
Hallo allemaal,
Ik ben op zoek naar een puppy, maar ik zie regelmatig als "extra" in een advertentie staan "voorzien van een Europees paspoort".
Ik krijg hierdoor de indruk dat dit om importpuppies (broodfok vanuit Oostbloklanden) gaat. Is dat ook zo of zie ik dat verkeerd?
Bvd voor jullie reactie.
Anita
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Europees paspoort" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

hoi,
nee het kan ook om een gewone fokker zijn.
europees paspoort heb je nodig als je over de grens gaat met de pup.
je krijgt deze bij de eerste inenting bij de dierenarts.
groetjes

Ik zou wel mijn voelsprieten opzetten hoor als je zoiets leest. Meestal gaat het dan om broodfokpups.
Een goede fokker zal trots zijn op de testuitslagen en die vermelden, daar moet je op letten, dat de ouders getest zijn op erfelijke afwijkingen.

Europees paspoort heeft elke hond die geënt is.
Mijn hond komt van een fokker via de rasvereniging maar heeft ook een Europees paspoort.
Het zegt dus eigenlijks niks over pups.
Het zegt ook niks over hoe goed pups zijn.
Paspoortje kun je gewoon bij de dierenarts kopen namelijk.

Sowieso krijgen pups dat mee, dat is verplicht. Op zich niet erg als dat er bij staat, maar broodfokkers benadrukken dit wel vaak (wekt de indruk van vertrouwen). Dus ik zou altijd wel goed opletten op broodfoksignalen.

Alle pups krijgen als het goed is een europees paspoort.
Is niets bijzonders, kan je zelfs krijgen bij je dierenarts als je dier er nog geen heeft.

Hallo,
Bedankt voor jullie reacties.
Ik weet wel dat iedere hond een paspoort krijgt, maar het feit dat er nu "europese" paspoorten gebruikt worden, wekt bij mij argwaan.
Bestaan Nederlandse paspoorten dan niet meer?
Als de Europese in plaats van de Nederlandse paspoorten gebruikt worden, dan komt een aparte vermelding in een advertentie hiervan inderdaad op mij over als verkooppraatje (en zat ik wel goed met mijn gevoel dat het dan vaak om broodfokkers gaat).

Nee hoor, het is altijd zo'n standaard blauw Europees paspoort..
Wel in het Nederlands, maar van Europa.

heeft niks met broodfok te maken. iedere fokker geeft zo een inentingsboekje mee. dat is verplicht en is blauw. myriam
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Europees paspoort" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?