toevoegingen. Heel veel dierenartsen weten niet eens zoveel over de voeding die ze verkopen. Ze weten wat de vertegenwoordigers van dat merk voer ze vertellen en daarbij houd het vaak op.

Interessant om te lezen is het volgende onderzoek dat laatst gepuliceerd is door een dierenarts:

"

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "LET OP! BHA / BHT" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 4 van 4 12 3 4
Volgende forumvraag: Therapiehond opleiden ?
^