Mijn Heidelwachter Juno, van ruim 10 jaar vertoont opeens raar gedrag.
Als hij z’n brokken gaat eten gooit hij die eerst uit de bak, of hij neemt een hap brokken en loopt hiermee weg, gooit ze dan op de grond en gaat dan pas eten.
Heeft iemand een idee waarom hij dit doet en wat kan ik hier het beste aan doen?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Juno gooit zijn brokken eerst op de grond." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Mijn teefje doet het met 1 brokje
pak ze 1 uit haar bak laat ze het op de grond vallen
en gaat ze met haar pootjes der op slaan zodat ie weeer weg vliegt en even later eet ze hem op
dat vind ze blijkbaar leul dus laat haar gewoon der gag gaan

Ja maar Juno neemt een grote hap brokken en loopt rustig naar de woonkamer, gooit ze op de grond en gaat dan één voor één de brokken op eten.
Dan eten weer even een paar happen gewoon en dan doet hij het weer maar gaat dan weer met z'n brokken ergens anders heen!?

Misschien vind hij het zo lekkerder eten
ofzo
Ik heb geen flauw idee

Opeens??
Ik vind het ook niet zo prettig dat hij dit doet.
Heb vanmorgen de voerbak vast gehouden en hem elke keer gecorrigeerd als hij het deed.
"als blikken konden doden!!!"
Hij heeft het toen maar 2x gedaan.
Maar omdat nu zo elke keer te doen?!

Jaa als het helpt zou ik dat gewoon een paar keer doen
en als ie da dan goed doet
de bak gewoon weer op de grond zetten en kijken of hij het dan weer doet
net zolang tot hij het niet meer doet

Waarom honden dit doen weet ik ook niet maar Sasha doet dit ook met regelmaat.
Ze haalt de brokjes uit de bak en legt ze gewoon op de grond , als ze genoeg brokjes op de grond heeft eet ze eerst wat uit de bak en dan de brokjes van de grond.
Alsof ze eigenlijk vind dat de bak te vol is en geen overzicht heeft.
Wanneer ik haar bakje minder vol doe laat ze het staan.
onverklaarbaar eigenlijk
Als ze een koekje krijgt loopt ze altijd weg en gaat ze op haar plekje rustig liggen en eet ze hem op.

Dat laatste doet Juno ook.
Als je hem een grote koek of een boterham geeft neemt hij die mee. Kleine koekjes eet meneer ter plekke op.
Overigens zit zijn bak niet vol, juist het tegen overgestelde.

Haha.Mijn Cindy en m'n vader's Ziggy deden dit ook! Ben ook wel benieuwd waarom ze dat doen. 'prooi op een rustig plekje opeten?'

Joy heeft dat héééél lang gedaan, vanaf eind oktober tot nou twee weken terug ongeveer. Nu doet ze het alleen nog met haar eerste hap. Metalles, brokken, kvv of iets anders lekkers.
Waarom, geen idee? Met Joy had het denk ik met haar loopsheid/schijnzwangerheid te maken.
Liefs,

wij hadden ook een hond,kruizing labrador en die nam ook altijd een bek vol brokken nam het mee naar de kamer gooide het dan op de grond om ze op te eten!!!
alleen deed kim het van jongs af aan al.

o,ja en later toen ze stokoud was nam ze vaak een bekje brokken mee liet ze vallen en deed er dan niks mee.net of ze de kluts met 15 jaar een beetje kwijt was haha

Hier nog een die dat doet. Weet niet hoelang Boomer het al doet volgens mij al enkele jaren. Ik heb er nooit iets aan gedaan om het af te leren. Heb liever dat hij de brokjes van de grond eet dan helemaal niet eet.
Boomer neemt 1 brokje legt hem op de grond en eet 1 brokje uit zijn etensbak daarna komt het brokje wat op de grond ligt aan de beurt. En weer 1 brokje op de grond en 1 uit zijn bakje en dan weer de gene die op de grond ligt. En zo gaat hij door tot hij genoeg heeft gehad.

Tacsi doet recies hetzelfde,
grote dingen neemt hij mee, kleine koekjes eet hij zo op...
ook de brokjes neemt hij altijd mee naar zijn mand, de bank of zelfs naar boven

Spikey heeft dit ook gedaan, en doet het af en toe nog steeds wel maar dat is heel weinig.
Wij hebben bakken op standaard gehaald toen hij groter werd en toen werd het steeds minder.
Misschien is dat een idee?

Hier deden ze het alle 3 regelmatig, ik vind het niet storend.
Maar het is ook ineens opgehouden.

Nou jongens, jullie geven me een beetje moed.
Meneer juno is dus niet de enigste met dit gedrag.
Ik accepteer het maar gewoon. Het zijn tenslotte toch net "kinderen"(au!!) Ik bedoel, als die dit soort gedrag vertonen en je negeert het houden ze van zelf op.
Het de bak van Juno staat al op een standaard, dat was ons toedertijd geadviseerd door de dierenarts.
Juno is namelijk een "tweedehandsje" en kwam bij ons toen hij 2,5 jr was. Nu bijna 11 en..... super dog!!!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Juno gooit zijn brokken eerst op de grond." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?