NIET luisteren

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

Willeke (Gast)

Hallo,

zoek tips en advies voor mijn eigenwijze franse buldog van 2 jaar.
Hij luistert niet, wij lopen heel graag in het bos en het lijkt mij super als hij gewoon los kan.

Doen we vaak ook wel, maar dan weet hij het op een of andere manier voor dat we naar huis gaan toch te ''verpesten''.
Dan komt hij niet als we hem roepen, soms rent hij dan nog eens weg en denkt hij er nog tijdje over na, dan kijkt hij af en toe even om en dan komt hij pas. Dat kan gewoon 20 min duren.

Iedereen zegt dan, ja het is een franse buldog die zijn eigenwijs, maar ik vind dat hij best mag luisteren.
Soms heb ik zelfs het gevoel dat hij ons helemaal niet lief vind omdat hij gewoon van ons weg rent.

Wie heeft er tips of advies.
Heel erg bedankt alvast.

Groetjes Willeke

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "NIET luisteren" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Uma & JokerUma & Joker

honden foto van Uma & Joker

Zijn jullie op cursus geweest?
Of zitten julliee op cursus?

voor nu zou ik zeggen: Doe je hondje aan een lange lijn (+/- 10 meter?) en ga aandachtsoefeningen doen buiten.



Veel geduld en snoepjes.

succes

honden page profiel Erika & Faya  ?BRL?Erika & Faya ?BRL?goedgekeurde fokker

honden foto van Erika & Faya  ?BRL?

Je moet ervoor zorgen dat hij jullie interessanter gaat vinden dat al het andere dat buiten te zien is

begin dus met een lange lijn en wat lekkers ;-)
roep hem en zodra hij komt geef je hem zn beloning
blijf dit herhalen keer op keer totdat het aan de lange lijn helemaal goed gaat.

Ga dan lekker "los" op pad wanner hij nog niet gegeten heeft en dus wel trek heeft in iets lekkers ;-)
Laat hem zien dat je wat lekkers bij je heb vanaf het moment dat hij los is

Wordt niet boos als hij niet gelijk terug komt maar beloon hem juist! ook als het 20 minuten duurt....


honden page profiel ashaasha

honden foto van asha

je moet het leuk maken om te komen dus altijd beloning op zak. als je met je hond loopt bij je roepen belonen en weer laten gaan. dan is komen niet de link naar huis maar lekkers. dus met je hond bezig zijn als je met hem loopt en vaak bij je roepen belonen en weer laten gaan of belonen en dan nog even laten zitten en dan weer belonen en weer laten gaan zodat als je naar huis gaat hij ook gewoon komt ook dan belonen maar eerst aan de riem en dan belonen. veel succes

honden page profiel Diana - Tessa&MaxDiana - Tessa&Max

honden foto van Diana - Tessa&Max

Wat hier altijd helpt is zo gek mogelijk doen. Dan komen ze wel op me af rennen. Hurken is ook een optie, of jezelf verstoppen. De hond gaat meestal dan wel zoeken en past de volgende keer wel op... Nooit en te nimmer boos worden op hem als 'ie uiteindelijk tóch naar jullie toe komt. Gewoon uitbundig belonen.

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman

honden foto van corrie koopman

Daar is wel heel veel geduld voor nodig.
Probeer het eens met een lange lijn en beloon hem steeds als hij komt.

Willeke (Gast)

We zijn op cursus geweest, daar deed hij het perfect en wordt dan ook gezegd dat een franse buldog vaak slecht luistert.

Ik het bos probeer ik alle aandacht te trekken, springen, hoge stem, op mijn hurk, verstoppen, wegrennen enz.
Maar dat maakt hem niet uit, daarom doet het soms pijn dat hij soms dus gewoon voor een totaal vreemde kiest en ons laat staan.
''Snoepjes'' geven werkt ook al niet, daar geeft hij niks om.

Hij is zo gefixeerd op honden, fietsers, mensen enz hij is over enthousiast en zo actief.
Blaft thuis ook veel naar geluiden op televisie, mensen die langs komen en de deurbel.

Hij is echt mijn beste vriend en super lief, maar vind dat gedrag zo moeilijk.

honden page profiel Erika & Faya  ?BRL?Erika & Faya ?BRL?goedgekeurde fokker

honden foto van Erika & Faya  ?BRL?

