puppy cursus

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel hondhond

honden foto van hond


Hallo allemaal.

Ik heb de volgende vraag. Op de sites van hondenscholen staat vaak dat pups hun 1e enting gehad moeten hebben en dat deze minimaal 1 week oud moet zijn. Naar hondenpoepveldjes mag je pas na de 3e enting. Waarom dit verschil?

Alvast bedankt.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "puppy cursus" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel cia v.d. heijdencia v.d. heijdengoedgekeurde fokker

honden foto van cia v.d. heijden



Allereerst is een hondenpoepveldje een brok vervuiling van hondenpoep op sommige plaatsen.

Bij een hondenschool heb je de honden aan een lijn en is iedereen verplicht om zijn poep van de hond zo snel mogelijk op te ruimen.

Zelf ben ik ook er voor om met de pup na de derde enting op cursus te gaan. Je hebt in de eerste weken je handen al vol aan het zindelijk maken, het wandelen aan de lijn aanleren en vooral het wennen van een pup die zijn plekje nog moeten vinden in een vreemd huis.


Groetjes Cia

honden page profiel MissyMissy

honden foto van Missy

Met een pup snel naar cursus heeft ook voordelen, de socialisatie periode kun je dan optimaal gebruiken.
Op een hondenschool mag geen poep aanwezig zijn. Dat wordt immers opgeruimd als er eens een ongelukje gebeurd? En alle pups worden wel ingeënt ook. Een goede hondenschool controleerd de inentings boekjes voor het begin van de cursus. :-)

honden page profiel Nicky_The (niet meer actief)Nicky_The (niet meer actief)

honden foto van Nicky_The (niet meer actief)

Idd, wat CIA zegt. En ook pas na de 3e enting laten zwemmen...

honden page profiel Fim,Mieke en TrixyFim,Mieke en Trixy

honden foto van Fim,Mieke en Trixy

De hondenschool hier controleerde de boekjes niet. Eigen poep moesten we opruimen, maar er lag wel een hoeveelheid paardenpoep in de trainingsbak..

honden page profiel hondhond

honden foto van hond

Even samenvatten O-) .

Als ik het dus goed begrijp zit het probleem in de poep en niet in het contact tussen de honden onderling.
Nu nog even een vraag erbij dan.
Als ik mijn mijn pup met 1 enting een andere hond tegen kom op straat kunnen deze dan gewoon kennis maken zonder risicos van ziektes.

Laat van jullie horen!!!!

honden page profiel Nicky_The (niet meer actief)Nicky_The (niet meer actief)

honden foto van Nicky_The (niet meer actief)

Theoretisch zou je hond bij elk contact met een andere hond ziek kunnen worden. Maar ik zou je geen zorgen maken en gewoon lekker kennismaken met je puppy. Dat is namelijk wel erg belangrijk.

Als je je puppy nu aldoor oppakt of weg houdt van andere honden, kan hij later andere honden als gevaar gaan zien.

honden page profiel cia v.d. heijdencia v.d. heijdengoedgekeurde fokker

honden foto van cia v.d. heijden

Mij lijkt het dat jij het beste weet hoe andere honden baasjes zijn in je eigen buurt qua hond.

Tenminste als je hier al op bent gaan letten.

Van mij hoeft een pup niet steeds met andere honden in contact te komen als ik een blokje omga. Zelf vind ik plezier hebben met de pup erg belangrijk.

In het begin als we b.v. de "eerste" hond tegenkomen laat ik ze lekker op een afstandje kijken. Even wennen hoe de situatie is om het zo maar te zeggen.

Groetjes Cia

honden page profiel Senna en SnowySenna en Snowy

honden foto van Senna en Snowy

Ik heb Snowy wel uit de buurt gehouden van vreemde honden tot haar 3e inenting, maar wel bij honden van kennissen en vrienden waarvan ik zeker wist dat hun honden goed verzorgd worden (in de trant van ontvlooien ontwormen en enten. En thuis had ze Senna natuurlijk ook. Genoeg sociale contacten.
Vooral op straat was het opletten geblazen, ze pakte alles op, overal aan snuffelen etc etc, ik denk dat ze daar meer risico gelopen heeft dan wanneer ik haar ook met een andere hond contact had laten maken. Dus misschien was het een beetje overdreven van me. O-)

honden page profiel MissyMissy

honden foto van Missy

Angelie, in poep kunnen parasieten en ziektekiemen voorkomen, dus ik zou haar niet op een sterk vervuild hondenveld laten. Maar op een trainingsveld bij een club waar het netjes is lijkt het me niet veel kwaad te kunnen hoor. :-)

Op straat met 'vreemde' honden zou ik ook voorzichtig zijn, je weet niet zeker of die andere hond volgens de regels is ingeënt. Dat zou op een goede hondenschool (bijvoorbeeld een KC) wel het geval moeten zijn. En op een KC zullen ze de boekjes echt wel controleren hoor.

honden page profiel J. & T. van H & DJ. & T. van H & D

honden foto van J. & T. van H & D

De eerste enting krijgen ze meestal bij de fokker, dit is een puppie enting, de tweede is een halve coctail en de derde is de volledige cocktail.
na de tweede kan je dus naar de hondenschool maar je moet er om denken dat ze geen stront vreten en na de derde zijn ze relatief veilig :-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "puppy cursus" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: hond in de bus?
^