Als je thuis ook die problemen heb is het misschien verstandig om een GT in te schakelen die jullie zowel binnen als buitens huis kan helpen

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker

honden foto van C

Wanneer heb je je hond voor het eerst los gedaan?

Hij is veel te gefixeerd op zn omgeving in plaats van op jou.
Dat is iets wat je kan oefenen, maar dan moet je wel veel gaan oefenen en ook een tijd volhouden.

Willeke (Gast)

Ja hij is inderdaad heel erg gefixeerd op alles, dan vergeet hij ons een beetje.
Soms gaat het ineens heel goed, maar dat is niet zo vaak helaas.

Ben op pyppycursus geweest, maar dat ging toen heel slecht, en werd ook helemaal niet geholpen.
Vorig jaar vervolg cursus gedaan ergens anders en toen luisterde hij perfect, maar ja op z'n veld lopen geen kinderen, vreemde honden, leuke mensen enz.

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker

honden foto van C

Heeft jouw hond ooit rust? Als ik het zo lees zie ik een nerveus hondje voor me die niet stil kan zitten.

Hoeveel rust/slaapt je hond per dag? Wat doe je verder met hem?

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker

honden foto van C

De eerste zin bedoel ik niet beledigend, maar meer een bezorgde vraag.

Willeke (Gast)

Ik snap wat je bedoelt.
Maar hij slaapt goed, s'nachts gaat het ook prima.

Maar zijn er prikkels zoals de deurbel, langslopende mensen enz dan wordt hij druk en gespannen.
Hij is heel veel gespannen, buiten zijn slaap tijden.
Op de cursus konden ze me ook niet helpen daarmee.

Dacht laatst dat ik meer met hem moet doen, hardlopen of iets dergelijks om zijn energie kwijt te raken, maar dat kan juist ook averechts werken ben ik bang.

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker

honden foto van C

Vanaf welke leeftijd heb je je hond?

Waar komt de hond vandaan?

Was dit gespannen gedrag altijd al aanwezig of is dit ineens gekomen?

Willeke (Gast)

Vanaf 8/9 weken.
Heeft geen stamboom.
Ja is altijd wel wat gespannen en druk geweest, maar dat begint zich nu meer te uiten in vervelend gedrag.

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker

honden foto van C

Wat is de afkomst? Broodfok?

Dit vraag ik omdat je dit gedrag vaak ziet bij honden die niet goed gesocialiseerd zijn.

Ik zou ook een GT (gedragstherapeut) aanraden, die kan met je meekijken, zeker als het gedrag nu uit de hand dreigt te lopen.

Anoniem (Gast)

Volgens mij niet.
Maar hij is heel lief, voor ons, kinderen andere dieren enz.
Of heeft dat er niks mee te maken?

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Je schrijft dat andere mensen, fietsers etc. erg interesant zijn. Is dit aan de lijn ook zo? Dan zou ik dit eerst gaan trainen en dan pas mijn hond weer los laten.

Ik zou zoziezo je hond niet meer los doen maar juist veel gaan trainen. Snoepjes mee en dan zelf interesanter worden dan de rest van de wereld.

Succes!!

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker

honden foto van C

Nee dat maakt op zich niet uit..

Bijou heeft ook een geestlijk litteken overgehouden aan het te vroeg weg worden gehaald bij de moeder.

Nou is dat niet iets ernstigs, zij is ook sociaal en erg lief, maar wel snel gespannen.

Ze heeft dus een onzeker randje.

Nou is dat wel veel minder dan bij jouw hond, maar even als voorbeeld wat ik daarmee bedoel.

honden page profiel marianmarian

honden foto van marian

Hoi, hoi,
Kijk eens op deze site..misschien is dit iets voor je. Zij organiseren ook wandelingen met kleine groepjes en een gedragstherapeut.
Ik ga er deze maand ook mee starten. Ik blijf met Jr wandelprobleempjes houden. Hij blijft in de riem happen als hij teveel prikkels krijgt. Na de hondenschool, en privetraining, ga ik dit proberen. In huis heb ik geen problemen met Junior...hij is een scheet...luisterd prima. Maar buiten..is het zo'n bandiet. Ik wil gewoon rustig met hem kunnen wandelen...zonder dat hij in de riem hapt.
http://www.calmingsigns.com/

Willeke (Gast)

Aan de lijn gedraagt hij zich best goed.
Reageert dan niet heel erg op alles.

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

En kun je je hond dan bij je krijgen? Indien ja, dan zou ik een lange lijn kopen en het dan ook trainen. Je hond krijgt dan het idee dat hij los is maar je kunt hem dan bij je gaan roepen.

Ook wil het volgende wel helpen. Ik roep mijn honden regelmatig bij me en pak dan even de halsband vast zodat ze niet weten wanneer ze aangelijnt worden.

Succes!!

honden page profiel Rexxie en LeahRexxie en Leah

honden foto van Rexxie en Leah

Hoi Willeke,

Toch proberen om een hapje mee te nemen wat onweerstaanbaar is. Voor een droog koekje kwamen die van mij ook niet. Dus nam ik een bakje met stukjes verse pens mee. Honden los, en zo nu en dan tijdens het lopen even roepen, laten zitten, pensje geven en weer vrij.
Wel consequent blijven: als je roept MOET je wat lekkers geven. Dit een poosje volhouden(weken), en op den duur het pensje (of wat jouw hond superlekker vindt) zo nu en dan vervangen voor een aaitje en 'brave hond!'. Dit langzaam afbouwen en je zult zien dat jouw hond ook bij je gaat komen wanneer je hem roept zonder dat ie daar wat lekkers voor krijgt.

honden page profiel DobryDobrygoedgekeurde fokker

honden foto van Dobry

Even nog een klein puntje: ik weet natuurlijk niet hoe je hem roept, maar als je te streng roept kan het zijn dat hij je wil kalmeren en juist eerst wat anders gaat doen, om dan zo langzaam mogelijk naar jou toe te komen.

UIt Kalmerende Signalen van Turid Rugaas:

Komt je hond erg langzaam wanneer je hem roept? Controleer dan de toon van je stem: klink je boos of streng? Dat kan voor hem genoeg zijn om je te kalmeren door langzamer te gaan lopen. Ben je ooit kwaad op hem geworden toen hij naar je toekwam? Dat kan de reden zijn waarom hij je niet meer vertrouwt. Een andere reden om je te kalmeren zou kunnen zijn dat je de hond altijd aan de riem doet wanneer je hem roept. Let hier de volgende keer op als je hem roept. Geeft hij kalmerende signalen als hij naar je toekomt? Wanneer hij langzaam beweegt, moet je misschien iets aan je gedrag veranderen.

honden page profiel ashaasha

honden foto van asha

een hond is situatie gebonden dus als jij op cursus het wel heel goed doet betekend niet dat hij dat over al doet. je hond is jong en vind alles op dit moment leuker dan jou. tja dan is het weer aan de lange lijn en weer opnieuw traienen over al waar je bent. loop je op straat dan naast je laten lopen op los loop terijn eerst aan de lange lijn dan als hij elke keer komt dan met de lange lijn alleen dan los en dan gewoon zonder lijn gaat het niet goed weer aan de lange lijn. je zegt dat lekker neit werkt wat voor lekker geven jullie hem??
hier werkt koude frikandellen of knak worsten super!!
geduld en nooit boos worden als hij niet komt.
gewoon over nieuw proberen en er gewoonte maken als je met hem loopt elke keer roepen dan lekers geven en weer laten gaan

honden page profiel RoosRoos

honden foto van Roos

Ik heb niet alles gelezen dus weet niet of deze tip al is gegeven.
Maar het is handig om je hond vaker tijdens een wandeling te roepen, komt hij, dan beloon je hem moet snoepjes en lijn je hem aan. Even later laat je hem weer los. Dit tijdens een wandeling meerdere keren herhalen.
Je hond weet namelijk heel goed dat als jullie hem willen aanlijnen eind van de wandeling dat het speeluurtje voorbij is.

En hij vind jullie vast wel lief hoor. Dat wegrennen is waarschijnlijk puur uitdagen van de hond.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "NIET luisteren" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Verdorie!! cactus verscheurd
^